عادت افرادی که دوست دارند از متوسط بودن خارج شوند

عادت افرادي که دوست دارند از متوسط بودن خارج شوند

آیا شما از یک خانواده متوسط هستید و به نوعی با دیدن افراد پولدار و موفق احساس بدی به خود پیدا می‌کنید؟ این مورد ممکن است برای هر کسی از ما پیش بیاید که دوست داشته باشیم ماشینی گران قیمت یا خانه‌ای در بهترین نقطه شهر خود داشته باشیم و به گونه‌ای به جای تفریح رفتن در باغ آخر شهر به سفرهای آنکارا و استانبول بروید و این گونه موارد. داشتن و تجربه این موارد به سادگی امکان‌پذیر است! فقط شما باید به دنبال راه‌هایی برای داشتن روحیه و تفکر بهتری برای پول در آوردن باشید. شما می‌توانید با الگو گرفتن از عادات افراد موفق و تغییراتی اساسی و البته ساده در زندگی و اخلاق خود به راحتی به ثروت دست پیدا کرده و آرزو و رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

چگونه به موفقیت و ثروت دست پیدا کنیم؟

بهتر است بدانید این عادت ما است که باعث می‌شود پولدار و یا نه انسانی معمولی باشیم. به صورت دقیق‌تر در زمان بیداری ما ۴۰ درصد از کارهایمان براساس عادت است. افراد پولدار هم همانند یک فرد معمولی دارای عادت خوب و هم بد هستند. حال برای اینکه بتوانید به فردی ثروتمند تبدیل شوید باید بتوانید عادت بد را حذف و عادات خوب را حفظ کنید. پس فاصله رسیدن از میانگین و معمولی به ثروتمند زیاد نیست. با توجه به اینکه فاصله زیادی با ثروتمند شدن را ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا به شما عادت‌های لازم را برای پیمودن راه از میانگین به ثروتمند شدن را بگوییم.

با الگو گرفتن از عادات افراد موفق روحیه و تفکر بهتری برای پول در آوردن داشته باشید
با الگو گرفتن از عادات افراد موفق روحیه و تفکر بهتری برای پول در آوردن داشته باشید

۱٫ زمان را در دستان خود داشته باشید

چیزی مهمتر از زمان نیست. هر موردی قابل جبران است الا زمان. اما، با این حال افراد زیادی هستند که زمان زیادی از عمر خود را هدر می‌دهند. به صورت دقیق‌تر بگوییم این افراد در طول هفته حدود ۱۰۰ ساعت را به کاری مشغول نیستند و جدا از پول حتی لذت و سرگرمی را نیز ندارند. مثلا، برخی از آنها مدام تلویزیون را از این کانال به اون کانال می‌زنند و یا نه خیابان‌ها را با گام‌هایشان متر می‌کنند.

با تنظیم برنامه‌ای خاص روزتان را به ۳۰ قسمت تقسیم کنید تا در این زمان کاری انجام دهید. این کارها می‌توانند مواردی باشند که شما را هیجان‌زده می‌کنند. مثلا؛ می‌تواند کار کردن، خوابیدن، فیلم دیدن، یا یادگیری نواختن یک ساز و غیره باشد.

این زمان را به هر چیزی اختصاص دادید فرقی ندارد. فقط کافی است آن را کاملا در دستان خود بگیرید و کنترل کنید تا یاد بگیرید که توانایی شما چیست. اگر این مرحله را انجام دهید مطمئنا نشانه خوبی برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت است.

۲٫ کارهایی را انجام دهید که هیچ کس حاضر به انجام آن نباشد.

وقتی کسی را می‌بینید که می‌گوید این کار ممکن نیست انجام شود یا غیرممکن است، شما باید اولین کسی باشید که آن را امتحان می‌کند. این کار نشدنی را امتحان کنید تا ببینید آیا واقعا غیر ممکن است. اگر این چنین است پس، کاری کنید که شدنی شود. به این صورت تبدیل به انسانی می‌شوید که زمانی کارها سخت می‌شود مردم به سراغش می‌روند.

این امر باعث می‌شود مهارتی را در خود پیدا کنید که به شما تسلیم نشدن در کارهای سخت را بدهد. به این صورت پتانسیل شما به مراتب بیشتر از آنچه باور دارید رفته و از حد متوسط فاصله می‌گیرید.

۳٫ بیشتر از هر کسی یاد بگیرید

خودتان را با مدرسه و دانشگاه رفتن گول نزنید. هر کسی که ادامه تحصیل می‌دهد به جز عده‌ای معدود چنان کار مهمی انجام نداده‌اند. نه تنها کتاب‌های مدرسه بلکه کتاب‌های بسیار دیگری را برای تسلط بر تمام زمینه‌های زندگی مطالعه کنید. این مورد باعث بهبود خودتان خواهد شد.

هر روز مطالعه داشته باشید. حداقل روزانه یک ساعت را به تماشای فیلم و یا خواندن کتاب اختصاص دهید. طوری باشید که دانش خود را از فردی معمولی بالاتر ببرید. هر چه علم بیشتری داشته باشید کنترل بهتر و راحت‌تری در زندگی خواهید داشت.

۴٫ ماهانه بین ۲ تا ۴ کتاب بخوانید

یکی از عادات افراد موفق در طول روز مطالعه کردن است. اینکه شما باید در ماه حداقل ۲ الی ۴ کتاب بخوانید یعنی تقریبا هر ۲ هفته یکی و یا هر هفته یکی بخوانید.

هر چه میزان مطالعه خود را افزایش دهید به آن میزان تجربه و دانش خود را برای موفقیت افزایش خواهید داد
هر چه میزان مطالعه خود را افزایش دهید به آن میزان تجربه و دانش خود را برای موفقیت افزایش خواهید داد

افراد متوسط کسانی هستند که به زور حتی در ۱ سال می‌توانند ۴ کتاب را تمام می‌کنند. پس اگر شما بتوانید ۶ الی ۱۲ برابر این مقدار را انجام دهید، بدان معناست که ۶ الی ۱۲ برابر از این افراد که معمولی هستند جلوتر هستید.

۵٫ اعتیاد به تلویزیون و بازی‌های ویدیویی را کنار بگذارید

یک سوال؛ اگر من بعد ۱۰ سال شما را ملاقات کنم و بگویم در این مدت چه کردید و موفقیت در زندگی و کسب و کار تا چه اندازه بود چه خواهید گفت؟ آیا دوست دارید بگویید در این مدت کلی سریال و فیلم را تماشا کردم و انواع بازی‌های ویدیویی را تا آخر با موفقیت به پایان رساندم و دیگه کار خاصی انجام ندادم.

یا نه می‌خواهید بگویید: برای رسیدن به رویاهایم سخت تلاش کردم، در انواع زمینه‌های مختلف زندگی استاد شدم، به دور دنیا سفر کردم، با افراد شگفت‌انگیز آشنا شدن و سرانجام توانستم کار رویایی خود را پیدا کنم.

شما مطمئنا دوست ندارید ۱۰ سال را صبر کنید تا به شغل رویای و در نتیجه زندگی دوست داشتنی خود برسید. می‌خواهید همین الان حق انتخاب داشته باشید. پس انتخابی را بکنید که فردی معمولی از آن ترس دارد، تا به رویاهای خود برسید.

۶٫ زودتر از همه بیدار شوید

اگر بتوانید زودتر از خواب بیدار شوید، نشان می‌دهد که کنترل زندگی خود را در دست دارید.

اکثر اشتباهات، پشیمانی‌ها و تصمیمات غلط بعد از ساعت ۱۰ شب انجام می‌شود. پس زود به رختخواب بروید تا بتوانید زودتر از خواب بیدار شوید و تصمیمات بهتری بگیرید، که منجر به زندگی بهتر می‌شود. این باعث می‌شود که شما از حالت متوسط خارج شوید.

۷٫ از فکر کردن به مواردی که پول را یک چیز شیطانی می‌کنند بیرون بیایید

“پول همه چیز نیست”، “پول شما را خوشحال نمی‌کند”، “پول باعث فاسد شدن انسان می‌شود” اینها همه گفته‌های افراد معمولی است که هرگز پولی نداشته‌اند.

چگونه می‌دانند پول بد است؟ مطمئنا پول همه چیز نیست و به تنهایی شادی ایجاد نمی‌کند ، اما مطمئنا باعث تباهی و فساد نخواهد شد. شرط می‌بندم پول داشتن بیشتر باعث خوشحالی می‌شود تا فقیر بودن.

پول تقریبا همه چیز است؛ با پول ما آزاد هستیم تا تقریبا به آنچه که می‌خواهیم برسیم، بنابراین از فکر کردن به عنوان این که پول چیزی شیطانی است دست برداشته و پول درآوردن را وظیفه خود بدانید.

شما موظفید که از خود و خانواده‌تان مراقبت کنید و بهترین زندگی را برایشان ایجاد کنید، این بدان معناست که شما نیاز به فراهم کردن پول دارید. این وظیفه شماست.

عادت میلیاردرهای خود ساخته را در خود تقویت کنید و تبدیل به شخصی شوید که از پول برای کارهای بزرگ و نیک استفاده می‌کند و آن را در سازمان‌های نجیب سرمایه‌گذاری می‌کند. با اخلاق، خیر و در عین حال ثروتمند باشید. اما ثروتمند باشید!

۸٫ هرگز تسلیم نشوید و هر چه را می‌خواهید داشته باشید

اکثر افراد مخصوصا متوسط‌ها به محض اینکه کارها سخت می‌شوند تسلیم شده و بعد شکایت می‌کنند که هرگز به آنچه می‌خواستند نمی‌رسند.

البته که رسیدن به هر چه می‌خواهید سخت است و به آن راحتی که فکر می‌کردید نیست. در این مواقع گریتان می‌گیرد، ناامید می‌شوید، می‌ترسید، عصبانی می‌شوید. اما، زمانی که فردی معمولی زیر این بار افتاده است و به هیچ وجه نمی‌خواهد بلند شوید، شما باید بایستید.

چه چیزی می‌خواهید؟

واقعا از ته دل و تمام وجود چه می‌خواهید؟

هرچه هست،هر چه دستیابی به آن غیر ممکن باشد، هرگز تسلیم نشوید، هر گز دست بر ندارید و به چیزی کمتر از آن رضایت ندهید.

یا به دست بیاوردیش و یا در راه تلاش بمیرید. این است ذهنیت انسان‌های موفق و برنده.

بدون شکایت تصمیم خود را عملی کنید و با این عادت به موفقیت‌های بیشتر برسید
بدون شکایت تصمیم خود را عملی کنید و با این عادت به موفقیت‌های بیشتر برسید

۹٫ هیجان زده باشید

فردی معمولی بی حوصله، ناراحت، عصبانی و یا حتی هر سه را با هم دارد. اگر می‌خواهید بالاتر از حد معمولی باشید، پس خود را وادار کنید که نسبت به زندگی هیجان زده باشید.

حتی اگر چنین احساسی ندارید، تصمیم بگیرید که هیجان زده و مشتاق باشید.

این کار را تمام کنید و تصمیم بگیرید تمام روز را هیجان زده باشید تا با انرژی کارها را انجام دهید. اصلا با این قضیه روحی برخورد نکنید. این چنین فکر کنید که هیجانتان همانند اعضای از بدن و مثل ماهیچه است که باید برای تقویت هر روز تمرینش دهید.

۱۰٫ پول باعث داشتن پول بیشتر می‌شود

را‌ه‌های ساده برای ایجاد ثروت بسیار است. افراد موفق و بالاتر از متوسط کسانی هستند که بر تمامی موارد زندگی نظارت دارند و با تصمیم‌های خوب آن پولی را که دارند برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند تا به نوعی پولشان برای آنها کار کند. این افراد آزادی عملی خود را برای راهی جدید جهت درآمد بیشتر صرف می‌کنند. آنها کاری می‌کنند تا بالاخره بیشترین درآمد را داشته باشند.

امیدوارم موارد بالا بتواند شما را در داشتن موفقیت و در نتیجه پول و خوشبختی راهنمایی کند و به رویای خود برسید. با استفاده از کاری جدید البته با تفکر شما علاوه بر پول بیشتر شخصیت بهتری خواهید داشت و مهارت و موارد بیشتری را نیز می‌توانید یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =