نکاتی در صبح برای روز موفق

صبحی منظم جهت روز موفق

شما هیچ وقت نمی توانید ارزش خالصی رو حتی نزدیک به جف بیزوس داشته باشید. با این حال به این معنی نمی باشد که شما نباید سعی بر تقلید برخی از موفقیت‌های‌ وی کنید. به خصوص از یک لحاظ، آن هم این بوده که چگونه کارهای روزانه خود را انجام می دهد. بر اساس گزارش های مختلف وی یکی از بزرگترین طرفداران ساعت خواب دقیق می باشد. زیرا وی معتقد است که خوابیدن به حد کافی قدرت تصمیم گیری وی بهتر می شود. این نقطه شروع خوبی برای هر کسی است که بیشترین بهره را از هر روز دارد.

نکاتی برای داشتن صبحی منظم جهت روز موفق

شما در اول روز یعنی صبح از اعتماد به نفس بالایی برخوردار می باشید و مغز شما که استراحت کافی را داشته است قدرت تصمیم گیری بدون استرس و با کمترین خطا را در اختیار شما قرار می دهد. اگر شما با کمی ساختار شروع می کنید، بهتر است هرج و مرج های ناشی از اشتیاق خود را برای روز موفق کنترل کنید.

روز موفق
روز موفق

ساختن روز موفق با روش های مختلف

برای شروع و داشتن صبح و یا روز موفق از اشتباهاتی که بسیاری از افراد منجر می شوند جلو گیری کنید. یکی از این عادتها این می باشد که به محض بیرون رفتن ار رخت خواب به سمت شبکه های اجتماعی خود می روید تا آنها را بررسی کنید. این کار نه تنها برای شما فایده ای ندارد بلکه وقت گران بهای شما را نیز هدر می دهد.

پس بهتر است ابتدا به سراغ غذا خوردن بروید، شاید شما حوصله آماده کردن صبحانه را نداشته باشید، اما بهتر است بدانید که یک وعده غذایی ناسالم می تواند با دخالت در سطح انرژی شما میزان بهره‌وری را کاهش دهد. و اگر غذاهای اشتباه و ناسالمی را بخورید می توانند ریتم شبانه‌روزی شما را خراب کنند. پس به خودتان زحمت یاد دادن و درست کردن صبحانه و خوردن غذاهای مفید را بدهید چون برخی از افراد حتی حوصله پایین آمدن از رخت خواب خود را ندارند.

در حالی که شما کارهای خود را به خوبی انجام داده اید، ولی بهتر است خلاقیت و شور و شوق خود را با کمی تمرین جهت روز موفق فعال کنید. این کار میتونه حتی با یک پیاده روی ساده نیز انجام شود تا بتوانید میزان آدرنالین را افزایش دهید.

در ادامه برای یک روز موثر در محل کار و زندگی شما پیشنهادهایی قرار داده‎ایم که توسط کاریزما آماده شده است تا استفاده کنید.

۱٫ سازماندهی شب قبل برای روز موفق

برای داشتن روز موفق شما باید در شب قبل به صورت سریع و بدون وقت تلفی فهرست کارهای خود را که باید انجام دهید تهیه و مرور کنید. شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید، و لازم نیست همه چیز را شامل شود، فقط افکار خود را که لازم دارید به ترتیب قرار دهید. بنابراین شب وقتی که می خواهید گوسفندان را بشمارید تا خوابتون ببره تمام مسئولیت‌های مربوط به مغز خود را نخواهید داشت.

ساختن روز موفق
ساختن روز موفق

۲٫ ساعت خواب و بیداری خود را تنظیم کنید

برای داشتن یک روز موفق بهتر است ساعت منظمی را برای بیدار شدن داشته باشید. شاید این از نظر شما دارای اهمیت کافی نباشد و به نوعی نادیده بگیرید، اما یکی از پر اهمیت‌ترین ها برای روز سرشار از انرژی و مثبت می باشد.

شما با بیدار شدن و خوابیدن در ساعت معین می توانید از سلامتی بهتری برخوردار شوید و علاوه بر اینها بدن شما با این تایم ها بهتر عادت کرده و می تونید تاثیر بهتری را داشته باشید. برای مثال با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است می توانید در ساعات ۱۰ الی ۱۱ شب بخوابید و در ساعت ۶ بیدار شوید، بنابراین بهترین نتیجه را دریافت می کنید.

با خود چه فکری می کنید؟ حتما می گویید که ارزش این همه سختی را ندارد که مثلا صبح زود از خواب بیدار شویم! اما باید بدانید بهترین بازده شما از ساعت ۵ تا ۹ صبح می باشد.

۳٫ برای داشتن روز موفق بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

همانطور که وارن بافت یکی از برترین های دنیا اشاره کرده است، بهترین سرمایه گذاری را باید روی خودتان انجام دهید. حالا سرمایه گذاری روی خودتان یعنی چی؟ شما می توانید برای خودتان مربی شخصی داشته باشید، می توانید کتاب‌هایی را خریداری کنید، ماشین بخرید و … شاید این از چشم بعضی ها ول خرجی باشد، اما در حقیقت اینها سرمایه گذاری بر روی خودتان است.

حتما می گویید اینها که بیشترش به کسب و کار ربطی ندارد؟ اما بدانید که شما اگر به سختی و با جدیدت به کارهای خود را ادامه دهید نیازمند پاداش و تفریح نیز می باشید که با سرمایه گذاری های مختلف روی خودتان می توانید جبران کنید.

بهترین سرمایه گذاری
بهترین سرمایه گذاری

۴٫ نگرانی از دست دادن پول را کم کنید

پول یکی از مهم ترینهای رسیدن به موفقیت می باشد، اما شما نباید زیاد به آن اهمیت دهید و نگران باشید که مبادا ضرر کنم و یا پولم تمام شود. شما برای انحام کارهای مختلف باید ریسک پذیر باشید( ریسک های حساب شده و هوشمند).

البته این به معنای آن نبوده که مثلا شما خانه ای را که ۱۰۰ میلیون پولش است را با ۱۵۰ میلیون بخرید، به معنای خرج کردن پول برای بهتر شدن می باشد. شما بهتر است به جای نگرانی در مورد پول، دانش و مهارت خود را افزایش و بهتر کنید، چون با این کار شما می توانید در آینده پول های بسیاری را بدست آورید.

۵٫ برای روز موفق با پشتکار کارهایتان را دنبال کنید

موفق شدن این نمی باشد که در روز شما چندین کار را انجام دهید، به این معنا می باشد که با انجام هر کاری در صورت شکست بدون نا امید شدن بلند شده و ادامه دهید، این خود باعث داشتن روز موفق می شود. بیاد داشته باشید که از استعداد بالاتر پشتکار می باشد. پشتکار مطمئنا باعث پیشرفت و رونق کسب و کار  در زندگی شما می شود

شما به جای اینکه بر روی چند هدف مختلف متمرکز شوید و برنامه ریزی کنید بهتر است بر روی یکی تمرکز کنید و فکر خود را بدون پراکندگی در یک جا نگه دارید تا به نتیجه مطلوبی برسید.

۶٫ روز موفق خود را با توجه کردن به خانواده بهتر کنید

یکی از کارهای مهمی که می تواند روز موفق شما را بسازد داشتن افرادی مختلف چون اعضای خانواده می باشد. شما در کنار آنها احساس آرامش می کنید و می توانید بهتر تمرکز کنید و تصمیماتی بهتر را حتی با مشورت کردن به آنها داشته باشید.

همیشه یک زندگی زناشویی پر بار و موفق در تمرکز کردن بهتر شما بر روی کارها کمک می کند. شما با داشتن همسر عالی و با انتخاب خود می توانید موفقیت های بسیاری را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =