شش روش برای آنکه کارآفرین تاثیرگذاری باشید

شش روش برای آنکه کارآفرین تاثیرگذاری باشید

کارآفرینی صحیح شامل حل کردن مشکلات ایجاد شده در مغز است. اما موفقیت واقعی زمانی است که یتوانیم بر روی زندگی افراد تاثیر بگذاریم و کارشناسی کردن را رها سازیم.

بسیاری از چالش های جهانی نیازمند راهکار های جدیدی است که بدون شک توسط موسسان شرکت حل می شوند. هدف از تاسیس موسساتی مانند مراقبت از سلامتی، اموزش و انرژی متناوب انقطاع است. این شرایطی را برای کسانی که می خواهند لاری پیج، الون ماسک و بیل گیتس بعدی باشند ، فراهم می اورد.

شما بدین صورت می توانید این کار را انجام دهید:

۱)هدف و «چرایی» خود را بیابید

کارآفرین پیشین، پیتر دیامندیس، می گفت« بهترین راه برای پیش بینی اینده، ساختن ان است.»

مردم اغلب به من می گویند،« کونال، من سی سال دارم و نمیدانم که با زندگی ام چه کار کنم.» کمبود نظم و ترتیب می تواند سالهای عمر شما را هدر دهد. افرادی که دنیا را تغییر داده اند دلیل و چرایی محکمی داشتند و هدف انها مشخص بود. به عنوان مثال، الون ماسک هدف از تاسیس شرکت های سولارسیتی، تسلاموتور و اسپیس ایکس را، تغییر جهان و انسانیت بیان می کند.

اگر شما از هدفتان اگاهی ندارید، از این لحظه به عنوان فرصتی برای کارکردن بر روی خود استفاده کنید. از خود سوالات زیر را بپرسید:

چه چیزی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چرا؟( شاید بهتر شدن در انجمن، امکان تحصیل کردن، پایان دادن به سختی ها و یا فقر باشد)

تاکنون با زندگی خود چه کرده اید؟ یا اینکه چه کارهایی بایستی برای زندگی تان انجام دهید؟

چه چیزی شما را صبحها به وجد می اورد و چرا؟( نکته: محرکات بیرونی که توسط ارزش های دیگران پا گرفته اند شما را تقویت نمی کنند اما، محرکات درونی که از عمق ارزش های شما باشد، مثمرثمر است )

چه کاری برای شما لذت بخش است به طوری که ان را ازادانه ( رایگان) انجام می دهید؟

شما چگونه مشکلات ناامید کننده روزمره را ساده می کنید و برای حل انها چه کارهایی انجام می دهید؟

اگر در قرعه کشی برنده شوید، برای ادامه ی زندگی خود چه کاری انجام می دهید؟

برای انجام چه کاری بر روی زمین هستید؟ دوست دارید چه میراثی را از خودتان بر روی زمین به جا بگذارید؟

۲)اغلب اهداف خود را مرور و بررسی کنید

هرگونه هدفی بدون اجرا و انجام بی فایده است. در زمان هایی، شما نیاز به تنظیم را احساس می کنید؛ این تجربه ی انسانی است- برنامه ها و واقعیت متضاد با یکدیگر هستند.  مرور و بررسی اهدافتان شما را در ادامه دادن مسیر کمک می کند.

کارآفرین

چگونگی مرور اهداف بستگی به شخصیت شما دارد. بخ عنوان یک انسان برون گرا، من انرژی لازم را از معاشرت با طایفه ام می گیرم- افرادی که با من همسفر هستند. شما می توانند به دنبال گروه های میتاپ محلی ، شرکت در سمینار ها و یا استخدام یک مربی اجرایی باشید.

اگر شما انسان درون گرایی هستید، شاید تمایل داشته باشید که در این ضمینه به تفکر و باطن بینی بپردازید. همه ی چیز هایی را که صبح و شب در ذهن شما می گذرد در دفتری یادداشت کنید. به سوالات طرح شده توسط اهدافتان پاسخ دهید. در یک اخر هفته از استفاده از تکنولوژی اجتناب کنید. برای روشن بینی بیشتر فلسفه ی رواقی بخوانید.

۳) نقات قوت خود را ترویج کنید

استعداد و نقطه ی قوت خود را شناسایی کنید تا  بدین وسیله هر روزه بر ارزش دیگران بیفزایید. شاید شما از نقاط قوت خود با توجه به بازخوردها و نتایج حاصل شده از تصمیماتت قبلی تان ، اگاه باشید. در مورد استعدادی که باعث شد موفقیت بهتر و کامل تری را تجربه کنید، باندیشید. اگر هم چنان شک دارید، از برخی از تست های شخصیت شناسی مانند جوینده ی قوت ها و یا ۱۶ شخصیت استفاده کنید.

۴) به تنهایی کار نکنید

یک ضرب المثل افریقایی می گوید،« اگر می خواهید سریع بروید، تنها بروید. اگر میخواهید طولانی راه بروید، با شخص دیگری همراه شوید.» . ……… را ترویج کنید- شما جهان را سرشار از احتمالات و امید میبینید. تنها کار نکنید. در عوض با دیگر رهبران تحول گرا همکاری کنید و یک  تیم منحصر بفرد به وجود اورید. انها به شما کمک می کنند تا رهبر بهتری باشید. در این صورت شما چیزی بزرگتر از خود می سازید که  میراث ماندگارتری است.

۵) به عنوان بخشی از تیم باشید، نه اینکه در بالاتر قرار بگیرید.

سایمون ساینک در کتاب « رهبران در اخر غذا می خورند» می گوید، رهبران بزرگ قبل از خودشان به هم تیمی های خود توجه می کنند. مهم تر اینکه، به اعضای تیم بفهمانید که همیشه پشتیبان انها هستید؛ در نتیجه انها می توانند یک بیزینس تاثیر گذار و میراث ماندگار به وجود بیاورند.

اطلاعات دست اول چالش های پیش رو ی اعضا را توسعه دهید. این کار اعتماد به نفس و اعتبار شما را به عنوان رهبر، افزایش می دهد.

۶) زندگی خدمت گذارانه را هدایت کنید

بیشتر از صداهایی که برای حل چالش ها ی بزرگ جهانی می شنوید، قدم بردارید. بیل گیتس بعد از به دست اوردن یک موفقیت بزرگ در بیزینس ، فهمید که قدم بزرگتری برای ریشه کن کردن بیماری های کشنده، باید برداشته شود. افسانه هایی مانند: پادشاه مارتین لوتر و مادر ترزا احساسات خود را با هدف تغییر جهان در یک ردیف قرار داده اند.

داشتن بصیرت و ادامه دادن به زندگی در حال خدمت به این بصیرت، شجاعت می خواهد—در نتیجه شما میراثی را بجا می گذارید که باعث پرورش کامیابی در نسل های اینده می شود. مربی من دیوید رابرت یک بار گفت:« شجاعت به معنای نبودن ترس نیست بلکه عقیده ای است که نشان می دهد چیزی مهم تر از ترس وجود دارد؛ شخص شجاع شاید تا ابد زندگی نکند اما شخص محتاط هرگز زندگی نمی کند.»

به یا داشته باش: ما در عجیب ترین زمان در طول تاریخ انسانیت زندگی می کنیم. ایا تو از این فرصت برای ساختن میراثی کمک کننده به رشد انسانیت استفاده می کنی؟

منبع : تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =