مواردی که برای پولدار شدن باید رعایت کنید

مواردي که براي پولدار شدن بايد رعايت کنيد

افراد ثروتمند دارای زندگی خاص و بحث برانگیزی هستند و بیشتر مردم دوست دارند در مورد آنها صحبت داشته باشند. این مورد به خاطر کسب پولی که دارند نیست. بلکه، به خاطر داشتن زندگی رویایی و آزادی بیشتر است که برای خانواده، علایق و آرزوهایشان دارند. اینکه به فردی پولدار تبدیل شوید اصلا تصادفی نیست و برخی از عوامل بیرونی بر این روند تاثیر گذار است. با این حال، انجام دادن و ندادن برخی از موارد در زندگی روزمره در این فرآیند نقش مهمی دارند. افراد ثروتمند دارای موارد و خصوصیات مشترک فراوانی هستند. بنابراین در ادامه این مطلب می‌خواهیم به برخی از مهمترین آنها بپردازیم.

راز پولدار شدن در چیست؟

همانطور که می‌دانید فردی که ثروتمند و موفق است دارای سرنخی‌هایی است که در حین رسیدن به ثروت آنها را کشف کرده است. اگر می‌خواهید در سال آینده شما هم به موفقیت‌های خارق العاده‌ای برسید، بهتر است سرنخ‌های افراد موفق را مطالعه کنید و بدانید چه مواردی را باید و نباید انجام دهید و تکنیک‌های آنها را متناسب با موقعیت خاص خود اصلاح کنید. حتما می‌گویید آیا این موارد راحت و آسان هستند؟ شاید نباشند! تمامی موارد به خودتان بستگی دارد تا بتوانید با اراده و انگیزه داشتن در این راه بپیمایید. پس این اصول اساسی را با هم بررسی کنیم.

عوامل بیرونی نقش بسزایی در پولدار شدن و رسیدن به زندگی رویای تاثیر گذار دارند
عوامل بیرونی نقش بسزایی در پولدار شدن و رسیدن به زندگی رویای تاثیر گذار دارند

۱٫ اهداف قابل دستیابی و مشخصی را تعیین می‌کنند

بیش از ۶۰ درصد افراد ثروتمندی که در یک تحقیق شرکت کرده بودند، اظهار داشتند که روزانه روی اهداف خود تمرکز می‌کنند. علاوه بر این، اهدافی که آنها تعیین کرده‌اند از طریق اعمال جسمی خاصی قابل دستیابی است، بنابراین آنها می‌دانند دقیقا چه چیزی مانع رسیدن به هدف‌ می‌شود.

۲٫ لیست کارهای روزانه را ایجاد و هر روز بررسی می‌کنند

افراد ثروتمند برای رسیدن به اهدافی که دارند لیستی از کارهای روزانه را تهیه و با برنامه‌ریزی خاصی، هر روز آن را بررسی و انجام می‌دهند. باید برای رسیدن به هر کاری که می‌خواهید وظایف مشخصی را انجام دهید. این مورد همان چیزی است که یک فرد پولدار برای خود مشخص می‌کند. با این دانش، آنها متعهد می‌شوند که هر روز بدون هیچ بهانه‌ای روی آن کار کنند.

۳٫ از سلامتی خود مراقبت می‌کنند

کسی که ثروتمند است، برای تمرکز کامل روی جاه طلبی‌هایشان، به بدنی سالم و کارآمد نیاز دارد. افراد ثروتمند، از طریق رژیم غذایی سالم، تمرینات و ورزش و ارزش قائل شدن به جسمشان باعث تسریع در پیشرفت، داشتن بدنی متناسب و خوش اندام می‌شوند. این مورد باعث می‌شود تنبلی از آنها دور و به جای آن با جذب انرژی مثبت در هر روز فردی متفاوت باشند.

۴٫ روزانه مطالعه داشته و به آن علاقه دارند

ثروتمندان نه تنها جسم خود را با غذای سالم تغذیه می‌کنند، بلکه ذهنشان را با دانش و اطلاعات تغذیه می‌کنند. تقریبا ۹۰ درصد از پرسشنامه‌های ثروتمندان بر این مبنی بود که قبول داشتند عاشق مطالعه هستند. بیشتر، این کتاب‌ها با توجه به تحقیقات در رابطه با خودسازی و غیر داستانی است که منبع بزرگی از الهام‌بخشی و دانش است.

۵٫ هنگام رفت و آمد به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند

افراد ثروتمند زمانی که در جاده در حال حرکت و رفت و آمد هستند به جای گوش دادن به موسیقی پاپ، کتاب‌های صورتی را گوش می‌دهند. بنابراین ذهنشان همیشه برای رسیدن به نتایج خارق العاده دارای روحیه بالایی است. مثلا، بگذارید بگوییم شما یک ساعت در روز را در ترافیک می‌گذرانید. اگر آن را به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌ها اختصاص دهید، این ۳۶۵ ساعت زمان در سال را به اصلاح خود اختصاص دهید.

افراد ثروتمند حتی یک دقیقه از زمان خود را بیهوده از دست نمی‌دهند و همیشه به دنبال افزایش دانش و مهارت هستند
افراد ثروتمند حتی یک دقیقه از زمان خود را بیهوده از دست نمی‌دهند و همیشه به دنبال افزایش دانش و مهارت هستند

۶٫ افراد سخت‌کوشی هستند

زمانی از داوین جانسون، همان مردی که از فقر به هالیوود رسید، سوال پرسیدند راز موفقیتش در چست؟ در جواب گفت: هیچ رازی وجود ندارد. همیشه سخت‌کوش بودن باعث می‌شود یک قدم به تحقق رویاهایتان نزدیک شوید.

۷٫ زندگی خانوادگی را در اولویت قرار می‌دهند

یک شخص ثروتمند به خوبی می‌داند چه مواردی را می‌توان با پول خریداری کرد و چه مواردی را نه. به همین دلیل آنها به خانواده اهمیت زیادی می‌دهند، و بر این عقیده هستند که برای خانواده نمی‌توان قیمتی تعیین کرد. آنها می‌دانند همیشه می‌توان پول به دست آورد، در حالی که زمان محدودی برای در کنار خانواده بودن وجود دارد. به همین دلیل آنها این کار را در اولویت قرار می‌دهند.

۸٫ به وقت خود احترام گذاشته و آن را عاقلانه استفاده می‌کنند

در دنیایی مملو از حواس پرتی‌ها، به راحتی می‌توان زمان را هدر داد. این همان چیزی است که ثروتمندان هرگز به آن اجازه نمی‌دهند. آنها می‌دانند، زمان هدر رفته، برای همیشه از دست رفته است و جبران نمی‌شود. به همین دلیل زمان برای آنها منبع با ارزشی است.

۹٫ با افراد همفکر معاشرت دارند

همانطور که جیم ران می‌گوید: “شما میانگین ۵ نفری هستید که بیشترین وقت را با آنها سپری می‌کنید.” افرا ثروتمند به کسانی که منفی‌باف بوده و بر ذهن و افکارشان تاثیر بد می‌گذارند اجازه ماندن در زندگی‌شان را نمی‌دهند. ثروتمندان برای محافظت از خود در برابر افراد منفی، با کسانی معاشرت دارند که جهت پیشرفت به آنها انگیزه می‌دهند.

۱۰٫ به عادت‌هایشان توجه می‌کنند

بزرگترین تفاوت بین افراد ثروتمند و فقیر در عادت‌های آنها است. عادت‌هایی که دارید باعث می‌شود که نشان دهند شما چه کسی هستند و به صورت کلی شما را می‌سازد. اگر غذاهایی می‌خورید که ارزش پایینی دارند، صحبت‌های منفی دارید و بدون تفکر حرف می‌زنید، احتمالا آینده روشنی پیش روی شما نخواهد بود. افراد ثروتمند عادات خود را با دقت انتخاب می‌کنند. به گونه‌ای که فقط مواردی را تمرین می‌کنند که برای زندگیشان با اهمیت است.

افراد ثروتمند تنها عادت‌هایی را انتخاب می‌کنند که برای زندگیشان مفید است
افراد ثروتمند تنها عادت‌هایی را انتخاب می‌کنند که برای زندگیشان مفید است

۱۱٫ سعی می‌کنند یاد بگیرند دنیای مالی چگونه کار می‌کند

امروزه دانش مالی داشتن، درست کلید زنده ماندن و از بین نرفتن در بین بدهی‌ها و سایر تعهدات مالی است. افراد ثروتمند وقت لازم را برای تبدیل شدن به کارشناس مالی اختصاص می‌دهند. بنابراین در پایان، پول آنها در راستای هدف‌هایشان خواهد بود نه برعکس.

۱۲٫ به شانس مالی اعتقاد ندارند

پول از طریق کار سخت همراه با خلاقیت، تحقیق در بازار و سایر عوامل حاصل می‌شود، اما قطعا بد شانسی از مهمترین عوامل برای کسب پول حساب نمی‌شود. به همین دلیل افراد ثروتمند از شرکت در قمار و قرعه کشی خودداری می‌کنند. ولی، آنها از ریسک‌های مالی فرار نمی‌کنند، بلکه محاسبه شده عمل می‌کنند.

۱۳٫ بیشتر از درآمدشان هزینه نمی‌کنند

اگر مثلا ۱۰۰۰،۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید و همان مبلغ را خرج کنید، باز هم فردی ورشکسته و بی پول خواهید بود. افراد فقیر تمایل دارند بیشتر از آنچه درآمد دارند خرج کنند و این ناشی از تفکر کوتاه مدت آنهاست. ولی، ثروتمندان می‌توانند رضایت خاطر و خشنودی را تداوم داده و از نظر مالی باثبات بوده و امنیت آینده را حفظ کنند.

۱۴٫ تلویزیون تماشا نمی‌کنند

تلویزیون یک مکنده بزرگ زمان است که تقریبا هیچ ارزش افزوده‌ای به زندگی شما نمی‌دهد و منجر به سبک زندگی بی تحرک و چاقی می‌شود و احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد. از آنجا که افراد ثروتمند عادات بد را از زندگی حذف می‌کنند، تماشای تلویزیون را با عادت خوب، مفید و سالمتری چون کتاب خوانی، ورزش، مدیتیشن و …. جایگزین می‌کنند.

۱۵٫ مسئولیت کارهای خود را به گردن کسی نمی‌اندازند

جورج برنارد می‌گوید: “ما نه به خاطر داشتن خاطرات گذشته، بلکه به دلیل داشتن مسئولیت آینده خود عاقل هستیم.” افرادی که نمی‌توانند در زندگی به موارد مهمی برسند، معمولا تمایلی به پذیرفتن مسئولیت آینده خود نیز ندارند. برای آنها همیشه یک عامل خارجی وجود دارد که باید سرزنش شود. در مقابل، افراد ثروتمند اشتباهات را پذیرفته و از آنها برای آینده درس می‌گیرند.

افراد پولدار مسئولیت پذیر بوده و از اشتباهات خود برای آینده درس می‌گیرند
افراد پولدار مسئولیت پذیر بوده و از اشتباهات خود برای آینده درس می‌گیرند

۱۶٫ دنباله روی جمع نیستند

داشتن تفکر متفاوت الزامی است. نمی‌توان از طریق اقدامات عادی و تفکر معمولی به نتایج خارق‌العاده دستیابی داشت. افراد ثروتمند ترسی برای دستیابی به هدف‌ها، رویاهای بزرگ و شکستن قوانین ندارند.

۱۷٫ فرصت‌ها را از دست نمی‌دهند

افراد ثروتمند سعی دارند تا می‌توانند و امکانش هست در جا و زمانی مناسبی باشند تا از امکانات حال حاضر استفاده لازم را بکنند. آنها درک می‌کنند که برخی از فرصت‌ها تجربه‌های هستند که قادر به تغییر زندگی می‌باشند.

۱۸٫ به تحصیلات رسمی تکیه نمی‌کنند

افراد ثروتمند فراگیر و همیشه در حال یادگیری هستند. آنها رشد فردی را فرآیندی نامحدود می‌دانند و سعی خود را بر این دارند تا به صورت کامل از آن بهره‌مند شوند. پرورش ذهن با طیف گسترده‌ای از تجربیات بر خلاف تکیه کامل بر سیستم مدرسه‌ای حاصل می‌شود.

۱۹٫ اجازه نمی‌دهند افکار منفی بر اعمالشان تاثیر بگذارد

تفکر منفی بویژه زمانی خطرناک است که تصمیم می‌گیرید. به بهانه‌ها و توجیه‌های عقلی اعتقاد داشته باشید. مغز شما می‌خواهد در منطقه راحتی بمانید، بنابراین هیچ تلاشی برای متقاعد کردن شما در مورد باور نکردن این بهانه‌ها نمی‌کند. نکته اصلی موفقیت این است که این افکار را محو کنید و آنها را با دلایل قدرتمندی جایگزین کنید تا به خودتان ایمان داشته باشید.

برای پولدار شدن باید افکار منفی را با افکار جدید و قوی جایگزین کنید
برای پولدار شدن باید افکار منفی را با افکار جدید و قوی جایگزین کنید

۲۰٫ همیشه بله نمی‌گویند

گفتن نه در لحظه مناسب مهارتی قدرتمند برای سلامتی، ثروت و خوشبختی است. اگر در بسیاری مواقع به دلیل مختلف چون تعارف کردن بله بگویید، یعنی از مسیر موفقیت و درست خارج شده‌اید و وقت خود را به تعهدات غیر ضروری هدر می‌دهید. ثروتمندان می‌دانند چیزهای زیادی وجود دارد که نیازی به گفتن بله به آنها نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =