چگونه با افزایش حقوق مواجه شویم؟

افزایش حقوق

جدا از اینکه انسان علاقه بالایی به پول دارد، با توجه به بالا رفتن هزینه ها در دنیا امروزه این سوال که چگونه با افزایش حقوق مواجه شویم؟ میتونه برای بسیاری از ما پیش بیاید. ممکن است شما به کاهش هزینه ها و بودجه بندی برسید، که این میتونه بسیار عالی باشد اما خود محدودیت هایی را به دنبال دارد.

نکاتی برای افزایش حقوق و دستمزد بیشتر

شما ممکن است به دلایلی چون بالا رفتن سابقه کاری و یا اینکه داشتن ساعت کاری طولانی و … احساس کنید که لایق حقوق و دستمزد بیشتر می باشید. شما در اینکه چقدر پول زیاد داشته باشید هیچ محدودیتی ندارید. این میتواند در زندگی شما تاثیر بسزایی نیز داشته باشد، به صورتی که پس انداز بالایی دارید، میتوانید با خیال راحت به سفر و تعطیلات بروید، و در مورد اتفاقاتی در رابطه با پول خیالتون راحت است و بسیاری دیگر .

در زیر کاریزما چند نکته در مورد این که چطور حقوق خود را افزایش دهید، را آماده کرده است که میتوانید مورد بررسی قرار دهید.

دستمزد بیشتر
دستمزد بیشتر

افزایش حقوق همیشه آسان نیست

قبل از اینکه شروع کنیم باید بدانید که افزایش حقوق اصلا کار ساده ای نیست و برای هر شغل و حرفه ای به صورت متفاوت می باشد، یعنی ممکنه سخت تر و یا حتی آسان تر باشد.

بنابراین نکات زیر میتونه به صورت کاربردی برای کمک به شما مورد استفاده قرار گیرد. تا  شاید مواردی را که لازم دارید برای افزایش حقوق در مطالب پیدا کنید و همانند جرقه ای آن را شعله ور کند.

علاوه بر اینها اکثریت ما برای شرکت هایی حالا چه بزرگ و چه کوچک کار می کنیم. هر کسی شاید دلش نخواهد یک کارآفرین شود و در این موارد شما عاشق کارتون هستید اما از کار مهمتر شما بیشتر عاشق خودتون هستید، و با توجه به اینکه افزایش حقوق سالانه یک بار انجام می شود شما ممکن است احساس کنید ارزش بالاتری نسبت به حقوق فعلی دارید.

 اگر در مسیر شغلی مناسب هستید،از خودتان بپرسید

قبل از هر اقدامی در هر زمانی برای افزایش حقوق فعلی خود، مهم است که با خودتان صادق باشید.

آیا شما در مسیر شغلی مناسب هستید؟

شما باید قبل از هر چیزی از شغلی که در آن مشغول به کار هستید راضی باشید. لازم نیست که شما یک میلیونر باشید، باید یک تعادل شغلی عالی داشته باشید.

بعد از این نکته شما باید بدانید واقعا چه تجربیاتی دارید که نسبت به دیگر کارکنان ادعای افزایش حقوق را دارید، آیا این واقعا ارزش شما را بالا می برد؟

اقدامات کاری خود را دنبال کنید

در حالی که ممکن است کارفرمای شما فرد خوبی باشد و بتواند اخلاقیات کاری شما را ببیند، اما به احتمال زیاد مسیر کار خوب شما را دنبال نمی کنند.

موفقیت های بزرگ و یا نقاط عطف در شغل خود را یادداشت کنید و سازمان یافته باقی بمانید. زیرا اگر زمانی لازم باشد میتوانید آنها را برای افزایش حقوق به نمایش بگذارید.

شما باید به شکلی که ارزش شما بیشتر نمایش داده می شود از شرکت استفاده کنید و اقدامات لازم را به کار ببرید. به این ترتیب قدرت بیشتری برای کسب پول بیشتر و موافقت خواهید داشت.

به علاوه، اگر به دنبال یک شغل جدید هستید و می خواهید در شرکت دیگری مشغول به کار شوید عنوان ها و نکات های خوبی برای رزومه خود داشته باشید.

مسیر شغلی مناسب
مسیر شغلی مناسب

یادگیری زیر نظر همکاران جهت افزایش حقوق

اگر به دنبال افزایش حقوق و ترفیع  هستید، یک گام بزرگ یاد گرفتن از دیگران است. از چند نفر از همکاران خود بخواهید به شما نشان دهند که روی چه چیزی کار می کنند و یا اینکه چطور کار می کند (زمانی که آنها سرشان خلوت است). حتی اگر در چیزی که به شما نشان می دهند متخصص نشوید، باز میتوانید درک خوبی از نحوه کار و استفاده از آنها را داشته باشید.

این نه تنها ابتکار در کار فعلی شما را نشان می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا مهارت های جدیدی را یاد بگیرید که می تواند برای افزایش حقوق آینده و یا مذاکرات استفاده شود.

مهارت های جدید خود را در خارج از کار افزایش دهید.

علاوه بر یادگیری از همکاران دیگر، شما باید در خارج از شرکت به مهارت های خود بیافزایید. زیرا بسیاری از شرکت ها برحسب تجربه ، ارزش و مدرک کار، افزایش حقوق را محاسبه می کنند.

شما هم باید مهارت های اضافی خود را خارج از شغل یاد بگیرید. این کار می تواند با کاراموزی، دریافت گواهی نامه های مختلف، یا شرکت در برخی از کلاس های آنلاین باشد. ( با این کارها شما دیگر وقت اضافی برای تفریح و خوش گذرانی ندارید، اما بعد از مدتی میتوانید با خیال راحت و حقوق بیشتر این کار را انجام دهید).

همه می دانیم، زندگی سخت و پر مشغله است و در این مواقع زمان می تواند چالش برانگیز باشد. اما همیشه راه هایی برای خواندن و یا گرفتن یک مسیر برای بهبود دانش خود پیدا کنید. تا بتونید خود را در مسیر موفقیت قرار دهید.

همچنین، به چیزهایی نگاه کنید که برای شغل بعدی باید یاد بگیرید. ببینید که در کجا برخی مهارت ها و یا تجربیات را از دست داده اید.

برای افزایش حقوق بر روی کار خود تحقیق کنید

اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می‌شوند، این بوده که در تحقیقات خود برای شغل از صنعت و شرکت و مهمتر از همه از حقوق چیزی نمی پرسند و فقط دوست دارند مشغول به کار شوند.

اما داشتن سوال هایی برای مقایسه بین شرکت های هم نوع و حقوق میتونه ایده خوبی به شما بدهد. می تواند به شما کمک کند حرفه خود را به چند روش جالب ارزیابی کنید، به عنوان مثال:

  • حقوق فعلی خود را در مقایسه با دیگران ارزیابی کنید
  • حقوق خود را براساس مکان مقایسه کنید
  • عناوین مشاغل دیگر در حوزه کاری شما
  • بررسی حقوق کارکنان گذشته یا فعلی

در حالی که جوابها میتونند ۱۰۰ درصد کامل نباشند، اما میتونند به شما ایده خوبی از اینکه در چه وضعیتی قرار دارید را بدهند.

انجام مراحل سوال پرسیدن و ارزیابی به همراه بازبینی عملکرد می تواند به شما کمک کند از حقوق پرداختی بهتری استفاده کنید.

افزایش حقوق آینده
افزایش حقوق آینده

درخواست بالاتر از میانگین برای افزایش حقوق

فکر کنید در سال ۲۰۱۹ افزایش حقوق به طور متوسط در حدود ۳٫۱ یعنی بالاترین حقوق از سال ۲۰۰۸ باشد. این میتونه خبر خوبی باشد، اما نه برای همه. چرا که اگر محاسبه کنید فقط ۳ در صد به حقوق شما افزایش داده شده و تفاوت مالی بزرگی ایجاد نمی شود.

من نمی خوام فکر کنید که من فرد ناسپاس و یا حریص هستم، اما قبلا ۲ درصد از حقوق من کسر شد، اما تاثیری شدیدی بر امور مالی من نیانجامید.

اما، شما باید زمانی که برای افزایش سالیانه حقوق خود اقدام می کنید، تلاش خود را برای یک درصد بیشتر از میانگین سالانه انجام دهید! اگر شما دستاوردهای خود را داشته باشید، مطمعنا با سوال و جواب دادن میتونید موفق شوید.

اگر شما ارزش و مورد خود را اثبات کنید، بسیاری از مدیران با شما راه خواهند آمد.

جای دیگر را برای شروع انتخاب کنید

مهارت های خود را بهبود دهید، تحقیق کنید، دستاوردهای خود را نشان دهید، و ارزش خود را نشان دهید. اما باز ممکن است برای رسیدن به چیزی که می خواهید کافی نباشد.

همانطور که قبلا گفتیم، ممکن است که افزایش ۱ تا ۳ درصدی داشته باشید، اما متاسفانه این به اندازه کافی خوب نیست. پس وقت آن است که به جای دیگری نگاه کنید و شغلی پیدا کنید که به شما پرداخت بهتری را بدهد.

با این حال، اطمینان حاصل کنید که حقوق و یا افزایش حقوق شما واقع گرایانه است.

کسب پول بیشتر
کسب پول بیشتر

افکار نهایی در رابطه با افزایش حقوق

افزایش حقوق شما برای ارتقای وضعیت مالی تان ضروری خواهد بود. البته به این معنی است که شما بتوانید سبک زندگی خود را در دست بگیرید و عادات مالی شخصی خوب را تمرین کنید.

کسب پول بیشتر بخشی از هدف مردم در حرفه خود است و شما باید برای داشتن ان از زمان و حتی هزینه نیز بگذرید تا آموزش های لازم را داشته باشید. شاید تمامی موارد را که در بالا گفتیم به صورت دقیق انجام دهید، اما اولین کار صبور بودن می باشد زیرا، ممکنه این کار برای افزایش حقوق سالانه طول بکشد.

آیا هیچ یک از نکات بالا برای افزایش حقوق شما موثر نبود؟ پس در قسمت نظرات هر موردی را برای اینکار دارید بیان کنید. منتظرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =