اصول اولیه موفقیت از جیم ران

اصول اولیه موفقیت از جیم ران

اصول اولیه موفقیت را آماده کرده ایم ، که از جیم ران Jim Rohn یک فرد کارآفرین و سخن ران انگیزشی آمریکایی می باشد. جیم ران توانست کارهایی را انجام دهد که باعث انگیزه ، رشد و گسترش افراد دیگر از جمله آنتونتی رابینز و برایان تریسی شود. او همچنین دارای کتاب های معروف بسیاری نیز می باشد. جیم ران توانست آنقدر بر روی شخصیت خود کار کند که در سن ۳۱ سالگی تبدیل به یک میلیونر شود و همین باعث شد از آن زمان به بعد داستان و راز موفقیت خود را با مردم در میان بگذارد و به برگزاری سیمینار و سخنرانی های بسیاری بپردازد.

۹ اصول اولیه موفقیت برای الهام بخشین به زندگی

رهبران  به طور معمول در معرض آخرین گرایش ها و مد روز قرار دارند و همین باعث می شود باعث استرس و اضطراب جهت سازگاری با زمان می شود.

مطالعه و بکارگیری قوانین به شما الگویی از موفقیت را برای رقابت خواهد داد. همچنین رهبری با استفاده از قاعده خاصی به شما کمک می کند از درون خود را تقویت کرده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و به طور قابل توجهی توانایی و میل خود را برای رهبری بهبود بخشید. در نظر بگیرید که چند تا از این اصول را به کار بگیرید و مراقب زندگی خود باشید.

اگر می خواهید برای رهبری به رقابت بپردازید باید، قوی باشید اما نه خشن، شجاع باشید اما نه خودخواه، فروتن باشد اما نه مغرور، شوخ طبع باشد اما نه با حماقت و ….

Jim Rohn
جیم ران

در زیر توسط کاریزما ۹ اصول اولیه موفقیت را قرار داده ایم که میتواند برای بهتر شدن کسب و کار خود در زندگی استفاده کنید.

۱٫ اگر این کار را نکنید برداشتی نخواهید داشت (

مورد اول از اصول اولیه موفقیت)

وقتی که ما چیزی را در دست خود داریم و از دستمان بیافتد مطمعنا آن را بر می داریم.

اگر شما جزو افراد منفی نگر هستید بدانید که اگر ادامه دهید بیشتر از آن را در زندگی خود جذب می کنید. اگر شما نمی توانید برای کمک به خود یک مربی و یا کسی را پیدا کنید، ساده ترین راه را انتخاب کنید!؟

ساده ترین راه این می باشد که فردی را پیدا کنید که مشکل مشابهی دارد، پس برای حل مشکل به او کمک کنید تا مشکل شما هم حل شود.

۲٫ برخی از مردم زندگی خود را رها کرده و به خدا توکل می کنند.

طبق تحقیقات انجام شده تقریبا ۸۰ درصد از مردم کارهای را انتخاب کرده اند، که اصلا دوست ندارند و کاملا مجبوری می باشد.

چه چیزی شما را از دنبال کردن چیزی که در مورد آن شور و اشتیاق دارید متوقف می کند؟ وقت آن رسیده که تمامی رویاهایی را که داشتید و دارید را بررسی کنید. برای رعایت کردن اصول اولیه موفقیت در کسب و کار شما باید به دنبال آنها بروید. زیرا زمان محدود است و هر روز هدیه ای برای ایجاد تفاوت در زندگی است.

اصول اولیه موفقیت
اصول اولیه موفقیت

۳٫  اگر به طراحی زندگی خود نیانیشید، با برنامه ریزی و طراحی فرد دیگری ادامه خواهید داد.

همانطور که ارل نایتینگل ( نوسینده و سخنران آمریکایی) گفت ” افراد تنها با هدف موفق می شوند، چون می دانند که کجا می خواهند بروند”

آیا شما به صورت شخصا و حرفه ای می خواهید زندگی تان را با موفقیت هایی ادامه دهید که میتونه منجر به پیشرفت شما شود؟ اگر جواب منفی است، پس شما در سمت مسافران زندگی نشسته اید و شخص دیگری رانندگی می کند تا هر کجا می خواهد شما را ببرد.

نداشتن یک برنامه می تواند زمان، سرمایه ، موفقیت ها و تلاش شما را از بین ببرد. همین باعث می شود از استرس و یا افسردگی رنج ببرید، چون شما از نتایجی که می گیرید راضی نیستید. برای اصول اولیه موفقیت باید در صندلی راننده بنشینید و به جهتی که می خواهید بروید.

۴٫ هر روز در معرض ذهن خود قرار بگیرید( از اصول اولیه موفقیت)

زندگی و طرز فکر شما در مورد خودتان و دیگران تا حد زیادی براساس محیط شما استوار است. ما همان چیزی هستیم که می خوریم، اما ما همان چیزی هستیم که مغز خود را می خوریم.

برای رعایت اصول اولیه موفقیت شما باید کاری کنید که اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و با استفاده از برنامه ریزی درست به مثبت فکر کردن درباره موفقیت و کارهایی که انجام می دهید ادامه دهید.

موفقیت
موفقیت

۵٫ بسیاری از مردم کار خود را سخت تر از آینده انجام می دهند.

شاید شما در حال تلاش برای بدست اورن راهی برای سطح های حرفه ای بعدی هستید، اما بسیاری از افراد پیشرفت شخصی را جهت توسعه حرفه ای قربانی می کنند. توسعه خودتان شخصا آگاهی و درک خود از خود را گسترش می دهد، پس اگر اتفاقی برای کار شما بیفتد، احساس نخواهید کرد که آینده تان خراب شده است و احتمالا به راحتی در موقعیت دیگری قرار خواهید گرفت.

۶٫ پنج دقیقه ناله و شکایت کنید، پنج دقیقه را از دست دادید.

صحبت کردن و شکایت در مورد یک مشکل بیشتر از حل آن زمان می برد.  یکی از آنها شما را در وضعیت منفی نگری نگه می دارد و دیگری انرژی مثبت ایجاد می کند. با کمال تعجب، اغلب مردم راه حل هایی برای مشکلاتی دارند ولی باز هم از آن ها شکایت دارند. به عنوان مثال، اگر محل کار شما نامناسب است، یک راه حل برای رئیستان ارائه دهید و از او بخواهید برای کارایی بهتر با قانع کردن، توصیه های شما را گوش کند.

الهام بخشین به زندگی
الهام بخشین به زندگی

۷٫ برخی از افراد چنان زندگی خود را به صورت متوسط اداره می کنند که نمی دانند برنده می شوند یا بازنده.

حتی اگر از نظر موقعیت موفق به نظر برسید، اما خوشحال نباشید، زندگی شما متوسط محسوب می شود. افرادی هستند که برای آنها خانه ها، اتومبیل ها و سایر دارایی های مادی مهم تر از زندگی واقعی می باشد. به نحوی آنها طاقت این را ندارند که ببنید خانه ای که آنها را خوشحال می کند حتی به سختی نمی توانند بدست بیاورند. این افراد به ناچار مجبور به کار کردن در حرفه هایی می شوند که اصلا علاقه ندارند. توجه داشته باشید که برای رعایت کردن اصول اولیه موفقیت نباید وقت گرانبهای خود را هدر دهید .

۸٫ اگر واقعا میخواهید کاری انجام دهید، راهی پیدا کنید. در غیر این صورت، بهانه ای خواهید یافت.

رهبران مشغول راه حل هایی برای چالش های سر سخت هستند. این چیزی است که باعث می شود افراد به سطوح بالای موفقیت دست یابند و آن هایی که راکد می مانند، از هم جدا می کند. راه های خلاقانه برای حل مسائل مشترک در سازمان خود پیدا کنید و به زودی خواهید دید که در حال ترقی هستید.

کارآفرین
کارآفرین

۹٫ برخی از افراد خوب عمل نمی‌کنند چون در چیزهای کوچک خوب هستند.(آخرین مورد از اصول اولیه موفقیت)

۲۰ درصد از تلاش های شما ۸۰ درصد از نتایج شما را تشکیل می دهد. همچنین، ۸۰ درصد از تلاش های شما ۲۰ درصد از نتایج شما را به وجود آورده است. آیا اکثر زمان خود را صرف ایجاد حداقل نتایج می کنید؟ برای اینکه اصول اولیه موفقیت را برای راه اندازی کارآفرین موثر رعایت کنید، ۲۰ درصد خود را ارزیابی کنید و تلاش های خود را بر روی آنچه که بهترین بازده را به شما می دهد متمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 1 =