درآمد خود را به طرز چشم‌گیری افزایش دهیم

درآمد خود را به طرز چشم‌گيري افزايش دهيم

زیگ زیگلار از معروف‌ترین فروشنده‌های آمریکایی می‌گوید: ” پول زندگی نیست، ولی چیزی شبیه به اکسیژن است”. هر وقت در مورد ثروت و درآمد بحث می‌شود افراد دید منفی را نسبت به آن پیدا می‌کنند و به نوعی با به میان کشیدن معنویت شعار می‌دهند. درست است معنویت جای به خصوصی دارد. ولی باید توجه داشت هر چیزی را با هم قاطی نکنیم. باید درک کنید که پول بخشی اساسی از آزادی است. همه ما می‌دانیم که چیزی پر استرس و نا امید کننده‌تر از این وجود ندارد که فک کنیم چگونه صورت‌حساب‌های بعدی را پرداخت کنیم. داشتن پول بسیار لذت بخش است و از همه مهم‌تر پول به شما حق انتخاب می‌دهد. پس اگر می‌خواهید بدانید چگونه حساب‌های خود را پر از پول کنید. با ما در این مطلب از آکادمی کاریزما همراه باشید.

چگونه درآمد خود را بالا ببریم؟

پول شاید قادر به ایجاد خوشبختی نباشد ولی می‌تواند به صوت نامحدود مشکلات را برای ما حل کند، و نداشتن آن برعکس بسیاری مشکلات را ایجاد خواهد کرد. آیا تا بحال شنیده‌اید که کسی از این موارد بگوید؟

  • پول سرچشمه تمام پلیدی‌ها است.
  • ثروتمندان حریص هستند.
  • پول باعث خوشحالی نخواهد شد.
  • پول در زندگی ضروری نیست.
  • و ….

زمانی بدون پول باشیم خرج روزانه برای تهیه غذا، قبض آب و برق، کرایه خانه، پول برای حمل و نقل و …. به نوعی کمر ما را خم می‌کند. پس، اگر کمی فکر کنیم می‌فهمیم بی پولی پدر آدم را در می‌آورد و از مهمترین موارد حیاتی برای زندگی است. لطفا شعار دادن را بس کنید و پول را عاملی برای فساد ندانید. جملاتی را که در بالا گفتیم همگی کلیشه‌ای و تکراری هستند. ثروتمندان زیادی در دنیا هستند که با پول خود توانسته‌اند استعدادهای مختلف را شکوفا کنند، بیماری‌های مختلفی را درمان کنند و ….. پول اصلا بد نیست و لازم است. چیزی که مهم است و باعث می‌شود تعریف آن در ذهن ما تغییر کند چگونگی استفاده و خرج کردن آن است. راه کارهایی ساده برای ایجاد ثروت و افزایش درآمد وجود دارد که همگی نیاز به تلاش و فکر دارند. اما، یک سوال؛ همه ما به یک میزان وقت داریم و برای هر کسی طول شبانه روز ۲۴ ساعت است، اما چرا برخی ثروتمند هستیم و برخی نه؟ این تفاوت به رویکرد و نوع نگاه بستگی دارد و به همین دلیل در ادامه راه‌هایی را برای افزایش درآمد قرار دادیم تا استفاده کنید.

چیزی که باعث تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند می‌شود رویکرد و نوع نگاه آنها به مسائل و درآمد است
چیزی که باعث تفاوت بین افراد فقیر و ثروتمند می‌شود رویکرد و نوع نگاه آنها به مسائل و درآمد است

۱٫ هر کاری را دوست ندارید انجام ندهید

برخی از افراد هستند که شغلی را بارها، روزها و یا حتی سال‌ها انجام می‌دهند و انتظار نتیجه متفاوتی دارند. اگر می‌دانید شغل شما در آمد چندانی با توجه به رضایتتان را ندارد و آن سبکی که در ذهن دارید را با خود ندارد بهتر است آن را ترک و یا تغییر دهید. چرا مجبورید کاری را که دوست ندارید انجام دهید؟ درباره این سوال شاید جواب دهید که کار کم است و نمی‌توانید به راحتی شغلی را پیدا کنید. درست است وضعیت چندان خوبی نیست. ولی باید قبول هم کنید که تلاش و علاقه با هم می‌توانند به رسیدن آرزو کمک کنند و نتیجه خوبی داشته باشند. اگر شما به کاری که دوست دارید دست پیدا کنید مطمئنا بیشترین موفقیت کسب و کار و زندگی را خواهید داشت.

۲٫ اجازه ندهید پول شما را تعریف کند.

ارزشتان به پولی که دارید نیست. ارزش شخصی شما هیچ ارتباطی با مسائل مالی شما ندارد. چه حساب بانکی صفری داشته باشید و چه پر از دلار باشد، نباید بگذارید صفرهای موجودیتان در شخصیت و احترامتان تاثیر بگذارد و اعتماد به نفس خود را از دست دهید. خود را به ارزش‌های محکم وصل کنید تا بتوانید استرس را کاهش دهید. آیا پول کافی ندارید؟ این بخاطر شغل غیر مناسب و یا کم کاری است. کمی خود را در فشار قرار دهید و تلاش کنید تا اوضاع بر وفق مراد شود. شما همان چیزی هستید که در ذهن دارید، نه آنچه که در اختیار دارید.

ارزش انسان به پول نیست و به چیزی است که در ذهن دارد.
ارزش انسان به پول نیست و به چیزی است که در ذهن دارد.

۳٫ هر فعالیتی که باعث درآمد و سود می‌شود را در اولویت قرار دهید

وقتی برنامه هفتگی خود را تنظیم می‌کنید، اطمینان داشته باشید که تمامی فعالیت‌های درآمدزا در اولویت قرار دارند. با توجه به قانون پارتو و کاملا ساده ۸۰ درصد درآمدهایی که دارید از ۲۰ درصد فعالیت‌هایتان به وجود خواهد آمد. حواستان به این ۲۰ درصد باشد و بدانید چه چیزهایی هستند. با انجام کاری از خود سوال کنید که آیا برای شما سودآور است یا نه؟ اگر کاری خوب را شروع کردید نگذارید چیزی باعث اختلال در کارتان شود.

۴٫ در زمان صرفه جویی کنید

هیچ چیزی همانند زمان نیست و از پول با ارزش‌تر است. همیشه قادر هستید پول بیشتری بدست آورید و اگر از دست رود با انجام کارهایی به جیبتان باز خواهد گشت، اما هرگز نمی‌توانید زمان از دست رفته را دوباره بازگردانید. شما با برنامه‌ریزی دقیق و انجام کارها با تفکر کافی خواهید توانست در یک زمان دو برابر پول بدست آورید. بهتر است هیچ کاری را به تاخیر نیندازید و در صورت امکان در همان زمان انجام دهید. چیزی با ارزش‌تر از سرمایه‌گذاری زمان وجود ندارد. هر یک از ما ۲۴ ساعت یکسان وقت داریم و این شمایید که می‌توانید با صرفه جویی در زمان کار زیاد و خوبی را برای پیشی گرفتن از رقبا انجام دهید.

با ارزش‌تر از سرمایه‌گذاری زمان چیزی وجود ندارد و در صورت مدیریت می‌توانید پول بیشتری داشته باشید
با ارزش‌تر از سرمایه‌گذاری زمان چیزی وجود ندارد و در صورت مدیریت می‌توانید پول بیشتری داشته باشید

۵٫ قدرت نه گفتن داشته باشید

استیو جابز می‌گوید: “چیزی که باعث شد شرکت اپل به موفقیت دست پیدا کند نه گفتن به موارد غیر ضروری است.”

قدرت نه گفتن را که از عادات افراد موفق است داشته باشید و برای همیشه آن را تمرین کنید. اگر بتوانید این مورد را انجام دهید و به مواردی که برایتان سود ندارد و یا به حدی زیاد است که قادر به انجامش نیستید “نه” بگویید موفق هستید. با داشتن “قدرت نه گفتن” مطمئنا زندگیتان تغییر داده خواهد شد. برای رسیدن به افزایش درآمد روی کارهایی که مفید است تمرکز داشته باشید و تا زمانی که درآمد خود را به محلی که احساس امنیت و اطمینان می‌کنید نرساندید دست نکشید.

۶٫ با افراد ثروتمند معاشرت کنید

با هر فردی بیشتر معاشرت داشته باشید شبیه آنها خواهید شد. اگر شما با فردی خلافکار زیاد معاشرت داشته باشید مطمئنا شبیه آن خواهید شد. اگر با افراد ثروتمند و خلاق باشید شبیه آنها فکر خواهید کرد. سیستم‌های اعتقادی، شیوه‌های زندگی و نگرش افرادی که با آنها معاشرت دارید مسری است. با افراد ثروتمند معاشرت داشته باشید تا قلق کار دستتان بیاید و راه‌های بیشتری را برای درامد پیدا کنید.

با هر کسی معاشرت داشته باشید شبیه او خواهید شد پس با معاشرت افراد ثروتمند راه و روش پول دراوردن را یاد بگیرید
با هر کسی معاشرت داشته باشید شبیه او خواهید شد پس با معاشرت افراد ثروتمند راه و روش پول دراوردن را یاد بگیرید

۷٫ بهانه گیری‌های خود را کم کنید

می‌توان گفت بهانه‌گیری و دلیل تراشی‌های شما با درآمد رابطه عکس دارد. یعنی هر چه بهانه‌گیری‌های شما زیاد باشد حساب بانکیتان پایین خواهد بود. به جای اینکه فکر خود را برای یافتن بهانه‌های مختلف هدر دهید و زمان از دست رود به فکر راه‌حل‌های واقعی برای سبقت گرفتن در زندگی باشید. بهانه یک بیماری است و کسی که به ساختن آن ادامه دهد، همچنان به مشکلات مربوط به پول ادامه می‌دهد. از عادات میلیاردرهای خود ساخته این بوده که در مقابل با هر مانع و بهانه‌ای بسیار مقاوم بوده و فکر خود را از هر گونه شکستی خالی می‌کنند تا به بهترین‌ها دست پیدا کنند.

۸٫ نگاه خود را از قربانی تغییر دهید

با توجه به بد بودن اقتصاد کمتر سرزنش داشته باشید و فکر خود را از عوامل منفی دور کنید. دست از سرزنش اقتصاد بردارید، دست از سرزنش گذشته خود بردارید، دست از سرزنش رئیس یا شرکت خود بردارید و فکر نکنید که قربانی هستید و این طرز فکر را تغییر دهید. شما با تغییرات کوچکی و یا حتی تغییر شغل می‌توانید به راحتی کنترل را در دست داشته باشید. در این باره هال الرود می‌گوید: “لحظه‌ای که مسئولیت همه چیز در زندگی خود را به عهده می‌گیرید، لحظه‌ای است که می‌توانید هر چیزی را در زندگی خود تغییر دهید.”

تفاوت بین درآمد عادی و درآمد فوق العاده در عمل سریع است. چقدر سریع شروع به افزایش درآمد خود می‌کنید؟ مرد عمل باشید. به شما اطمینان می‌دهم اگر این نکات را جدی بگیرید پیشرفت خوبی را خواهید داشت. در هر سطح و سوادی که باشید فرقی ندارد. تنها به راه پیش روی خود فکر کنید و تمرکز داشته باشید. اگر لازم است مهارت و توانایی‌های خود را برای رسیدن به بهترین‌ها تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =