بزرگ ترین چالش های بازاریابی در سال جدید و روش های مقابله با آن ها

بزرگ ترین چالش های بازاریابی در سال جدید عنوانی بسیار فراگیر و مهم برای بازاریابان و صاحبان کسب و کار است. هر سال به تبع ایجاد شرایط جدید در بازار بر اثر انواع دلایل سیاسی و اقتصادی و تکنولوژی و … چالش های جدیدی برای بازاریابی بهتر و موثر تر به وجود می آید.

بزرگ ترین چالش های بازاریابی می تواند در نگاه اول حتی به چشم هم نیایند و یا ما آن ها را سطحی و موضعی در نظر بگیریم که متاسفانه زمانی به اهمیت این چالش ها پی می بریم که ممکن است بخش عمده ای از بازار را به رقیبان باخته باشیم.

از این رو بر آن تا در این مقاله به معرفی بزرگ ترین چالش های بازاریابی در سال جدید بپردازیم. با تدبیر فردا همراه باشید 🙂

بزرگ ترین چالش های بازاریابی

بزرگ ترین چالش های بازاریابی در سال جدید

یک سؤال ساده “بزرگترین چالش برای محتوایی که شما تولید می کنید چیست؟”

پاسخ های مختلفی ممکن است وجود داشته باشد و شامل عناصر مختلف یک بازاریابی موفقیت آمیز، از جمله دستیابی به مشتریان بیشتر و یا روش های ارتباطی مناسب با مشتریان می شود، به علاوه ساخت محتوای حرفه ای برای معرفی محصول و خدمات، در سال جدید می توانداز چالش های بزرگ صاحبان کسب و کار باشد و روی بازایابی محصولات و خدمات بسیار تاثیر گذار باشد.

اما اگر از پیش نیاز های بازاریابی موفق بگذریم می توانیم مواردی از بزرگ ترین چالش های بازاریابی را نام ببریم که در ادامه به چهار مورد از مهم ترین ها اشاره می کنیم:

 

۱- زمان

در نظر سنجی های به عمل آمده از نخبگان بازار یابی و فعالان و صاحب نظران مشاهده می شود که مبحث زمان بسیار تکرار شده است و این خود نشان دهنده اهمیت زمان در بازار یابی است.

کمبود زمان همیشه می تواند مشکل ساز باشد و به طوریکه بازارهای جدید به لطف پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات به سرعت اشباع می شوند پس هر گونه اتلاف وقت برای بازاریابان می تواند به شدت روی کیفیت کارشان تاثیر گذار باشد.

بی نظمی بیش از حد در بازاریابی و خارج از برنامه کار کردن می تواند به راحتی منجر به از دست رفتن زمان شود. صاحبان کسب و کار باید توجه کنند که باید پلن ها و طرح های منسجم برای بازاریابی در اختیار داشته باشند وگرنه در دنیای امروز نمی توانند بازاریابی موفقی داشته باشند و صد البته در سال جدید مبحث استفاده بهینه از زمان در بازارایابی بسیار حائز اهمیت است.

بازاریابان، “زمان” را به عنوان بزرگترین چالش خود در هنگام کار می گویند.

 

۲- تولید محتوا

از جمله بزرگ ترین چالش های بازاریابی می تواند بحث تولید محتوا باشد. شما وظیفه خود را به خوبی در تولید محصولات و ارائه خدمات با کیفیت انجام داده اید و در این کار خود خبره هستید ولی این موضوع به تنهایی برای در دست گرفتن بازار کافی نیست.

در بازاریابی محصولات و خدمات چالش بزرگ این است که بتوانید خود را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید. طی سال های گذشته روش های معرفی خود و محصولات بسیار متنوع تر شده است و با یک تبلیغات تلویزیونی ساده دیگر نمی توان کیفیت عالی محصولات و خدمات خودمان را معرفی کنیم و به مشتریان بشناسانیم.

و صد البته مطمئن باشید که در سال جدید این چالش هم چنان بزرگ تر نیز خواهد شد. پس سعی کنید تیم تولید محتوای حرفه ای برای معرفی کسب و کار خود داشته باشید.

طبق نظر سنجی های انجام شده، ۲۷ درصد از پاسخ دهندگان نداشتن محتوای خلاق برای ارائه و جذب مشتریان را از بزرگترین چالش های خود می دانند.

در تولید محتوا حتما به سلیقه و ذائقه عمده مشتریان خود و مخصوصا مشتریان وفادارتان توجه ویژه کنید. امروزه سلیقه اکثر مردم به سمت سادگی و در عین حال خلاقیت و بدیع بودن در ارائه محتوا رفته است.

 

۳- اعتبار بسازید!

۵۱ درصد از بازاریاب ها کیفیت محتوای تولید شده و محصولات و خدمات را بزرگ ترین چالش در ایجاد اعتبار در مشتریان برای کسب و کار می دانند. در این میان کیفیت تولید محتوای معرفی کسب و کار تاثیر گذار تر نشان است.

ایجاد حس واقعی و بدور از اغراق در تولید محتوای تبلیغاتی می تواند بزرگرتین چالش برای شما باشد. مشتریان شما با هوش هستند و برای خرید کردن در بازار به دنبال محصولاتی هستند که ارزش خرید را داشته باشد.

هم چنین رقیبان شما نیز هر کدام به نوعی سعی می کنند با تبلیغات بهتر و تاثیر گذار تر کیفیت واقعی محصولات و خدمات خود را بهتر نشان دهند.

از این رو از بزرگ ترین چالش های بازاریابی در سال جدید می توان به توانایی اعتبار سازی برای محصولات و خود کسب و کار اشاره کرد. توانایی که می تواند هم برای تیم تولید محتوای تبلیغات یچالش بر انگیز باشد و هم برای تیم بازاریابی بسیار تاثیر گذار است.

بزرگ ترین چالش های بازاریابی

۴- فراوانی روش های ارتباطی با مشتریان برای بازاریابی

امروزه روش های ارتباطی بسیاری را می توان نام برد که هر کدام ممکن است برای قشر خاصی از مشتریان بهتر و بیشتر جذاب باشد. در بین روش های گوناگون ارتباطی می توان به شبکه های اجتماعی اشره کرد که به نظر می رسد بازاریابی توسط این ابزار ها بسیار سودمند باشد.

در سال جدید از بزرگ ترین چالش های بازاریابی می تواند یافتن و تمرکز کردن بر روی روش های ارتباطی مناسب با مشتریان باشد. در این جا مبحثی به نام بازاریابی ویروسی مطرح می شود.

در بازار یابی ویروسی به عنوان مثال شما باید به دنبال شبکه اجتماعی باشید که عمده مشتریان به القوه شما را پوشش می دهد تا با انتشار محتوای تبلیغاتی در آن شبکه خود کاربران محتوای کسب و کار شما را باز نشر دهند و این محتوا هم چون ویروس بین مابقی مخاطبین پخش شود.

در چنین حالتی مشتریان شما ناخواسته و بدون هیچ چشم داشتی در بازاریابی به شما کمک کرده اند.

در نتیجه چهارمین چالش بزرگ پیش روی شما را می توان روش ارتباطی با مشتریان نام برد.

 

منابع مورد استفاده:

convinceandconvert

تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =