بیمه عمر مانده بدهکار

بیمه عمر مانده بدهکار یا بیمه وام  امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. در این نوع از بیمه عمر، سرمایه بیمه نامه با گذشت زمان کاهش می یابد. این بیمه امروزه کاربرد زیادی دارد زیرا بسیاری از بانکها و موسسات اعتباری به افراد متقاضی وام و تسهیلات مالی پرداخت می کنند و وام گیرندگان چنانچه فوت نمایند، خانواده آنها در بسیاری از موارد قادر به پرداخت اقساط وام نخواهند بود و ممکن است بانک یا موسسه وام دهنده از وثیقه ارائه شده نسبت به طلب خود استفاده نماید و خانواده وام گیرنده تحت فشار قرار خواهد گرفت برای حل این مشکل فرد وام گیرنده میتواند با پرداخت حق بیمه ای ناچیز این بیمه را تهیه و چنانچه در طول مدت بازپرداخت اقساط وام فوت نماید ،بقیه اقساط وام او را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده (بیمه گذار)  پرداخت خواهد شد و خانواده این افراد با مشکل بازپرداخت اقساط باقیمانده روبرو نخواهند بود. این نوع بیمه بصورت گروهی نیز قابل ارائه بوده و موسسات مالی می توانند کلیه وام گیرندگان خود را تحت پوشش قرار داده تا از مزایای این بیمه نامه استفاده کنند.

حداقل سن ورود ۱۵ سال و حداکثر سن ورود ۸۰ سال و سن سررسید ۹۰ سال می باشد.

پوشش های تکمیلی بیمه عمرمانده بدهکار :

در حال حاضر پوشش تکمیلی روی این نوع از بیمه نامه ارائه نمیگردد.

مزایای بیمه عمر مانده بدهکار :

۱- در این بیمه نامه انتقال بدهی های فرد وام گیرنده به خانواده وی پس از فوت فرد صورت نمیگیرد، بلکه ریسک بدهی وام گیرنده به شرکت بیمه منتقل میشود و این خود نوعی احساس آرامش و اطمینان برای شخص به همراه خواهد داشت و دیگر نگرانی و استرسی از این بابت به وجود نمیآید.

۲- برای بانک یا موسسه وام دهنده اطمینانی را به وجود می آورد که دریافت کامل اقساط وام های پرداختی به افراد، در صورت فوت آنان محقق خواهد شد و دیگر نیازی نیست که بانک یا موسسه وام دهنده از طرق مختلف برای احیای باقیمانده اقساط وام تلاش نماید. از مزایای این بیمه نامه، وام دهنده و وام گیرنده، هر دو بهره مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =