راه هایی برای کارآفرینی موفق در میان سالی

کارآفرینی موفق در میان سالی

کارآفرینی میتونه برای هر سن و سالی متناسب باشد و این به ایده های شما و البته به سرمایه شما بستگی دارد. اما، در این میان شاید برخی از سن و سالها بتوانند بهتر راه های خود را در راه کارآفرینی ادامه دهند. به طور مثال میتوان گفت کارآفرینان جوان تجربیات کمی دارند، و کارآفرینان پیر بسیار زود ناراحت شده و به قول معروف، دل از دست دادن پول های خود را ندارند و مواردی دیگر. در این میان کارآفرینان “میان سال” می مانند که خود دارای ویژگی های منحصر بفرد و متناسب برای کارآفرینی بوده اند، که اگر شما هم جزو این دسته می باشید و با توجه به این که برخی از افراد می گویند اصلا دیر نشده است و شما میتونید هر زمانی نسبت به شکوفا کردن ایده های خود برای تبدیل شدن به کارآفرینی موفق اقدام کنید. زیرا موفقیت را هر زمان کسب کنید باعث خوشنودی می شود ( ماهی رو هر وقت از آب بگیرید تازه است). برای مثال میتوان استن گورنیکز مدیر عامل شرکت NeXT Avenue را نام برد.

چگونه در میان سالی به موفقیت دست پیدا کنیم؟

شاید شمایی که این مقاله را می خونید در حال حاضر در سن میان سالی پا گذاشته اید و دوست دارید به جمع کارآفرینان موفق بپیوندید. پس بسیار عالی است و میتونید از همین الان کارتون رو شروع کنید. زیرا با توجه به مطالعات و تحقیقات انجام شده افرادی که در سن میان سالی و حدود ۵۰ سالگی پا به عرصه کارآفرینی می گذارنند توانسته اند موفقیت های بیشتری را نسبت به افرادی که در زندگی دهه ۲۰ و ۳۰ می باشند کسب کنند.

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

به دنبال ذهن خود بروید.

شما تا به این سن در هر کاری بوده اید چه سخت و چه راحت ممکن است جملاتی را در رابطه با آن (کار خود) در ذهن داشته باشید. به صورتی که اکثر افراد مخصوصا آنهایی که در شرکت هایی با قوانین بالا کار کرده اند به این باورند که چون در این شرکت آنها مجبور به رعایت کردن سیاست ها و قوانین سختی بوده اند، باعث شده است که انرژی آنها را تا این مدت بگیرد و توانایی برای ادامه کارهای دیگر را ندارند.

اما عده ای برعکس با اعتماد به نفس بالا بر این باورند که تازه اول زندگیشان می باشد و نمی خواهند ایده های خود را به آرزو تبدیل کنند و می خواهند آنها را به واقعیت تبدیل کنند.

پس برای شروع باید با خود صادق باشد و به ذهن خود گوش دهید، که چرا می خواهید وارد این کار شوید؟ آیا توانایی هایی خاصی را دارید تا بتوانید مدیریت و توسعه کاری که می خواهید را انجام دهید ؟ آیا این ایده ای که می خواهید عملی کنید برای جامعه و افراد مفید است و میتونه به شما نیز کمک کند ؟

توسعه دهی برنامه کسب و کار

قبل از هر کاری که برای کارآفرینی موفق باید اقدام کنید، کشف کردن ایده ها و استراتژی های لازم می باشد. چون اگر این چنین نباشد یقین داشته باشید به بن بست و شکست برخورد می کنید. برای این کار تمامی هدف ها و ایده هایی که در ذهن دارید از کوچکترین تا بزرگترین را بر روی کاغذ یاد داشت کنید و بعد مهمترین ها را گلچین کنید. این عمل به شما کمک می کند تا از همین ابتدا بدانید بر روی چه عواملی تمرکز کنید.

مطمئنا شما در تمامی موارد و رشته ها مهارت کافی را ندارید. پس به کمک گرفتن در میان افراد بپردازید. برای مثال حسابداری را برای هزینه های که برای کسب و کار دارید داشته باشید. استخدام وکیل حقوقی برای بهترین ساختار کسب و کار، و از این دسته موارد که حتی می تواند از میان دوستان و خانواده شما نیز باشد.

در راه اندازی کاری که می خواهید انجام دهید، حتما از وب سایت برای گسترش کسب و کار خود استفاده کنید. شما باید بدانید که وب سایتتون از تمامی موارد لازم چون امنیت، سرعت،مراحل پرداخت، موتورهای جستجو ….. بهینه شده می باشد. البته از مهمترین مواردی که نباید فراموش کنید شبکه های اجتماعی می باشد.

در ضمن، فراموش نکنید که حتما در تمامی مراحل از متخصصان مربوطه یاری را بگیرید.

کارآفرینی
کارآفرینی

شرکت در دوره های آموزشی جهت تبدیل شدن به کارآفرینی موفق

هر کاری را می توانید در هر زمانی بدون فکر کردن به اینکه دیر شده است انجام دهید. زیرا یکی از مهمترین‌هایی که باید برای رشد شرکت و خود در نظر داشته باشید، رشد توانایی های خود چه عملی و فنی و چه تئوری می باشد. این واقعا میتواند تاثیر بسزایی را در رشد و موفقیت کسب و کار داشته باشد.

برای مثال، شما می توانید برای دریافت آموزش های لازمه کارآفرینی و بازاریابی در انواع کلاس های مختلف شرکت کنید. و یا اینکه در کلاس های کامپیوتر و یا طراحی وب سایت شرکت کنید، و بسیاری دیگر که به رشد ذهنی شما درکنار کمک گرفتن از مشاورین و متخصصان تاثیر می گذارد.

تخصص هایی را که دارید، به اجرا بگذارید.

مطمعنا شمایی که در سن میان سالی می باشید و قبلا در زندگی انواع کارها را انجام داده اید، دارای تجربیات و تخصص های مختلف می باشید. بنابراین میتونید برای بهتر پیش رفتن کارها و رسیدن به کارآفرینی موفق در زندگی از تخصصات خود بهره ببرید. چنانچه بتوانید آنها را در زمان مناسب استفاده کنید مطمعنا پیشرفت چشم گیری را خواهید داشت، این کار باعث مدیریت و سرعت بهتر می شود.

کارآفرینی موفق
کارآفرینی موفق

برای کارآفرینی موفق مشتریان بیشتری را جذب کنید

شما برای خدمت به مردم و جامعه کاری را انجام داه اید تا به عنوان کارآفرینی موفق شناخته شوید. پس برای برقراری کار خود باید مشتری داشته باشید. اما این مشتری چگونه به سمت شما می آید و افزایش پیدا می کند؟ یکی از اصلی ترین کارهای که باید برای جذب مشتری داشته باشید صادق و وظیفه شناس بودن می باشد. شما اگر بتوانید آنها را راضی نگه دارید تبدیل به مشتریان دائم می شوند و همچنین این مشتریان میتوانند افراد دیگری را نیز به سمت شما بکشانند.

کار خود را محکم بگیرید و لذت ببرید.

با توجه به اینکه به غیر از مورد بالایی که قرار دادیم شما باید انواع کارها را که در ذهن خود دارید برای شرکت انجام دهید. حتما برا تبدیل شدن به کارآفرینی موفق به سخت کوشی های فراون و رنج های که باید بکشید فکر می کنید. اما بدانید که با داشتن اراده ای قوی شما میتوانید زحمات خود را با مزایا و منافعی که به دست خواهید آورد جبران کنید و زندگی شیرینی را با تغییرات که ایجاد شده است، داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =