قانون کائنات برای رسیدن به موفقیت و ثروت

قانون کائنات برای رسیدن به موفقیت و ثروت

هر فردی در روی کره زمین چه حال و یا در گذشته در تلاش بوده تا بتواند به موفقیت در کسب و کار و زندگی دست پیدا کند. برای اینکار هم بسیاری راه‌های مختلف را انجام داده‌اند و هر یک توانسته به بهترین راه از شیوه خود دست پیدا کنند. بنابراین در این مطالب از آکادمی کاریزما می‌خواهیم به بررسی قوانینی از کائنات برای رسیدن به موفقیت و ثروت بپردازیم.

استفاده از کائنات برای رسیدن به موفقیت

کائنات چیست؟ برای درک این موضوع به اطراف خود چه در روی زمین و یا آسمان نگاه کنید. یعنی به کل جهان هستی، حتی در کهکشان‌ها هم نگاهی بیاندازید. در دنیا شما موجودات زنده و غیر زنده‌ای را می‌بینید که هر یک با دیگری مرتبط بوده و کاری را انجام می‌دهند. به این موجودات چه زنده و یا غیر زنده کائنات گویند که می‌توانند برای موفقیت ما بسیار تاثیر گذار باشند و در رسیدن به موفقیت کمکمان کنند.

ما نباید بر این عقیده باشیم که زندگی و سرنوشت ما از اول مشخص شده است و زندگی مانند نمایش نامه است. نباید خود را همانند بازیگر در این فیلم ببینیم. در زندگی می‌توانیم با ذهن و به کمک کائنات اختیار خود را در دست داشته باشیم. می‌توانیم راه و نقش خود را انتخاب کنیم و هر چه می‌خواهیم داشته باشیم. پس اگر اطلاعات دقیقی نسبت به کائنات داشته باشیم می‌توانیم به بهترین نتایج دست پیدا کنیم. چون کائنات در دنیا دارای نظم خاصی هستند می‌توانند باعث جهت دادن تمامی موجودات به سمت هدف شوند. بهتر است این موارد را بدانید تا نتایج خوبی را بر روی موفقیت و رشد شخصی خود بگذارید.

نقش کائنات در موفقیت
نقش کائنات در موفقیت

۱٫ یگانگی الهی در کائنات

قانون توحید همان یگانگی الهی است که در آن اشاره می‌شود موجودات دنیا تماما مکمل همدیگر و به هم پیوسته هستند. یعنی شما هر میل و عقیده‌ای داشته باشید در دنیا تاثیر گذار خواهد بود. این را هم بهتر است بدانید که این در قوانین کارما نیز وجود دارد. شما برای رسیدن به موفقیت باید خود را جزئی از محیط بدانید. پس شما هم تاثیر خود را روی آن قرار داده و با یک پروسه زمانی نتیجه دلخواه را دریافت می‌کنید. به طور کلی یعنی همه ما یکی هستیم و برای یک نتیجه تلاش می‌کنیم.

۲٫ قانون ارتعاش در کائنات

در جهان موجودات زیادی هستند که چه زنده و یا غیر زنده مدام در حرکت بوده و می‌دانیم برای این حرکت نیاز به انرژی دارند. البته گاهی این موجودات انرژی را از محرک گرفته و گاهی خود ایجاد می‌کنند. با توجه به این بیانات می‌توان گفت تمامی موجودات در تمامی مدت روز و شب و تمامی سال در حرکت هستند و برای حرکت انرژی مصرف می‌کنند. در اینجا منظور از ارتعاش این بوده که به شما یادآوری کند برای انجام مواردی جهت رسیدن به هدف باید انرژی مصرف کنید. یعنی هدف شما اگر بزرگ باشد انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت. از پیش نیازهای قرارگیری در مسیر موفقیت و رسیدن به آن همین است که انرژی خودت را با استفاده از کائنات بدست آورید.

جهت داشتن انرژی بیشتر برای کارهای بزرگ می‌توان آن را از کائنات دریافت کرد
جهت داشتن انرژی بیشتر برای کارهای بزرگ می‌توان آن را از کائنات دریافت کرد

۳٫ قانون همسانی در کائنات

این قانون هم مهم بوده و هم جالب است و به ما می‌فهماند که در هر دورانی کودکی، جوانی یا پیری، برای ما اتفاقی که می‌افتد در جای دیگر برای افراد دیگر کاملا یکسان اتفاق می‌افتد.(این قانون در کائنات برای تمامی اشیا و موجودات است) پس قانون همسانی را با قانون یگانگی الهی می‌توان مستقیم ارتباط داد. ولی نکته مهمی که وجود دارد این بوده که الگوهای مختلف در کائنات تکرار می‌شوند و این الگوها باز در اندازه کوچکتر مداوم تکرار می‌شوند و …

۴٫ قانون جذب در کائنات

در قانون جذب به شما گفته می‌شود شما هر چه به سمت عملی مثبت در حرکت باشید نتیجه کاری شما مثبت خواهد شد و اگر منفی باشد نتیجه بدتر می‌شود. یعنی به صورت کلی اشاره دارد که شما می‌توانید با دید مثبت به سمت اهداف و خواسته‌های خود در حرکت باشید و به موارد مثبت دست پیدا کنید. پس بهتر است به غلبه بر ترس، ناامیدی، شکست و … بپردازید و این موارد منفی را از خود دور کنید.

قانون جذب کائنات می‌گوید با هر دید به سمت هدف در حرکت باشید آن را دریافت خواهید کرد
قانون جذب کائنات می‌گوید با هر دید به سمت هدف در حرکت باشید آن را دریافت خواهید کرد

۵٫ قانون عمل الهام شده

یکی از صادق‌ترین چیزهای که هر کسی دارد حواس شش‌گانه می‌باشد. این مورد تمامی تلاش خود را بر این دارد تا بتواند بهترین اطلاعات را برای رسیدن به هدف در اختیارتان بگذارد. شاید این مورد پیش آمده باشد که بگویید نمی‌توانید کاری را انجام دهید و غیر ممکن است. اما بعد از فکر کردن با گوش دادن به ندای حواس به انجام کار مورد نظر و رسیدن به موفقیت دست پیدا کرده‌اید. قانون عمل الهام شده نیز این را می‌گوید تا با گوش دادن به ندای حواس بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید. مورد مهمی که وجود دارد این بوده که قانون عمل الهام شده همراه با قانون جذب نزدیک به هم می‌باشند و قادر به مکمل کردن می‌باشند.

۶٫ قانون تغییر شکل دائمی انرژی کائنات

در کائنات تمامی انرژی و موجودات همیشه در حال تغییر هستند. شاید نمی‌توانید این تغییرات را در برخی از موجودات مشاهده کنید، ولی هسته اولیه و سلول‌های یک موجود زنده و غیر زنده در تمامی لحظات تغییر می‌کنند. قانون تغییر شکل دائمی انرژی کائنات می‌گوید شما قادر به تغییر هستید تا همیشه با رفع اشکالات به سمت موفقیت و ثروت حرکت کنید.

با قانون تغییر شکل دائمی انرژی کائنات می‌توانید با تغییر همیشه به موفقیت برسید
با قانون تغییر شکل دائمی انرژی کائنات می‌توانید با تغییر همیشه به موفقیت برسید

۷٫ قانون جبران در کائنات

حتما به عنوان یک مسلمان آیه “کل فی فلک” را شنیده‌اید که به معنی جهان در حال گردش می‌باشد. اگر این آیه را نیز از آخر به ابتدا بخوانید باز همان معنی را می‌دهد. معنی این آیه یعنی شما هر کاری را انجام دهید نتیجه در آینده چه خوب و یا بد جبران می‌شود. قانون جبران در کائنات نیز اشاره دارد که هر چیزی را بکارید باز برداشت می‌کنید. پس همیشه به سمت انرژی مثبت و خوب حرکت کنید تا بتوانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

۸٫ قانون نسبیت در کائنات

یکی از مواردی که همیشه افراد مختلف در مقابلش قرار می‌گیرند همان نسبیت است. شاید اصلا خود شما این چنین باشید که همیشه ویژگی و رفتار خود را با دیگران مقایسه کنید. قانون نسبیت در کائنات می‌گوید اخلاق، رفتار، کنش‌ها و احساس ما تا زمانی که زمانی که مورد مقایسه خودمان قرار نگیرد خوب یا بد نیست. مثلا اگر شما دارای قد ۱۷۰ سانتی متر باشید و در جمعی با میانگین قد ۱۶۰ سانتی متر خود را مقایسه کنید با بلند قد بودن تجربیات مثبتی دارید. اگر در جمعی با میانگین قد ۱۸۰ باشید کوتاه قد بوده و با آثاری بد روی روحیات شما تاثر می‌گذارد. قانون نسبیت می‌گوید شما باید در شرایط مساوی خود را با اطراف مقایسه کنید تا بتوانید به سمت موفقیت حرکت کنید.

در قانون نسبیت کائنات برای موفقیت شما باید در شرایط مساوی خود را با اطراف مقایسه کنید
در قانون نسبیت کائنات برای موفقیت شما باید در شرایط مساوی خود را با اطراف مقایسه کنید

۹٫ قانون علت و معلول در کائنات

در درس‌های فیزیک و فلسفه با قانون علت و معلول آشنا شده‌ایم که برخی با کنش و واکنش نیز آنها را می‌شناسند. اگر وسیله‌ای را حرکت دهید شما علت یا کنش هستید. قانون علت و معلول در کائنات نیز می‌گوید اگر واکنش و معلولی در مقابلتان قرار گرفت حالت معلولیت شما یا همان کنشی می‌باشد که در گذشته یا حال به انجام آن پرداخته‌اید. پس رفتار مثبت نتایج خوب و رفتار منفی نتایج منفی را فراهم می‌کند.

۱۰٫ قانون قطبیت

به اطراف خود که کائنات هستند نگاهی بیاندازید. می‌توانید همانند باطری که دو قطب مثبت و منفی دارد آن را در تمامی موجودات مشاهده کنید این قطب‌ها با توجه به رفتار ما خود را نشان می‌دهند. قانون قطبیت در کائنات می‌گوید که موجودات و اشیا اطراف ما با توجه به رفتار ما شکل می‌گیرند. یعنی اگر شما به صورت مثبت به دنبال موارد باشید با قطب مثبت بر خورد می‌کنید و اگر به دنبال منفی باشبد با چهره منفی کائنات روبه رو می‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =