توصیه‌های عالی در مورد پولدار شدن

توصیه‌های عالی در مورد پولدار شدن

آرزوی پولدار شدن و ثروتمند بودن می‌تواند یکی از هیجان انگیز و با ارزش‌ترین اقدامات در زندگی شخص باشد. بسیاری از افراد به دنبال راه‌های سرمایه‌گذاری برای بازنشستگی بهتر هستند. برخی در تلاشند تا به عنوان کارآفرین موفق شوند. افراد می‌خواهند پول کافی برای خرید خانه‌های زیبا، اتومبیل‌های قدرتمند و تعطیلات عالی داشته باشند تا علاوه بر تجربه روزانه راحت‌تر میزان قابل توجهی از اضطراب و استرس را کاهش دهد. اما خیلی‌ها نمی‌دانند ثروتمند شدن به معنای واقعی چیست و چه چیزی را می‌طلبد. همه می‌دانیم که سرمایه‌گذاری موردی زمانبر و بسیار خسته کننده است و به همین دلیل برخی از ما از سختی‌های که باید برای رسیدن به هدف خود بکشیم دست برداشته و به دنبال خوشی‌های زودگذر هستیم. بهتر است بدانید، در حالی که مقالات بی شماری برای تکنیک‌ها و راهبردهای فردی جهت ساختن ثروت و ثروتمند شدن وجود دارد، بیشتر افراد تمرکز خود را روی توصیه‌ها جهت ثروت جلب کرده‌اند. توصیه‌های عالی در مورد پولدار شدن وجود دارد که می‌توانید انجام دهید و چندان سخت هم نیست. همین باعث شده است در ادامه به برخی از مهمترین آنها بپردازیم تا با انجام آنها راهی را برای رسیدن به آرزوی خود پیدا کنیم بهتر با چالشی که در روبه‌رو دارید برخورد کنید.

برای پولدار شدن باید چه مواردی را در نظر گرفت؟

دوستان زیادی دارم که مدت‌ها است از من درخواست کرده‌اند تا این مطلب را در رابطه با ثروت بنویسم.

چندی پیش در حال گفتگو با میلیاردر آینده جوش مک آفی (بنیانگذار موسسه مک آفی) بودم. او با استفاده از راه‌کارهایی ساده جهت ایجاد ثروت به من گفت که چگونه می‌توانم یک کسب و کار عالی برای میلیاردر شدن بسازم. مک آفی نیز مانند بسیاری از رفقای ثروتمند من، نمی‌توانست صحبت از طرز ثروتمند شدن را برای من متوقف کند.

کنت کول، طراح مشهور مد به من گفت که توجه داشتن به احساس درونی نکته عالی و حیاتی در مورد داشتن کسب و کار پایدار برای ثروتمند شدن است. کوین اولاری (ستاره شارک تنک) ارزش نگه داشتن روابط مناسب سودآوری را به من نشان داد. برت جیکوبس، بنیانگذار لباس لایف ایز گود، به من توصیه کرد که انتظاراتم را با بهترین سهام‌داران در میان بگذارم.

کت کول، مدیرعامل سینابون به من توصیه کرد که همه موارد و راه‌ها را امتحان کنم. اما، فقط به آنچه بهترین است چسپیده و ادامه دهم. مارکوس لمونیز، ستاره تلویزیونی “د پرا فیت “، به من نشان داد که چگونه با استعدادهایم به هر جایی برسم.کوین پلانک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Under Armor، به من نشان داد که چرا باید فقط روی فروش بهترین محصولاتم تمرکز کنم.

من می‌توانم با توصیه‌ای که از همه دوستان ثروتمندم شنیده‌ام و نقل و قول‌های افراد ثروتمند در مورد پول و ثروت ادامه دهم. اما می‌خواهم نسخه خودم را در مورد چگونگی ساختن کسب و کار و موفقیت‌های بزرگ به شما بگویم.

برای پولدار شدن باید معنی آن را دانسته و بدانیم چه چیزی را می‌طلبد
برای پولدار شدن باید معنی آن را دانسته و بدانیم چه چیزی را می‌طلبد

۱٫ چیزی بزرگتر از خودتان بسازید

بیشتر افراد تنها برای خودشان موفقیت می‌خواهند، نه افراد دیگر. آنها می‌خواهند همه جوایز را نصیب خود کنند و در تمامی مجلات عکس خود را نشان دهند و میلیون‌ها دلار درآمد کسب کنند. داشتن همه این موارد خوب است. اما باید دلیلی را انتخاب کنید که بزرگتر از خودتان باشد. باید درک کنید که هدفتان از شما بزرگتر است. این مورد و ذهنیت نه تنها مقابل پیشرفت شما نمی‌ایستد بلکه، باعث موفقیت و جذب انرژی مثبت بیشتر خواهد شد.

یک رهبر فداکار بر رشد دیگر افراد تیم متمرکز خواهد شد که به نوبه خود باعث رشد آن‌ها خواهد شد. از مهمترین سرگرمی‌های من در ورزش دویدن و وزنه‌برداری است. با این حال من فهمیده‌ام که اگر در ورزش به دیگران کمک کنم در مقابل با تنهایی ورزش کردن قوی و بهتر خواهم بود. کمک به دیگران همان مدت زمانی را که برای کمک به خودتان می‌گیرد طول می‌کشد. پس، کسانی که می‌خواهند ثروتمند شوند باید اول دیگران را غنی کنند.

ضرب‌المثلی قدیمی وجود دارد که می‌گوید: ” اگر می‌خواهید سریع حرکت کنید، تنها بروید. اگر می‌خواهید به دور دست‌ها بروید با دیگران همراه شوید.”

۲٫ خود را با متخصصان هماهنگ کنید

یکی از عادات افراد میلیونر این است که در کسب و کار خود تیمی از متخصصان همراه دارند که به آنها توصیه‌های استراتژیک می‌دهند. در حالی که همه نظر خاص خود را دارند، شما فقط باید به بهترین نظر گوش دهید. من افراد زیادی را می‌بینم که به نظرات اشتباه از افراد گوش می‌دهند، که بعدا آنها را به سمت نتایج ویرانگر سوق می‌دهند. اگر می‌توانید متخصصانی در صنعت خود پیدا کنید که تسلط داشته باشند و با آنها دوست شوید.

استخدام مربی اجرایی بهترین راه برای رسیدن به سطح بعدی برای بالاتر بودن است. یک دوست ممکن است بگوید: “شما باید فشارهای بیشتری انجام دهید”. اما یک مربی نشان می‌دهد که چگونه شما را قوی‌تر می‌کند، و این باعث می‌شود شما با انگیزه شوید. فردی را بیابید که بتواند نیازهای شما را شناسایی کند. بیشتر مربیان اجرایی در هر جایی ۱۰ تا ۲۰ درصد درآمد سالانه شما را به عنوان دستمزد می‌خواهند. که در صورت پیروی از توصیه‌های آنها ، پرداخت کردن این مبلغ بسیار آسان است.

۳٫ سیستم‌هایی را ایجاد کنید که با قدرت عمل کنند

چند میلیونر نمی‌توانند به تنهایی این کار را انجام دهند. میلیونرها سیستم و فرایندهایی دارند که به آنها امکان می‌دهد از هدایا و توانایی‌های خود استفاده کنند. همیشه یک روش بهتر و سریعتر برای انجام کارها وجود دارد. اگر برای خودتان یک سیستم موفقیت ایجاد کنید، سرانجام نتیجه قابل قبولی خواهد داشت. با این حال، این باید سیستم شما باشد، نه شخص دیگری.

هر روز عادات، ابزار و سیستم‌های خاصی دارم که برای عملکرد بهتر استفاده می‌کنم. من قبلا فکر می‌کردم که برای موفقیت باید در یک زمان مشخص از خواب بیدار شوم، اما فهمیدم که زمان اوج بهره‌وری من از ساعت ۱۰ شب تا ساعت ۴ صبح است. درست است که به نوعی مسخره است و من بسیار دیر به تختخواب خود می‌روم. ولی، فهمیدم این کار فایده‌های بالایی برایم دارد. اینکه صبح زود مثلا ۵ از خواب بیدار شوید برای همه به صورت یکسان مفید نیست. شما باید سیستمی را پیدا کنید که برایتان مفید و کار کند.

برای داشتن نتیجه بهتر در پولدار شدن باید سیستمی خاص از موفقیت داشت
برای داشتن نتیجه بهتر در پولدار شدن باید سیستمی خاص از موفقیت داشت

۴٫ در بازاریابی و فروش ماهر شوید

بازاریابی پیام شما در رابطه با محصول است. تکنیک بازاریابی برای کمک به رقابتتان و موفقیت شما بسیار موثر است تا افراد را برای خرید محصول متقاعد کنید. بازاریابی به شما کمک می‌کند تا اعتبار خود را بسازید و فروش زمانی اتفاق می‌افتد که مردم به اعتبار شما اعتماد کنند. بازاریابی ستون فقرات مشاغل شماست و فروش استخوان‌های مهره آن است. اگر می‌خواهید “پشتوانه جدی” داشته باشید، باید بر هر دو مهارت اصلی تسلط داشته باشید.

میلیونرها در بازاریابی و فروش متخصص هستند. مهارت‌هایی که دارند به طرز ماهرانه‌ای آنها را به سمت موقعیت‌های بالا سوق می‌دهد و به آنها امکان این را می‌دهد تا از بهترین زندگی لذت ببرند. در این دنیا می‌توانید بفروشید یا بخرید. شما باید قبل از هر چیزی از نیاز بازار مطلع باشید و سپس راهی برای تامین نیازها پیدا کنید. به طور خلاصه، باید محصولی برای فروش و داستانی برای گفتن داشته باشید(بازاریابی) .

استیو جابز می‌گوید: ” تا زمانی که محصولی عرضه نکنید، مردم نمی‌دانند که به چه چیزهایی احتیاج دارند.

۵٫ تصمیمات سریع بگیرید

همه روزه تصمیمات زیادی می‌گیریم. با این حال، ثروتمندان بسیار سریع این کار را انجام می‌دهند و این به دلیل شناخت خوبی است که از خود دارند. اکثر مردم هرگز به خوبی با روش‌های تصمیم‌گیری آشنا نشده‌اند. در عوض، آنها به دنبال افرادی هستند که بتوانند این کار را برایشان انجام دهند. به همین دلیل است که تنها ۱۰ درصد از مردم جهان کارآفرین هستند و ۹۰ درصد مابقی را برای کنترل کار در دست خود دارند.

تصمیم‌گیری سریع می‌تواند به شما برای ثروتمند شدن کمک کند. اخیرا فردی به من گفت که نمی‌تواند در یک رویداد خاص شرکت کند، زیرا نمی‌داند چه کاری باید انجام دهد. او به جای تصمیم‌گیری و خلاص شدن چند بهانه به من تحویل داد. اگر او یکی از افراد میلیونر بود، با جسارت و سرعت تصمیم خوبی می‌گرفت و به من می‌گفت آیا می‌تواند این رویداد را بسازد یا نه.

۶٫ اولویت‌های خود را مدیریت کنید

اولویت‌بندی به معنای انجام مهمترین کارها در ابتدا است. ده‌ها وظیفه ممکن است هر روز برای انجام دادن وجود داشته باشد. اما شما فقط باید کارهایی را انجام دهید که بیشترین پاداش را به شما می‌دهند. باید این عادت را داشته باشید که فعالیت‌هایی بی ارزش با صرف انرژی و پول بسیار را به فرد دیگری واگذار کنید و یا نه کلا از انجام دادنش منصرف شوید. وقت شما با ارزش است.

اولویت های اصلی شما در سال ۲۰۲۰ چیست؟ چگونه می‌خواهید آن‌ها را انجام دهید؟ اهداف شما بهتر است به همان اندازه که می‌توانید آنها را رقم بزنید بزرگ انتخاب کنید. بیشتر افراد اهدافی را تعیین می‌کنند که کوچک هستند. ولی داشتن درآمد کم برای میلیونرها اصلا قابل قبول نیست. در عوض، تلاش کنید با اهداف بزرگ سود کسب و کار خود را چند برابر کنید. هدف شما هرچه باشد، ذهنتان راهی برای انجام آن پیدا می‌کند.

با اولویت بندی کارها و انجام موارد مهم می‌توان به پولدار شدن نزدیک شد
با اولویت بندی کارها و انجام موارد مهم می‌توان به پولدار شدن نزدیک شدبا اولویت بندی کارها و انجام موارد مهم می‌توان به پولدار شدن نزدیک شد

۷٫ بدون خستگی کار کنید

شب‌ها، آخر هفته‌ها و تعطیلات زمان‌های هستند که حدود ۹۸ درصد مردم به استراحت می‌پردازند که کاملا احمقانه است! مطمئنا، شما نیاز به استراحت دارید، اما باید تولید هم کنید. زمانی افرادی به کمک شما نیاز دارند به صورت خودخواه زمانتان را تلف نکنید. آیا می‌دانید که خوشبختی واقعی شما ناشی از کاری است که شما تولید می‌کنید؟

یک بازیکن معروف NBA به من گفت که نمی‌تواند یک روز را بدون پرتاب ۱۰۰۰ توب به داخل سبد سپری کند. او منظورش این بود که “بسکتبال هدف من در زندگی است”. او نمی‌تواند تحمل از دست دادن بازی‌های پلی آف را داشته باشد. در غیر این صورت، او احساس شکست می‌کند. همین باعث قهرمان شدن او است. راز تبدیل شدن به یک میلیونر در آغوش گرفتن هدف‌هایتان است تا به موفقیت در کسب و کار و زندگی دست پیدا کنید.

بهترین توصیه: کسب و کارتان را با لذت مخلوط کنید.

۸٫ خدمت به مردم

با کمال تعجب بهتر است بدانید بسیاری از میلیونرها برای پول کار نمی‌کنند. اگر آنها این کار را برای پول انجام می‌دادند باید بعد از بدست آوردن چند میلیون کار خود را رها می‌کردند. آنها کار خود را برای مردم انجام می‌دهند. آنها درک می‌کنند که مردم از پول مهمتر هستند. وقتی به مردم خدمت می‌کنید خود شما هم شامل سود می‌شوید. این قانونی است که به طور خودکار خودش را اعمال می‌کند.

من قبلا به افرادی که بدون حقوق (داوطلبان) کاری می‌کردند می‌خندیدم. در حال حاضر، خودم هم این کار را انجام می‌دهم. وقتی از خواب بیدار می‌شوم، معمولا اولین سوالم این است که “چگونه می‌توانم در مدت زمان کمی به افراد بیشتری سود برسانم؟” در پایان روز، همیشه روی میزم چک‌های بسیاری را می‌بینم که برای نقد شدن باید با امضای من همراه شود. این چک‌ها نتیجه خدمات من است.

۹٫ به دنبال بهبود مستمر باشید

اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، باید دانش زیادی را صرف کنید و تغییرات سریع ایجاد کنید. باید شروع به خواندن کتاب کنید و ایده‌هایی را که یاد می‌گیرید پیاده سازی کنید. بیشتر دوستان ثروتمند من به طور معمول روزانه حداقل دو ساعت مطالعه دارند. بهتر است بدانید آنها چیزهای ساده‌ای را نمی‌خوانند. آنها کتاب‌های مهم و آموزشی را خوانده و یادداشت‌برداری می‌کنند. این همان تفاوت بین افراد ثروتمند و فقیر به شمار می‌آید.

وقتی هر روز کارتان را شروع می‌کنید، از خود بپرسید “چگونه می‌توانم پیشرفت داشته باشم؟” اگر مهارتی وجود دارد که باید یاد بگیرید، آن را بیاموزید. اکثر مردم به اندازه یادگیری مهارتی کوچک با رسیدن به موفقیت‌های بزرگ فاصله دارند. اگر می‌خواهید به یک میلیونر تبدیل شوید باید در مورد بهبود مهارت‌های خود جدی باشید و به طور روزانه تغییراتی در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود اعمال کنید.

کسب دانش و تغییرات در پولدار شدن تاثیر گذار است
کسب دانش و تغییرات در پولدار شدن تاثیر گذار است

۱۰٫ دریافت انتقادات و پیشنهادات

من هرگز فراموش نخواهم کرد که زمانی با جک کانفیلد در کنفرانسی بودم به من چه گفت. همین که مرا کنار می‌کشید با لحنی جدی به من گفت: “دانیل ، تفاوت اصلی بین نویسندگان پرفروش و نویسندگان آماتور یک چیز است: بازخورد”. این راز او برای فروش میلیون‌ها کتاب در طول دو دهه گذشته بود.

اگر می‌خواهید یک کسب و کار موفق داشته باشید گرفتن انتقادات از دیگران بسیار مهم است. گاهی اوقات، بازخوردهای عالی از هرجایی می‌تواند به شما داده شود. بازخوردها خواهند توانست از جانب همسر، بچه‌ها ، همسایه یا حتی مادرتان باشد! اغلب اوقات، از بدترین منتقدان شما ناشی می‌شود ، که عمیق‌ترین نسخه آنچه را که باید تغییر دهید به شما نشان می‌دهند. هر جا بازخورد خود را گرفتید، تغییرات لازم را انجام دهید.

برای تبدیل شدن به یک میلیونر، باید این ۱۰ ذهنیت مخفی مولتی میلیونر‌ها را در خود پرورش دهید. اگر این کار را انجام دهید، مردم متوجه کار شما شده و کمک‌های لازم را برای شما تامین می‌کنند. اگر هدف، ایمان و اعتماد به نفس داشته باشید هر چقدر هم کارتان بزرگ باشد محدودیتی نخواهید داشت. این در صدر تبدیل شدن به یک میلیونر است. به یاد داشته باشید ، خدمت به مردم باعث حاصل شدن سود به شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =