آیا بازاریابی شبکه ای برای شما مناسب است؟

آیا بازاریابی شبکه ای برای شما مناسب است؟

میخواهید در اوقات فراغتتان در خانه کار کنید؟ پس بازاریابی شبکه ای می تواند تجارتی باشد که به دنبالش هستید

درسال ۱۹۷۹، اولّین ارائه بازاریابی شبکه ای خودم را مشاهده کردم وعاشق این مفهوم شدم . درآن زمان ، مدیر مشترک شرکت فورچون صد بودم . از دانشگاه با مدرک تجارت فارغ التحصیل شده بودم  وخود را آماده ی بالا رفتن  از نردبان شرکت برای موفقیّت کرده بودم .بهر حال ، دایره هایی که روی وایت برد کشیده شده بود که بازاریابی شبکه ای را در طول آن ارائه نشان دهد چشمان مرا به آینده این تجارت باز کرد .

تقریباٌ بیست و هفت سال بعد ، متقاعد شدم که بازاریابی شبکه ای موج آینده  در تجارت است .

یک مدل بازاریابی قدرتمند که دنیا را فرا می گیرد و تأثیر چشمگیرتری از حق رأی خواهد داشت . عبارات جسورانه ؟ باقی مانده این مقاله  اثباتش را فراهم می آورد .

مجله فورچون فروش مستقیم را ( که بازاریابی شبکه ای بزرگترین بخش آن است ) ” بهترین راز حفظ شده در دنیای تجارت .” نامید . فروش مستقیم نود ویک درصد رشد را طی ده سال گذشته با فروش سالیانه متجاوز از سی میلیارد  دلار در ایالات متحده آمریکا ، وصد میلیارد در سرتاسر جهان تجربه کرده است . متخصصین مالی می گویند که فروش مستقیم یک صنعت ” ضد رکود است ” .  واررن بوفِت میلیاردر، پس از خرید یک شرکت بازاریابی شبکه ای ، آن را بهترین سرمایه گذاری که تا به حال انجام داده است خواند . تام پترز ، نویسنده ی کتاب  در جستجوی برتری ، آن را نخستین تغییر حقیقتاٌ انقلابی در بازاریابی طی ۵۰ سال اخیر خواند.

چرا علاقه به بازاریابی شبکه ای ؟

علت اصلی اینکه افراد بسیاری بازاریابی شبکه ای را پذیرفته اند این است که متناسب با روند بازاریابی کنونی است .چنانچه تاکنون متوجه آن نشده اید ، افرادی که در دوران افزایش زاد و ولد متولد شده اند (آنهایی که بین سال های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ متولّد شدند ) تحت کنترل هستند . هفتاد وشش میلیون سالم در ایالات متحده ، و بیش از یک میلیارد در سرتاسر جهان ، افراد متولد شده در دوره رشد سریع اقتصادی هر آنچه که سودمند است ، از غذای کودک تا فست فود به مینی ون تا اس یو وی  را تعیین کردند . اکنون این افراد بدنبال محصولاتی هستند که به آن ها کمک کند جوان تر بنظر برسند و احساس جوانی کنند ،و روش هایی که آینده مالی شان را تأمین کند و از زمان آزادی بیشتری لذّت ببرند .

افراد بسیاری خسته از دوندگی  برای امرار معاش دسته جمعی ، تجارت های خانگی را  در شمار بی سابقه ای آغاز می کنند . سی ان ان گزارش کرد که درهر یازده ثانیه  تجارت خانگی جدیدی در ایالات متحده شروع بکار کرده است . رونق شدید تجارت خانگی روند بزرگ بعدی ، و بازاریابی شبکه ای یکی ازمهیج ترین تجارت های خانگی موجود است . بازاریابی شبکه ای  سرمایه گذاری شروع به کار کم وهزینه های جاری ماهانه را پیشنهاد میدهد ، و کارفرمایان می توانند بصورت نیمه وقت شروع به کار کنند ، در حالی که هنوز استخدام هستند ، وتجارتی را بسازند که جایگزین حقوق شغل فعلیشان بشود . سن ، جنسیت و نژاد در بازاریابی شبکه ای موانعی نیستند ، در واقع ، بالغ بر نیمی از داستان های موفقیّت زنان هستند .

آیا بازاریابی شبکه ای برای شما مناسب است؟

 مدل صحیح یا تمام عیاری از مردم برای بازاریابی شبکه ای وجود ندارد . این افسانه مشترک وجود دارد که بازاریابی شبکه ای تنها در رابطه با فروختن است ، بنابراین عده ی زیادی از مردم که خودشان را ” فروشنده ” نمی دانند از این کار سر باز می زنند. حقیقت این است که ، اکثر افرادی که در بازاریابی شبکه ای به شکل کلان موفّق هستند از سنخ فروش نیستند ، و گرایش بیشتری به درونگرایی دارند . من نمونه خوبی هستم ، از آنجا که تقریباٌ تمام تجارتم را از طریق اینترنت ساختم . فقط چندتایی ارائه شخصی انجام داده ام ، واز فروش اجناس به مردم متنفّرم . در سفرها و مصاحبه هایم با بیشترین کسب کننده گان درآمد بازاریابی شبکه ای ، فهمیدم که بیشتر آن ها از فروش متنفّر هستند . آن ها تجارتشان را از طریق گوش فرادادن به  نیازها و خواسته های مردم ، و سپس فراهم آوردن پاسخ ساخته اند . سوالاتی می پرسیدم تا مسائل را حل کنم .

مردم به دنبال محصولات ، خدمات – یا حتّی فرصت های تجاری نیستند؛ آنان به دنبال راه حل هایی برای مشکلات زندگی هستند . حالا، من نمیتوانم تمامی آن ها را توسط بازاریابی شبکه ای حل کنم ، ولیکن بسیاری  را می توانم . بنابراین ، من در تجارت فروش نیستم ؛ بلکه من در تجارت حل مشکلات و ساختن رویا هستم .

در حقیقت ، مهم ترین علتّی که چرا مردم گروه گروه به بازاریابی شبکه ای می آیند قدرت زمان ، درآمد مازاد ، و عواید مالیاتی است . بازاریابی شبکه ای یکی از معدود مشاغلیست که نیاز به کارمند ندارد ، با این حال صاحبش را قادر می سازد که حداکثر فایده را ازوقتش از طریق ایجاد شبکه ای از افراد شاغل مستقل ببرد . این شبکه ، که محصولات یا خدمات را خرید و فروش می نماید ، درآمد مازادی برای صاحبش ایجاد می کند . بی شباهت به درآمدی که از یک شغل حاصل میشود ، که هنگام اتمام کار قطع میشود ، حقوق مازاد مدتی طولانی پس از اینکه کار به اتمام رسیده ادامه دارد . همان اندازه که نفوذ و درآمد مازاد هیجان انگیز است ، کارگران مهاجر عواید مالیاتی بازاریابی شبکه ای را دوست دارند . سنفورد بوتکین متخصص مالیات می گوید یک تجارت خانگی بازاریابی شبکه ای می تواند منجر به پس انداز مالیاتی سه تا نه هزار دلار در سال شود .

دلیل نهایی اینکه چرا عده کثیری از افراد در هر سنی علاقمند به بازاریابی شبکه ای  هستند اینترنت است . موفقیت نیازمند صاحب تجارتی است که شبکه بزرگی از مردم بسازد که محصولات و خدمات را خرید وفروش کنند و دیگرانی را استخدام کنند که همینکار را انجام دهند . اینترنت در حال حاضر بازاریابان شبکه ای را قادر به ایجاد دادوستدهای ملی و بین المللی در راحتیه منازلشان ساخته است . دیگرخبری از زنگ های صبح زود ساعت یا آمد وشد کردن پراسترس  هر روزه از خانه به محل کار نیست ؛ تمام کار را می توان از یک اتاق خواب با  یک رایانه و تلفن انجام داد .

به لطف اینترنت ، مردم هم اکنون می توانند در راحتیه منازلشان  کار کنند ، وظرف مدّت چند ماه تا چند سال یک تجارت بزرگ بین المللی بسازند. درآمد این تجارت آینده مالی آنان را تأمین می کند و اوقات فراغت بیشتری برای لذت بردن حقیقی از زندگی فراهم می نماید . بهترین قسمت این است که هر کسی می تواند اینکار را انجام دهد.

در فیلم فارغ التحصیل ، به داستین هافمن جوان گفته شده که آینده درصنعت پلاستیک است . من اینجا هستم که به شما بگویم آینده در بازاریابی شبکه ای است ، و آن آینده هم اکنون است .

این مقاله ترجمه ای است از مقاله ای با همین عنوان در سایت کارآفرین آمریکا

منبع : تدبیر فردا

اگر به بازاریابی شبکه ای علاقمند هستید یا در این صنعت فعال هستید نگاهی به دوره آنلاین نتورکر ثروتمند بیندازید

نتورکر ثروتمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =