منابع خبری که افراد موفق مطالعه می‌کنند

منابع خبری که افراد موفق مطالعه می‌کنند

موفقیت و رشد شخصی چیزی است که هرکسی در زندگی تا آخر عمر به جستجوی آن می‌پردازد و به نوعی سیری ناپذیر است. در این میان بیشتر تجربیات و موارد قابل انجام جهت رسیدن به موفقیت را از افراد دیگر یاد می‌گیریم. ما به مانند کودکی یاد می‌گیریم که با الگوسازی یا تماشای دیگران غذا بخوریم، صحبت کنیم و هر کار دیگری که در زندگی و به نفع ما است را بهتر انجام دهیم. یکی از بهترین روشها برای دستیابی به موفقیت دنبال کردن کارهایی است که افراد موفق انجام می‌دهند تا ما هم بتوانیم به آنها برسیم. به عبارت ساده: ما همان کاری هستیم که انجام می‌دهیم.یکی از کارهایی که بسیار در بین افراد موفق صورت می‌گیرد مطالعه کردن است و بارها و بارها در انواع موارد و مکان‌ها چه اینترنت، تلویزیون، مدرسه و هر جایی به ما تاکید و ثابت شده است که می‌تواند برای یاد گیری روشی ساده و منحصر بفرد باشد. بنابراین می‌خواهیم در ادامه این مطالب منابع خبری که افراد موفق مطالعه می‌کنند را بررسی کنیم تا در صورت تمایل بتوانیم راه این بزرگان را ادامه دهیم.

مطالعه افراد موفق جهان در صبح

افراد موفق می‌دانند چیزی که می‌خوانند در زندگی، عملکرد، روحیه و طرز فکرشان موثر است. به عنوان مثال وارن بافت را در نظر داشته باشید. او در طول روز تقریبا تا ۸۰ درصد از زمانش را به مطالعه کردن اختصاص می‌دهد. در این میان به به گزارش Business Insider گفته می‌شود که دونالد ترامپ نیز به مطالعه کردن اخبار میلی سیری ناپذیر دارد. در واقع مطالعه کردن اخبار یکی از عادت‌های میلیاردهای خودساخته است. گفته می‌شود رئیس جمهور آمریکا هر روز برای دیدن اخبار ساعت ۶ صبح بیدار شده و بعد به خواندن روزنامه‌های چاپی مانند نیویورک پست، نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال می‌پردازد. به گزارش آسوشیتدپرس ، وی همچنین نشریه محافظه کار بریتبارت را نیز مطالعه می‌کند. بنابراین اولین منبعی که افراد بسیار با نفوذ هنگام بیدار شدن بررسی می کنند چیست؟

افراد موفق در صبح چه می‌خوانند؟
افراد موفق در صبح چه می‌خوانند؟

۱٫ وارن بافت روزهای خود را با مجموعه‌ای از اخبار ملی و محلی آغاز می‌کند

وارن بافت از میلیاردهای خود ساخته جهان که به خوبی شناخته شده است علاقه زیادی به مطالعه اخبار در صبح‌ها دارد. سرمایه گذار میلیاردر به CNBC می‌گوید که صبح‌ها وال استریت ژورنال، فایننشال تایمز، نیویورک تایمز، یو. اس. ای. تودی، اوهاما وردهرارد و امریکن بنکر را می‌خواند.

۲٫ رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ مطالعه کردن را به رسانه‌های آنلاین ترجیح می‌دهد

رئیس جمهور آمریکا هرگز کتاب‌های زیادی نداشته است!

رئیس جمهور ترامپ علیرغم اینکه مرتبا کتاب نمی‌خواند، اخبار خواندن و علاقه به آن را به شیوه‌ای قدیمی ادامه می‌دهد.

به گفته پولیتیکو، کارمندان وی مقالاتی را از روزنامه‌های مختلفی چون نیویورک پست گرفته تا نیویورک تایمز جمع می‌کنند و حتی در بسیاری از موارد خبرهای متفرقه را برای خواندن او چاپ می‌کنند. پرزیدنت ترامپ دوست دارد هر آنچه را که می‌خواند به نشانه تاکید زیرش خط بکشد، ستاره بزند و یا دور آن خط بکشد.

برای ارسال مقاله به رئیس جمهور، دستیاران باید قبلا تایید رئیس دفتر را بگیرند. اگر مقاله تصویب شود، به پوشه‌ای از اخبار دیگر، که معمولا یک یا دو اینچ ضخامت دارد اضافه می‌شود. اما با توجه به این موارد و با وجود تلاش‌های جان کلی ، رئیس سابق دفتر کاخ سفید در بسیاری از مواقع دستیارانش به صورت مخفیانه و دزدکی اخبار تایید نشده را نیز به دست ترامپ برای خواندن می‌رسانند.

بهتر است این را هم بدانید که دونالد ترامپ اغلب دوست دارد اخباری را مطالعه کند که در مورد خودش باشد. خبرگزاری رویترز گزارش داده است که در جلسه‌های کاری دستیاران ترامپ اسم وی را تا حد ممکن عنوان می‌کنند تا ترامپ با دیدنش تا آخر آن را بخواند. پس، همین مطالعه کردن اخبار در اول صبح می‌تواند از دلایل موفقیت و کسب ثروت به شیوه ترامپ باشد.

۳٫ مارک زاکربرگ با کمال تعجب، روز خود را در فیس بوک شروع می‌کند

در جلسه زنده‌ای که همراه با جری ساینفلد یکی از بنیان‌گذاران فیسبوک و مارک زاکر برگ انجام شده گفته شد که زاکر برگ در اول صبح حتی قبل اینکه از رختخواب بیرون بیاد برای اینک بداند در جهان چه اتفاقی افتاده است از طریق گوشی خود اخبار را از طریق فیسبوک دنبال کرده و سپس پیام‌های خود را از طریق واتساپ و گوشی دنبال می‌کند. او می‌گوید: “در یک روز خوب و آرام، احتمالا چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد.”

عادت مطالعه مدیر فیسبوک مارک زاکر برگ
عادت مطالعه مدیر فیسبوک مارک زاکر برگ

۴٫ جفری ایملت مقالات خود را با روشی بسیار خاص می‌خواند

مدیرعامل جنرال‌الکتریک جفری ایملت می‌گوید: “من صبح خود را با مطالعه از وسط روزنامه وال استریت ژورنال شروع می‌کنم تا به قسمت اول و آخر آن برسم.” سپس فایننشال تایمز (FTIndex ) که از شاخص بورس بوده رفته و قسمت دوم را بررسی خواهم کرد. او ادامه می‌دهد که بعد از آن به صفحه کسب و کار نیویورک تایمز رفته و مطالعه می‌کنم و بقیه آن را دور می اندازم. من به USA Today نگاه می‌کنم تا اول قسمت ورزشی، دوم کسب و کار و در آخر مربوط به زندگی را مطالعه می‌کنم. بعد از مطالعه این موارد در آخر به سراغ صفحه ششم نیویورک پست می‌روم تا قسمتی از کسب و کار آن را مطالعه کنم.

۵٫ بیل گیتس مقالات ملی را می‌خواند و اخبار روزانه را خلاصه می‌خواند

بنیانگذار مایکروسافت اخبار روزانه خود را با طیف گسترده‌ای از مباحث خلاصه وار خوانده و هضم می‌کند. بیل گیتس در حالی که عضو هیئت مدیره هولدینگ چند ملیتی برکشایر هتاوی است، اخبار مربوط به آن را به صورت حساس‌تر دنبال می‌کند. گیتس همچنین مطابق مصاحبه با فاکس بیزینس، وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز و اکونومیست را کامل تحت پوشش قرار می‌دهد.

۶٫ جوناه پرتی در حین رفتن به محل کار بخش تجارت یا ورزش نیویورک تایمز را مطالعه می‌کند

بنیانگذار و مدیرعامل Buzzfeed که از رسانه‌های خبری و سرگرمی اینترنتی است حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح بیدار می‌شود و در طول مسیر با بخش ورزش یا تجارت نیویورک تایمز همراه می‌شود تا به دفتر خود برسد. همچنین در کنار خود مجله نیویورک را نیز همراه دارد. جوناه پرتی مشترک نیویورکر (New Yorker) و اکونومیست است و با به دنیا آمدن دوقلوهایش آنها را کنار گذاشت.

با این وجود، مانند بسیاری از رهبران و افراد موفق دیگر، اصلی‌ترین روش کشف اطلاعات او از طریق توییتر و فیس بوک است.

۷٫ کارا گلدین صبح‌ها را به بررسی ایمیل و برنامه ریزی اختصاص می‌دهد

موسس و مدیرعامل هینت واتر صبح خود را به عنوان بخشی مهم از روز خود می‌داند و ساعت‌های صبح را به بررسی ایمیل و برنامه روزانه خود اختصاص می‌دهد. او می‌گوید” ساعت ۵:۳۰ دقیقه به صندوق ورودی ایمیل خود مراجعه می‌کنم. زیرا “انجام این کار به من درک و دید بهتری را می‌دهد تا بدانم ۱۲ ساعت آینده به چه شکلی بهتر خواهد شد تا اولویت‌های مهم خود را بدانم.

کارا گلدین صبح‌ها چه مطالعه و برنامه ریزی‌هایی دارد؟
کارا گلدین صبح‌ها چه مطالعه و برنامه ریزی‌هایی دارد؟

۸٫ هاوارد شولتز روال مطالعه صبح خود را به مدت ۲۵ سال دست نخورده نگه داشته است

در سال ۲۰۰۶ ، رئیس اجرایی استارباکس به CNNMoney گفت که او از ۵ صبح تا ۵:۳۰ دقیقه از صبح بیدار می‌شود، قهوه درست می‌کند، و سپس سه روزنامه محبوب را برای خواندن آماده می‌کند: سیاتل تایمز، وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز. این عادت باید کارآمد باشد، زیرا او بیش از دو دهه آن را حفظ کرده است.

۹٫ ریچارد برانسون ساعت ۵ بامداد برای خواندن اخبار بیدار می‌شود

بنیانگذار ویرجین گروپ ریچارد برانسون در پستی در Virgin.com می‌نویسد: “زمانی که خورشید طلوع می‌کند همان زمانی که تقریبا همه خوابند بهترین زمان برای بررسی اخبار و جواب به ایمیل‌ها است. ساعت‌های آغازین روز فرصتی عالی است تا بتوانیم روز را با روحیه بالا و عالی شروع کنیم.

۱۰٫ کت کول ابتدا وارد رسانه‌های اجتماعی می‌شود

کول، مدیر عامل گروه FOCUS Brands، که برندهای چون Carvel ،Auntie Anne’s و Cinnabon مدیریت می‌کند ساعت ۵ از خواب بیدار می‌شود. قبل از هر چیزی تقویم کاری خود را بررسی کرده و سپس شبکه‌های اجتماعی بزرگ، سایت‌های خبری، وبلاگ‌ها، ایمیل،و پیام‌های دیگر را بررسی می‌کند.

او می‌گوید: “من به دنبال خبرهای مرتبط، نیازهای فوری شغلی و تیم‌ها، به روزرسانی‌هایی از استارتاپ هایی هستم که در آن سرمایه گذاری می‌کنم و یا هر چیز خارق العاده‌ای برای اینکه مغزم را به نوعی کار بیاندازد تا از رویدادهای جهانی باخبر شوم و دنبال کنم”

۱۱٫ کوین اولیری در صبح اخبار کسب و کار را بررسی می‌کند

سرمایه گذار “Shark Tank” می نویسد که او هر روز صبح ساعت ۵:۴۵ دقیقه از خواب بیدار می‌شود، قبل از هر چیزی به بازارهای اوراق بهادار آسیا و اروپا مراجعه و آنها را بررسی می‌کند. بعد از این کار زمانی که ورزش صبحگاهی خود را به پایان رساند به مدت ۴۵ دقیقه در تلویزیون اخبار کسب و کار را تماشا می‌کند. وی سپس با خواندن آخرین اخبار کسب و کار ساعتی دیگر را از ۸ صبح تا ۹ صبح به اخبار کسب و کار اختصاص می‌دهد.

او می‌گوید: “دانش، قدرت است و داشتن یک دیدگاه ۳۶۰ درجه از اوضاع مالی در سراسر جهان مهم است.”

۱۲٫ گری واینرچوک بیشترین توجه خود را به توییتر اختصاص می‌دهد

واینرچوک کارآفرین و پیشگام در شبکه‌های اجتماعی روز خود را با اطلاعات زیاد و کامل آغاز می‌کند. او خبرنامه ایمیلی TechMeme، MediaREDEF ، Business Insider ، ESPN و Nuzzel را می‌خواند و به سراغ سر خط خبرهای روز شبکه‌های اجتماعی می‌رود.

بعد او به توییتر می‌رود ، جایی که “مقدار قابل توجهی از صبح خود را به پاسخ و مکالمه به افراد می‌گذراند. و در آخر اینکه، وی اینستاگرام را بررسی می‌کند تا از دوستان خود باخبر شود.

اطلاعاتی که گری واینرچوک در صبح برای خود جذب می کند
اطلاعاتی که گری واینرچوک در صبح برای خود جذب می کند

۱۳٫ مدیرعامل Disney CEO، باب ایگر برای خواندن خیلی زود از خواب بیدار می‌شود

طبق گفته شرکت Inc ، مدیرعامل دیزنی ، باب ایگر برای خواندن و ورزش زود هنگام بیدار می‌شود.

او در مصاحبه ای با ۲۰۰۹ به نیویورک تایمز گفت: ساعت ۴:۳۰ دقیقه از خواب بلند می‌شود ، روزنامه ها را می‌خواند، ایمیل‌هایش را بررسی می‌کند و در آخر به سراغ وب سایت‌های خبری می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =