زندگی در لحظه ، آیا می توانید تمام و کمال در لحظه زندگی کنید؟

از زندگی در لحظه چه می دانید؟ به طور خلاصه زندگی در لحظه یعنی قدرت تمرکز بالا و تسلط بر ذهن در هر زمان و مکان! در لحظه زندگی کردن یک هنر است، هنری که با به کار گیری آن می توانید افکار مثبت و منفی خود را تحت کنترل درآورید و این شما هستید که می توانید حاکم بر ذهن خود باشید.

زندگی در لحظه

زندگی در لحظه ، آیا می توانید تمام و کمال در لحظه زندگی کنید؟

آیا می توانید یاد بگیرید تمام و کمال در لحظه زندگی کنید؟

می دانید یعنی چه؟

یعنی تمام تاریخ و گذشته ی شخصی تان را پاک کنید، طوری که هیچ چیزی به زندگی این لحظه تان راه پیدا نکند.

طوری که نتوانید به خاطر بیاورید، فلانی عادت داشت به شما بگوید، گیج! که شما واقعاً باورتان شود گیج هستید.

طوری که نتوانید به خاطر بیاورید، معام تان به شما می گفت دیکته ات ضعیف است، و … که شما هم واقعاً باور تان بشود دیکته و ریاضی تان ضعیف است.

طوری که نتوانید به خاطر بیاورید، هم کلاسی هایتان به شما می گفتند، زشت! که شما واقعاً باور تان شود زشت هستید.

می توانید درک کنید که این قضیه تا چه حد اندازه مهم است؟ همین قضیه در لحظه زندگی کردن را می گوییم، اگر می خواهید در لحظه زندگی کنید نباید اجازه دهید چیزی که در آن لحظات، گذشته ها، واقعیت نداشته اند، در این لحظه وجود داشته باشند.

فرض کنید می خواهید در مسابقه ای شرکت کنید. دارید آماده می شوید که ناگهان چیزی را به خاطر می آورید، در گذشته های دور در چنین شرایطی مشابهی از شما و کارتان حمایت نمی شده است.

شما آن آدم سابق نیستید

خب می دانید جریان از چه قرار است؟ شما آن آدم سابق نیستید، نسبت هایی که به شما می دهند به احتمال زیاد اصلاً واقعیت نداشته اند.

در این لحظه با چه کسی سر و کار داریم؟ با شمای فعلی یا شمای چندین سال پیش؟ صد البته که با شمای فعلی سر و کار داریم! حقیقت وجودی کنونی شما برای برای ما مهم است. این که شما از پس کار ها بر می آیید و توانا هستید.

پس چرا الان به خاطرات گذشته می اندیشید؟ چرا در همین لحظه خاطرات حمایت کننده را مرور نمی کنید؟ خاطراتی که از شمای کنونی حمایت می کنند، یا از کسی که می خواهید بشوید. و چرا اجازه نمی دهید، همه آن خاطرات کهنه ناپدید شوند؟

می توانید این کار را انجام دهید؟

بله!

بسیار خب بیایید همین الان دست به کار شویم، به این صورت:

آن خاطره کهنه را داخل توده ابری سفید و شفاف قرار دهید. حالا توده ابر را ببینید که بالا می رود. بالا و بالاتر. آن توده ابر چیزی در درون خود دارد مگر نه؟! چه چیزی؟ نمی توانید آن را ببینید، مگر نه؟

دارد تلاش می کند که به زور بیرون بیاید، با مداد رنگی های مختلف دور و برش را رنگ آمیزی کنید. دیگر نمی توانید آن را ببینید!

انگار هنوز هم می خواهد به زور بیرون بیاید. ترقه بازی بلدید؟ می دانید که ترقه چه بلایی سرش می آورد؟ اگر ترقه بازی هم فایده ندارد از دینامیت استفاده کنید. دینامیتی که نخ بلندی به آن وصل است. ته نخ را آتش بزنید. در حالی که شعله بالا و بالا تر می رود همه چیز می سوزد و از بین می رود و ناگهان می ترکد.

می دانید که همه این کارهایی که گفتیم را دارید در ذهن تان انجام می دهید؟ شما در ذهن تان همه کاری می توانید انجام دهید. مگر این طور نیست!؟ هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید تا از شر توده ابر حامل آن فکر کهنه خلاص شوید.

این کار را هم امتحان کنید:

بادکنکی را باد کنید، فکر قدیمی را داخلش بگذارید و رهایش کنید تا بالا و بالا تر برود، سپس آن را بترکانید. بالاخره از شرش خلاص شدید؟ خیلی خوب است!

اکنون به زندگی در لحظه تان بازگردید، شما آماده شرکت در مسابقه هستید. به هیچ وجه آن خاطره قدیمی را به خاطر نمی آورید. هر بار که فکر کهنه غیر حمایتی به سراغ تان آمد، به همین روش ها رهایش کنید.

به محض این که آن فکر را رها کردید، روی نبض تان متمرکز شوید، ساکت ساکت باشید تا فقط صدای تپش نبض تان را بشنوید.

آیا در همین لحظه زندگی تان عالی و کامل نیست؟

آیا سلامتی تان عالی نیست؟

آیا امور مالی تان رو به راه نیست؟

آیا در این لحظه دوستان تان بهترین ها برای شما نیستند؟

راحت و آسوده باشید و از همین لحظه لذت ببرید و اجازه دهید همه افکار و اندیشه های منفی گذشته ناپدید و محو شوند. صلح و آرامش را با تمام وجود احساس کنید و از مسابقه لذت ببرید.

زندگی در لحظه

حال سوالی از شما دارم:

چرا می خواستید وقت تان را صرف این کنید که آن الگوی کهنه و مندرس خودی نشان بدهند؟ منظورمان هم افکار پوسیده ای است که نابود و محو شان کردید! این در حالی است که تصور زندگی کامل، حس و حال بهتری دارد.

پس چرا وقت تان را صرف این نکنید که آن زندگی کامل را به سوی خودتان جذب کنید؟ آیا این حالت بهتر از دوباره زیستن زندگی کهنه تان نیست؟

آگاه باشید که اگر دوباره زندگی کهنه تان را زندگی کنید (همان زندگی که دوستش نداشتید و ندارید) اکنون نیز همان اتفاقات را جذب خود می کنید، همه چیز هایی را که دوست نداشتید و ندارید.

اگر صبورانه وقت بگذارید و تلاش کنید تا دیدگاه تان را از واقعیت عوض کنید، مغز تان هم فوراً دست به کار می شود و تلاش می کند تا واقعیت شما را به دیدگاه تان تبدیل کند.

زندگی در لحظه را جدی بگیرید. شما برای پیشرفت و موفقیت روز افزون در زندگی شخصی و اجتماعی خود نیاز به زندگی در لحظه دارید.

منابع مورد استفاده:

tameyourbrain

تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =