در اولین دیدار فوق‌العاده دیده شویم

در اولین دیدار فوق‌العاده دیده شویم

هر یک از ما در اولین ملاقات خود با افراد کمی استرس و اضطراب داریم. ملاقات با کسی برای اولین بار می تواند هر کسی را کمی مضطرب کند. از این گذشته، بیشتر ما می‌خواهیم مورد پسند و احترام قرار بگیریم و جلوه‌ای فوق‌العاده و جذاب داشته باشیم. به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل شرکت، تقریبا هر روز با افراد جدیدی ملاقات می‌کنم و بر این آگاه هستم که اولین دیدار می‌تواند غیرقابل توصیف باشد. این مورد حتی در تماس‌های ویدیوی از طریق اینترنت صدق می‌کند و ممکن است به نوعی دلسرد کننده باشد.

اگر ملاقات با افراد جدید در نخستین بار برای شما چالش برانگیز است، در اینجا خبرهای خوبی برایتان داریم. با ما در ادامه این مطلب از آکادمی کاریزما همراه باشید تا نحوه برخورد در اولین دیدار با افراد را بهبود بخشید. این مورد به گونه‌ای است که حتی با تمرین کردن خواهید توانست مهارت لازم را بدست آورده و تقویت کنید.

برای ملاقات با افراد جذاب باشیم

اینکه شما در اولین دیدار جذاب و فوق‌العاده دیده شوید همگی از اعتماد به نفس شما نشات می‌گیرد. در این مقاله راه‌هایی بیان شده است تا بگوید افراد با اعتماد به نفس چگونه در ارتباطات و موقعیت‌های اجتماعی برداشت خوبی از خود به جای می‌گذارند. آنها از ملاقات کردن با افراد حدید خجالتی نداشته و برعکس اشتیاق لازم را داشته و از آن استقبال می‌کنند. همین پذیرا بودن برای دیدار با افراد جدید باعث می‌شود تا در موارد بعدی آسانتر باشد. این افراد به گونه‌ای هستند که اگر در مکانی در مورد موضوع چیزی ندانند و همه جیز به خوبی پیش نرود باز کنار نمی‌کشند و سعی می‌کنند با ماندن از آن برای دفعات بعدی درس بگیرند. پس به روش‌های مختلف برای جذابیت در اولین دیدار در ادامه بپردازید.

جذابیت و فوق‌العاده بودن در اولین دیدار همگی از اعتماد به نفس نشات می‌گیرد
جذابیت و فوق‌العاده بودن در اولین دیدار همگی از اعتماد به نفس نشات می‌گیرد

۱٫ داشتن آمادگی

یکی از موارد خوب و عالی که به شما در داشتن شخصیتی جذاب کمک می‌کند، آمادگی است. به گونه‌ای که شما باید به صورت هوشمندانه قبل از ملاقات با کسی در مورد او اطلاعاتی کسب کنید تا او را بهتر بشناسید. این کار باعث داشتن احساس راحتی بیشتر در شما می‌شود تا راحت‌تر بتوانید مکالمات خود را بیان کنید. این کار همیشه ممکن نیست، اما در بیشتر مواقع در موقعیت‌های کاری‌، می‌توانید بفهمید با چه کسانی قرار است صحبت داشته باشید. پس، در مورد فرد و شرکت کمی اطلاعات کسب کنید تا بتوانید موارد مشترکی را برای مکالمه با هم داشته باشید.

۲٫ وقت شناس باشید

دیر رسیدن سر وعده و قرار خود نه تنها باعث ایجاد تاثیری منفی در اولین دیدار خواهد شد، بلکه شما را با ضرر روبرو می‌کند. اگر به صورت حضوری ملاقات می‌کنید، تصمیم بگیرید کمی زودتر راه بیفتید تا بتوانید فضای مناسبی برای پارک پیدا کنید و افکار خود را جمع و متمرکز کنید. اگر در یک جلسه‌ مجازی شرکت می‌کنید، مواردی که باعث حواس پرتی می‌شود را پیش از موعد از بین ببرید و به محض شروع جلسه آماده شوید.

۳٫ سلام و احوال‌پرسی داشته باشید

شاید از ویژگی و اهمیت بالای سلام کردن با خبر نیاشید. اما مطالعات مربوط به جذابیت صوتی نشان می‌دهد که افراد با یک سلام ساده، نظر فوری فرد را درباره شخصیت شکل می‌دهند. بنابراین وقتی اولین بار سلام می‌کنید باعث ایجاد برخوردی گرم و صمیمانه شده و افراد را به سمت خود خواهید کشاند.

سلام کردن اولین نظر درباره شخصیت فرد را تشکیل می‌دهد
سلام کردن اولین نظر درباره شخصیت فرد را تشکیل می‌دهد

۴٫ از تماس چشمی مناسب استفاده کنید

تماس چشمی از دیگر راه‌هایی است که افراد می‌توانند برای ایجاد تاثیر بالا در اعتماد فرد مقابل داشته باشند. بهتر است بدانید از مهمترین موارد برقراری ارتباط با زبان بدن است که تاثیر خود را بالا بر جای خواهد گذاشت. ممکن است این مور را امتحان کنید و به نوعی ندانید چه مقدار به چشم فرد خیره شوید و این برایتان دشوار باشد. در این حالت بهترین کار فکر کردن به رنگ چشم فرد مقابل است تا بدانید چه رنگی است. نه تنها در ارتباطات حضوری بلکه، در ملاقات‌های آنلاین نیز بسیار ضروری است و باید همانند ملاقات حضوری عمل کنید.

۵٫ قبل صحبت‌های اصلی کپی کوتاه داشته باشید

ممکن است بر این عقیده باشید که در ملاقات‌های خود فورا بحث اصلی را پیش بکشید و از گفتگوهای کوتاه جلوگیری کنید تا مثلا در زمان خود صرفه جویی کنید. اما، برعکس داشتن گفتگوی کوچک قبل صحبت‌های شما نشان بر هنر مکالمه دارد. چند دقیقه گپ زدن در مورد آب و هوا و یا هر چیز دیگری در قبل صحبت‌های اصلی به شما کمک می‌کند تا به راحتی وارد مباجث اصلی و جدی‌تر شوید. علاوه بر این باعث خواهد شد طرف مقابل احساس راحتی بیشتری داشته و شما نیز برای افراد محبوب باشید.

۶٫ سوال بپرسید

ممکن است فکر کنید که باید در ارتباطات خود برای نشان دادن قدرت مستقیما و بدون اتلاف وقت وارد بحث اصلی شوید. اما یکی از موارد مهم در مهارت‌های ارتباط کلامی پرسیدن یک سوال در اول بحث به طرف مقابل است. سوال پرسیدن به طرف مقابل این امکان را می‌دهد تا به نوعی زمینه بحث را درک و احساس راحتی داشته باشد. با این روند خواهید توانست اطلاعاتی را در مورد طرف مقابل داشته و به ایجاد رابطه کمک کند.

برای درک زمینه بحث می‌توانید گفتگو را با سوال پرسیدن شروع کنید
برای درک زمینه بحث می‌توانید گفتگو را با سوال پرسیدن شروع کنید

۷٫ با طرف مقابل بده و بستان کند

افرادی هستند که در حین مکالمه زمانی به نوعی دستپاچه می‌شوند به شتاب بپردازند تا با پر حرفی به نوعی هر سکوتی را پر کنند. اما از رازهای جذابیت و نفوذ در دیگران بده بستان با طرف مقابل است. در صورتی که این چنین هستید و به پر حرفی می‌پردازید، بهتر است برای مکالمه خود ریتم خوبی داشته باشید. نوبت خود را رعایت کنید و در زمان صحبت طرف مقابل به جای برنامه‌ریزی کردن در مورد صحبت بعدی خود به حرف طرف مقابل گوش فرا دهید.

۸٫ از زبان بدن استفاده کنید

به شخص مورد نظر فضایی بدهید تا احساس در تنگنا قرار گرفتن نداشته باشد. برای نشان دادن علاقه خود نسبت به بحث بهتر است کمی به جلو خم شوید و به صحبت‌ها گوش فرا دهید. از مواردی چون دست به سینه نشستن که علامت بی حوصلگی و بی توجهی شما است پرهیز کنید. حتی اگر جلسه ویدیو دارید باز هم زبان بدن را از قلم نندازید و از کارهایی چون سر تکان دادن و مواردی چون بیان درک استفاده کنید.

۹٫ مثبت فکر کنید

ممکن است بدون ربط به جلسه و مکالمه از قبل روحیه بد و خوبی نداشته باشید. در این مواقع باز سعی کنید مثبت و خوب دیده شوید. گفتن چیزهای خوب در مورد دیگران باعث می‌شود آنها نیز رفتاری آنچنان به شما داشته باشند(پدیده‌ای به نام انتقال صفت خود به خود).

در ملاقات با افراد مثبت فکر کنید تا آنها نیز آن را به خودتان بازتاب کنند
در ملاقات با افراد مثبت فکر کنید تا آنها نیز آن را به خودتان بازتاب کنند

۱۰٫ لبخند بزنید

زمانی عصبی باشید ممکن است لبخند زدن را فراموش کنید. اما داشتن لبخند حتی به صورت غیر واقعی خواهد توانست تاثیر بالایی بر جای بگذارد، پس از لبخند زدن به نفع خود استفاده کنید. فرد مقابل در زمان لبخند زدن به صورت ناخودآگاه خواهد توانست به شما اعتماد کند. بنابراین خودتان باشید و از لبخند حقیقی ترس نداشته باشید. چه بهتر که لبخند را با صدای خنده خود همراه کنید.

درست است که داشتن اولین برخورید کمی مشکل است. اما هر بار که از این فرصت برای دیدار با شخص جدید استفاده می‌کنید اعتماد به نفس بیشتری کسب خواهید کرد. با تمرین هر چیزی امکان پذیر است. با تمرین در این مورد نیز خواهید توانست بالاتر رفته و بدون نگرانی با افراد جدید ملاقات داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =