نکاتی که نشان می‌دهد باید از شغل فعلی خود استعفا دهید

نکاتي که نشان مي‌دهد بايد از شغل فعلي خود استعفا دهيد

اگر دوست دارید همانند اکثر مردم، بیشتر ساعت‌های بیداری خود را که بسیار ارزشمند است در محل کار سپری کنید، بسیار مهم است که وقت خود را در محلی کاری مناسب و انجام کار و شغل مورد علاقه و متناسب بگذرانید. بسیاری از مدیران در محل کار روش‌های اشتباهی را برای اداره کار و کارمندان خود دارند و همین باعث آسیب و فشارهای نامناسب می‌شود که به میزان درآمد و عنوان شغل ربطی ندارد. مثلا ممکن است کارمند تیم اجرایی در شرکت‌های معروف و پردرآمد جهان نسبت به شغل خود در رابطه با یک کارگر ساده کافی شاپ محلی رضایت کمتری را داشته باشد. این ناراضی بودن به صورتی است که هر چه شما دارای شرایط کاری سخت و اختیارات برای انجام مسئولیت کمتر باشد ممکن است از کار خود ناراضی باشید. با توجه به آزمایشی که توسط روانشناسان آمریکا انجام شده است، افرادی که در محیط کاری سخت با اختیارات کمتر مشغول به کار هستند دارای استرس، افسردگی و حتی بی خوابی هستند.

چگونه بدانیم زمان استعفا از شغلمان است یا نه؟

هر یک از ما شغلی داریم و دوست داریم بدون تعویض تا آخر بازنشستگی در آن مشغول باشیم و رفته رفته با ترفیع و مقام نیز بالاتر برویم. اما اگر شغل شما بد باشد ماندن در آن به صورت طولانی می‌تواند برای زندگی ضرر داشته و شما را از رسیدن به آرمان‌هایتان باز دارد. ممکن است شما در شغل خود مشکلاتی داشته و بارها با تلاش‌ها فراوان و تفکرهای بسیار خواسته‌اید تغییراتی انجام دهید، ولی متاسفانه اتفاق خاصی رخ نداده است. در این گونه مواقع بهترین کار برای جلوگیری از ضرر بسیار برای موفقیت در زندگی و کسب و کار تعویض و ترک شغل خود است. درست است که تعویض یک شغل ناراحت کننده، استرس و افسرگی آور و … باشد و حتی ممکن است به این زودی‌ها شغل خوبی پیدا نکنید. برای همین قبل ترک شغل بهترین کار استفاده از تصمیم‌گیرهای درست است. برای همین جهت اینکه بدانید آیا وقت ترک شغل رسیده است یا نه در ادامه نشانه‌های را قرار دادیم تا اگر به صورت زیاد در محل کار مشاهده کردید بدانید که زمان تعویض شغل رسیده است.

برای استفاده ارزشمند از زمان خود باید ساعات بیداری خود را در کارهای مورد علاقه و رویای که دوست دارید بگذرانید.
برای استفاده ارزشمند از زمان خود باید ساعات بیداری خود را در کارهای مورد علاقه و رویای که دوست دارید بگذرانید.

۱٫ شرکت در حال ورشکستگی است

یک مطالعه جدید نشان داده است که ۷۱ درصد از مشاغل کوچک تا دهمین سال فعالیت خود ورشکست خواهند شد. از نشانه‌هایی که این مورد را بیان می‌کند می‌توان به جلسات مکرر مدیران ارشد در پشت درهای بسته، اجبار تایید هزینه‌های بسیار جزئی توسط مدیران یا افزایش مرخصی مدیران ارشد اشاره کرد. اگر به وضعیت مالی شرکت خود مشکوک هستید، ممکن است زمان ترک شغل مورد نظر رسیده باشد. اگر تا زمان ورشکسته شدن شرکت صبر کنید، برای پیدا کردن شغل در بازار باید با همکاران سابق خود رقابت کنید.

۲٫ جایی برای پیشرفت وجود ندارد

اگر عاشق کار خود باشید به نوعی ماندن در شغل مورد نظر بسیار راحت و آسان است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید، هر شغلی باید مهارت‌های شما را ارتقا بخشد و به عنوان یک کارمند به ارزش شما بیفزاید. اگر چیز جدیدی را نمی‌آموزید، و در عین حال مشغول انجام همان کارهای قدیمی هستید، در حالی که اطرافیان شما در حال پیشرفت هستند، وقت آن است که به دنبال شغل دیگری باشد.

۳٫ خارج از حلقه هستید

آیا به نظر همیشه آخرین کسی هستید که در مورد اتفاقات داخلی محل کار با خبر می‌شوید؟ اگر از جلسات باخبر نیستید و به ندرت با مدیران سطح عالی ملاقات دارید و حتی تا به حال درباره پروژه‌های بزرگ شرکت به شما اطلاعاتی داده نشده است، در حالی که بقیه همکاران با خبر هستند، بدان معنی است که روسا فقط شما را به عنوان فردی فقط برای پر کردن پست‌ها می‌بینند و ارزش شما را نادیده می‌گیرند. این موارد واقعا ناراحت کننده بوده و می‌تواند شما را از رسیدن به مهارت‌هایی که نیاز دارید باز دارد و کاملا معنی زمان استعفا را به همراه دارد.

اگر شغل شما جدا از راحت بودن، مهارت‌هایتان را ارتقا نداده و پیشرفتی ندارید بهتر است آن را تغییر دهید.
اگر شغل شما جدا از راحت بودن، مهارت‌هایتان را ارتقا نداده و پیشرفتی ندارید بهتر است آن را تغییر دهید.

۴٫ شما بیشتر از رئیس خود می‌دانید

کار کردن برای شخصی که فکر می‌کنید از شما مهارت کمتری دارد، ناامید کننده است. اما مشکل واقعی عمیق‌تر از این مورد است. اگر نمی‌توانید به رئیس شرکت خود در روش‌های تصمیم‌گیری که جهت هدایت و پیشرفت دارد اعتماد کنید، زندگی شغلی پر اضطرابی را خواهید داشت. اگر درست فکر می‌کنید و روسا نمی‌دانند در حین مشکلات چه کاری انجام دهند، وقت ترک شغل خود و تعویض آن است.

۵٫ دارای رئیسی بد اخلاق هستید

رئیس‌ها همیشه در حال تغییر هستند، به همین دلیل است که عقل متعارف می‌گوید که بهتر است منتظر باشید رئیس بد اخلاق هم تغییر کند. اما این مورد همیشه درست نیست. اگر رئیس بد اخلاقی دارید که مرتبط با مدیران سطح بالای شرکت است، ممکن است زمان ترک شغل شما رسیده باشد. داشتن رئیس بد اخلاق می‌تواند هر روز باعث ناراحتی و آزار شما شود و با توجه به ارتباط با مدیران سطح بالا قادر خواهد بود باعث ویران شدن اعتبار کاری شما شود. اینگونه مدیران، انتقام افراد دیگر را از شما می‌گیرند و همیشه برای کوچکترین اشتباهی شما را سرزنش می‌کنند.

در صورت داشتن رئیس بد اخلاق در محیط کار و جلوگیری از ویرانی اعتبار بهتر است شغل خود را تغییر دهید
در صورت داشتن رئیس بد اخلاق در محیط کار و جلوگیری از ویرانی اعتبار بهتر است شغل خود را تغییر دهید

۶٫ شما از رفتن به محل کار خود ترس دارید.

این مورد تقریبا در تمامی ما وجود دارد که شنبه‌ها با شروع روز کاری احساس خستگی کمی با خود داریم. ولی اگر شما همیشه و همه روز برای رفتن به سر کار خود احساس ترس و خستگی دارید ممکن است زمان استعفا شما رسیده باشد. البته ممکن است این ترس و وحشت به خاطر روز یا هفته کاری بدی باشد که گذرانده‌اید، بنابراین بهترین کار ایجاد انگیزه در خود است تا مبادا با فریب خود از موفقیت دور شوید.

۷٫ اشتیاق و علاقه خود را از دست داده‌اید

اگر شما عاشق شرکت، رئیس و همکاران خود هستید ولی از کار خود متنفر باشید ارزش ندارد مه برای شغل خود تلاش کنید. یک عنصر ضروری برای موفقیت علاقه است. اگر نسبت به کارهایی که انجام می‌دهید علاقه نداشته و حتی بی تفاوت هستید، وقت آن رسیده که دوباره حرفه خود را ارزیابی کنید.

بهتر است این را هم بدانید برای داشتن روزی پر انرژی جهت کمک به اشتیاق بهترین کار استفاده از صبحی مفید است، که می‌تواند برای آشنایی نکاتی که افراد موفق در صبح انجام می‌دهند را برای بهره‌وری بالا مطالعه کنید.

۸٫ سلامتی شما رنج می برد

هیچ پولی به ارزش فدا کردن سلامتی شما نیست. استرس شغلی می‌تواند منجر به افسردگی، بی خوابی، سردرد، بیماری مکرر و خطرناک شود. اجازه ندهید این اتفاق برای شما رخ دهد.

اگر شغل شما باعث ایجاد بیماری های مختلف، استرس، بی خوابی و هر گونه مورد مضر دیگری می‌شود بهتر است استعفا دهید
اگر شغل شما باعث ایجاد بیماری های مختلف، استرس، بی خوابی و هر گونه مورد مضر دیگری می‌شود بهتر است استعفا دهید

۹٫ زندگی شخصی شما در خطر است

اگر به علت ساعات زیاد کاری و یا استرس زیاد کاری ناراحت هستید، نباید با ورود به خانه اجازه تاثیر روی زندگی شخصی خود را بدهید. اگر این چنین است زمان تعویض شغل شما رسیده است.

جمع بندی

اگر تصمیم به ترک شغل دارید، در مورد آن هوشمندانه عمل کنید. با تردید درباره دلایل که داشته‌اید، پل‌های پشت سر خود را خراب نکنید. زیرا، با این کاری چیزی حاصلتان نمی‌شود و حتی بعدا می‌تواند دچار دردسر شود. در عوض، توضیح دهید که می‌خواهید دنبال کار دیگری باشید، و علت استعفای خود را بسیار محترمانه بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =