برند شخصی خود را چگونه بسازیم؟

ساخت برند شخصی

برند شخصی ، می تواند شما را در مسیر موفقیت بسیار کمک کند. زیرا یک برند قوی و شخصی میتونه یکی از دلایل موفقیت شما باشد. شما نمی توانید سر خود را پایین بیاندازید و کارتون را انجام دهید، چرا که هر کاری را انجام می دهید نیاز به مراقبت دارد، چون اگر شما این کار را نکنید مطعنا دیگران به جای شما این کار را می کنند و این از نظر شما اصلا خوش آیند نیست.

۵ قدم کلیدی جهت ایجاد برند شخصی

اگر شما برندی نداشته باشید و اقدامی برای ساخت برند شخصی نکنید، کسی شما را نخواهد شناخت و انگار شرکتی وجود ندارد. اما با ساخت برند شما میتونید خود را به عنوان ستونی در شرکت بدانید ستونی که اگر نباشد آن شرکت هم وجود نخواهد دشت .

بگذارید با یک سوال شروع کنیم، وقتی کلمه “برند” را می شنوید چه فکری می کنید؟ برای بسیاری از مردم، لوگو، شعار، سبک و محصولات به ذهن می رسد. درحالیکه اینها همه چیزهایی هستند که در یک برند کلی موجود می باشند، اما این ها فقط بخش کوچکی از تصویر هستند.

داشتن برند شخصی برای کسب و کار امری بسیار ضروری و جدی می باشد. داشتن برند اغلب به کمک و دیدگاه بیرونی که مردم در نظر دارند نیاز دارد. حالا اگر شما ایجاد کنید و یا نه، خود یک برند شخصی دارید که ممکن است از آن بی خبر باشید و اصلا به آن فکر نکرده باشید.

در نظر داشته باشید که بسیار مهم است زمانی که به برند خود می رسید از روی عمد باشد. در ادامه کاریزما ۵ دلیل را برای ساخت برند شخصی شما قرار داده است.

دلایل موفقیت
دلایل موفقیت

۱٫ برند شخصی خود را شناسایی کنید.

اولین قدم برای کسب و کاری موفق شناسایی نام تجاریی بوده، که با سوال های همراه می باشد.

 • وقتی مردم با شما تماس یا ارتباط برقرار می کنند چه دیدی دارند؟
 • تصویر بصری شما در مورد شما چه می گوید؟
 • وقتی صحبت می کنید چه می شنوید و چه احساسی دارید؟
 • درباره شما چه فکری می کنند؟

درک آنچه که مردم در هنگام برقراری ارتباط با شما تجربه می کنند بهترین مکان برای شروع است.

۲٫ شناسایی هر گونه تناقض در برند شخصی و حرفه ای شما

ایجاد برند شخصی نظام مند بخش مهمی از کسب و کار شما و از ویژگی های کارآفرین موفق می باشد. باید یک حس همبستگی و یکپارچگی وجود داشته باشد. عناصری را که در تضاد نیستند را شناسایی کنید. در این مرحله بسیار مهم است که از دیدگاه بیرونی نگاهی به برند بیاندازید.

۳٫ برای برند شخصی یک بیانیه ماموریت شخصی ایجاد کنید

این راهی موثر برای کمک به ایجاد و ساخت نام تجاری تان است، به خصوص اگر احساس شکست می کنید. شرح رسالت شما این است که اطمینان حاصل کنید که همیشه در مسیر خود هستید و با برند خود وفادار بمانید. هر زمانی که کارهای شما، تجارت، محصولات، خدمات، تعامل، توسعه، ارتباط اجتماعی و غیره با بیانیه ماموریت شخصی شما همخوانی ندارد، برند شما رنج می برد. شما می توانید بیانیه خود را برای نگه داشتن خود در برابر اهداف نگه دارید

برند
برند

۴٫ مخاطبین هدف خود را درک کنید

اگر شما یک پروفایل مشتری ایجاد نکرده اید، حالا زمان آن است که این کار را انجام دهید. درک کامل مخاطب هدف می تواند به شما کمک کند یک برند شخصی بسازید که با افرادی که سعی دارید با آن ها ارتباط برقرار کنید، طنین انداز شود.

۵٫ برای ساخت برند شخصی، خودتان باشید

این توصیه شاید قدیم باشد اما همچنین با ارزش و محکم می باشد. اصالت اطلاعات چیزی است که مردم را به سوی برندها جذب می کند. آن ها با داستان شما طنین انداز خواهند شد و صداقت شما وفاداری آن ها را به دست خواهد آورد.

برند سازی و برندینگ برای شما خوب است و برای کسب و کار شما مناسب است. هنگامی که این عناصر مهم را کشف کردید، می توانید بر روی تبلیغ برند شخصی خود کار کنید و این می تواند بسیار سرگرم کننده باشد.

2 دیدگاه برای “برند شخصی خود را چگونه بسازیم؟

 1. FF_Electronic گفته:

  سلام استاد. بسیار عالی بود.
  بهتر بود در این قسمت استاد خاطره سخنرانی در یک همایش که در غرب کشور داشتند را خدمت بقیه دوستان می گفتند.
  این خاطره را من از خود استاد شنیدم که در یک همایش سخنران بودند و به خاطر اینکه خودشان در جامعه اینترنت معروف بودند دستمزدشان تقریبا ده برابر بقیه سخنرانی بودند که از خود آن شهر دعوت بودند.
  و این همان مزیت قوی بودن برند شخصی است.
  دوستت دارم استاد عزیز.
  به همه دوستان دوره عقابها را توصیه می کنم. من با این دوره خط مشی کار و زندگی خودم را تغییر دادم و الان احساس خیلی خوبی دارم. و انشائ الله به زودی نتیجه های خوبی در کسب و کار هم خواهم داشت.

  • مدیر سایت گفته:

   درود بر شما دوست عزیز
   مطالب و مقالات سایت توسط تیم تولید محتوا در سایت درج میشه و یقینا استاد در دوره ها و مطالبی که خودشون اراپه می کنند حتما از تجاربشون هم خواهند گفت.
   باز هم ممنونیم که دوره ها و مطالب سایت مورد توجه شما قرار گرفته.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهارده =