چگونه برای افراد محبوب باشیم؟

چگونه براي افراد محبوب باشيم؟

چگونه برای افراد محبوب باشیم؟ برای اینکار باید ابتدا بدانیم تمامی افراد محبوب چه نقطه مشترکی با هم دارند. آیا همه آنها دارای لباس یکسانی هستند؟ مدل موی یکسانی دارند؟ خوش‌قیافه هستند؟ البته که نه. در هر نقطه‌ای از جهان افراد محبوب زیادی وجود دارند که از موقعیت اجتماعی خود در مدرسه، محل کار و هر کجا که می‌روند لذت می‌برند. هیچ جادو و چشم بندی برای جذابیت وجود ندارد. اگر شما هم می‌خواهید به فردی محبوب تبدیل شده و به نوعی ویژگی افراد کاریزماتیک را داشته باشید باید به موارد مهمی چون دیده شدن، اجتماعی بودن و مشارکت اهمیت دهید و به نوعی در خود ایجاد کنید. بدین صورت است که می‌تواند خود را در دل دیگران جا دهید و محبوب باشید.

برای افراد دوست داشتنی باشیم

افراد محبوب بیشتر مورد علاقه و محبت دیگران قرار می‌گیرند و مردم به آنها احترام می‌گذارند. این افراد زیاد هستند به گونه‌ای که حتی افراد بزرگتر از خود دوست دارند به حرف‌هایشان گوش دهند و از سخنان بهره ببرند. خلاصه هر کسی دوست دارد بیشتر لحظات را با آنها سپری کند. در این میان هر کسی به این فکر می‌افتد که شبیه به این افراد باشد. بهتر است بدانید این کار شدنی است و این به تلاش و ظرفیت ما بستگی دارد. ما می‌توانیم هر لحظه که اراده کنیم راه خود را تغییر دهیم و با کمی صبر، نتیجه قابل قبولی مشاهده کنیم. پس برای اینکار بیایید به اصلاح و تقویت رفتار خود بپردازیم تا به فردی محبوب تبدیل شویم.

برای محبوب شدن در بین افراد باید مشارکت و روابط اجتماعی خود را به بهترین شکل حفظ کنید
برای محبوب شدن در بین افراد باید مشارکت و روابط اجتماعی خود را به بهترین شکل حفظ کنید

۱٫ بیاد داشته باشید، هیچ کس کامل نیست

هیچ کسی و هیچ چیز کامل نیست. بنابراین، شما هم برای محبوبیت لازم نیست که کامل باشید. حتی اگر احساس می‌کنید که از ایده آل فاصله دارید، باز هم اولین قدم برای به دست آوردن اعتماد و عزت نفس بالا اعتقاد به خودتان است.

 • خود را در گوشه پنهان نکنید. اگر می‌دانید فرصتی خوب برایتان پیش آمده است بلند شوید و در مقابل جمع خود را نشان دهید. اگر تمام مدت نگران این باشید که افراد با چه نگاهی شما را می‌بینند و چه در موردتان می‌گویند جز استرس چیزی نصیبتان نمی‌شود. در عوض، به چیزی که هستید و انجام می‌دهید فکر کنید و دوست داشته باشید. اگر شما خود را دوست داشته باشید دیگران هم از همراهیتان لذت خواهند برد.
 • در کلاس درس هم خودتان را نشان دهید و به عنوان داوطلب دست خود را بالا ببرید تا به سوالات جواب دهید. تکالیف خود را به موقع تمام کنید و هرگز از صحبت کردن ترس نداشته باشید. اینگونه توجه مثبت افراد را به خود دارید.
 • اگر اعتماد به نفس ندارید طوری باشید که گویی دارید. یعنی به صورت کلی در اعتماد به نفس تقلب کنید تا آن را به عادت خود تبدیل کنید. این اصلی‌ترین مورد برای دارا بودن احساس مثبت و خوب است.
 • تاثیر زبان بدن در اعتماد به نفس نیز بسیار بالا است و با هم رابطه مستقیمی دارند. پس، بدون قوزکردن صاف بایستید و راه بروید و دست‌های خود را در طرفین نگه دارید.
 • اعتماد به نفس خود را با انجام کارهایی که دوست دارید و علاقه دارید تقویت کنید. اگر شما چیزی را که واقعا دوست دارید در زندگی پیدا کنید احساس خوبی خواهید داشت.

۲٫ به جمع‌ها بپیوندید

اگر شما تمایل داشته باشید در میان جمع بروید و روابط اجتماعی برقرار کنید، یعنی می‌خواهید ترس را شکست داده و از منطقه راحتی خود خارج شوید. بهتر است بدانید، اگر فردی محبوب نیستید، به این دلیل است که شما راحت نیستید تا اقدام به کارهایی کنید که افراد محبوب تمایل به انجامش دارند. مانند:

 • گفتگو ، جوک گفتن و به صورت کلی برقراری ارتباط با افراد. به یاد داشته باشید که افراد محبوب فقط به این دلیل محبوب هستند که دیگران آنها را شناخته و توجه می‌کنند.
 • اگر هنوز به فردی محبوب که در ذهن دارید تبدیل نشدید، منتظر نمایند کسبی با شما صحبت کند، خود پیش قدم شوید و به سمت افرادی برای گفتگو بروید که تا به حال با آنها صحبت نکردید.
 • شما ممکن است درونگرا، خجالتی یا فردی آرام باشید. اما برای به دست آوردن آنچه می‌خواهید، باید نحوه تعامل با مردم را تغییر دهید.
 • در ابتدا ممکن است احساس کنید که شما مردی کم سطح و متقلب هستید، اما به یاد داشته باشید که خودتان بودن یعنی دانستن چیزی که از زندگی می‌خواهید.

۳٫ سبک و روش خود را پیدا کنید

برای اینکه توجه افراد را به سمت خود بکشانید، لازم نیست موهای خود را صورتی رنگ کنید یا روی صورت خود خال کوبی کنید. چیزی که باید انجام دهید این است که ظاهر و سبک خاص خود را پیدا کنید و به مردم اجازه دهید ببینند که با خودتان راحت هستید.

 • چه با پیراهن خاکستری و یا با ژاکتی خاص باشید فرقی ندارد. حتما نباید ظاهری رسمی داشته باشید، به دنبال تیپی خاص باشید تا ظاهر و انتخاب خودتان باشد تا علاوه بر زیبایی و محبوب بودن بتواند به با احساس راحتی به شما در جذب انرژی مثبت کمک کند.
 • لازم نیست که شیک‌ترین لباس‌هایی را بپوشید که هر کس دیگری می‌پوشد، مگر اینکه فکر کنید واقعا با آن راحت و زیبا هستید. اگر به دنبال خرید لباسی باشید که همه آن را می‌پوشند و شما هم استفاده کنید، در حالی که اصلا به شما نمی‌آید باز هم افراد دیدشان به شما منفی خواهد شد.
 • زیاد حساس نباشد و به ظاهر خود اعتماد داشته باشید. لازم نیست که به هر آینه‌ای رسیدید خود را تماشا کنید و مدام از افراد ظاهر خود را بپرسید. اینگونه می‌فهمند شما به خود شک دارید.
 • این واقعا خوب و عالی است که به ظاهر خود توجه داشته باشید. اما اگر رفتارتان به گونه‌ای باشد که تلاش زیادی دارید تا محبوب جلوه کنید، بدتر از این است که اهمیتی برایتان ندارد. پس، چنانچه زیاد به آرایش خود نمی‌رسید و دوست ندارید لباس‌های آنچنانی بپوشید و یا اینکه عینک دودی بزنید، این عمل را انجام ندهید و تنها به این فکر نباشید که دیگران انجام می‌دهند و من هم باید این چنین باشم.
برای جذابیت نیازی به آرایش یا استفاده از لباس‌های گران قیمت نیست و تنها حفظ کردن سبک خودتان کافی است
برای جذابیت نیازی به آرایش یا استفاده از لباس‌های گران قیمت نیست و تنها حفظ کردن سبک خودتان کافی است

۴٫ ریسک کنید

برای محبوبیت، باید در سطحی از روابط اجتماعی که حتی ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد، چندین بار شانس برقراری ارتباط داشته باشید. بنابراین آماده کارهایی جسورانه باشید.

 • با معرفی خود به شخصی که تا به حال صحبتی با او نداشتید، رفتن به مهمانی‌های مختلف (حتی اگر بسیاری از میهمانان را نمی‌شناسید) ، بیان اظهاراتی که باعث می‌شود در یک جمع خود را نشان دهید، ریسک کنید.
 • اگر به ریسک عادت کنید (البته بدون اینکه خود را در معرض خطر قرار دهید) مطمئنا بیشتر جلب توجه می‌کنید.

۵٫ رفتارتان مانند بی اهمیت‌ها نباشد

اگر رفتاران به شکلی باشد که چنان این و آن طرف می‌روید که انگار برای دانشگاه خاص هستید باعث جلب توجه دیگران خواهد شد. اما نه با روشی نامناسب. شاید نخواهید در سر کلاس توجه استاد را جلب کنید و هر سوالی بپرسد سریع پاسخ دهید. ولی، زمانی استاد سوالی می‌پرسد اگر پاسخ مناسبی داشته و در بحث‌های کلاسی شرکت داشته باشید باعث جلب توجه بیشتری خواهد شد، تا اینکه بلد نباشید و سرتان را پایین بیاندازید.

 • لبخند زدن را فراموش نکنید. لبخند گام بزرگی است تا نشان دهد شما برای هر چه در مسیر زندگیتان اتفاق می‌افتد آماده هستید. لازم نیست که لبخندتان بی ادبانه و با صدای بلند باشد. فقط کافی که مثلا زمان برخورد با دیگران با لبخند بر لب باشید. یا اولین فردی باشید که لبخند می‌زند. این رفتار باعث می‎شود افراد را به سمت خود بکشانید تا تمایل برقراری ارتباط داشته باشند.
 • اگر در دوران دبیرستان هستید، ممکن است در نقطه‌ای از زندگی باشید که اطرافیانتان فکر می‌کنند خسته یا بی‌علاقه بودن جالب است. اما، اگر خلاف آن عمل کنید و پر انرژی باشید، توجه بیشتری را جلب خواهید کرد.

۶٫ علاقه نشان دهید و جلب توجه نکنید

سعی نکنید برای جلب توجه دیگران، به رفتارهای جالب بپردازید. به آنها علاقه نشان دهید. در مورد کار یا مدرسه سوال، در مورد خانواده احوال‌پرسی کنید، یا کاری که قرار بود انجام دهند سوال بپرسید. به برقراری ارتباط با زبان بدن و گفتار آنها و خود بپردازید. برای مثال، شما و یا دستتان همین مشکل را داشت، تعریف کنید که چگونه آن را حل کردید.

 • فقط به این فکر نکنید که چگونه می‌توانید بر دیگران تاثیر بگذارید. مهمترین چیزی که افراد محبوب در بین مهارت‌های اجتماعی خود دارند همدلی است. چقدر با افراد دیگر ارتباط دارید؟
 • اینقدر نگران صدا و ظاهر خود نباشید، کمتر خود را با فلان کس مقایسه کنید و به جای آن شروع به فکر کردن در مورد نحوه انجام کارهای سایر افراد کنید.
Demonstrate interest in asking the right questions and be popular with the attention
با پرسیدن سوال‌های مناسب علاقه خود را نشان دهید و با جلب توجه محبوب باشید

۷٫ رفتاری دوستانه داشته باشید

افراد محبوب تقریبا با همه رفتاری دوستانه دارند. آنها نه تنها با هم سن و سال‌های خود، بلکه با هر کسی چون والدین، معلمان، رئیس، فروشنده موارد غذایی، پیشخدمت، همسایه‌ها و هر کسی که کوچکترین چیز خوبی در خود داشته باشد رفتاری دوستانه دارند. این افراد به قدری آمادگی دارند که خواهند توانست با هر کسی که در اتاق است حتی در حد گفت‌و‌گویی کوتاه و ساده رفتاری دوستانه داشته باشند. دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید این کار را انجام دهید. اینکه رفتاری دوستانه داشته باشید نیازی به تلاش بسیار ندارد و برعکس تاثیر بالایی دارد.

 • به یاد داشته باشید گفت‌و‌گوهای روزانه باید در مورد موضوعات معمولی و عادی باشند. از هر موضوع بحث‌برانگیزی چون؛ دین یا سیاست که برای هر کسی دارای نظری خاص است خودداری کنید. اگر این کار را نکنید و نظر خود را در مورد این مباحث بیان کنید برای افرادی که نظر مخالف دارند دوست داشتنی نخواهید بود. پس موضوعات ساده را انتخاب کنید.

۸٫ زیاد نزدیک نشوید

بین اینکه با فردی دوت باشید و یا با او زیاد خودمانی باشید زیاد فاصله است. به حریم خصوصی افراد احترام بگذارید. فضول نباشید و به زبان بدن خود توجه داشته باشید تا منجر به انجام زبان بدن اشتباه نشوید. اگر دیدید ناخودآگاه کاری را انجام دادید که فرد ناراحت شد و از طریق زبان بدن متوجه شدید از ادامه کار دست بکشید. چنانچه دیدید فرد مورد نظر از شما دروی می‌کند و هر ۵ دقیقه یکبار گوشی خود را چک می‌کند و با نزدیک شدن شما به آرامی با شخص دیگری صحبت می‌کند، بهتر است بدانید زمان مناسبی برای گفتگو نیست.

 • خود را به صورت سر خود به هر جایی دعوت نکنید و به صورت نامحسوس به این و آن طرف نروید، زیاد حرف نزنید و در وسط حرف دیگران نپرید. در آخر هم بهتر است بدانید آزار دهنده نباشید.

1 دیدگاه برای “چگونه برای افراد محبوب باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =