بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری از ترکیب دو بخش پوشش بیمه ای و قسمت خدمات سرمایه گذاری تشکیل شده است که توضیح آن به شرح ذیل می باشد:

بخش پوشش های بیمه ای:

در این قسمت ، ابتدا شخص ، مبلغی تعیین می کند که این مبلغ در صورت فوت وی به هر علت حتی فوت طبیعی ، فوت بر اثر بیماری ، حادثه ، زلزله ، تصادف رانندگی و … به بازماندگان پرداخت می شود . این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و … پرداخت میشود . این مبلغ در اصطلاح “سرمایه فوت” نامیده میشود . همچنین انتخاب بازماندگان که در بیمه نامه به عنوان ذینفعان مشخص می شود در اختیار بیمه گذار میباشد.

خدمات سرمایه گذاری:

در بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر اینکه پوشش های بیمه ای از پرداخت اولین قسط حق بیمه شروع میشوند ، از همان ابتدا نیز بر پس انداز هایی که توسط بیمه گذاران به عنوان قسط حق بیمه پرداخت می شود سود تضمینی ، به صورت بهره مرکب و روزشمار تعلق میگیرد و پس از پایان دوره بیمه نامه ( که به دلخواه شما میتواند بین ۵ الی ۳۰ سال باشد ) کل مبلغ پس انداز شده به همراه سود بهره مرکب آن به بیمه گذار پرداخت میشود. سن ورود به این بیمه نامه از بدو تولد و سن سررسید ۹۰ سال می باشد.

پوشش های تکمیلی بیمه عمر و سرمایه گذاری:

یک امکان مفید و جالب و از ویژگی های جذاب کننده بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های اضافی بیمه عمر می باشد که در این بیمه نامه قابل خرید هستند (الزامی نیستند). تعدادی از این پوشش ها را به طور مختصر شرح میدهیم :

۱- فوت بر اثر حادثه:

در صورتی که این پوشش انتخاب شده باشد و بیمه شده بر اثر حادثه فوت شود ، علاوه بر اینکه بازماندگان کل سرمایه فوت را دریافت میکنند ، سرمایه این پوشش را نیز دریافت می کنند. حداقل سن ورود از بدو تولد و سن سررسید ۷۵ سال می باشد. اما توجه داشته باشید حداکثر سن برای دریافت این پوشش ۷۴ می باشد یعنی فرد ۷۴ ساله میتواند یکسال تحت این پوشش باشد.

نکته : سرمایه پوشش : ۱ تا ۳ برابر سرمایه فوت عادی

۲- هزینه های پزشکی ناشی از حادثه:

هزینه پزشکی عبارت است از هزینه هایی که در صورت تحقق خطرات موضوع بیمه نامه، بیمه شده مستقیما در مقابل دریافت خدمات درمانی متحمل می گردد. هزینه پزشکی قابل پرداخت توسط بیمه گر عبارت است از مبلغ مندرج در صورت حساب درمانی مربوطه و یا حداکثر هزینه پزشکی مورد تعهد بیمه گر هر کدام که کمتر باشد. تعهد بیمه گر عبارت است از ۱۵ درصد سرمایه فوت به شرط آنکه از ۱۰ درصد سرمایه فوت ناشی از حادثه تجاور نکند. . حداقل سن ورود از بدو تولد و سن سررسید ۷۵ سال می باشد. اما توجه داشته باشید حداکثر سن برای دریافت این پوشش ۷۵ میباشد یعنی فرد ۷۵ ساله میتواند یکسال تحت این پوشش باشد.
نکته: این پوشش تنها زمانی قابل ارائه است که پوشش فوت ناشی از حادثه انتخاب شده باشد.

۳- نقص عضو وازکارافتادگی ناشی از حادثه یا بیماری:

منظور از نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم (کلی یا جزیی)  قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضای بدن است که به علت حادثه تحت پوشش بیمهنامه به وجود آید و حداکثر تا دو سال بعد از وقوع حادثه، بروز نماید و وضعیت دائم و قطعی داشته باشد. حادثه موضوع این بیمه، هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی است که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه رخ دهد و منجر به جرح، نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت بیمهشده گردد. حداقل سن ورود از بدو تولد و سن سررسید ۷۵ سال میباشد. اما توجه داشته باشید حداکثر سن برای دریافت این پوشش ۷۴ می باشد یعنی فرد ۷۴ ساله میتواند یکسال تحت این پوشش باشد. این پوشش می تواند ۱۵۰،۱۰۰،۵۰ یا ۲۰۰ درصد سرمایه فوت باشد.
نکته: این پوشش تنها زمانی قابل ارائه است که پوشش فوت ناشی از حادثه انتخاب شده باشد.

۴- امراض خاص:

شرکت بیمه مکلف است در صورت ابتلا بیمه شده به هریک از بیماریهای خاص به شرح ذیل به شرط احراز و تائید آن توسط پزشک معتمد بیمه گر، معادل ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت در سال وقوع خسارت تا سقف ۵۰ میلیون تومان به وی پرداخت نماید. نکته قابل اشاره در این پوشش پرداخت غرامت (فارغ از هزینه انجام شده برای درمان بیماری ) معادل سقف این پوشش در هر سال بیمه ای است. حداقل سن ورود از بدو تولد و حداکثر سن ورود ۶۰ سال و سن سر رسید ۶۵ سال می باشد.

بیماری های تحت پوشش عبارتند از:۱-سکته قلبی ۲-سکته مغزی ۳-عمل جراحی قلب باز ۴-پیوند اعضای اصلی بدن

۵- پوشش سرطان:

پرداخت تا ۱۰ درصد سرمایه فوت برای سال اول از سال دوم تا سال ۱۶ ام هر سال ۴ درصد اضافه میشود و حداکثر تاسقف ۶۲ درصد سرمایه فوت در صورت ابتلای بیمه شده به سرطان.حداقل سن ورود از بدو تولد و حداکثر سن برای دریافت این پوشش ۶۰ سال می باشد سن سر رسید ۷۵ سال می باشد.

۶- معافیت از پرداخت حق بیمه:

درصورت از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده ، قبل از سن ۶۵ سالگی ، بیمه شده از پرداخت حق بیمه برای باقی مانده مدت بیمه معاف خواهد شد و مبلغ آن بستگی به میزان حق بیمه دارد. حداقل سن ورود ۱۸ سال و حداکثر سن ورود ۶۰ سال می باشد. سن سررسید ۶۵ سال می باشد. یعنی اگر فرد ۶۱ ساله باشد این پوشش به او تعلق نمیگیرد و اگر ۶۰ ساله باشد تنها ۵ سال دارای این پوشش می باشد. در صورت از کار افتادگی کامل و دائم بیمه شده، تنها پوشش اصلی (فوت عادی) و بخش سرمایه گذاری بیمه نامه شامل پوشش معافیت خواهد شد و اگر تمایل داشته باشند پوشش های اضافی برقرار باشد هزینه آن به عهده خود بیمه گذار است.

مزایای مالی:
* امکان دریافت وام از محل اندوخته
* امکان برداشت از اندوخته
* دارای ارزش بازخریدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =