کارآفرینان موفق چه ویژگی هایی دارند

کارآفرینان موفق

کارآفرینان موفق چه ویژگی هایی دارند؟ آیا آنها کیفیت مشخصی دارند که به اشتراک میگذارند؟ تجربیات و تحقیقات مشخصی وجود دارد که می گوید هر کسی می تواند کارآفرین شود. فقط باید ویژگی هایی که انها را موفق می کند به راحتی آموخت. بنابراین در این مطلب از سایت آکادمی کاریزما می خواهیم به این ویژگی ها بپردازیم.

۵ ویژگی از کارآفرینان موفق

کارآفرینان همانند همه انسانهای دیگر می باشند، و هیچ چیز مادر زادی را با خود ندارند. آنها دارای خصوصیاتی می باشند که از ذهن یاریشان می کند و این باعث می شود تا بتوانند در کارهایی که می خواهند انجام دهند موفق شوند. این ویژگی ها میتونند قابل یاد گیری باشند تا اگر تمایل دارید راه این بزرگان را طی کنید امکان پذیر باشد. در نظر داشته باشید، اینکه چگونه این صفات را به خودتان مقایسه کنید؟ بستگی به خودتان دارد.

موفقیت در زندگی
موفقیت در زندگی

۱٫ خود انضباطی

اولین ویژگی که کارآفرینان باید برای راه اندازی کارآفرینی موفق داشته باشند، انضباط فردی است. انضباط فردی مهم ترین کیفیت برای موفقیت در زندگی و کسب و کار است. اگر می توانید بگویید در انجام کارهایی که باید انجام دهید، چه احساسی داشته باشید و چه نکنید، موفقیت شما تقریبا تضمین شده است. انضباط فردی نیازمند تسلط بر نفس، کنترل نفس، مسئولیت پذیری، و خود جهتی است.

تفاوت بین کارآفرینان موفق و شکست ها این است که کارآفرینان موفق عادت به انجام کارهایی می کنند که شکست ها دوست ندارند انجام دهند.

اینها چیه چیزهایی هستند؟

چیزهایی که شکست ها دوست ندارند انجام دهند همان چیزهایی هستند که افراد دوست ندارند انجام دهند. اما، کارآفرینان موفق هر طور که شده می خواهند این کار را انجام دهند چون می دانند که این بهایی است که آن ها باید برای موفقیت پرداخت کنند.

۲٫ یکپارچگی

صفت دوم که همه کارآفرینان موفق باید داشته باشند، یکپارچگی است.

شاید ارزشمندترین و محترمانه ترین کیفیتی که می توانید در آن ایجاد کنید، یک شهرت برای یکپارچگی مطلق است. در هر کاری که انجام میدهید و در هر معامله و فعالیت، صادق باشید. هرگز از سلامت خود اطمینان نداشته باشید. به یاد داشته باشید که کلمه شما پیوند شماست و افتخار شما هر چیزی است که به کسب و کار شما می آید. تمام کسب و کارهای موفق بر اساس اعتماد است.

موفقیت شما در تبدیل شدن به یک کارآفرین تنها توسط تعداد افرادی که به شما اعتماد دارند، مایل هستند برای شما کار کنند، به شما اعتبار بدهند، پولتان را به شما بدهند، محصولات و خدماتتان را بخرند و در زمانهای سخت به شما کمک کنند می باشد. شخصیت شما مهمترین دارایی است که در طول زندگی خود به وجود می آورید و شخصیت شما بر اساس میزان صداقت شما عمل می کند.

کارآفرین
کارآفرین

۳٫ پایداری کارآفرینان موفق

صفت سوم که همه کارآفرینان موفق باید داشته باشند، پایداری است. پایداری کیفیت آهنین شخصیت است. پایداری در شخصیت انسان به عنوان کربن برابر با فولاد است. این یک کیفیت ضروری است که با همه موفقیت های بزرگ در زندگی دست به دست می شود.

در اینجا یکی از رازهای مهم تداوم و موفقیت این است: ذهن نیمه هشیار خود را به خاطر مداومت در پیشرفت و ناامیدی که قصد دارید در مسیر رو به بالا به سمت موفقیت داشته باشید، برنامه ریزی کنید.

پیش از آن که تصمیم بگیرید، هرگز فراموش نخواهید کرد، مهم نیست که چه اتفاقی می افتد. شجاعت در مواجهه با ناسازگاری و ناامیدی همچنان یک کیفیت است که بیش از هر چیز موفقیت شما را تضمین می کند.

بزرگترین دارایی شما می تواند تمایل شما به استقامت بیش از هر کس دیگری باشد. در واقع، پایداری شما یک اندازه واقعی از باور شما به خود و توانایی شما برای موفقیت است.

۴٫ حس شفاف مسیر

شایستگی چهارم که همه کارآفرینان موفق باید داشته باشند، یک حس شفاف مسیر است.

به دلیل آشفتگی و تغییر سریع در بازار امروزی، بسیاری از صاحبین کسب و کار در روز، تقریبا مثل آتش نشانان به عملیات روز کاهش پیدا کرده اند.

آن ها کاملا درگیر مشکلات کوتاه مدت و نیاز به گرفتن فروش و سود کوتاه مدت هستند. آن ها قصد دارند زمان بیشتری را صرف فکر کردن و برنامه ریزی برای آینده کنند، اما به نظر نمی رسد که به آن نزدیک شوند.

این برای صاحبان کسب و کار موفقیت نیست. شما نیاز به تعیین اهداف واضح برای خود و برای هر بخش از کسب و کار خود دارید. در حقیقت، شاید مهمترین وظیفه شما برای مردم، این است که آنها را در مسیر کار خود درک کنید.

افراد موفق
افراد موفق

۵٫ قاطع و عمل گرا

صفت نهایی که همه کارآفرینان موفق باید داشته باشند، تعیین و عمل است. آنها باید سریع فکر کنند و تصمیم بگیرند. آنها برای انجام اقدامات و اجرای تصمیماتی که انجام داده اند، خود را به کار می گیرند. آنها سریع حرکت می کنند و بازخورد سریع از اقداماتشان دریافت می کنند. اگر آنها متوجه اشتباه شوند، به سرعت خودشان را درست می کنند و چیز دیگری را امتحان می کنند.

کلید پیروزی این است که شما سعی کنید.

افراد موفق قاطع هستند و تلاش بیشتری نسبت به دیگران انجام می دهند.

اگر راههای مختلفی برای موفق شدن پیدا کنید، شانس این است که در نهایت راهی مناسب برای شما در زمان مناسب پیدا کنید.

شما نباید به اعتقادها و باورهایی غلط که مانع موفقیت می شود توجه کنید و هر آنچه را که می خواهید عملی سازید. شما باید با قاطعیت هدف خود را دنبال کنید.

این پنج ویژگی برتر توسط برایان ترنسی می باشد که براتون قرار داده ایم. این ویزگی ها برای همه کارآفرینان موفق لازم می باشد و باید از آنها به بهترین نحو استفاده کنند.

شما میتونید در بخش نظرات هر آنچه را که احساس می کنید یک کارآفرین موفق باید داشته باشد را برای ما بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =