عادات موفقیت در میلیاردر شدن که باعث تغییر زندگی می‌شود

عادات موفقيت در ميلياردر شدن که باعث تغيير زندگي مي‌شود

با تکامل فن آوری و دسترسی به اطلاعات، تعریف موفقیت نیز چالش برانگیز‌‌تر می‌شود. افراد زیادی در تلاش برای یافتن فرمول واقعی موفقیت هستند. شما می‌توانید از طریق اینترنت جستجویی داشته و نکات کاربردی، ابزارها، تکنیک‌ها یا نظریه‌هایی داشته باشید که بیشتر موجب پریشانی شما خواهد شد.
شما با هر کلیک به سادگی می‌توانید مطالبی با برای خود بیابید که همه دارای پیشنها‌دهایی برای رسیدن به موفقیت در سریع‌ترین زمان ممکن هستند.

علاوه بر این شما می‌توانید دسترسی راحتی به انواع کتاب‌ها، دوره، مقاله، فیلم داشته باشید تا بتوانند شما را در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت مالی راهنمایی کنند. اما اگر من به شما بگویم لزوما رسیدن به موفقیت آنچنان که می‌گویند نیست، چه واکنشی خواهید داشت؟ اگر تنها عادات موفقیت در میلیاردر شدن که باعث تغییر زندگی می‌شود را در ادامه رعایت کنید، خواهید توانست به موفقیت برسید؟

برای میلیاردر شدن چه عادات و کارهایی لازم است؟

راز میلیاردهای خود ساخته برای دستیابی به چنین موفقیت‌های چشمگیر در چیست؟ سیستم اعتقادی آنها چیست؟ چه چیزی به آنها انرژی می‌دهد تا اهداف بلندپروازانه را دنبال کنند؟ آنها چگونه به جایی رسیده‌اند که امروز در آنجا هستند و چگونه می‌توانیم در این سفر لذت بخش همراهشان باشیم.
میلیاردرهایی که من با آنها صحبت کردم، همه به روش‌های خاص خود بی نظیر هستند. هر کدام حوزه تخصص و مهارت‌های شخصی خود را دارند. با وجود اختلافاتشان، تقریبا همه آنها مجموعه‌ای از عادات را برای رعایت کردن دارند. این عادت‌ها از DNA شخص حاصل نمی‌شوند و می‌توانند توسط هر کسی مورد استفاده قرار گیرند و برای دستیابی به موفقیت و ثروت گسترده استفاده شوند.

انجام عادات میلیاردها می‌تواند منجر به موفقیت و پولدار شدن شما نیز شود
انجام عادات میلیاردها می‌تواند منجر به موفقیت و پولدار شدن شما نیز شود

۱٫ برای توسعه شخصی مطالعه داشته باشید

یکی از عادات افراد میلیاردر که در همه آنها مشترک است مطالعه کردن است و تا ابد با خود همراه دارند. به عنوان مثال، اگر یک کارآفرین هستید، از ویژگی‌های رهبری کاریزماتیک و تبدیل شدن به رهبری کارآمد مطالعه کردن در هر روز است. مطالعه داشتن کمک می‌کند تا بدون رفتن به کلاس کسب و کار رشد و یاد بگیرید.

تحقیقی که توسط توماس کرولی انجام شده حاکی از مطالعه داشتن حدود ۸۵ درصد میلیونرهای خود ساخته است که حداقل هر ماه دو یا چند کتاب می‌خوانند. وارن بافت که از بزرگترین سرمایه گذاران جهان است می‌تواند مثال خوبی از این بابت باشد. او ۸۰ درصد از زمان روز خود را به مطالعه کردن اختصاص داده است. او در روزهای ابتدایی فعالیت سرمایه گذاری خود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ صفحه را در یک روز می‌خواند.

در حالی که میلیونرها گاهی برای لذت مطالعه می‌کنند، بر بهبود خود تمرکز دارند. آنها مباحث مربوط به رهبری، چگونگی کار، کمک به خود، زندگی‌نامه، تکنیک و همچنین وقایع جاری را برای مطالعه دنبال می‌کنند.

۲٫ چندین منبع درآمد داشته باشید

یکی دیگر از عادت‌‌های موفقیت در مورد افراد موفق این است که به یک منبع درآمد وابسته نیستند و هر میلیونر دارای چندین منبع درآمد است. این به آنها کمک می‌کند تا چالش‌های اقتصادی را بهتر مدیریت کنند و همچنین درآمد بیشتر کسب کنند.

این افراد دارای کسب و کار در کنار شغل تمام وقت هستند و مثلا از وام‌ها سود دریافت می‌کنند، اجاره املاک خود را دریافت می‌کنند، حق امتیاز دارایی دارند و سود سهام سرمایه‌گذاری خود را می‌گیرند.آنها همچنین تجارت جانبی راه اندازی می‌کنند یا یک وب سایت راه اندازی کرده و یا دانش و اطلاعاتی که دارند را می‌فروشند.

این که چگونه درآمد به صورت انفعالی یا پویا حاصل می‌شود، چیزی است که افراد موفق را از تازه کار جدا می‌کند. آنها همیشه در حال یادگیری روش‌هایی برای ساخت چندین جریان درآمد هستند.

۳٫ بودجه ماهانه مشخص داشته باشید

یک میلیونر متوسط به شانس و اقبال اعتقادی ندارد. آنها برای درک جریان نقدینگی حقوق و هزینه زمان اختصاص می‌دهند. براین اساس، بودجه ماهانه سختی ایجاد کرده و به آن پایبند هستند.

ماهیت اصلی بودجه به حداقل رساندن هزینه‌های غیر ضروری است. این به شما کمک می‌کند کنترل کامل زندگی مالی را به دست بگیرید. بودجه کمک می‌کند تا از رسیدن به اهداف مالی خود و هزینه‌های اضافی خودداری کنید.

برای رسیدن به نقطه میلیاردی باید چندین منبع درآمد داشته باشید
برای رسیدن به نقطه میلیاردی باید چندین منبع درآمد داشته باشید

۴٫ مدیریت و به حداکثر رساندن پول

مهمترین مشخصه یک میلیاردر، هوش مالی است. هیچ کس بدون به دست آوردن هوش مالی، نمی‌تواند به آزادی مالی دست یابد. این دلیلی است که میلیاردرها اطلاعات و دانش خود را در مورد استراتژی‌های مالیاتی به روز نگه می‌دارند.

آنها همیشه به دنبال کاهش صورت‌حساب‌های مالیاتی خود هستند. یکی از رویکردهای مورد استفاده در آمریکا برای این افراد ثبت محل زندگی و یا شرکت خود به کشورهایی است که قانون مالیان بر درآمد نداشته باشند.

آیا می‌دانید در سال ۲۰۸ حدود ۶۰ شرکت مالیاتی به صورت قانونی پرداخت نکرده و به صورت کلی صفر بود؟ برخی از این شرکت‌ها که از پرداختن مالیات معاف شده‌اند، شامل شورون، آمازون، هالیبرتون، جنرال موتورز و دلتا است. درآمد این شرکت‌ها با هم حدود ۷۹ میلیارد دلار به همراه نرخ موثر مالیاتی منفی ۵ درصد است.

نه تنها مالیاتی در کار نیست پولی هم می‌گیرند. چگونه این کار را انجام می‌دهند؟

با توجه به گزارش ITEP (انجمن مالیات و سیاست‌های اقتصادی) سیاست آنها اعلام مبلغ بزرگی به کارشناسان مالیاتی است. و همچنین روش‌های پرداخت مالیات را که هزینه کمی دارد را تا می‌توانستند پیچیده کردند. پس این شرکت‌ها ترسی برای پراخت هزینه بالای مالیات و کم شدن ثروت ندارند.

۵٫ از بدهی خودداری کنید

از دیگر عادت افراد موفق و میلیاردها که باعث متفاوت ساختن آنها با سایرین می‌شود، رعایت خرج کردن پول و خودداری از بدهی است. آنها به شیوه عجیب و غریب زندگی نمی‌کنند و فقط به خرید چیزهایی می‌پردازند که لازم داشته و قادر به پرداخت هزینه آن می‌باشند. میلیاردرها جهت خرید بلیط هواپیما و یا مواردی چون رزرو هتل از کارت اعتباری و اقساطی استفاده نکرده و به صورت نقد هزینه را پرداخت می‌کنند. این افرا حتی زمانی که قصد وام گرفتن داشته باشند از بهره آن به خوبی مطلع خواهند شد و بررسی می‌کنند.

۶٫ اهداف روزانه را تنظیم کنید

فرقی نمی‌کند که افراد میلیاردر در حال بررسی یک کسب و کار، شغل یا پیش بینی‌های مالی باشند، به هر صورت، عادت خوبی که دارند تنظیم اهداف کوتاه مدت است. آنها اهداف روزانه و هفتگی را ایجاد می‌کنند تا به انگیزه داشتن آنها در رسیدن به اهداف بلند مدت کمک کند.

هنگام تعیین اهداف روزانه از اولویت‌بندی اطمینان حاصل کنید. این به شما کمک می‌کند تا به مهمترین موارد و کارهای روز خود بپردازید.

تعیین اولویت‌ها به شما کمک می‌کند تا روی فعالیتهای بسیار با ارزش تمرکز و آنها را انجام دهید. اگر می‌خواهید آزادی مالی داشته باشید، عاقلانه است که فعالیت‌هایی را ابتدا انجام دهید که به جای صدها دلار، برای شما هزاران دلار درآمد با زمان کاری مشخص کسب کنند.

تنظیم اهداف روزانه به داشتن انگیزه کافی برای انجام هدف‌ها کمک می‌کند
تنظیم اهداف روزانه به داشتن انگیزه کافی برای انجام هدف‌ها کمک می‌کند

۷٫ غنی عمل نکنید

هدف این نیست که کارآمد و مولد باشیم نه همانند پولدارها رفتار کنیم. جالب است که بدانید توماس استانلی در کتاب خود می‌گوید; که ۸۶ درصد از معتبرترین مارک‌های اتومبیل‌ها به نوعی اسباب بازی غیر میلیاردها هستند. در حالی که اکثر مردم معتقدند که افراد با ثروت عظیم تمایل به رانندگی اتومبیل‌های عجیب و غریب و زیبا دارند، در حقیقت بزرگترین مصرف کنندگان اتومبیل‌های گران قیمت افرادی هستند که آرزوی میلیاردر شدن دارند.

طبق یافته‌های محققان ۶۱ درصد از افرادی که ۲۵۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر درآمد دارند به ندرت تمایل به خرید مارک‌های لوکس خودرو دارند. در عوض میلیاردرها بیشتر تمایل به خرید خودروهایی چون هوندا، تویتا و فورد دارند. دلیل این است که نمی‌خواهند با هزینه بر ماشین‌های گران قیمت بعد چند سال ارزش آن کاهش پیدا کند( چرا که برعکس ایران که خرید خودرو سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، در اکثر نقاط جهان با خرید ارزش و قیمت آن بعد چند سال کاهش پیدا می‌کند) افراد ثروتمند عادت دارند روی دارایی سرمایه‌گذاری کنند تا با گذشت زمان ارزش آن افزایش پیدا کند.

۸٫ مشاغل خود را داشته یا بخرید

رابرت کیوساکی، نحوه درآمد خود را به چهار گردش مالی تقسیم کرده است. در زیر چهار مورد بیان شده است که دو مورد در سمت چپ و دو مورد در سمت راست جدول هستند.

  • کارمند: که دارای یک شغل است.
  • خود اشتغال: دارای یک شغل برای خود
  • صاحب کسب و کار: کارمندانی برای او کار می‌کنند (۵۰۰ نفر یا
  • سرمایه گذاران: همانند وارن بافت همیشه پولشان بیشتر می‌شود.

قرار گرفتن در هر چهار مورد بالا امکان پذیر است، ولی میلیاردها چنین عمل نمی‌کنند.

هدف شما این است که از گوشه چپ به موارد سمت راست که در آن صاحب مشاغل بزرگ هستید، حرکت کنید تا ثروت خود را افزایش دهید.

با دنبال کردن آنچه دوست دارید، می‌توانید از نظر مالی موفق باشید. به عنوان مثال، اگر عاشق نوشتن هستید، خود را در حالی که نویسنده موفق و پرفروشی هستید تصور کنید. ثروت و اشتیاق مکمل هم هستند.

۹٫ از طراحی نقشه برای ثروتمند شدن یک شبه بپرهیزید

یک میلیونر صبر را به عنوان فضیلت اساسی می‌داند. برای موفقیت، نه تنها در امور مالی بلکه در هر جنبه‌ای از زندگی، باید صبور و شکیبا بود. در حالی که ممکن است در سنین جوانی موفق به میلیاردر شدن شویم، اما، بیشتر میلیاردرها در سن ۵۰ سالگی به جایگاه ثروتمندی رسیده‌اند. آنها زندگی متوسطی دارند که برای آینده خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و ثروتمند می‌شوند.

ثروت و اشتیاق مکمل هم هستند. بنابراین، برای رسیدن به پول باید شغل رویای خود را داشته باشید
ثروت و اشتیاق مکمل هم هستند. بنابراین، برای رسیدن به پول باید شغل رویای خود را داشته باشید

چگونه می‌توان عادت موفقیت میلیاردر شدن را در خود توسعه داد؟

شاید شما بخواهید بدانید با دانستن موارد بالا چگونه این امکان را دارید تا آنها را در خود پرورش دهید.

  • چشم انداز زندگی را مشخص کنید.( قبل هر چیزی بدانید هدفتان از میلیارد شدن چیست)
  • شور و اشتیاق خود را در رشته مورد نظر به یک حرفه تبدیل کنید.(با تبدیل رشته به کار بسیار لذت بخش‌تر خواهید توانست کار کنید و همین باعث ثروت می‌شود)
  • روی راه حل متمرکز شوید.( با تمرکز می‌توانی راه حل‌ها و مشکلات را شناسایی کنید)
  • مهارت‌های رهبری خود را توسعه دهید.( مهارت‌های رهبری ضروری و هر چه بیشتر باشد، می‌توانید افراد هم فکر را به سمت خود بکشانید)
  • ترقی را دنبال کنید.(مربی داشته باشید، بازخورد پذیر باشید)
  • الگوی ذهنی خود را از عملگرا بودن به حال بیاورید.( به الگوی مثبت تبدیل شوید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =