دارای شخصیتی جذاب باشیم؟

داراي شخصيتي جذاب باشيم؟

جذابیت بیشتر از شخصیت شما ناشی می‌شود تا اینکه ظاهری که دارید. نشان دادن شخصیتی جذاب برای برقراری ارتباط و داشتن روابط ماندگار بسیار مهم است. برای داشتن شخصیتی جذاب، پرورش توانایی برقراری ارتباط ، پرورش حس شوخ طبعی و ایجاد یک اعتماد به نفس بالا بسیار مهم بوده و به شما توانایی الهام بخشیدن و مجذوب کردن دیگران را می‌دهد، در نتیجه باعث می‌شود دیگران را به سمت خود جلب کنید. پس، داشتن شخصیتی جذاب به صورت ژنتیکی و مادرزادی نیست و می‌توان آن را به بهترین شکل تقویت کرد.

مواردی که با تاثیرگذاری باعث جذب افراد می‌شود

شاید شما داشتن شخصیت جذاب را غیر ممکن بدانید و بگویید این مختص افرادی خاص است. اما بهتر است کمی مثبت اندیش باشید و روش‌های پرورش ویژگی‌های شخصیتی را در نظر بگیرید. این موارد هر چیز چون کنجکاوی،یادگیری مهارت‌های مختلف، گوش دادن و …. باشد. این موارد بسیار ساده و راحت می‌توانند در شما ایجاد شوند. به صورت که حتی برخی از قبل در شما وجود داشته و باید تقویت کنید و برخی با کمی تلاش به جزئی از شخصیتتان تبدیل خواهد شد. پس در ادامه همراه ما باشید تا بتوانید همانند بقیه با شخصیتی جذاب و اعتماد به نفس بالا در کنار دوستان و جمع حاضر شوید و روابط خود را به خوبی انجام دهید.

با داشتن شخصیتی به ماندنی و برقراری ارتباط اصولی می‌توان جذابیت خود را نشان داد
با داشتن شخصیتی به ماندنی و برقراری ارتباط اصولی می‌توان جذابیت خود را نشان داد

۱٫ به دیگران گوش دهید

گوش دادن از ویژگی‌های رهبری کاریزماتیک است که متاسفانه امروزه در جامعه فراموش شده است. به جای پاسخ دادن به یک متن، باز کردن ایمیل یا فکر کردن درباره غذای بعدی خود، به آنچه شخص دیگری می‌گوید توجه کنید. با اظهارنظر درباره داستان یا پرسیدن سؤال به طرف مقابل خود نشان دهید که در حال گوش دادن و علاقه مندی هستید. شما می‌تواند به نشانه تاکید و گوش دادن در مواقعی از حالت سر تکان دادن به طرف استفاده کنید.

۲٫ صادق و رو راست باشید

هیچ کس دوست ندارد فریب بخورد و به او دروغ گفته شود، همیشه حقیقت را به مردم بگویید. اگر نمی‌توانید به کاری متعهد شوید یا قول و وعده ندهید و یا اگر می‌دهید بهتر است نسبت به آن صادق باشید تا اینکه در آخرین لحظه به آنها بگویید که نمی‌توانید این کار را بکنید.

  • صادق بودن باعث می‌شود افراد به سمت شما جذب شوند. وقتی کسی نظر شما را می‌پرسد از دورویی و فریبکاری بپرهیزید و صادق باشید. در اینجا بهتر است بیان کنیم که روراستی با بی ادبی فرق دارد. بر فرض مثال دوستتان پیراهنی خریده و با توجه به اینکه نمی‌پسندید از شما در موردش سوال می‌کند. در این مواقع بهتر است به صورت روراست جواب دهید و در کنار آن لحن و ادب را رعایت کنید. بهتر است پاسخ دهید: “من جای تو بودم رنگ آبی رو بر می‌داشتم”. به جای اینکه بگویید “اه… این زشته و ازش متنفرم.”

۳٫ فرق بین “چه” و “چگونه” را بدانید

اینکه چگونه بتوانید موارد را بگویید از چیزی که می‌گویید مهمتر است. چیزی که مهم است لحن و چگونگی ابراز نظرات است. شاید شما بخواهید به فردی تعارف واقعی بدهید در این موارد نیت مثبتی دارید. ولی اگر با لحنی بد بر زبان آورید، آنها فکر می‌کنند نظرتان طعنه زدن به آنها است. این مورد از مهمترین‌ اشتباهات در روابط اجتماعی است. اینجاست که باید فرق بین “چه” و “چگونه” را بدانید. شما باید برای داشتن شخصیتی جذاب به صورت روراست هر چه را می‌خواهید بیان کنید تا افراد منظورتان را متوجه شوند و ارتباطی سالم داشته باشید.

  • از نحوه صحبت کردن خود آگاه باشید، اگر می‌دانید که افراد برخی از گفته‌های شما را به اشتباه برداشت می‌کنند بهتر است بدانید در انتقال کلماتتان مشکل دارید. برای این کار بهترین گزینه کمک از دوستان است تا با صحبت کردن برای آنها بدانید مشکل از کجاست و آن را تصحیح کنید و به ارتقا دادن مهارت گفتاری و فن بیان خود کمک کنید.
برای جذاب بودن قبل از بر زبان آوردن کلمات آگاه باشید تا شنونده منظور را اشتباه متوجه نشود
برای جذاب بودن قبل از بر زبان آوردن کلمات آگاه باشید تا شنونده منظور را اشتباه متوجه نشود

۴٫ به دوستانتان کمک کنید تا با هم ارتباط برقرار کنند

خود را عامل شادی دیگران بکنید. افرادی را دور هم چه بر اساس مهمانی، برنامه تفریحی و ….جمع کنید و به قول معروف به آنها حال دهید. این مورد به افراد می‌فهماند به آنها اهمیت می‌دهید و می‌خواهید دوستی را گسترش دهید. شخصیت جذاب یعنی اهمیت دادن به دیگران.

۵٫ به خودتان بخندید

اگر کاری اشتباه را چون افتادن، لیز خوردن و غیره انجام دادید به جای اینکه احساس خجالت کنید، به خودتان بخندید. این نشان می‌دهد که شما در پوست خود راحت هستید. حس شوخ طبعی باعث می‌شود فردی جذاب و دلنشین باشید.

  • البته به یاد داشته باشید هر چیزی جایی و مکانی دارد. اینکه شما به نوعی سردی را از جمع بیرون کنید و با لطیفه و جوک گفتن باعث ارتباط افراد شوید بسیار عالی است. ولی نباید بیش از حد باشد و افراد اذیت شوند و یا نه اینکه در مکالمات حساس و مهم به جای اینکه جدی باشید به مسخره بپردازید و به نوعی خود را از چشم همه بیاندازید.

۶٫ برای همه چیز شور و شوق نشان دهید

کمی مثبت اندیش باشید و به جذب انرژی مثبت در روز با هر روشی بپردازید. چنانچه از چیزی ناراحت هستید بهتر است آن را فراموش کرده و بدانید آب رفته به جوی بر نمی‌گردد و عصبانیت و ناراحتی شما تاثیری نخواهد داشت. با لبخندی بر چهره ، ذهن باز و حس شوخ طبعی به موردی که باعث ناراحتی شما شده است حمله کنید. همه روزها مناسب نیستند، هر چیزی باب میل شما تغییر شکل نمی‌دهد، اما مشتاق بودن می‌تواند در انجام هر کاری به شما کمک کند. وقتی با این روش رفتار کنید، شخصیت جذابی داشته و مردم دوست دارند در کنار شما باشند.

افراد بیشتر به سمتی کسی جذب می‌شوند که با لبخند بر چهره خود مثبت اندیش باشد
افراد بیشتر به سمتی کسی جذب می‌شوند که با لبخند بر چهره خود مثبت اندیش باشد

۷٫ خندیدن را در اولویت قرار دهید

اگر واقعا می‌خواهید جذاب باشید بهتر است بخندید و دیگران را نیز به این کار وا دارید. در مواقعی که کار سختی انجام می‌دهید بهتر است اولویت خود را خنده قرار دهید، چرا که باعث فراموش کردن سختی‌ها و کاهش استرس و تنش می‌شود. راهی عالی برای خندیدن این است که مطالب طنز آمیز بخوانید و آن را برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. اگر این مورد را در خود تقویت و خندیدن را جدی بگیرید کم کم از سختی‌های زجرآور دور خواهید شد و شادی را جایگزین می‌کنید.

۸٫ به نحوه صحبت کردن و عملکرد خود اطمینان داشته باشید

قبل از هر چیزی بهتر است بگوییم با تفکر صحبت کنید و به قول معروف اول صحبت‌هایتان را در دهان مزه مزه کنید و بعد بیرون دهید. به هر چیزی که می‌گویید و انجام می‌دهید اعتماد داشته باشید. با اعتماد به نفس حرف بزنید و محکم پای حرف‌هایتان بیاستید و ترسی نداشته باشید. اگر دیدید مشکلی در آنها وجود دارد خطرات خود را با جان بپذیرید و این توانایی را داشته باشید که اشتباه خود را بپذیرید تا تصحیح کنید.

  • نگران این نباشید که دیگران در مورد شما و حرف‌هایتان چه می‌گویند. انجام این کار نشان می‌دهد که شما اعتماد به نفس دارید. همین موارد است که به ایجاد شخصیتی جذاب کمک می‌کند. زیرا نشان می‌دهد که شما با خودتان راحت هستید و دیگران را در اطراف شما راحت می‌کند.
  • اگر از چیزی اطمینان خاطر ندارید و شک دارید سوال خود را برای دانستن بپرسید. هر چه بیشتر بدانید راحت‌تر صحبت خواهید کرد و می‌توانید در آینده برای اطرافیانتان خوب باشید. هرگز از پرسیدن ترس نداشته باشید.

۹٫ به بدن خود اطمینان داشته باشید

جهت داشتن شخصیتی جذاب و روابط دوستانه و خوب علاوه بر برقراری ارتباط با زبان بدن و گفتار لباس نیز بسیار مهم است و اصالت و شخصیت شما را تعریف می‌کند. لباس مناسب و داشتن وضعیت خوب، اعتماد به نفس را نشان می‌دهد. لازم نیست که برای داشتن شخصیت جذاب از بدنی کامل همانند فلان هنرپیشه برخوردار شوید. لباس خوبی بپوشید و با احترام گذاشتن به خود بدانید که زیبا و جذاب هستید. در آینه خود را ببینید و اگر عیبی دارید را مشاهده کنید تا آن را رفع کنید. به عنوان مثال آیا چاق هستید؟ پس با ورزش خود را لاغر کنید و احساس بهتری داشته باشید.

برای داشتن شخصیتی جذاب در حین برقراری ارتباط با گفتگو از زبان بدن برای مکمل آن استفاده کنید
برای داشتن شخصیتی جذاب در حین برقراری ارتباط با گفتگو از زبان بدن برای مکمل آن استفاده کنید

۱۰٫ اعتماد به نفس با گستاخی تفاوت دارد

اینکه شما به خود و ظاهرتان اهمیت دهید و اعتماد داشته باشید بسیار خوب است، اما زیاده‌روی نکنید. چنانچه شما فقط به خود توجه کنید و به دلیل دیده شدن به افراد دیگر توجه نکنید نه تنها باعث شخصیتی جذاب نمی‌شود، بلکه باعث می‌شود از چشم دیگران نیز بیافتید. جهت اینکه از خودشیفتگی و گستاخی دور شوید می‌توانید به افراد دیگر اهمیت دهید و از آنها تعریف کنید.

  • شما بهتر است موارد بالا را در داشتن شخصیتی جذاب استفاده کنید. البته استفاده از زبان بدن بسیار مهم است و شما با داشتن بدن صاف و بدون قوز، ارتباط چشمی ، لبخند زدن و … می‌تواند افراد را به سمت خود جذب کنید. فراموش نکنید که همچنین، به جای مکث کردن روی نقاط ضعیف موارد مثبت خود را دیده و روی آنها تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =