اسرار افراد دارای اراده قوی

اسرار افراد داراي اراده قوي

افرادی که دارای اراده خارق العاده هستند، به طور عینی به موفقیت افراد دیگر نگاه می‌کنند و این کار را به نوعی دشوار می‌دانند و در این حال آنها را نیز تحسین کرده و از آن به عنوان الهام استفاده می‌کنند. این افراد با داشتن اراده قوی که دارند برای رسیدن به اهدافی که دارند سخت در تلاش هستند و به شکست‌ها های خود واکنش مثبت نشان می‌دهند. زیرا از نظر آنها بدست آوردن موفقیت بعد از شکست حتمی خواهد بود. من بخش اعظمی از زندگی خود را صرف تحقیق به این کردم که چرا برخی از افراد اراده قوی دارند و برخی نه؟ اراده یک مهارت قابل آموختنی است و تنها برای تعداد معینی از آنها نیست. در ادامه نمونه‌هایی از اسرار افراد دارای اراده قوی قرار داده شده است تا در خود تقویت کنید.

چگونه می‌توان دارای ارده قوی باشیم؟

فردی که دارای اراده قوی است به راحتی تسلیم نمی‌شود و می‌تواند خود را به هر چیزی که می‌خواهد برساند. در واقع اراده شما همان تمایل و انگیزه برای انجام کاری است که مد نظر دارید. البته باید این را هم مد نظر داشت که افراد با باورهای عمیق به روش بهتری اراده دارند. فردی قهرمان و یا هر کسی که شجاعت را از خود نشان می‌دهد دارای اراده‌ای قوی است. شما باید اراده قوی داشته باشید تا برای آنچه در وضعیت‌های دشوار به آن اعتقاد دارید ایستادگی کنید. پس بیایید با هم آن را در خود تقویت کنیم.

فردی با اراده قوی از موفقیت دیگران الهام می‌گیرد
فردی با اراده قوی از موفقیت دیگران الهام می‌گیرد

۱٫ به صورت واضح هر چه را می‌خواهید تعریف کنید

زمانی نمی‌دانید چه می‌خواهید و کدام نتیجه برای شما مناسب است چگونه می‌خواهید بدانید آیا در حال مقاومت کردن هستید یا برعکس در حال تسلیم شدن! به دست آوردن شفافیت در اهداف خود، می‌تواند هر گونه خستگی ذهن که باعث از بین بردن اراده می‌شود را بگیرد. برای برداشتن اولین گام در داشتن اراده قوی باید به صورت واضح بدانید چه چیزی از زندگی می‌خواهید؟ چرا؟ با پاسخ دادن به این سوال، تعریف دقیقی از کارهای قابل انجام و کارهایی که نباید انجام دهید را خواهید داشت. این مورد به شما کمک می‌کند تا بتوانید دلیل خود را با اهداف بزرگی که در ذهن دارید ربط دهید.

۲٫ باور داشته باشید که می‌توانید

با توجه به اینکه بر همه چیز کنترل نداریم، اما می‌توانیم به رفتاری که از خود انتظار داریم کنترل داشته باشیم. همه ما به باورهایمان اعتقاد داریم. زیرا انتخاب‌های ما منعکس کننده آن چیزی است که به آن ایمان داریم.

اگر اعتقاد شما “خیلی سخت است”، پس با آن عقیده عمل خواهید کرد. تردید شما را از تلاش واقعی باز می‌دارد. افرادی که دارای اراده خارق‌العاده‌ای هستند، می‌دانند که به آنچه اعتقاد دارند، خواهند رسید. پس، وقتی فکر می‌کنید موفق خواهید شد راه‌هایی برای انجام درست آن پیدا خواهید کرد.

۳٫ به جای تسلیم شدن، مشکلات را حل کنید

تغییر باعث گرفتن آسایش از انسان می‌شود. به همین دلیل وقتی بیشتر مردم در مقابل یک مانع قرار می‌گیرند ترک میدان را انتخاب کرده و دوست دارند بهانه‌ای پیدا کنند که به نوعی شرایط را حفظ کنند.

کسانی که دارای قدرت اراده‌ای قوی هستند تمامی موانع را پیش‌بینی کرده و می‌بینند. افراد با اراده به این فکر می‌کنند تا به راحتی و بدون مشکل از آن عبور کنند. با تمرین کردن هر کسی می‌تواند به یک حل کننده مشکل خلاق تبدیل شود، و این بسیار سرگرم کننده‌تر از تسلیم شدن و گیر کردن است.

اراده به معنی تمایل و انگیزه به انجام کاری است
اراده به معنی تمایل و انگیزه به انجام کاری است

۴٫ مسئولیت کامل را به عهده بگیرید

سریعترین راه به دام افتادن در عادت‌های ناسالم سرزنش شرایط و افرادی است که می‌توانستید بر آنها کنترل داشته باشید. افرادی که دارای اراده قوی هستند، این بیانیه را کاملا قبول دارند که “من به تنهایی مسئول اعمال، عادات و زندگی خودم هستم.” اینکه شما چگونه به این سن رسیده‌اید و یا نه روزتان به چه شکلی بوده اصلا مهم نیست. به جای اینکه دنبال مشکل و مقصر باشید، توجه خود را بر روی موفق شدن بگذارید. این است که باعث خارج شدن افراد از متوسط بودن می‌شود. باید تمرکز خود را بر روی تصمیمات و اقدامات مناسب بگذارید.

۵٫ حاضر باشید بهای هر کاری را بپردازید

زمانی از تغییر بترسیم، در داخل حباب کوچک “منطقه آسایش” خودمان که نمایانگر رفتارها، افکار و احساسات آشنا و قابل پیش‌بینی است، گیر می‌کنیم. فردی با اراده قوی می‌داند که جهت رسیدن به اهداف و پیشرفت باید سطح خاصی از ناراحتی‌ها را قبول و تحمل کند. این افراد بر این آگاه هستند که قسمت مهمی از روال تغییر کردن خارج شدن از محدوده آسایش است.

۶٫ کاملا به احساسات خود توجه داشته باشید

بسیاری از ما در اولین نشانه پریشانی، به قرص‌های آرام‌بخش، سیگار و … روی خواهیم آورد. احساسات به ما کمک می‌کنند تا در زندگی حرکت کنیم. همانطور که آلبرت انیشتین می‌گوید: “نارضایتی اولین ضرورت پیشرفت است.” هنگامی که احساسات خود را حس می‌کنید و با نیازها و خواسته‌های خود برای زندگی در ارتباط هستید، می‌توانید به جای بهانه آوردن اوضاع را بهتر کنید.

شجاعت و باورهای عمیق باعث اراده می‌شود
شجاعت و باورهای عمیق باعث اراده می‌شود

۷٫ موارد مثبت را در آغوش بکشید

مغز شبیه به فیلتری است که تمامی تجربه های منفی را برای تجربه خوب در خود نگه می‌دارد. تجربیات مثبت را برعکس به عنوان تصادف و یا اشتباه در خود قبول می‌کند. با توجه به نظر روانشناسان این مورد را انحراف منفی می‌گویند و تقریبا اکثر افراد تمایل دارند این گونه باشند و همین باعث تفاوت میان افراد موفق و ناموفق می‌شود.

وقتی از این گرایش آگاهی پیدا کردید ، راحت‌تر می‌توانید معادله بالا را به هم ریزید و به کارهایی که درست انجام می‌دهید متمرکز شوید و همین عنصری انگیزشی برای پایبند بودن به برنامه‌ها محسوب می‌شود.

۸٫ خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشید

بسیاری از ما فکر می‌کنیم با مجازات کردن خود از طریق رژیم‌های غذایی یا روال‌هایی که حتی دوست نداریم می‌توانیم خود را به شکلی تنبیه کنیم. این بدترین روشی است که باعث می‌شود ما به سمت افراط کشیده شویم.

برای اینکه بتوانیم عاداتی را در خود شکل دهیم رضایت مهمترین نکته است. ما به اشتباه شرط کرده‌ایم که فکر کنیم کار سخت، غذای سالم و ورزش لذت بخش نیستند. آنچه اغلب فراموش می‌کنیم این است که عادات سالم و عملکردهای مولد به راحتی می‌توانند لذت بخش باشند وقتی که آگاهانه آنها را به این شکل قالب‌بندی کنیم. برای تقویت اراده خود، به فکر یافتن راه‌های سالم، رضایت بخش و خلاق باشید تا خود را بدون هیچ قید و شرطی دوست داشته باشید.

۹٫ روی ارزش‌ها متمرکز شوید، نه کمال

زمانی ما از جایگاه انتظار برای رسیدن به کمال عمل کنیم، زندگی خود را با قوانین محدود نگه می‌داریم تا یک حس غلط کنترل داشته باشیم. که این امر باعث ترس از اشتباه می‌شود. کمال‌گرایی بازی از پیش باخته است که نمی‌توان راهی برای پیروزی آن پیدا کرد. وقتی به ناچار اشتباه می‌کنیم یک بحران اعتماد به نفس، ناامیدی یا شرم را تجربه می‌کنیم.

وقتی کمال گرایی را کنار می‌گذاریم و در عوض روی ارزش‌های خود که شامل تصویر بزرگ و دلیل اصلی اقدامات است متمرکز می‌شویم، بهتر می‌توانیم از اشتباهات درس بگیریم. همین باعث تقویت خرد، پیشرفت و رشد می‌شود. ما به مرور زمان درک می‌کنیم که چگونه رفتارهای خاص به تجربه‌های مثبت ما در زندگی اضافه یا می‌کاهد و در نتیجه راحت‌تر می توان انتخاب‌های خود را هدایت کرد.

اراده باعث کمک به ایستادگی در وضعیت‌های دشوار می‌شود
اراده باعث کمک به ایستادگی در وضعیت‌های دشوار می‌شود

۱۰٫ دیگران را به خاطر دلیل خود قضاوت نکنید

صادقانه بگویم، انتقاد کردن از دیگران بسیار ساده‌تر از آن است که به دنبال آنچه در زندگی می‌خواهیم برویم. اما در حالی که ما مشغول قضاوت و مقایسه هستیم زمان و انرژی کمتری داریم تا زندگی خودمان را بهتر کنیم.

افرادی که دارای اراده قوی هستند به طور عینی به موفقیت افراد دیگر نگاه می‌کنند و تلاش‌هایشان را برای رسیدن به اهداف تحسین می‌کنند و از آن به عنوان الهام استفاده می‌کنند. به جای اینکه دیگران را به خاطر داشتن آنچه می‌خواهیم قضاوت کنیم، می‌توانیم انرژی خود به سمت آنچه در زندگی می‌خواهیم متمرکز کنیم تا اراده خود را قوی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =