تنظیم قیمت در کسب و کار جدید

تنظیم قیمت در کسب و کار

تنظیم قیمت در کسب و کار جدید یکی از مهمترین نکاتی می باشد که هر مالک کسب و کاری باید به آن رسیدگی کند و آن را مهم و در اولویت قرار دهد. زیرا چنانچه این قیمت نتواند با توجه به ارزش محصولات تنظیم شود میتونه منجر به از دست دادن مشتریان و یا سود کمتر و در نتیجه ورشکست شدن شرکت شود.  تنظیم قیمت خود دارای مواردی می باشد، که در این مطلب از کاریزما به آن خواهیم پرداخت.

نحوه تنظیم قیمت برای فروش بهتر

یکی از سخت ترین تصمیمات یک کسب و کار جدید، تنظیم قیمت محصول یا خدمات آنها است. کسب و کارها متوجه هستند که قیمت گذاری دقیق کلید ثبت توجه مشتری در یک بازار رقابتی است. اما، نه تنها بسیاری از شرکت های جدید با اطلاعات محدودی در مورد طرح های قیمت گذاری رقیبان فعالیت می کنند، بلکه آنها نیز تجربه ای ندارند تا پیش بینی کنند که مشتریان مایل به چه پرداخت خاصی برای یک محصول می باشند.

با یادگیری از کارشناسان، صاحبان کسب و کار جدید می توانند در ارتباط با مشتریان، موفقیت خود را دریافت کنند. در اینجا چند تکنیک استفاده شده با جواب مثبت قرار داده ایم که می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید چگونه باید محصولات خود را قیمت گذاری کنید.

تنظیم قیمت
تنظیم قیمت

۱٫ به تنظیم قیمت در ذهن دسترسی داشته باشید

خطوط هوایی و هتل ها برای قیمت رو به رشد خود مشهور هستند. در دسترس بودن خدمات بخش بزرگی از قیمت بلیط در این صنایع است، در حالی که مقامات شکاف های موجود را بدون به خطر انداختن منافع و سود پر می کنند. هر کسب و کار میتواند در هر صنعتی با توجه به قیمت گذاری از دسترس خارج شود. به ویژه در صنعت هواپیمایی، که در آن صندلی ها معمولا زمانی بالا می روند که مصرف کنندگان انتظار پایین آمدنش را دارند.

یکی از مزایای مهم تنظیم قیمت گذاری در صنعت هواپیمایی، آگاهی مصرف کنندگان است. با گذشت زمان، مسافرین آموخته اند تا در اسرع وقت پرواز را رزرو کنند، تا بهترین معاملات را بدست آورند. این کار به هواپیماها اجازه می دهد تا صندلی ها را به سرعت پر کنند و سپس باقیمانده ها را به مسافرین معروف مانند حرفه ای های تجاری بفروشند. مشتریان همچنین می دانند که می توانند در سفرهایی که حجم مسافران کم است از معاملات بهتر بهره مند شوند.

به شیوه ای مشابه، کسب و کارها می توانند با تنظیم قیمت ها در ماه ها و روزهایی که خرید کم است، با کاهش قیمتها مشتریان را ترغیب به خرید از فروشگاه خود بکنند که این میتونه همچنین مشتریان را به صورت دائمی به فروشگاه شما بکشاند.

۲٫ تحقیق در بازار

با توجه به اینکه شرکت ها تنظیم قیمت ها را براساس وضعیت خود دارند، باز هم امکان تحقیق در بازار و کسب اطلاعات کافی برای انتخاب درست قیمت ها وجود دارد. ابزارهای مقایسه قیمت یک روش عالی برای دنبال کردن قیمت رقیب برای اقلامی هستند که در حال حاضر در بازار موجود می باشند، اما اگر شما محصولی جدید را برای مصرف کنندگان تولید کرده اید، تحقیقات تنها یک ایده کلی از آیتم های مشابه را به شما می دهد.

برای کسب و کارهای سرویس گرا، سایت ها معمولا نرخ  را در لیست ارائه می کنند. به عنوان مثال، خدمات جستجوی موتور جستجو (SEO)معمولا براساس آنچه مشتری قادر به پرداخت آن است، قیمت گذاری می شوند، اما متخصصان می توانند با تحقیق درباره نرخ بازار برای آن خدمات ایده ای کلی به دست آورند.

تحقیقات بازار می تواند راهی خوب برای فهمیدن این باشد که بازار چه چیزی را تحمل خواهد کرد، باشد. از طریق نظرسنجی مصرف کننده و نظرسنجی های آنلاین، شما می توانید از مشتریان احتمالی بپرسید که چقدر مایل به پرداخت هزینه یک محصول یا خدمات خاص هستند. این به شما بازخوردی درباره طرح قیمت گذاری شما قبل از راه اندازی کسب و کار جدید می دهد.

مقایسه قیمت
مقایسه قیمت

۳٫ در تنظیم قیمت هزینه ها را نادیده نگیرید

یکی از اشتباهی که بسیاری از کسب و کارهای جدید انجام می دهند این است که تنظیم قیمت را به صورت کلی در نظر می گیرند. یک کسب و کار ممکن است هزینه کالاهای تولیدی را بدون در نظر گرفتن هزینه های حمل و نقل، ذخیره سازی، حمل و نقل مواد، بیمه مسئولیت و بازاریابی در نظر بگیرد. چنین هزینه های فراموش شده می توانند به شدت سود یک کسب و کار را دچار مختل کند و آن را پایین بیاورد.

برای بهترین نتایج و موفقیت در کسب و کار و زندگی، کارآفرینان باید پیش از شروع به دقت بودجه را تنظیم کنند. در صورت امکان، به یک متخصص مراجعه کنید تا مطمئن شوید که تمام هزینه های احتمالی تولید محصول تان را در بر می گیرد و آن را به بازار می رساند. اغلب یک متخصص حسابداری به چیزهایی اشاره می کند که یک کارآفرین در نظر نگرفته است، به طور بالقوه کمبود شدید را به دنبال دارد که نیاز به افزایش قیمت هر محصول دارد.

برای هر کسب و کار جدیدی با تنظیم قیمت برای اولین بار، تحقیقات بازار و کمک های تخصصی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. با توجه به اقداماتی که رقبا انجام می دهند و با توجه به اینکه چه چیزی در بازار اتفاق می افتد، یک کسب و کار می تواند خود را برای برآورده کردن تقاضای مشتری آماده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =