چرا کارآفرینان میانسال بهتر از جوانان هستند

کارآفرینان میانسال بهتر از جوانان هستند

کارآفرینان مختلف ، بیل گیتس، استیو جابز و ریچارد برانسون، سه نمونه از بزرگ ترین مدل ها برای کارآفرینان هستند. همه آن ها برای شروع شرکت های خود در اوایل دهه ۲۰ مشهور هستند و به انواع طریق های مختلف راهکارهایی برای نشان دادن کارآفرینی موفق پیدا کرده اند.

با این حال، دلیلی وجود دارد که باور کنیم بهتر است سرمایه گذاری در کارآفرینان قدیمی تر انجام شود. بر طبق تحقیقات جدید که در سال های اخیر انجام شده و سن همه بنیانگذاران کسب و کار در آمریکا را تجزیه و تحلیل کرده است، آنها واقعا موفق تر از جوانان هستند.

کارآفرینان میان سال بازده بهتری از جوانان دارند

کارآفرینان جوان ممکن است برخی مزایا داشته باشند. آنها اغلب کاربران بومی از تکنولوژی مدرن هستند، انعطاف پذیرتر هستند و تعهدات خانوادگی ندارند (و به این ترتیب تمایل دارند خطرات بیشتری را متحمل شوند). اما یک نشریه اخیر در اداره ملی تحقیقات اقتصادی نشان می دهد که کارآفرینان میانسال بسیار موفق تر از جوانان هستند.

مطالعه نشان می دهد که کارآفرینانی که زیر ۲۵ سال سن دارند، عملکرد ضعیف دارند. احتمال موفقیت در زمانی که افراد به سن ۲۵ سال برسند افزایش می یابد. سپس عملکرد در میان افراد بین ۲۵ تا ۳۵ سال ثابت به نظر می رسد. احتمال موفقیت پس از ۳۵ سالگی شروع به پریدن می کند و در ۴۶ سالگی دوباره پرش می کند و افزایش می یابید که تا سن ۶۰ سالگی ادامه می یابد.

کارآفرینان میانسال
کارآفرینان میانسال

به بزرگان احترام بگذارید

موفقیت به عنوان یک کارآفرین بستگی به مجموعه مهارت های شما دارد که شامل آموزش، تجربه، دانش و مهارت است. اقتصاددانان این را سرمایه انسانی می نامند. این کار برای کشف فرصت های پنهان و بهره برداری از موارد موجود ضروری است.

در حالی که جوانان ممکن است دارای موارد خلاقانه و تکنولوژیکی باشند، اما عدم تجربه آنها در صنعت، و نیز امنیت مالی، موفقیت تجاری آنها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. ما از طریق آموزش و تجربه کاری، دانش و مهارت ها را به دست می آوریم. ناگفته نماند، شاید که این تحقیقات نشان می دهد که کارآفرینان با تجربه صنعت بیشتر ، مخصوصا زمانی که صنعت خاصی دارند، دارای نرخ موفقیت در کسب و کار بالاتری نسبت به آن‌هایی هستند که تجربه کمتری دارند.

کارآفرینان
کارآفرینان

نتایج کارآفرینی با سن

این امر پیامدهایی جدی برای روشی که ما در آموزش عالی به کسب و کار آموزش می دهیم، دارد. ایده کارآفرین جوان تعداد زیادی از دوره های مدارس تجاری را به وجود آورده است که انتخاب بسیار محبوبی برای جوانان است.

تنها در انگلستان ۶۴ مدرک لیسانس کارآفرینی و ۱۰۶ مدرک کارشناسی ارشد وجود دارد. دانشگاه ها، به دانش جویان مواردی، از جمله فضاهای همکاری و مراکز کارآفرینی سرمایه گذاری در حمایت از کارآفرینی می دهند و همچنین به دانشجویان کمک می کنند که ویزای کارآفرین را به دست آورند.

اما شواهد واضح و روشن است که افراد با تجربه تر و کارآمدتر برای کارآفرینان بهتر کار می کنند. این نشان می دهد که فارغ التحصیلان MBA بدون نیاز به کار، نباید تشویق شوند تا کار خود را به سرعت شروع کنند. زیرا بسیاری از موسسات آموزش کارآفرینی به دانش آموزان قول می دهند که به محض فارغ التحصیلی آماده خواهند شد تا راه اندازی خود را آغاز کنند.

کارآفرینان موفق
کارآفرینان موفق

اتفاقات خوب برای کسانی که منتظر هستند

مطمئنا، برای دانش آموزان این پتانسیل وجود دارد که بعد از فارغ التحصیلی، چیزی برای خودشان ایجاد کنند. اما این سوال ها باقی می ماند، آیا آن ها کارآفرینان موفق می شوند؟ آیا بهتر است ابتدا آن ها را تشویق کنید که ابتدا شغل خود را شروع کنند و در مرحله ای بعدی کارآفرینی را در نظر بگیرید که در آن شانس موفقیت دو برابر خواهد شد؟

برخلاف آموزش علمی یا مهندسی که در آن دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی به عنوان دانشمند یا مهندس کار می کنند، دانش‌آموزان کارشناسی ارشد کارآفرین ممکن است نیاز به تغییر ذهنیت خود داشته باشند که باید کسب و کار خود را به موقع شروع کنند. این اغلب همراه با تفکر است که اگر نداشته باشند، خیلی دیر خواهد شد یا ممکن است به عنوان یک شکست در راه اندازی کارآفرینی خود مشاهده شود. با این وجود، اگرچه جابز شغل خود را در ۲۱ سالگی آغاز کرد، اوج موفقیت او با آیفون بود، که در ۵۲ سالگی منتشر شد.

فارغ التحصیلان کارآفرینی، تعداد زیادی از شرکت های موجود از جمله شرکت های بزرگ تر را ارایه می دهند. در حالی که برخی از ویژگی‌ها مثل گرفتن ریسک ممکن است با فرهنگ شرکت همخوانی نداشته باشند، بسیاری از شرکت ها به کارمندانی نیاز دارند که نوآوری را ارایه دهند و ابتکار خود را به دست بیاورند. شرکت‌هایی مانند لینکدین، اپل و مایکروسافت به طور مداوم در تلاش هستند تا کارمندان خود را تشویق کنند تا از وظایف عادی خود برای کار بر روی ایده های جدید و مبتکرانه استفاده کنند.

مدارس تجاری نیز باید در مورد تغییر دادن تحصیلات خود به داوطلبان میانسال و مجرب بیشتر فکر کنند. همین امر برای کمک های مالی و برنامه های متعدد شروع می شود که جوانان را هدف قرار می دهند و اغلب بدون نیاز به تضمین سرمایه گذاری ادامه دارد. در همین حال، کارآفرینان مسن‌تر مجبورند از پس‌انداز یا خانه خود به عنوان تضمین استفاده کنند، با وجود این که آنها به وضوح بازده بالقوه بالاتری از سرمایه گذاری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =