سرمایه گذاری برای شاغلین کم درآمد

سرمايه گذاري براي شاغلين کم درآمد

برای افراد کم درآمد و کارگران که ممکن است به توصیه‌ها و کمک‌های متخصص در رابطه با سرمایه‌گذاری ثروتمند دسترسی نداشته باشند، سرمایه‌گذاری می‌تواند یک تجارت دشوار باشد. برای سرمایه‌گذاری موثر، افراد باید براساس جریانات نقدی آینده مورد انتظار، درک کاملی از وضعیت بازار و همچنین تصوری روشن از ارزش سرمایه‌گذاری داشته باشند. متاسفانه، آگاهی از سرمایه‌گذاری، وقت و تلاش زیادی را می‌طلبد. این دو مواردی هستند که بسیاری از سرمایه گذاران انفرادی، بخصوص آنهایی که در طبقه کارگر هستند نمی‌توانند از پس آن برآیند. با توجه به این واقعیت، در اینجا نکاتی وجود دارد که افراد دارای مشاغل کم درآمد می‌توانند از آن برای بهبود بازده سرمایه‌گذاری خود استفاده کنند.

چگونه با درآمد کم سرمایه‌گذاری عالی داشته باشیم؟

یکی از مهمترین دغدغه‌های هر کسی سرمایه‌گذاری است. از مهمترین آنها که بیشتر افراد برای خود دارند بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است و این واقعا موردی عالی می‌تواند باشد. اما افراد می‌خواهند راهی داشته باشند تا به هر طریقی بتوانند کمتر کار کنند و پول بیشتری کسب کنند. بنابراین، بیشتر افراد به دنبال کسب و کار در کنار داشتن شغل تمام وقت هستند و این باز می‌تواند مورد خوبی باشد و به درآمد بیافزاید. ولی با داشتن شغل دوم ممکن است خستگی و کمبود وقت را در پی داشته باشید. پس اگر می‌خواهید تا چند سال آینده از شر شغل دوم خود خلاص شوید و خستگی‌های شما کمتر شود بهترین راه وارد شدن به بازار بورس است تا بتوانید با خرید سهام از بورس که امروزه بسیار گرم است سرمایه‌گذاری کنید و درآمد خود را بالا ببرید. پس با توجه به نداشتن تخصص کافی در این مورد و نداشتن مشاور مالی می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری موثر براساس جریانات نقدی آینده و درک کامل وضعیت بازار و همچنین تصوری روشن از ارزش سرمایه‌گذاری است
سرمایه‌گذاری موثر براساس جریانات نقدی آینده و درک کامل وضعیت بازار و همچنین تصوری روشن از ارزش سرمایه‌گذاری است

۱٫ به دنبال سهام‌هایی با سود ثابت باشید

اگرچه طبیعی است که با جسارت سرمایه‌گذاری‌های خود را در جایی قرار دهید که دارای سود بالایی باشند. با این انتخاب، هر زمانی ممکن است سود بسیار بالا برود. اما، این سهام می‌تواند در دراز مدت هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. سهام‌هایی را خرید کنید که سود بالا و پایین زیادی نداشته باشند و به نوعی در آخر سال سود خوبی را به جیب شما بریزد. بدین ترتیب سود خوبی را کسب کرده و خوشحال باشید.

۲٫ از قمار روی سهام اجتناب کنید

از خرید سهام بسیار بی ثبات و به نوعی ریسکی پرهیز کنید. با این حال، در عالم واقعیت بسیاری از خریداران سهام تنها برای بازده بالا سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، بلکه برای هیجان شرکت در بازار سرمایه‌گذاری می‌کنند. در حالی که خرید سهام با ریسک ممکن است یک سیاست خوب در بین میلیونرها باشد، ولی اقتصاددانان مالی نشان داده‌اند که این نوع سرمایه گذاری‌ها ایده بدی برای اعضای طبقه متوسط و کارگر است.

به جای قمار در سهام با ریسک بالا، سرمایه‌گذاران باید تلاش کنند شرکت‌های سالمی را پیدا کنند که با گذشت زمان آهسته اما به طور پیوسته در حال رشد هستند. بس، یقینا شما دوست ندارید در زمان نیاز داشتن به پول، وقتی با فقدان شغل و سایر مشکلات جدی روبرو می‌شوید خبر سقوط سهامی که دخلش سرمایه‌گذاری کردید را بشنوید.

۳٫ سعی کنید حداقل ۱۰ سهام مختلف خریداری کنید

متنوع سازی بخش مهمی از کسب بازده مطمئن سرمایه‌گذاری سهام شما است. البته این را هم توجه داشته باشید که منظور فقط پایبند بودن به عدد ۱۰ نیست و این مثالی است که بدانید متخصصان پیشنهاد می‌کنند سرمایه خود را تنها روی یک سهام ریسک نکنید.

به عنوان مثال، فقط سرمایه‌گذاری روی صنعت بیوتکنولوژی یا سهام انرژی می‌تواند در صورت بروز برخی موارد خاص منجر به مشکلات جدی شود. شاید اگر فردی پولدار بودی با مشاوره می‌توانستید قبل از ضرر زمانی که صنایع دچار رکود می‌شوند پولتان را خارج کنید. ولی چون شما اینگونه فردی نیستید، به این اطلاعات دسترسی نخواهید داشت. پس، کاری کنید تا می‌توانید شانس خود را بالا ببرید. بنابراین اگر سهامی ضرر و یا بالا کشید دیگر حسرتی نخواهید داشت.

در صورت خرید سهام برای سرمایه گذای بهترین کار برای جلوگیری از ریسک و ضرر خرید تا 10 نوع سهام مختلف است
در صورت خرید سهام برای سرمایه گذای بهترین کار برای جلوگیری از ریسک و ضرر خرید تا ۱۰ نوع سهام مختلف است

۴٫ سهام خود را حداقل ۳۶۶ روز نگه دارید

یک قطعه رایج در مورد بورس اوراق بهادار که مخصوصا برای سرمایه گذاران طبقه پایین صادق است، اجتناب از تجارت کوتاه مدت سهام است. در عمل، سرمایه‌گذاران باید برای کسب درآمد بیشتر و دریافت سود، سهام خود را حداقل ۳۶۶ روز نگاه دارند، یعنی یک روز بیشتر از یک سال کامل. هنگامی که سهام خود را در کمتر از ۳۶۶ روز نگه دارید، نرخ مالیات بالاتر خواهد رفت. با انتظار یک سال و یک روز برای فروش، می‌توانید مالیات مربوط به سود جاری را به حداقل برسانید.

۵٫ با بالا رفتن سن، سبد دارایی خود را مجددا تعادل دهید

رابطه هوش مالی و سرمایه گذاری بسیار مهم است و باید در خرید سهام و نگهداری از آن مورد توجه قرار دهید. زیرا، سرمایه‌گذاران در شروع خرید سهام، پول خود را به بهترین نحو استفاده می‌کنند. ولی با گذشت زمان و بالارفتن سن به مشکل در تنظیم کردن سبد دارایی بر می‌خورند. از آنجا که نیازها و ترجیحات ریسک افراد با گذشت زمان تغییر می‌کند، بسیار مهم است که سهام خود را بر اساس تغییرات سن تنظیم کنید.

به طور کلی، افراد مسن و بازنشسته تمایل دارند که درآمد سهام ثابت و مطمئنی داشته باشند، در حالی که سرمایه‌گذاران جوان می‌توانند از پس هزینه‌های ریسک بیشتری برآیند، زیرا برای زندگی به این درآمد اعتماد ندارند. با این حال، افراد طبقه پایین و متوسط ممکن است بخواهند هر بار که کار جدیدی بدست آورند یا به یک نقطه عطف زندگی رسیدند، اوراق بهادار خود را با توجه به آن تنظیم کنند. با تنظیم اوراق بهادار به صورت دوره‌ای، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سرمایه گذاری‌های شما واقعا در هر زمان معین نیازهای شما را برآورده می‌کند.

۶٫ اوراق قرضه را نیز در کنار سهام بخرید

بسیاری از سرمایه‌گذاران تنها به خاطر هیجان به دنبال خرید سهام می‌روند، اما افراد طبقه متوسط و پایین باید در نظر داشته باشند که حتما اوراق قرضه را نیز در کنار سهام خریداری کنند. درست است که اوراق قرضه جلب توجه چندانی ندارد ولی، همانند سهام ریسک بالایی ندارد. حالا حتما می‌گویید چه مقدار اوراق قرضه خریداری کنم؟ برای اینکار به راحتی سن خود را از عدد ۱۰۰ کنید، این عدد همانی است که باید برای خرید سهام در نظر بگیرید. مثلا شما ۳۰ سال سن دارید، پس با منهای ۱۰۰ می‌شود ۷۰ خرید سهام و ۳۰ درصد اوراق قرضه باید خریداری کنید. با استفاده از این روش شما سرمایه‌گذاری قدرتمندی را خواهید داشت.

برای کاهش ریسک و سرمایه گذاری موثر در کنار سهام حتما خرید اوراق قرضه لازم است
برای کاهش ریسک و سرمایه گذاری موثر در کنار سهام حتما خرید اوراق قرضه لازم است

۷٫ بدانید چه نوع بازگشت سرمایه‌ای را می‌توان انتظار داشت

این راز نیست که، کسب آخرین اخبار و روندهای بازار سرمایه یک کار تمام وقت است. برای کسانی از ما که کارشناسان تجارت در اطراف نداریم تا به سوالات ما پاسخ دهند سر در آوردن از اینکه با سرمایه‌گذاری در موارد چه چیزی نصیبمان می‌شود کمی مشکل است. نه تنها بسیاری از سرمایه‌گذاران نگاه بسیار خوش بینانه نسبت به بازگشت سرمایه خود دارند، بلکه در بعضی موارد این اعتقادات مردم را به سمت انتخابات ضعیف و احمقانه در مدیریت پول سوق می‌دهد. زیرا آنها انتظار دارند درآمد سرمایه گذاری بیشتری نیز در این خط داشته باشند.

واقع بینانه، اگر بازده سهام به دنبال روند چند سال گذشته باشد، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که اوراق بهادار آنها با فرض اینکه نرخ تورم در حدود ۳ درصد باشد، حدود ۷ درصد بیشتر به سرمایه‌اش اضافه شده است. با در نظر داشتن این ارقام، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام تصمیمات مالی آینده شما براساس منطق صحیح است.

۸٫ شخص دیگری را پیدا کنید تا این کار را برای شما انجام دهد

شاید بهترین توصیه برای افرادی با زمان کم که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند این باشد که، به دنبال شخص دیگری برای انجام این کار برای خود باشند. حقیقت این است که انتخاب سهام صحیح دشوار است و باید کار را به کاردان سپرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران منفرد عملکرد بدی نسبت به خرید سهام دارند و باید به نوعی به این افراد گفت به جای خرید سهام پول خود را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخوابان تا گزینه‌های سهام هوشمند را در اختیار شما قرار دهند.

اجازه دادن به شخص دیگری جهت اداره سرمایه‌گذاری‌های شما ممکن است به نظر خودتان جالب نباشد، اما در طولانی مدت می‌توانید سود خوبی را داشته و از او تشکر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =