موفقیت در کسب و کار و زندگی ، ده کاری که باید حتما انجام دهیم (بخش ۳)

بخش سوم و پایانی از سری مقالات موفقیت در کسب و کار و زندگی

بخش اول

بخش دوم

موفقیت در کسب و کار و زندگی ، ده کاری که باید حتما انجام دهیم (بخش ۳)

موفقیت در کسب و کار و زندگی

۷- سعی کنید روحیه شاد داشته باشید!

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و پیشرفت تکنولوژی بشری در سرعت بخشیدن به این تغییرات کاملا مشهود است.

تکنولوژی طی چند سال اخیر راه های ارتباطی انسان ها را بسیار دگرگون کرده است به طوری که دیگر همچون گذشته برای اطلاع یابی از آنچه که کیلومتر ها از شما فاصله دارد لازم نیست مدت ها زمان بگذرد!

اینترنت به قدری تاثیر گذار بوده است که عملا به هنگام برقراری ارتباط فاصله های فیزیکی را حذف کرده و شما می توانید ارتباط صوتی تصویری همزمان و با کیفیت مناسب با مخاطب خود داشته باشید.

نسل هایی که با تکنولوژی رشد کرده اند، با شگفتی های بسیاری مواجه شدند و اخیراً یکی از همین شگفتی ها موبایل های هوشمند (اسمارت فون ها) هستند، گوشی های هوشمند بسیاری از عادت های روزمره بشر را تغییر دادند.

بیایید اعتراف کنیم که امروزه در قرن بیست و یکم نسبت به اجداد و نیاکان مان، خیلی ابزار و امکانات برای شاد زیستن داریم. چه عیبی دارد نیمه پر لیوان را هم ببینیم!

همه این مقدمه چینی ها را انجام دادیم تا به این نکته برسیم که:

چه در زندگی عادی و چه در محل کار خود همواره سعی کنید شاداب و سر زنده باشید، امکانات خود را در نظر بگیرید، هر چند شاید امکانات محدودی داشته باشید ولی با همین محدودیت ها نیز می شود حس شادابی و طراوت را به همکاران و دیگران انتقال داد.

محیط کار صرفا خشک و رسمی مطمئن برای هیچ کسی ایده آل نیست. خلاقیت به خرج دهید از تکنولوژی هایی امروز استفاده کنید و سعی کنید همواره همگام با وقایع روز پیش بروید و …
چه عیبی دارد مثلا کارمندان شرکت شما برای رفع خستگی و کسالت چند دقیقه به تفریح مورد علاقه خود بپردازند.

مطمئن باشید هر اندازه خود و کارمندان تان شادتر و سر حال تر باشید پیشرفت و موفقیت شما در کسب و کار چشم گیر تر خواهد بود.

پس دست به کار شوید و هر آنچه که جذابیت دارد چاشنی محیط زندگی و کار خود و همکاران تان کنید، برای شروع موبایل هوشمند خود را بردارید و در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، گروه همکاران تان را ایجاد کنید!!! 🙂

موفقیت در کسب و کار و زندگی

۸- سالم و تن درست زندگی کنید

پول و موفقیت زمانی خوب هستند که شما توانایی استفاده و بهره مندی از آن ها را داشته باشید، پس حواستان باشد که به شکلی زندگی نکنید که سلامتی تان به خطر بی افتد و دیگر قادر به استفاده از موهبت های ثروت و افتخارات زندگی تان نباشید!

همواره هوشیار باشید که در حین کار سخت از استراحت های کوتاه غافل نشوید، برای زمان ناهار خوردن واقعا وقت بگذارید و در آرامش غذا بخورید و سعی کنید موقع استراحت بین کار، ذهن خودتون از دغدغه کاری خالی کنید.

بر خلاف باور عامه در مواقع استرس زا به دخانیات پناه بردن کمک چندانی به رهایی از استرس نمی کند و متاسفانه در عین حال برای سلامتی در دراز مدت مضر خواهد بود.

سلامت جسمانی تاثیر مستقیم بر سلامت ذهن و افزایش قدرت تصمیم گیری دارد. برای اینکه بتوانید کار آفرین و مدیر خوبی باشید باید ذهنی خلاق و شاداب داشته باشید و این امر میسر نمی شود مگر با حفظ سلامتی و تن درستی.

موفقیت در کسب و کار و زندگی

۹- دوستانی خوب برگزینید

دوستان خوبی برگزینید و معاشرت کنید، در هر یک از بند های قبلی به اهمیت مباحث فردی در موفقیت در کسب و کار و زندگی پرداختیم.

اجازه دهید اکنون کمی در مورد تاثیر دوستان و اطرافیان شما در موفقیت در کسب و کار و زندگی بپردازیم.

داشتن دوست خوب، همدم و کسی که شما را تا حد زیادی درک کند بسیار حائز اهمیت است، اگر تا کنون چنین دوستی نداشتید حتما سعی کنید روابط عمومی و اجتماعی خود را گسترش دهید و با افراد بیشتری آشنا شوید.

شما علاوه بر این که نیاز دارید در محیط کار از همکاران و … مشاوره حرفه ای بگیرید به دوستانی هم احتیاج دارید که در زندگی روزمره دلسوزانه شما را نقد کنند و سر به زنگ ها تلنگر هایی به شما بزنند.

ما انسان ها به طور طبیعی موجوداتی اجتماعی هستیم و میل داریم در محیط های مختلف همواره به صورت اجتماعی و جمعی رفتار کنیم.

در این جمع ها قطعا دوستان زیادی پیدا می کنیم اما هر کسی دوست واقعی و صمیمی نمی شود.

دوستان واقعی افرادی هستند که تجربیات شان را در اختیار شما می گذارند و به راحتی با شما در مورد مسائل مختلف تبادل نظر می کنند،

به هنگام موفقیت شما ابراز شادی می کنند و در شکست های تان همراه و پشتیبان شما هستند.

در انتخاب دوست دقت کنید که آنها همچون شما نگرش و دیدگاه های تقریبا مشابه داشته باشند تا بتوانید به تعادل خوبی برسید و باز خورد های مثبت دریافت کنید.

موفقیت در کسب و کار و زندگی

۱۰- اهمیت خانواده

مسلما این خوب است که جمعی از دوستان صمیمی داشته باشیم و هر از گاهی وقت خود را با آن ها بگذرانیم ولی اهمیت خانواده، همسر، پدر، مادر، فرزندان و … و نقش آن ها در موفقیت در کسب و کار و زندگی بسیار پررنگ است.

امن ترین محیط، محیط خانواده است و قابل اعتماد ترین انسان ها، افراد خانواده هستند. بسیاری از راز هایی که نمی توان با دوستان در میان گذاشت با افراد خانواده راحت تر و بهتر قابل بحث هستند.

از طرفی داشتن خانواده خوب و توجه کردن به آن می تواند از بروز بسیاری از مشکلات روانی در افراد جلوگیری کند و این خودش به تنهایی آمادگی خوبی برای ورود به محیط کار و تحمل استرس های شغلی است.

در این سری مقاله تلاش کردیم تا به طور اختصار ده نکته از مهمترین موارد تاثیر گذار بر زندگی فردی و کاری را بیان کنیم. بی شک برای وارد شدن به هر یک از این ده نکته باید ساعت ها وقت گذاشت.

خوشحال هستیم که دست کم در حد آشنایی، سر رشته و بهانه ای به شما داده ایم تا به صورتی شخصی و از روی علاقه به مطالعه بیشتر بپردازید.

در آینده مطالب بیشتر و مرتبط با این موضوع ارائه خواهیم کرد.

با ما همراه باشید 🙂

منابع مورد استفاده:

inc

مطالعه قسمت نخست این سری مقاله

مطالعه قسمت دوم این سری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =