برگزاری همایش آموزش بازاریابی شبکه ای در تهران

عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز.

همراهان عزیز اولین کارگاه تخصصی پژوهشکده نتورک ایران آموزش بازاریابی، فروش، اصول مذاکره موفق و همچنین به صورت تخصصی مبحث مفاهیم پایه و اصول بنیادین بازاریابی شبکه ایبرگزار خواهد شد.

این برنامه در ۳ مبحث به صورت مجزا با جزئیاتی که در ذیل آورده شده برای تعداد ۱۰۰ نفر ارائه خواهد شد.

زمان جلسه : روز ۲۶ آذر ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر به صرف نهار ، پذیرایی و …

مکان برگزاری کارگاه : تهران. خیابان انقلاب. خیابان نجات الهی ( ویلا ) نرسیده به خیابان سمیه. پلاک ۷۱ کافه موفقیت ویلا

سرفصل های اصلی جلسه :

  • اصول و فنون مذاکره موفق،
  • تکنیکهای کاربردی بازاریابی و فروش،
  • مفاهیم پایه بازاریابی چند سطحی

هزینه دوره :

 ۱۴۹ هزار تومان

نحوه ثبت نام :

شما متقاضی عزیز می توانید با عضویت در سامانه کارو در آدرس و لینک زیر از خدمات و تخفیفات ویژه گروه توسعه مهر بهره مند گردید.از لینک زیر وارد شوید :

 http://karo.mlmcip.com

افرادی که عضو سامانه کارو نیستند می توانند با کلیک بر روی عبارت زیر وارد لینک سفارش دوره شده و مبلغ دوره را پرداخت نمایند.

خرید دوره و لینک پرداخت آنلاین

برای تماس با ما می توانید از لینکهای زیر اقدام کنید.

شماره تماس ۰۹۰۳۱۷۹۵۷۴۰

ایدی تلگرام :   mlmcip1@

جهت مشاهده جزئیات کامل بر روی تصویر کلیک نمایید :

کارگاه تخصصی آموزش بازاریابی، فروش و اصول مذاکره

دوستانی که درخواست برگزاری این کارگاه آموزشی را به صورت اختصاصی برای مجموعه کاری خود دارند می توانند با بخش روابط عمومی گروه توسعه مهر در ارتباط باشند. تماس با روابط عمومی می تواند از طریق ایمیل info@mlmcip.com نیز باشد.

توضیحات مباحث و موضوعات دوره آموزش بازاریابی و فروش 

بخش اول : اصول و فنون مذاکره موفق

اصول و فنون مذاکره دارای دامنه ی وسیع وگسترده ایی است که از مذاکرات عامیانه داخل خانواده با همسر و فرزندان بالغ شروع می شود ودر اجتماع بیرونی به مذاکرات شخصی مثل خرید و فروش،استخدام و… گسترش پیدا می کند و بعد به سمت مذاکرات حرفه ای تردر محیط کاری،سازمان با شرکت ها و سازمان های دیگر وگاه به مذاکرات بین المللی و خارجی منتهی می شود.
شاید برایتان سوال شده است که اصلا چرا انسان ها در سطوح و ابعاد مختلف و جایگهای متفاوت با هم مذاکره می کنند؟ قطعا هدف و رسالت همه ی مذاکرات چه دردرون خانواده یعنی ابتدایی ترین سطح تا بالاترین وپیشرفته ترین حد آن یعنی مذاکرات بین اللملی این است که افراد با دیگران برای تامین نیاز های خود به توافق ها را قالب متونی تحت عنوان قرا داد یا توافق نامه یا کنوانسیون وپادمان و امثال آن برسند.
آشنایی وتسلط به فنون مذاکره حرفه ای انسان ها را به این قدرت و سلاح مجهز می کند که در جریان روابط با دیگران،ازپایین ترین سطح یعنی زندگی خانوادگی تا بالاترین حد یعنی زندگی جهانی،با طرف مقابل به خوبی مذاکره کننده و توافق حاصله از مذاکرات معقول،منطقی،منصفانه،قابل دوام و سریع و در عین حال در بردارنده ی منافع مشروع و حقه ی طرفین یا طرفهای مذاکره اعم از داخلی یا خارجی و بین المللی باشد و این توافقات به نحوی ،صحیح،روشن،درست و با زبان تخصصی در قالب متون حقوقی اعم از،قرارداد موافقتنامه یا سایر اشکال آن که گفته شد تدوین گردد.
شاید بتوان ادعا کرد که برای اولین بار در ایران پژوهشکده نتورک ایران اقدام به انجام این رسالت مهم یعنی آموزش فنون مذاکره حرفه ای در سطح گسترده و به صورت تشکیل کارگاههای آموزشی با محوریت مذاکرات فروش مستقیم و البته در آینده ای نزدیک ارائه سمینار های متعدد در سطح کشور کرده است.
شما در این دوره ی آموزشی صفر تا ۱۰۰ اصول و فنون مذاکرات حرفه ای را برای فروش بهتر فرا می گیرید.

مرور اجمالی بر سر فصل های دوره
۱-انگیزشی
• چرا باید مذاکره کننده حرفه ای باشیم؟
• خصوصیات یک مذاکره کننده حرفه ای کدام است؟
• آداب و دام های مذاکره کدام است؟
۲-دانشی و مهارتی
• اصول مذاکره ی حرفه ای چیست؟
• تیپ شخصیتی خود و طرف مذاکره را می شناسید؟
• تکنیک های فروش و تیپ های مختلف شخصیتی را فرا می گیرید؟
و در نهایت یک مذاکره کننده حرفه ای خواهید شد که به هر شخصی در هر جایی و در هر شرایطی می توانید محصول یا خدماتتان را ارئه دهید.

بخش دومتکنیکهای کاربردی بازاریابی و فروش

آموزش بنیان موفقیت یک سازمان است.

جمله بالا شاید در نگاه اول، جمله ای کلیشه ای و شعاری به نظر بیاید اما یقینا در دوران کنونی که عصر ارتباطات و اطلاعات نام گرفته است هیچ شخصی و هیچ سازمان بدون آموزش و صرفا با تکیه بر الگوهای قدیمی خود نمی تواند به موفقیتی پایدار نائل آید.
در عرصه ی بازاریابی شبکه ای نیز مانند هر کسب و کار دیگری این نیاز حس می شود و از آنجایی که سبک کار و کسب در بازاریابی شبکه ای تفاوت های عمده ای با کسب و کار سنتی دارد این نیاز بیشتر و بیشتر نیز حش می شود.
پتانسیل های کسب و کار بازاریابی شبکه ای و جذابیت های آن می تواند هر کسی را به سوی این کسب و کار جذب کند اما آنچه که مهم است این است که در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد افرادی که وارد این صنعت می شوند هرگز موفقیت قابل توجهی بدست نمی آورند و تنها درصد بسیار پایینی از کل افراد می توانند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند.
یقینا موفقیت هر شرکت بستگی به میزان و تعداد آدم های موفقی است که در آن سیستم مشغول فعالیت هستند. ماهیت بازاریابی شبکه ای به گونه ای است که هر سازمان برای رشد خود نیازمند رشد تک تک اعضایش است و هر راهبری برای آنکه موفقیت بزرگتری بدست آورد خود نیازمند آن است تا تیم موفقی بسازد و این امر ممکن نمی شود مگر با آموزش درست.
اهمیت آموزش برکسی پوشیده نیست اما مهم آن است که در اکثر تیم ها و سازمان ها مباحث آموزشی تک بعدی است و غالبا بیشتر بر مبنای مباحث تئوریک و انگیزشی بنا شده است. علیرغم اینکه این مباحث جزء بایسته و ضروری آموزش در هر سازمانی است اما کافی نیست زیرا اثری ماندگار نداشته و صرفا دقایقی و یا چند روزی تاثیرگذار است.
در کشور ما بواسطه اتفاقات سالهای اخیر و موقعیت خاص بازاریابی شبکه ای به مسئله آموزش باید بسیار متفاوت تر از سایر کشورها نگریست. و هر مدرسی که نتواند نگرش خود را متناسب با نگرش بازار ایران متناسب کند یقینا تاثیرگذار نخواهد بود.
مباحث آموزشی و تخصصی در حوزه بازاریابی شبکه ای را به سه بخش مجزا می توان تقسیم نمود که البته همهی اینها لازم و ملزوم یکدیگر بوده و الزاما نیازی به تفکیک دقیق آنها نیست چه بسا هر سه موضوع را می توان در یک مبحث نیز گنجاند. اما اعتقاد ما بر این است هر آموزشی که این سه جزء را نداشته باشد تاثیرگذار نخواهد بود.

سه جزء برنامه آموزشی :

  • آموزش های انگیزشی
    آموزش های دانش محور
    آموزش های مهارتی

همانطور که قبلا بیان شد از نظر ماهیت هر سه بخش بالا را می توان در یک مبحث جای داد مثلا آموزش های مهارتی که همراه با انگیزش باشد قطعا تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. و اما جدای از سه سرفصل کلی فوق یک سرفصل تحت عنوان آموزش های فوق حرفه ای نیز ارائه می شود که برای سطوح خاصی از سازمان قابل ارائه می باشد.

مروری اجمالی بر سرفصل های دوره

انگیزشی :
۱- چرایی و چگونگی
۲- باور ، اعتقاد، ایمان
۳- آرزو، رویا ، هدف
۴- مباحث تکمیلی

دانشی:
۱- بازاریابی چیست؟
۲- بازاریابی شبکه ای چیست؟
۳- چرا بازاریابی شبکه ای
۴- تفاوت های بازاریابی شبکه ای با بازاریابی سنتی و مدرن
۵- مدیریت و رهبری

مهارتی:
• مهارت های فروش حرفه ای
• مهارت های فروش حضوری
• مهارت های فروش تلفنی
• مهارت های ایجاد ارتباطات موثر
• مهات های تاثیرگذاری و نفوذ در دیگران
• مهارت های بازایرابی عصبی و بازاریابی و فروش هیپنوتیزمی
• مهارت های نفوذ به بازار
• مهارتهای ساخت سیستم فروش خودکار
• مهارت های فن بیان و صحبت در جمع
• مهارت های جلب توجه و اقناع دیگران
• مهارت های تیم سازی
• مهارت های هدایت و رهبری دیگران
* مباحث تکمیلی

سرفصل های فوق بصورت کلی بوده و به تناسب نیاز هر شخص و هر سازمان قابل شخصی سازی است. در هر یک از بخش های فوق مباحث مدرن در کنار الگوهای تاثیرگذار قدیمی بکار گرفته می شود تا تاثیرگذاری آن بسیار بیشتر از آموزش های معمولی و تئوریک و آکادمیک باشد.
آنچه که این دوره را خاص تر می کند وجود شخصی به عنوان مدرس دوره است که علاوه بر اینکه خود سابقه فعالیت در صنعت بازاریابی شبکه ای را داشته بلکه در طول ۱۲ سال سابقه کاری خود مشغول تجربه اندوزی بوده و یاد گرفته های خویش را به بوته عمل نیز در آورده است.

بخش سوم : مفاهیم پایه در بازاریابی شبکه ای

” مفاهیم پایه بازاریابی شبکه ای “مبحثی است که با تکیه بر تعریف دقیق واژه ها سعی دارد تا مسیر درست و شروع صحیح در این تجارت را مورد واکاوی قرار دهد ؛ این دوره آموزشی که حاصل ٢ سال تحقیق ، بررسی و کسب تجربه بوده ، در حال حاضر به عنوان کاربردی ترین مبحث آموزشی مورد توجه اغلب فعالین عرصه بازاریابی شبکه ای قرار گرفته است ؛ در این آموزش برای ایجاد چهارچوب صحیح فکری ، ابتداً ما به بررسی ٣ اصل حیاتی برای شروع یک تجارت میپردازیم و پس از توافق روی این ٣ شرط ، به بررسی مفاهیم پایه ای حاکم بر تجارت بازاریابی شبکه ای خواهیم پرداخت ؛ پس از ارائه توضیحی کامل از واژه بازاریابی شبکه ای ، اقسام بازار را بررسی میکنیم . دسته بندی افراد در این تجارت موضوعی مهم و چالشی است که به ارائه مفاهیم مندرج در آن پرداخته و با بررسی مسیر نتورک مارکتینگ جایگاه تلاش مداوم و حرکت مستمر را تشریح میکنیم . در بخش بعد اقدام به توضیح مبلغ خرید و فروش و همچنین نحوه بازارسازی میپردازیم . چرایی بازاریابی شبکه ای و همچنین تاریخچه آن بخش بعدی است ، بررسی سیستم های سالم و ناسالم مبحثی است که بصورت جدی به تشریح آن خواهیم پرداخت و درنهایت ارائه هفت ابزار موفقیت در این کسب و کار پایان بخش این دوره آموزشی است . بدیهی است توجه و تمرکز شما در درک مباحث این دوره ، آغازی پُرقدرت را در مسیر کاری شما در پی خواهد داشت .

سرفصل ها :

نگاهی اجمالی به اصول بازاریابی شبکه ای :
– شناخت و شروع در مسیر صحیح
– ایجاد چهارچوب صحیح فکری با توجه به سه اصل ماندگاری
بخش ١ :
٣ اصل ماندگاری
بخش ٢:
مفاهیم پایه بازاریابی شبکه ای
– تعریف واژه بازاریابی شبکه ای
– اقسام بازار
– مسیر حرکتی فروش
– دسته بندی افراد در بازاریابی شبکه ای
– مسیر نتورک مارکتینگ
– چقدر بخرم ؟!!
– چرا بازاریابی شبکه ای ؟!
– تاریخچه بازاریابی شبکه ای در ایران و جهان
– تفاوت سیستم های سالم و ناسالم
– هفت ابزار موفقیت

1 دیدگاه برای “برگزاری همایش آموزش بازاریابی شبکه ای در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =