زندگی نامه ریچارد برانسون ، کار آفرین انگلیسی و موسس شرکت ویرجین

زندگی نامه ریچارد برانسون ، از جمله آموزنده ترین و الهام بخش ترین زندگی نامه ها است که می تواند بارقه هایی از امید و نشاط را در ذهن هر انسانی شکوفا سازد.

زندگی نامه ریچارد برانسون از پتاسنیل بالایی برای ایجاد انگیزه در افراد مختلف دارا است. فرقی نمی کند که یک کار آفرین موفق و خبره باشید یا این که یک تازه در ابتدای راه و بدون هیچ تجریه ای از بازار هستید.

در هر صورت مطالعه و عمیق شدن در زندگی نامه ریچارد برانسون می تواند برای همه ما جالب و خواندنی و صد البته آموزنده باشد.

زندگی نامه ریچارد برانسون

کار آفرین بریتانیایی ریچارد برانسون در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی کمپانی ویرجین را بنیان گاشت و در نهایت کسب و کار خود را به این شرکت چند ملیتی منتقل کرد.

و اما ریچارد برانسون کیست؟

در ۱۸ جولای سال ۱۹۵۰ میلادی در شهر (Surrey) کشور انگلستان به دنیا آمد. در دوران کودکی و مدرسه دانش آموز بازیگوشی بود و از مبارزه طلبی از دیگر بچه های مدرسه و دعوا های کودکانه اعبای چندانی نداشت.

به هر حال دوران کودکی او با دعوا ها و بازی های کودکانه گذشت تا این که در سن ۱۶ سالگی و در ابتدای نوجوانی تصمیمی گرفت که در نهایت منجر به تاسیس شرکت ویرجین شد.

پروژه های کار آفرینی ریچارد برانسون در زمینه موسقیایی کلید خورد و به موارد بسیار دیگری گشترش پیدا کرد و اکنون دامنه های آن به توریسم و گردشگری فضایی و دیگر ماجراجویی های مشابه می رسد.

البته تک تک این ماجراجویی ها و ایده ها بودند که به نوعی او را تبدیل به یکی از ثروت مند ترین انسان های روی زمین کرده است.

با مطالعه زندگی نامه ریچارد برانسون و فعالیت هایی که تا کنون داشته به نکته جالب توجه ای بر می خوریم. او به عنوان یک ماجراجو و  ورزشکاری که توانسته با بالن هوای گرم اقیانوس پیمایی کند نیز شناخته می شود.

کار آفرین نوجوان

پدر او ادوارد جیمز برانسون، مدیر عامل شرکت بود و مادرش اوا برانسون، مهمان دار هواپیما های مسافر بری بود. ریچارد از کودکی با اختلال کم توانی در یادگیری و صحبت کردن دست و پنجه نرم می کرد.

در نتیجه در مدرسه نمی توانست عمل کرد خوبی از خود نشان دهد. پدر و مادر ریچارد برای کمک بیشتر، او را به مدرسه شبانه روزی منتقل کردند تا آن جا بیشتر و بهتر زیر نظر معلم ها و مدد کاران آموزش ببیند.

با وجود این که او هم چنان با مشکل نا توانی گفتاری و یاد گیری خود مبارزه می کرد در سن ۱۶ سالگی در چاپ نشریه ای به نام student در مدرسه همکاری کرد. شماره نخست این نشریه در سال ۱۹۶۶ توانست با جذب سرمایه ۸۰۰۰ دلاری از طریق تبلیغات منتشر شود و به رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

ریچارد برانسون به خوبی توانسته بود در جذب سرمایه از راه تبلیغات موفق ظاهر شود و اولین موفقیت خود را جشن بگیرد.

در سال ۱۹۶۹ میلادی برانسون در لندن زندگی می کرد و در زمینه تولید موسیقی گذاری بر روی فیلم فعالیت داشت. در این زمان بود که ایده تاسیس شرکت ویرجین به ذهن ش رسید. ایده ای که در تلاش بود با راه اندازی سیستم ضبط سفارشات توسط پست به جذب سرمایه برای مجله و نشریه بپردازد.

شرکت ویرجین رکورد تا حدودی به شکل نه چندان موفق شروع به کار کرد ولی همین میزان موفقیت اندک برای برانسون کافی بود تا بتواند ایده های خود و در نتیجه شرکت خود را گسترش دهد و فروشگاهی در خیابان آکسفورد شهر لندن راه اندازی کند.

پس از پایان دوره دبیرستان در سال ۱۹۷۲ میلادی در لندن بنیان های استودیو خود را محکم تر کرد و به طور جدی کسب و کار خود را گسترش داد.

ویرجین

توسعه کسب و کار

زندگی نامه ریچارد برانسون در زمینه توسعه کسب و کار وی بسیار جالب می شود.

برانسون دوباره سعی کرد که کسب و کار خود را گسترش دهد و شروع کرد به تاسیس شرکت های وابسته به شرکت ویرجین، شرکت هایی مثل (Voyager Group travel) در سال ۱۹۸۰، (Virgin Atlantic airline) در سال ۱۹۸۴ و همین طور فروشگاه های زنجیره ای مگا استور ویرجین را می توان نام برد.

البته کمپانی ویرجین همیشه در پیش بینی آینده موفق نبود و گاهی اوقات با ضرر هایی رو به رو می شد، به عنوان مثال در سال ۱۹۹۲ میلادی یکی از بزرگترین ضرر های خود را تجربه کرد.

برانسون هم چنان به صنعت موسیقی علاقه مند بود و در سال ۱۹۹۳ ایستگاه و کانال رادیویی ویرجین را راه اندازی کرد و در سال ۱۹۹۶ دومین استودیو خود را نیز راه اندازی کرد.

مجموعه شرکت های ویرجین هم اکنون در ۳۵ کشور جهان به سورت رسمی مشغول به فعالیت است و بالغ بر ۷۰ هزار کارمند استخدام کرده است.

برانسون همچنین دامنه فعالیت کمپانی ویرجین را به بخش های مختلفی از جمله حمل و نقل گسترش داده است.

و اکنون کمی درباره زندگی شخصی ریچارد برانسون

شاید در مطالعه زندگی نامه ریچارد برانسون نکته خاصی نتوان در زندگی شخصی او پیدا کرد و بیشتر این زندگی حرفه ای و کاری برانسون است که هیجان انگیز است. به معنای واقعی کلمه ریچارد برانسون را می توان یک کار آفرین موفق و سخت کوش نامید.

خب در مورد زندگی شخصی ریچارد اجازه دهید از همسر دوم وی شروع کنیم.

برانسون در دومین ازدواج خود با ژوان تمپلمن ازدواج کرده است و از او هم اکنون صاحب دو فرزند به نام های هالی و صم است. برانسون اکثرا در جزیره نِکِر واقع در انگلستان اقامت دارد.

جزیره ای که توفان های سهمگینی به خود دیده است و آخرین آن ها در سپتامر سال ۲۰۱۷ میلادی وبده است که خرابی های فراوانی به بار آورد. با این وجود این جزیره اقامتگاه محبوب خانواده برانسون است.

منابع مورد استفاده:

biography

تدبیر فردا

1 دیدگاه برای “زندگی نامه ریچارد برانسون ، کار آفرین انگلیسی و موسس شرکت ویرجین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =