تاثیر کائنات در رسیدن به اهداف

تاثیر کائنات در رسیدن به اهداف

کائنات و استفاده از قوانین آن یکی از مهمترین موارد برای رسیدن به اهداف در زندگی می‌باشد. این اهداف می‌توانند از هر چیزی چون عشق، پول و یا رسیدن به هر هدف دیگری باشد. برخی از افراد بر این عقیده هستند که اگر بتوان از قوانین کائنات به خوبی پیروی کرد به اهداف خود خواهیم رسید. اما برخی دیگر هنوز با سوال اینکه؛ کائنات چیست؟ سرو کله می‌زنند. برخی دیگر نیز این سوال را با خود دارند که آیا واقعا کائنات می‌توانند ما را به هدف خود برسانند؟ این نیز سوالی است که ابتدا باید معنی کائنات را برای جواب دادن بدانید.

موضوع کائنات و چگونه درخواست خود از کائنات یکی از مهمترین بحث‌های در زندگی است و هر کسی برای توسعه شخصی باید آن را فرا گیرد و بداند. بنابراین در ادامه توسط آکادمی کاریزما به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کائنات و تاثیر آن در رسیدن به هدف

کائنات چیست؟ چگونه ما را به هدف می‌رسانند؟ برای جواب به سوال کائنات بهتر است نگاهی به دور و اطراف خود به صورت کلی بیاندازید. خواهید دید دنیا از زمین و آسمان تشکیل شده است. این دو یعنی زمین و آسمان از بسیاری موجودات و اشیاء زنده و غیر زنده تشکیل شده است. این موارد همگی با هم در ارتباط هستند و همه آنها به نوعی یک هدف را دارند و برای آن در تلاش هستند. پس معنی کائنات یعنی هر چیزی از زنده و غیر زنده که در آسمان و زمین موجود است.

کائنات چگونه ما را به هدف می‌رسانند؟ هر کسی در زندگی خود برای موفقیت در کسب و کار و زندگی اهدافی را دارد و برای رسیدن به آن در تلاش است. همه ما برای رسیدن از هر چیزی که بتوانیم استفاده می‌کنیم. در این میان نکته مهمی وجود دارد و آن هم این است که کائنات می‌توانند در رسیدن ما به اهداف بسیار کمک کنند. یعنی به شیوه دیگر بخواهیم بگوییم کائنات که همان موجودات و اشیا موجود در جهان هستی می‌باشند می‌توانند ما را در رسیدن به هدف یاری کنند.

مثلا، شما می‌خواهید به هدفی برسید و در این راه انواع موقعیت‌ها و افراد برای کمک به سمت شما می‌آیند. ولی شما از کمک آنها دریغ کرده و دست رد به سینه آنها می‌زنید. بنابراین کائنات می‌دانند که شما لایق رسیدن به این هدف نیستید و نمی‌توانید به آنها دست پیدا کنید.

The Role of the Universe in Life and Success
نقش کائنات در زندگی و موفقیت

قانون جذب کائنات

این مورد شاید برای شما هم پیش آمده باشد که همانند بسیاری از افراد فکر کنید که زندگی به نوعی از قبل همانند یک فیلم مشخص شده است و نقش شما معلوم شده است. یعنی به کارهایی که از قبل برای ما تعیین شده است خواهیم پرداخت. ولی، این چنین نیست و کائنات این گونه می‌گویند که، ما با ذهنیت و رفتارهای که از خود داریم مسئول زندگی هستیم. حال این ذهنیت و کارهایی که انجام می‌دهیم ممکن است مثبت و یا منفی باشد. کائنات می‌گویند که ما با ذهنیت خود می‌توانیم به زندگی و رسیدن به هدف کمک کنیم و یا نه از آن دور شویم.

در این میان قانون جذب کائنات می‌گوید که با داشتن قدرت و ویژگی کائنات و جهان هستی که داشته‌های بسیاری را در خود دارد، قادر هستیم با قوانین کائنات به خواسته‌های خود دست پیدا کنیم. اما، در این باره شما باید مواردی را در نظر داشته باشید که از مهمترین آنها باور داشتن به این امر می‌باشد.

تاثیر مثبت کائنات بر روی افراد

همانطور که گفتیم برای اینکه از قدرت کائنات برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید باید به این باور داشته باشید که قانون جذب کائنات قادر به تحت تاثیر قرار دادن تمامی جنبه‌های زندگی چون روابط اجتماعی، زندگی زناشویی، ثروت و … می‌باشد. یعنی می‌تواند شما را به چیزی که می‌خواهید برساند. شما باید برای رسیدن به هدف خود ایمان داشته باشید و اگر این چنین باشد قول رسیدن را به صورت حتمی به شما خواهیم داد. برای رسیدن به هدف خود از طریق کائنات موضوع مهمی را باید بدانید. آن هم این بوده که بتوانید به صورت صحیح درخواست خود را بیان کنید. اگر این کار را انجام دهید که بسیار ساده است می‌بینید که چه راحت تمامی موارد مورد نیاز برای رسیدن به هدف در مسیر زندگی شما قرار می‌گیرند.

البته بهتر است در اینجا به نکته مهمی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید بپردازیم که برخی بر این باورند تا مثلا با نشستن و فکر به هدف خود به آن دست پیدا کنند. بنابراین آنها با چند روز انجام دادن این کار و نرسیدن به هدف نسبت به قانون جذب کائنات بدبین می‌شوند. بنابراین آنها قادر نمی‌باشند به هدفشان از ذهنیت مثبت دست پیدا کنند. شما باید مراحلی را با تفکر مثبت در کنار تلاش کافی پشت سر بگذارید تا به هدف خود دست پیدا کنید. پس در ادامه به سه مراحل باور، درخواست، دریافت می‌پردازیم.

کائنات قادر هستند تاثیرات مثبت را روی افراد بگذارد
کائنات قادر هستند تاثیرات مثبت را روی افراد بگذارد

۱٫ مراحل درخواست از کائنات

باید بدانید که این مرحله با نام درخواست از مهمترین‌هایی می‌باشد که در نتیجه شما تاثیر گذار خواهد بود. چرا که اگر شما نتوانید به صورت دقیق درخواست خود را بیان کنید و به نوعی مبهم باشد، با نتیجه مبهمی نیز رو در رو می‌شوید. در این جا باید به مهمترین بخش از قوانین کائنات یعنی ذهن و نوع تفکرات خود توجه داشته باشید. این موارد هستند که می‌گویند چه اتفاقی در زندگی شما رخ می‌دهد. باید از مثبت اندیشی استفاده کنید تا نتایج عالی را به بهترین شکل استفاده کنید. باید بدانید اگر در زمان‌هایی در زندگی به دنبال آرزو و هدفی هستید در ذهن خود به صورت مثبت به آن فکر کنید. همین باعث داشتن نتیجه مثبت مربوط به آن می‌شود. بر همین اساس ذهن شما ممکن است دارای دو نوع ارتعاشات ( در جهت خواسته‌هایی که می‌خواهیم باشد و یا ارتعاشات در جهت خواسته‌هایی که نمی‌خواهیم) باشد. چرا که ذهن ما همیشه برای اتفاقات فتاده واکنش نشان می‌دهد و اگر این واکنش مثبت باشد در نتیجه و زندگی تاثیر گذار خواهد بود.

آیا این ارتعاشات در جهت خواسته‌ها می‌باشد؟

برای مثال؛ شاید زمانی برای شما رخ داده باشد که فردی کاری خاصی را انجام می‌دهد و شما به عنوان قاضی برای قضاوت خواهید پرداخت. بنابراین خواهید دید کائنات شما را در همان قضیه که برای قضاوت پرداخته بودید قرار می‌دهد. به این قانون جذب کائنات گویند که شما را در مورد ذهنیت که دارید قرار می‌دهد و آنچه را در درون ذهن دارید جلوی چشمتان قرار می‌دهد. همین باعث می‌شود تا شما برای داشتن نتیجه مثبت در زندگی باید از خود ارتعاشات مثبت نشان دهید تا به هدف خود رسید.

ولی چگونه باید بدانیم که این ارتعاشات مثبت است یا منفی؟ برای اینکار بهتر است به دنیا اطراف و کائنات ارتعاشاتی بفرستید یعنی حرکت کنید. اگر از انجام آن راضی و خشنود بودید یعنی ارتعاشات مثبت است و اگر دچار سردرگمی شدید و حالتان را بد کرد یعنی منفی است. برای مثال روزی را در نظر بگیرید که صبح با حالت خوشی از خواب بیدار می‌‌شوید. همین باعث داشتن حس مثبت در شما می‌شود. بنابراین در آن روز بر اساس همین احساس اتفاقات خوبی برای شما و اطرافیان شما بیافتد.

ارتعاشات تولید شده توسط کائنات می‌تواند در جهت خواسته‌ها تاثیر گذار باشد
ارتعاشات تولید شده توسط کائنات می‌تواند در جهت خواسته‌ها تاثیر گذار باشد

راه‌هایی برای ارسال ارتعاشات مثبت برای رسیدن به موفقیت

نوشتن اهداف: یکی از راه‌هایی که باعث داشتن ارتعاشات مثبت و در نتیجه موفقیت و رشد شخصی می‌شود نوشتن اهداف و خواسته‌ها می‌باشد. با این کار تمرکز خود را بر روی خواسته‌ها خواهید داشت. برای اینکه کائنات نتایجی دقیق و مثبتی را در اختیار شما قرار دهند بهتر است تمامی جزئیات را به صورت کامل نیز یادداشت کنید. این را هم مد نظر داشته باشید که نباید هنگام نوشتن اهداف دارای احساس بدی باشید. زیرا این گونه ارتعاشات خارج شده منفی خواهد بود.

رضایت از شرایط زندگی: شرایط زندگی شما چگونه است؟ اگر شما این شرایط را با دید مثبت نگاه کنید، مطمئنا در زندگی اتفاقات خوب و مثبتی می‌افتد که شما را به سمت چیزی که می‌خواهید خواهد رساند. اما نه اگر این حنین نباشد و به شرایط با دید منفی نگاه کنید شرایط سخت شده و نتایج منفی تمامی زندگی را در برخواهد گرفت.

مثبت اندیشی: با توجه به قانون کائنات تفکرات باعث می‌شوند ما اتفاقات زندگی را تشکیل دهیم که آیا خوب باشند یا بد. یعنی با توجه به دیدگاه در زندگی اتفاقات رخ می‌دهد. پس برای رسیدن به آرزو و اهداف باید مثبت اندیش باشید و با کاهش دادن استرس و تنش، اضطراب، ترس، شکست و …. ارتعاشات مثبت را از خود خارج کنید.

خوب نگه داشتن احساسات: هیچ توجه کرده‌اید که اگر احساس خوبی داشته باشید تفکرات شما هم به نوعی خوب خواهد شد. پس این چنین به سمت موفقیت می‌روید. پس از مهمترین موارد و تمرین‌ها این بوده که احساس خوبی داشته باشید. حالات و احساس شما بر روی نتیجه امور بسیار تاثیر گذار است. مطمئنا اگر احساس منفی را به تصدیق‌ها مبدل نکنید و با اعتماد به نفس حس‌های خوبی داشته باشید نتایج بهتری را خواهید داشت.

حرف زدن در رابطه با اهداف: شما راه های زیاد را برای رسیدن به هدف‌های خود دارید. ولی یکی از بهترین آنها برای بیان ایده و تفکرات حرف زدن است. همین باعث ارتعاشات مثبت می‌شود. به نوعی وقتی شما در مورد موضوعی حرف می‌زنید یعنی به آن ایمان دارید. پس، ارتعاشات مثبت را به سمت کائنات ارسال می‌کند.

تمرکز روی اهداف: باید بر روی تمرکز بسیار توجه کنید. شما زمانی که بر روی هدف خود تمرکز دارید یعنی این چشم انداز را دارید که زود به آن خواهید رسید. شما با تمرکز ارتعاشات بیشتری را به کائنات فرستاده و کائنات با توجه به قوت این ارتعاشات با بهترین کیفیت هدف را در اختیارتان قرار می‌دهند.

راه‌های زیادی برای رسیدن به موفقیت با ارتعاشات مثبت توسط کائنات وجود دارد۲٫ باور کردن هدف خود توسط کائنات

شما برای رسیدن به هدف خود باید باور داشته باشید که لایق این هدف هستید. در قانون کائنات تغییر باور مثبت اهمیت بالایی را داشته است. وقتی شما در تمامی مدت به اهدافی که در ذهن خود دارید تمرکز می‌کنید باعث می‌شود شما تغییر باور را داشته باشید که به آن خواهید رسید. ذهن یکی از مهمترین موارد با تاثیر بسیار در ایجاد باورهای مثبت و منفی دارد. پس باید برای تغیر باور ابتدا ذهن خود را تغییر دهیم. اگر شما باور مثبت داشته باشید خواهید توانست زندگی زیبا برای خود درست کنید. چرا که کائنات مسائلی را در جلوی راه قرار می‌دهند که شما به آنها ایمان داریم. یا نه برعکس با داشتن بدبینی به یک مسئله خواهید توانست زندگی را نابود کنید. نکته مهمی در اینجا وجود دارد، آن هم این بوده که تغییر باورهای که از کودکی همراه شما بوده بسیار مشکل است. پس شما باید در روز زمانی برای تمرین تغییر باور داشته باشید تا به خواسته خود برسید. از باورهای که با آن روبه رو هستید باور پول بد است و همین ما را از خدا دور می‌کند. همین باور باعث ایجاد ارتعاش منفی به کسب ثروت در کائنات شده و کسی که این باور را داشته باشد نمی‌تواند به ثروت دست یابد.

۳٫ دریافت و رسیدن به اهداف و خواسته توسط کائنات

در بالا هم اشاره کردیم که قانون کائنات می‌گوید شما زمانی خواسته و اهداف خود را احساس کنید یعنی لایق آن هستید. هرگاه این گونه بود و توانستید با باور و ذهن خود آرزو که دارید را احساس کنید می‌توانید به اهدفتان برسید و کائنات آن را در اختیارتان قرار می‌دهند. در ضمن این احساس باید با نکات مثبت همراه باشد تا نتیجه مثبتی در اختیارتان قرار گیرد. پس در مرحله دریافت باید دارای حس شور و اشتیاق باشید. به این صورت کائنات هدیه شما را در اختیار قرار داده و می‌توانید به خواسته خود در زندگی دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − نه =