مواردی که همیشه در مصاحبه کاری می گویند

مصاحبه کاری

مصاحبه کاری یکی از دغدغه های افرادی می باشد که در جویای کار می باشند. در این مرحله شما در حضور یک یا چند متخصص خبره می باشید تا شما را با پرسیدن سوال‌هایی گزینش کنند و کارایی ، اخلاق و شخصیت شما را در رابطه با مهارت و کار بسنجند. این مرحله را می‌توان جزو سخت‌ترین های پیدا کردن شغل دانست. اگر شما به مصاحبه کاری رفته باشید و یا از افرادی که این مرحله را پشت سر گذاشته‌اند بپرسید مطمئنا متوجه می‌شوید که شما در این مرحله استرس و اضطراب بسیاری را خواهید داشت.

در مصاحبه کاری چه سوال‌هایی می پرسند؟

برای پیدا کردن شغل شما، احتمالا مجبور خواهید بود برای تعداد زیادی مصاحبه شغلی آماده شوید. هر مصاحبه کاری به صورت متفاوت است زیرا هر شغل و هر مصاحبه کننده متفاوت می باشند. به این دلیل که افراد و مشاغل متفاوت بوده‌اند سوالها متفاوت می‌باشند. بنابراین در این مطلب از کاریزما ما چند مورد مختلف را که به ندرت در هنگام مصاحبه شغلی تغییر می کنند آماده کرده‌ایم تا بتونید در ذهن خود بسپارید و استفاده کرده تا شغل متناسب و مورد علاقه خود را پیدا کنید.

مصاحبه
مصاحبه

۱٫ اولین سوال مصاحبه کاری، شما واقعا این شرکت را می شناسید.

برای پاسخ دادن به این سوال از مصاحبه کاری، شما باید قبل از مراجعه از طریق وب سایت شرکت، مقاله‌ها، افراد مختلف و هر چیز دیگر در رابطه به شرکت تحقیق کنید و به نوعی تمامی نکات را درباره شرکت بدانید. این خود به شما نیز کمک می کند تا بدانید کار مورد علاقه شما می باشد یا نه. شما می‌توانید با اطلاعات کافی آن را به مصاحبه کننده بگویید و او را متعاقد کنید که علاقه واقعی به شرکت و کار کردن در آن را دارید.

۲٫ دومین سوال مصاحبه کاری، شما تجربه ای برای انجام این کار دارید.

فرقی نمی‌کند که چه شرکت و کاری باشد، چون همه آنها در مصاحبه کاری می‌خواهند درباره تجربه شما بدانند. از این سوال به عنوان فرصتی برای اثبات توانایی خود جهت انجام کار استفاده کنید. شما می‌توانید بحث خود را در موارد مربوط به کار و نتایج شروع کنید، اگر شما قبلا کاری در رابطه با تجربه و مهارت خود انجام داده باشید به عنوان پروژه قبلی می‌توانید این امکان را داشته باشید که به طور موفقیت آمیز برای این شرکت کاری انجام دهید. ارزش خود را ثابت کنید.

۳٫ سومین سوال مصاحبه کاری، با دیگران کار می کنید.

یکی از ویژگی های مهم داشتن توانایی کار با دیگران ( کار گروهی) می‌باشد و حتما در مصاحبه کاری پرسیده می شود. این ویژگی یکی از مهمترین نکاتی می باشد که کارفرمایان می خواهند بدانند. اگر شما قبلا در جایی مشغول به کار بوده‌اید، یک مصاحبه کننده می‌خواهد بداند چگونه شما در گذشته در یک تیم کار کرده‌اید و چگونه تیم شما موفق شده است. توضیح دهید که نقش شما در تیم چگونه بود و چگونه به موفقیت کسب و کار و تیم کمک کردید. شرکت‌ها می‌خواهند تیم‌هایی را ایجاد کنند که بتوانند خودشان را مدیریت کنند و نتایج قوی تولید کنند.

۴٫ چهارمین سوال مصاحبه کاری، آیا دائما به دنبال یادگیری هستید.

در مصاحبه کاری کارفرمایان می‌خواهند بدانند که شما برای سازگاری و یادگیری روش های جدید آماده هستید یا میلی ندارید. در مورد تمایل خود برای ادامه یادگیری بیشتر در مورد صنعت خود صحبت کنید. به آنها بگویید که شما دائما در حال مطالعه مقالات در مورد روند صنعت و صحبت کردن با مربیان برای مشاوره هستید. شما باید نشریات خواندنی یا وبلاگهایی که در این باره مطالعه کرده‌اید را مشخص کرده و بدانید.

سوال مصاحبه کاری
سوال مصاحبه کاری

۵٫ پنجمین مصاحبه کاری، انگیزه دارید.

هنگامی که از کلمه “انگیزه” برای توصیف خود استفاده می کنید، شما چندین سوال را برای مصاحبه کننده خود بیان می کنید. اولا، شما مایل هستید که به این شرکت کمک کنید. دوما، شما کارگری مولد هستید. هر دو این موارد به کارفرمایان نشان می دهند که می توانند بر روی شما کار کنند.

توضیح دهید که چگونه انگیزه شما در گذشته به شما کمک کرده است و چگونه به شما در مورد مواردی خاص مربوط به این نقش جدید کمک می کند.

۶٫ ششمین مصاحبه کاری، آیا در مورد این شغل هیجان زده هستید.

یک نامزد هیجان‌زده کسی است که کار را واگذار نمی‌کند. شما در مصاحبه کاری به عنوان فردی هیجان زده می گویید: “من واقعا می خواهم این کار را انجام دهم و وقتی من آن را انجام دهم بهترین کار را می کنم.”

مصاحبه کننده احساس هیجان شما را برای نقش به نظر بسیار مثبت می شنود. کارفرمایان کارگران خوش بین را می خواهند. هیجان، خوش بینی شما را نشان می دهد.

پیدا کردن شغل
پیدا کردن شغل

۷٫ هفتمین مصاحبه کاری، برنامه ای دارید.

یکی از مهمترین هدف های شما در مصاحبه کاری این است که نشان دهید چگونه به شرکت سود می رسانید (نه اینکه چگونه سود می برید). در مصاحبه خود این تمایز مهم را فراموش نکنید. به کارفرمایان توضیح دهید که چگونه نقش مورد نیاز برای کار را انجام می دهید و چرا شما بهترین‌ها را در اجرای ایده های خود می بینید. بنابراین واضح است که شما همه جزئیات را در اختیار دارید، اما برخی ایده‌های کلی دارید که فکر می‌کنید به خوبی کار می‌کنند و می‌دانید که چرا کار خواهد کرد.

۸٫ آخرین سوال مصاحبه کاری، می خواهید حرفه ای در شرکت ایجاد کنید

این نوعی پاداش است، زیرا ممکن است همیشه در مصاحبه واقع نشود. اما اگر شما می‌دانید که می‌خواهید شغلی در این شرکت ایجاد کنید، این را در مصاحبه خود بیان کنید. مصاحبه‌کننده می‌خواهد بداند که شما در شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اید و قصد ندارید به سرعت حرکت کنید. اگر فکر می‌کنید می‌خواهید برای مدتی طولانی برای شرکت کار کنید، آن را در مصاحبه خود ذکر کنید.

این که آیا شما برای مصاحبه کاری به عنوان یک مهندس یا کارمند اداری درخواست می کنید فرقی ندارد، چرا که این موارد ذکر شده به سختی تغییر می کنند. اگر آنها را به خاطر بسپارید و درک کنید، در تمام مصاحبه شغلی خود موفق خواهید بود.

امیدوارم بتوانید به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =