استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر

زبان بدن برای فروش بهتر

موفقیت شما با فروش محصولات و خدمات شکل می گیرد و بر پایه سود است که کسب و کار شما می چرخد و شما برای فروش آنها ممکن است به مذاکرات مختلفی بروید. اما، این مذاکرات را باید به نفع خود انجام دهید و فروش بهتری داشته باشید. اما، مذاکرات تنها با سخنرانی کردن و حرف زدن نمی باشد که بگویید من فلان مهارت را دارم و دانشم بالاست و از این حرف‌ها . شما باید به زبان بدن خود مسلط باشید و بدانید که طرف مقابل شما از چه ویژگی هایی برخوردار است. که این را به راحتی از طریق زبان بدن می‌توان فهمید. در واقع زبان بدن شما ۵۵ در صد از ارتباطات را تشکیل می‌دهد.

فروش بهتر با تکنیک های زبان بدن

آگاه بودن از آنچه مشتریان واقعاً احساس می‌کنند و دانستن نحوه واکنش موثر آن‌ها می‌تواند یک فروشنده خوب را تبدیل به یک فروشنده بزرگ کند. در واقع آنها تخصص قابلی را در خواندن زبان بدن دارند.

برای دست پیدا کردن به ویژگی کارآفرینان موفق بزرگ باید بتوانید مذاکرات خود را به بهترین شکل انجام دهید. به همین دلیل است که شما باید هر تخصص را از جمله تخصص خواندن زبان بدن را داشته باشید. وقتی شما با مشتری آینده نگر روبه رو می شوید، هر دو می‌توانید از سطح گفتاری و زبان بدن با هم صحبت و ارتباط برقرار کنید. اما مبادلات گفتاری کاملا واضح است و زمان هایی وجود دارد که مذاکرات شما دچار پیچیدگی و مشکل می شود. در این هنگام شما می‌توانید از تخصص زبان بدن خود استفاده کنید. زبان شامل چشم ، صورت ، حرکات سر ، حرکات دست و بازو ، موقعیتهای تنه و حرکت پا می باشد. بنابراین، در ادامه ما به برخی از مهمترین این ویژگی ها برای موفقیت در کسب و کار و زندگی شما اشاره می کنیم.

تکنیک های زبان بدن
تکنیک های زبان بدن

۱٫ راه رفتن با اعتماد به نفس و محکم

یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید راه رفتن و نگاه کردن به آن می باشد. شما باید در حین راه رفتن خود صاف باشید و سرو چانه را بالا نگه داشته و به جلو نگاه کنید. در حین راه رفتن هر از گاهی نفس عمیق بکشید تا با رسیدن انرژی به مغز استرس را کاهش دهید. پاهای خود را تند کنید انگار که قرار مهمی دارید. خلاصه، طوری باشید که فردی پرمشغله، فعال، با اعتماد به‌ نفس و تأثیرگذار به نظر برسید.

۲٫ به صورت کامل دست بدهید

دست دادن یکی از مهمترین مواردی است که باید رعایت شود. زیرا، شما اول از همه مطمئنا در جهت خوش آمد گویی با طرف مقابل دست خواهید داد . مهمترین مورد در دست دادن که باید در نظر داشته باشید این است که دست دادن نباید خیلی شل و یا سفت باشد. اگر شل باشد نشانه از ضعیف و بی احترام بودن است. اگر دست دادن خیلی سفت باشد نشانه از پرخاشگری شماست. شما باید با قاطعیت و محکم دست بدهید. شما با دست دادن اولین گام موفقیت خود را می پیمایید، زیرا شخصیت شما را به خوبی بیان می کند.

دست دادن در زبان بدن
دست دادن در زبان بدن

۳٫ تاثیر گذار در اولین برخورد

زمانی می خواهید در مذاکره شرکت داشته باشید، در اولین برخورد خود اولین نفر باشید که دستان خود را به منظور دست دادن و خوش آمد گویی دراز می کند. سعی کنید این کار را با خیره شده چشم به چشم انجام دهید و لبخند را نیز فراموش نکنید. این باعث می شود که شما از همان ابتدا نتیجه بازی را تا حدودی به نفع خود رقم بزنید.

۴٫ روبه روی طرف مقابل بنشینید

در حین نشستن در مذاکره فروش، بهتر است روبه روی طرف مقابل بنشینید. از لم دادن و شل نشستن خودداری کنید زیرا نشانه بی ادبی و بی خیالی است. باید صاف و کمی بدن خود را به جلو متمایل کنید. به اطراف آگاه باشید و از لحاظ جسمی و روحی حواس جمع باشید. کاری کنید که طرق مقابل به مذاکره علاقه مند و به صحبت های شما با جان و دل گوش دهد.

طرز نشستن در مذاکره فروش با زبان بدن
طرز نشستن در مذاکره فروش با زبان بدن

۵٫ دعوت کردن طرف مقابل به روحیه باز

در صورت تسلط داشتن کافی به زبان بدن خود می توانید اعتماد به نفس بالایی را داشته باشید. با این کار شما می توانید نگاهی به طرف مقابل انداخته و سر نخ هایی را برای امتیازات برتر به نفع خود بیابید. برای مثال، می توانید به طرف مقابل و دستانش نگاه کنید. اگر طرف مقابل دست به سینه باشد( در صوت سرد نبودن هوا، چون ممکن است بر این دلیل باشد) بدانید که نشانه خوبی نیست و به دلیل بی علاقگی و بسته بودن ذهنش می باشد. شما باید با کلام گفتاری و زبان بدن کاری کنید دستانش باز و به طرفین باشد با این کار ذهنش هم باز می شود.

باید کاری کنید که طرف مقابل به مذاکره علاقه مند شود. برای اینکار می توانید کار خود را با چند پرسش آغاز کنید. با این کار می توانید دستان طرف مقابل ار از سینه اش باز کنید. اگر این چنین نبود می توانید بعد از پرسش ها بروشور قیمت ها را به او بدهید و یا هر کاری را برای باز کردن دست ها انجام دهید.

۶٫ استفاده از زبان بدن مثبت

گفتیم دست به سینه نشستن نشانه خوبی نیست و از ان پرهیز کنید. همچنین، شما باید به طرز قرار گرفتن پاهای خود توجه کنید. برای مثال، شما نباید در حین نشستن پای خود را بر روی پای دیگری بیاندازید. اگر دیدید که طرف مقابل این چنین است بدانید که او می خواهد چیزی را از شما پنهان و همه چیز را نگوید. در برخی از موارد ممکن است طرف مقابل به تقلید زبان بدن شما بپردازد. در این مواقع بهتر است زبان بدن خود را به خوبی تنظیم کنید تا به نتیجه مطلوبی برسید.

در حین نشستن هر دو پای خود را بر روی زمین بگذارید. در حین گوش دادن به صحبت های طرف مقابل تا آخر به صورت دقیق گوش دهید و وسط حرفش نپرید و در مواقعی به نشانه تایید سرتان را تکان دهید. از همه مهمتر لبخند زدن را فراموش نکنید. زیرا با رعایت کردن این موارد مطمئنا مذاکرات را به بهترین نحو ممکن برای موفقیت خود انجام می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =