چگونه در ۳۰ سالگی میلیونر شویم

چگونه در ۳۰ سالگی میلیونر شویم

ثروت اندوختن و میلیونر شدن به یک تابو (کارحرام یا سخن ممتنع ) تبدیل شده است. این ادّعا که می‌توان در سی سالگی به‌این هدف دست یافت، یک توّهم به‌نظر می‌رسد. ولی این امکان‌پذیر بوده و نباید یک تابو تلقی شود. وقتی من در سّن ۲۱ سالگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم، ورشکسته و مقروض بودم. ولی در ۳۰ سالگی میلیونر شدم.

در اینجا به ده اقدام که میلیونر شدن شما را در ۳۰ سالگی تضمین می‌کنند اشاره می‌شود.

۱- پول را دنبال کنید. در فضای اقتصادی امروز، شما نمی‌توانید ازطریق پس‌انداز کردن میلیونر شوید. در اوّلین گام، باید بر افزایش تدریجی درآمد خود مترکز شده و به‌این کار ادامه دهید. در آمد من در ابتدا ماهیانه ۳۰۰۰ دلار، ولی ۹ سال بعد ۲۰,۰۰۰ دلار در ماه بود. روش دنبال کردن پول شما را وادار به کنترل درآمد و توّجه به فرصت‌ها خواهد کرد.

۲- به‌جای خودنمائی، در صحنه حاضر باشید. من تا زمانی که کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری‌هایم

به جریان مستمر درآمد منجر نشده بود، اوّلین ساعت و یا اتوموبیل گران‌قیمت خود را نخریدم. من حتّی بعد از میلیونر شدن هنوز تویوتا کمری خود را سوار می‌شدم. سعی کنید تا به‌خاطر اخلاق کاری خود شناخته شوید، نه به‌علّت چیزهای کم‌ارزشی که می‌خرید.

 

۳- پول خود را با هدف سرمایه‌گذاری‌های آتی پس‌انداز کنید، نه به‌منظور پس‌انداز صرف.

تنها دلیل پس‌انداز کردن، سرمایه‌گذاری آنست. پس‌انداز خود را حساب‌های امن و دور از دسترس  حفظ کنید. حتّی در مواقع اضطراری هم از آن استفاده نکنید. این روش شما را وادار به رعایت توصیۂ شماره ۱ ( افزایش درآمد) خواهد کرد. تا به‌امروز، من حدّاقل سالی دوبار ورشکست شده‌ام، زیرا درآمد مازاد خود را صرف سرمایه‌گذاری‌هائی کرده‌ام که در دسترسم نبوده‌اند.

money-man-1-clipart-money-man-1-clip-art-8dyiv8-clipart

۴- از استقراضی که در آمدی در پی ندارد خودداری کنید. به‌عنوان یک قاعده، وامی نگیرید که پول بیشتری برای شما به‌ ارمغان نخواهد آورد. من تنها به‌این دلیل برای خرید اتوموبیل جدیدم وام گرفتم که می‌دانستم درآمدم را افزایش خواهد داد. ثروتمندان از استقراض به‌عنوان خرید اهرمی برای سرمایه‌گذاری و افزایش نقدینگی استفاده می‌کنند. فقرا از وام برای خرید چیز‌ائی استفاده می‌کنند که اغنیا را غنی‌تر می‌کند.

 

۵- با پول به‌منزلۂ یک عاشق حسود برخورد کنید. میلیون‌ها نفر در آروزی استقلال مالی هستند، امّا تنها کسانی به آن دست می‌یابند که تحقّق آن‌را به یک اولویّت تبدیل کنند. پول مانند یک عاشق حسود عمل می‌کند. اگر آن‌را نادیده بگیرید، آن هم شما را نادیده خواهد گرفت، ویا اینکه شما را به‌خاطر کسی که آن‌را در اولویّت قرار می‌دهد ترک خواهد کرد.

 

۶- پول به‌خواب نمی‌رود. همان‌گونه که پول ساعت، برنامه، یا تعطیلات را نمی‌شناسد، شما هم نباید به این موارد توجّه داشته باشید. پول کسانی را دوست دارد که تعهّد کاری بالائی دارند. وقتی ۲۶ ساله بودم، در یک خرده‌فروشی کار می‌کردم که در ساعت ۷ بعد ازظهر تعطیل می‌شد. ولی در بسیاری از مواقع، برای فروش هرچه بیشتر تا ساعت ۱۱ شب کار می‌کردم. سعی نکنید که باهوش‌ترین و یا خوش‌شانس‌ترین افراد باشید- فقط اطمینان حاصل کنید که از دیگران بیشتر کار می‌کنید.

 ۷- فقر بی‌معناست. من قبلا̋ فقیر بوده‌ام، احساس بسیار بدی است. در مواقعی فقط در حدّ نیاز  پول داشته‌ام، که آن هم بسیار ناخوشایند است.  فکر اینکه فقر اشکالی ندارد را کاملا̋ از سر خارج کنید. بیل گیتز گفته: « اگر فقیربه‌دنیا آمده‌اید تقصیر شما نیست، ولی اگر فقیر از دنیا بروید، مقصرید».

۸- برای خود یک مرشد میلیونر بی‌یابید. اکثر ما در خانواده‌های فقیر یا متوسط متولّد شده و خود را به محدودیّت‌ها و ارزش‌های همان گروه اجتماعی وابسته کرده‌ایم. من همیشه در مورد زندگی میلیونرها مطالعه کرده‌ام تا بتوانم از آنها تقلید کنم. یک میلیونر را به‌عنوان مرشد خود انتخاب و در مورد او به‌مطالعه به‌پردازید. بسیاری از مردم ثروتمند مشتاقند تا دانش و تجربۂ خود را با دیگران سهیم ‌شوند.

 

۹- کار سنگین را به پول خود واگذار کنید. سرمایه‌گذاری به‌مثابه هدفی غائی برای میلیونر شدن است. شما بیش از آن‌‌که از کار خود پول درآورید، از سرمایه‌گذاری خود به‌این هدف خواهید رسید. اگر پول مازاد بر نیاز نداشته باشید، سرمایه‌گذاری هم نخواهید کرد. راه‌اندازی دوّمین شرکت من مستلزم یک سرمایه‌گذاری ۵۰,۰۰۰ دلاری بود. طیّ ده سال گذشته، آن سرمایه‌گذاری هرماه ۵۰,۰۰۰ دلار بازگشت داشته است. سوّمین سرمایه‌گذاری من در معاملات املاک بود. این سرمایه‌گذاری را با مبلغ ۳۵۰,۰۰۰ دلار، که قسمت اعظم دارائی خالص مرا تشکیل می‌داد، انجام دادم. امروز هنوز آن ملک را در اختیار دارم و کماکان برایم درآمدزا است. تنها دلیل سرمایه‌گذاری، برداشتن گام‌های بعدی است. پول شما باید به‌جریان افتاده و کار دشوار را برای شما انجام دهد.

 

۱۰ – هدف شما باید درآمدی ۱۰ میلیون دلاری باشد، نه ۱ میلیون دلاری. بزرگ‌ترین وتنها اشتباه مالی من این بوده که به‌اندازۂ کافی بزرگ فکر نمی‌کردم.  به شما توصیه می‌کنم که به‌دنبال کسب بیش از یک میلیون دلار باشید. بر روی این کرۂ خاکی کمبود پول وجود ندارد، آنچه که کم است تعداد مردمی است که به‌قدر کافی بزرگ فکرمی‌کنند.

ده مرحلۂ فوق را به‌کار ببندید تا شما را ثروتمند کنند. از کسانی که می‌گویند رویای شما برای ثروتمند شدن ناشی از حرص و طمع است دوری کنید. از فکر یک‌شبه پولدار شدن بپرهیزید، اخلاق‌مدار بوده و هرگز دست از تلاش برندارید. و آن‌گاه که موّفق شدید، به دیگران هم در این راه کمک کنید.

این مقاله ترجمه مقاله ای است از سایت کارآفرین آمریکا که توسط تیم تدبیر فردا ترجمه شده است. 

کپی برداری از مطالب و محصولات تدبیر فردا بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً ممنوع و حرام است. از اینکه به خودتان احترام می گذارید سپاسگزاریم.

منبع : تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =