نکاتی برای توسعه قوانین روزانه

توسعه قوانین روزانه

اگر شما برای توسعه قوانین روزانه خود هنوز هم با بزرگ ترین منابع خود یعنی زمان مبارزه نمی کنید، به این معنی است که قدرت و اهرم ایجاد رشته های روزانه را به کار نگرفته اید. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید:”کسی که از انضباط غافل می شود، خودش را نفرین می کند”. قدرتمندترین تصمیماتی که می تواند بهترین بهره‌وری را ایجاد کند ساختن ریتم و روال روزانه در اطراف کارهای است که بیشترین اهمیت را دارند. وقتی شما این کار را انجام دهید احساس خوبی را پیدا می کنید و به سطح بالایی دست پیدا خواهید کرد. یک عملکرد بالا و خوب نتیجه رشته های روزانه شماست. و می تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

چگونه به توسعه قوانین روزانه خود بپردازیم

برای اکثر افراد زمان مانند آب باران است، یعنی فعالیت زیادی دارد اما نتایج محدودی را شامل می شود. اما، ما محدود به زمان نیستیم، چرا که از زمانی که داریم استفاده می کنیم. مدیریت زمان مدیریت زندگی است. مدیریت زمان مدیریت ارزش است. مدیریت زمان مدیریت فعالیت است. شما و هر کس دیگری هر گز به اندازه کافی عاقل نخواهیم بود که زمان خود را به بهترین نحو ممکن کنترل کنیم. اما برای توسعه قوانین روزانه قابلیت انتخاب رویدادهایی را داریم تا زمان را به آنها اختصاص دهیم. هنگامی که این رویدادها در نظم روزمره تکرار می‌شوند، بهره‌وری ما اوج می‌گیرد و روح ما بزرگ‌تر می‌شود و ما یک اراده غیرقابل توقف را توسعه می‌دهیم.

قوانین روزانه
قوانین روزانه

۱٫ اولین مورد از قوانین روزانه، ارزش های خود را مشخص کنید.

اگر شما ندانید که چیزی برای شما با ارزش است و اهمیت دارد، مطمئنا وقت خود را هدر می دهید. پس آنهایی را که در اولویت قرار نداده اید برای شما مهم تر هستند. برای اینکه بدانید چه کاری را برای توسعه قوانین روزانه و پیشرفت خود انجام دهید و متعهد شوید تا کارهایی را “باید” انجام دهید یک برنامه با تمرکز کافی و دقت متناسب ایجاد کنید.

وقتی شما برنامه منظمی دارید و کارها را با هماهنگی انجام می دهید می توانید متوجه آرامش درونی خود شوید. تاثیر استرس در کارآفرینی و کسب و کار بسیار بالا می باشد، بنابراین سطح بالایی از آرامش درونی میتونه تا حد زیادی استرس را کاهش و یا از بین ببرد. باعث می شود که در طول روز آرام و خونسرد باشید. همه ما انسانها برای داشتن توسعه قوانین روزانه و پیشرفت چشم گیر باید درک کاملی را موارد مهم خود داشته باشیم. برای پیشنهاد، می توانید در زو حداقل ۱۵ دقیقه ارام باشید تا ببینید چگونه می توانید در هر یک از حوزه های مهم ارزش تحقق پیدا کنید.

روی دیزنی می گوید: “هنگامی که مقادیر روشن است، تصمیم گیری آسان است.” وقتی ارزش های خود را می دانید همچنین وقت شما به صورت موثر صرف می شود و به شما کمک می کند تا کارهایی را که می خواهید برای عملکرد حیاتی انجام دهید. پس از آنکه حوزه ارزش شما روشن است، می توانید از رفتار به عادت حرکت کنید.

۲٫ بلوکه کردن زمان

قبل از اینکه یک عادت تشکیل شود، باید رفتارهای پی در پی انجام دهید. برای اینکه ریتم و روال روزانه خود را تعیین کنید از قبل تصمیم بگیرید که باید روز و هفته شما چه شکلی باشد، و سپس به خودتان نظم و ترتیب دهید تا مطابق با زمان تعیین‌شده زندگی کنید. این انضباط از ارزش‌های شما ناشی می‌شود و مطابق با آن‌ها زندگی می‌کند.

مدیریت زمان یک یادداشت معمولی نیست و نمی توان آن را چک لیستی برای به کار گرفتن دانست. یکی از نکات کلیدی برای توسعه قوانین روزانه، مسدود کردن زمان موثر و سپس مسدود کردن وقفه هایی که بلوک زمان را خراب می کنند می باشد. بلوک های زمانی برنامه ریزی شده بخش هایی از زمان است که به شما کمک می کند تا مهم ترین فعالیت های از پیش تعیین شده خود را کامل کنید. آنها در هسته خود، رشته هایی هستند که منجر به موفقیت می شود. آنها “غیر قابل مذاکره” هستند.

مدیریت زمان
مدیریت زمان

۳٫ سومین راه برای توسعه قوانین روزانه شکل دادن عادت ها می باشد.

یک سوال ، چرا مردم آنگونه باید باشند نواندیش نیستند؟ چون آنها ارتباط بین “تلاش” برای تولید و “متعهد بودن” را از دست داده اند. شما باید بدانید عادتها زمانی شکل می گیرند که رفتار تلاش دائمی شود. در اینجا برخی از ایده هایی مختلف که به کمک کردن شما جهت ایجاد عاداتی برای توسعه قوانین روزانه لازم می باشد قرار دادیم.

 فعال باشید: تنها گزینه موجود این است که واکنش پذیر باشید. هرکسی که به سوی یک زندگی پربارتر حرکت می کند، منتظر رسیدن اتفاقات خوب نمی باشد. چرا که عادتها به صورت واکنش پذیر بیرون می آیند و این اتفاق مثبت می افتد. آنها می دانند که همه چیز یک راه حل فعال دارد. شما می توانید امیدوار باشید که زندگی تا زمانی که دوست دارید بهتر می شود. با این حال، مگر اینکه شما چیزی برای حمایت از بزرگترین امید خود داشته باشید، اما تغییر زیادی نخواهید کرد. چون تغییر باید از داخل باشد.

مبارزه با چند وظیفه ای: چند وظیفه ای یک راه سریع برای انجام کارها می باشد، اما با عملکردی پایین. اگر شما چند وظیفه را با هم انجام دهید سرتان شلوغ است و برای این کار کسی از شما تشکر نمی کند ! زمانی تشکر می کنند که بتوانید یک کار خلاق را انجام دهید نه پر کار.

طبق نظرسنجی کسب و کار هاروارد: ” چند وظیفه ای منجر به کاهش ۴۰ درصدی بهره وری، افزایش استرس و کاهش ۱۰ درصدی آی کیومی شود”.

طبق گفته دانشگاه اروین کالیفرنیا: “مردم به طور متوسط ۱۱ دقیقه در یک پروژه صرف می کنند. که به طور متوسط ۲۵ دقیقه طول می کشد تا به نقطه ای که قبل از حواس پرتی بودند بر سند .”

تمرین: آخرین راه برای توسعه قوانین روزانه، تمرین کردن می باشد. شما با تمرین کردن به صورت مدام در هر روز می توانید به عادات مثبت دست پیدا کنید که واقعا شما را از آنچه که حال هستید بهتر خواهد کرد.

شما می توانید از روش ۵ دقیقه برای اینکار استفاده کنید. روش ۵ دقیقه به این معنا می باشد که شما ۵۵ دقیقه را برای کارکردن اختصاص می دهید و ۵ دقیقه مابقی را به بررسی آنها ی پردازید تا بدانید که چه ارزش و عادت مثبت و … را دریافتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =