کارهایی که باعث از بین بردن جذابیت می‌شود

کارهايي که باعث از بين بردن جذابيت مي‌شود

همه تلاش می‌کنند فردی بزرگ، مهربان، دلسوز و جذاب باشند. اما در برخی از مواقع به صورت ناخودآگاه زمانی که اصلا آگاهی نداریم ممکن است کارها و عاداتی را منجر شویم که باعث شود جذابیت خود را از دست دهیم و به قول معروف از چشم بقیه بیافتیم. همین موارد است که دوستی‌های ما را از بین برده و باعث می‌شود افراد از ما فرار کنند. ما می‌توانیم این موارد را شناسایی کنیم و از عادت خود حذفشان کنیم و با جایگذاری عادات افراد موفق که در جذابیت تاثیر دارد دوستان زیادی را داشته باشیم تا به راحتی دل افراد را در جلسات، سخنرانی،گفتگو و … بدست آوریم.

مواردی که باعث می‌شود افراد از شما بیزار باشند

افراد جذاب خاصیت مغناطیسی دارند و خواهند توانست مردم را به سمت خود بکشانند. ما می توانیم از نظر فیزیکی به شخصی جذاب تبدیل شویم، اما افراد بیشتر اوقات به اعتماد به نفس، اشتیاق و شخصیت فرد جلب می‌شوند. بهتر است بدانید که جذابیت نه تنها پایه و اساس پیدا کردن شریک زندگی است، بلکه در موفقیت‌های مختلف زندگی و کاری بسیار موثر است. آیا می‌خواهید به فردی جذاب و به یادماندنی تبدیل شوید؟ آیا آماده‌اید تا ویژگی افراد کاریزماتیک را داشته باشید و روابط محکم را با دیگران ایجاد کنید تا عموم از دیدن شما لذت برده و خوشحال شوند؟ پس اگر می‌خواهید به فردی جذاب تبدیل شوید در ادامه چند مورد را ارائه داده‌ایم تا متوجه آنها شوید و اگر در خود دیدید بهتر است کنارشان بگذارید و با از بین بردن دوستان زیادی پیدا کنید.

جذابیت منجر به داشتن اعتماد به نفس و اشتیاق شده و اینها همه پایه و اساس موفقیت هستند
جذابیت منجر به داشتن اعتماد به نفس و اشتیاق شده و اینها همه پایه و اساس موفقیت هستند

۱٫ شما تنها به خود فکر می‌کنید

بسیاری از افراد هستند بدون اینکه متوجه باشند تنها به خود فکر می‌کنند. آنها فقط روی خودشان تمرکز می‌کنند، فقط در مورد خود صحبت می‌کنند و اغلب به آنچه که اطرافیان می گویند اهمیتی نمی‌دهند و اصلا توجهی به دیگران ندارند. اگر شما هم این چنین هستید و فکر می‌کنید تنها شما و خواسته‌هایتان اهمیت دارند وقتش است خود را تغییر دهید. با تمرین و زمان همه چیز تغییر خواهد کرد و این ویژگی را از خود دور می‌کنید. هیچ کس حتی خود شما هم دوست ندارید که با کسی دوست باشید و حرف بزنید که فقط به خودش اهمیت می‌دهد.

۲٫ بر روی زیبای ظاهر تمرکز دارید و باطن خود را نمی‌بینید

این حقیقت دارد که زیبای واقعی از قلب و درون نشات می‌گیرد. چیزی که از همه مهتر است و می‌تواند در جذب افراد به سمتتان تاثیر گذار باشد ظاهر فیزیکی است. بسیاری از افراد هستند که خود را با لباس و آرایش زیبا می‌کنند و اصلا به رفتار ناشایست خود توجهی ندارند، بهتر است بدانید چیزی که در مقابل با ظاهر درونی اصلا اهمیت ندارید، زیبایی ظاهری است. به آینه نگاه و سعی کنید اعماق خود را مشاهده کنید. کسی که در ظاهر بیرونی شما است ممکن است به آن زیبایی که فکر می‌کنید نباشد. پس، تمرکز ظاهر بینی را رها کنید و طرز فکر خود را زیبا و تغییر دهید.

۳٫ همیشه در حال رقابت هستید

فکر می‌کنید که باید از همه بهتر و داشته‌هایتان از همه بیشتر باشد. این ویژگی خوب است و می‌تواند به شما انگیزه دهد تا به چیزی که می‌خواهید برسید، اما نه اینکه بخواهید از هر لحاظ تک باشید. اگر این ویژگی را دارید بهتر است بدانید اصلا جذاب نیستید. کمی به دوستان و اطرافیانتان اهمیت دهید و آرزوی موفقیت برایشان کنید. برای مثال؛” اگر دوستتان در حین غلبه به ترس تنها ۱۰ پله را بالا رفت نگویید همش همینه؟ من می‌توانم ۳۰ پله بالا بروم.” به جای این طرز رفتار بگویید؛” بسیار عالی، من واقعا به تو افتخار می‌کنم” کمی به او اهمیت دهید، مطمئنا موفقیت دوستتان روی شما هم تاثیر خواهد گذاشت.

اینکه همیشه به این فکر باشید که از همه برتر باشید ومدام رقابت کنید باعث از دست دادن جذابیت خواهد شد
اینکه همیشه به این فکر باشید که از همه برتر باشید ومدام رقابت کنید باعث از دست دادن جذابیت خواهد شد

۴٫ شما دوستانتان را دشمن خود می‌بینید

کسی که به عنوان فرد غیر جذاب دیده می‌شود، اغلب در حال دعوا و گلایه کردن در میان دوستان خود است. شما به جای اینکه آنها را در کنار خود داشته باشید و به آنها اهمیت دهید نباید دائما به آنها پشت کنید و به قول معروف از پشت خنجر بزنید. این موارد باعث می‌شود افراد از شما دوری کنند. اگر واقعا می‌خواهید فردی جذاب باشید، بهتر است بدانید دوستانتان دشمن شما نیستند و برعکس آنها متحد شما هستند.

۵٫ اهمیت خود را برای دیگران زیر سوال می‌برید

شما واقعا فردی غیر جذاب هستید، اگر دائما نگران باشید که اهمیتی برای دیگران ندارید و به صورتی که انتظار دارید توجه خاصی به شما ندارند. برای مثال؛ وقتی می‌بینید که دو تن از دوستانتان با هم بیرون می‌روند و شما را خبر نمی‌کنند برای شما مهم است و برای آنها اصلا مسئله مهمی نیست. بهتر است واقع بین باشید و با موضوع کنار بیایید و بدانید که این افراد هنوز هم دوستتان هستند. بدانید اگر شما هم در کنارشان نباشید آنها زندگی خود را می‌کنند. این مورد می‌تواند تفاوت میان طرز تفکر افراد موفق و ناموفق را بیان کند.

۶٫ فکر می‌کنید باید رئیس باشید

در یک گروه از دوستان، همه باید در یک زمین بازی برابر قرار بگیرند. تمامی دوستان با هم سهمی برابر دارند. اگر شما فردی هستید که همه تصمیمات را می‌گیرد و به نوعی فکر می‌کنید مسئولیت شماست تا دستور بدهید و سعی در کنترل کارهایشان دارید، بهتر است بدانید اصلا رفتار جذابی ندارید و برعکس افراد را از خود می‌رانید.

برای اینکه جذاب باشید نباید به همه افراد دستور دهید و خود را رئیس بدانید. هر کسی را همانند خود دوست داشته باشید
برای اینکه جذاب باشید نباید به همه افراد دستور دهید و خود را رئیس بدانید. هر کسی را همانند خود دوست داشته باشید

۷٫ صادق نیستید

زمانی که از دوستی و داشتن روابط اجتماعی بحث می‌شود اولین و مهم‌ترین ویژگی که به ذهن خواهد رسید صادق بودن است. افراد بسیاری که رفتار ناشایست و غیر جذاب دارند به نوعی دروغ زیاد می‌گویند و صادق نیستند. این افراد به صورت کلی عادت کرده‌اند و از هر سوالی که پرسیده می‌شود تا احساسی که در مورد مسائل نشان می‌دهند همه دروغ است. این را آویزه گوش خود کنید که صداقت بهترین سیاست است. شما اگر صادق باشید اعتماد به نفس بالایی خواهید داشت و در حین صحبت کردن ترس از چشم در چشم شدن ندارید و حتی در گفتگو بهتر می‌توانید عمل کنید.

۸٫ بی ادب هستید

اگر شما فردی هستید که با اظهار نظر و رفتار بی ادبانه و گستاخانه خود در ملاء عام، دوستان و اطرافیان را خجالت زده و ضایع می‌کنید، بهتر است همین الان عادت خود را ترک کنید. مطمئنا هیچ کس حتی خود شما از این گونه افراد خوشتان نمی‌آید تا کنارش باشید. مواقعی پیش می‌آید که با کسی موافق نیستید و دوست ندارید شاهد دیدن صحنه‌ای باشد که خوش‌آیند نیست. ولی این دلیل نمی‌شود که به خاطر خود کسی را خجالت زده کنید و دعوا به راه بیاندازید. در این صورت افراد اطرافتان تنها طرز وحشتناک و ناشایست شما را می‌بینند و اصلا نخواهند توانست اشکال کار را از دیدتان مشاهده کنند.

۹٫ شما غیرقابل اعتماد هستید، اما به دیگران وابسته‌اید

آیا وقتی دوستانتان برای کمک با شما تماس می‌گیرند، آماده کمک هستید؟ یا نه، از آن دسته افرادی هستید که زمانی به کمکتان احتیاج دارند سرتان شلوغ است و یا نه شارژتان تمام می‌شود و ….اگر شما کسی هستید که نمی‌توان به نوعی روش حساب کرد بدانید در دوستی جوابگو نیست و یک نقطه ضعف برای فراری دادن اطرافیانتان است. شما نباید هر گاه کمک می‌خواهید انتظار کمک داشته باشید، ولی هرگز به کسی کمک نکنید.

همانطور که دیگران به شما اعتماد دارند و کمک می‌کنند شما هم این چنین باشید
همانطور که دیگران به شما اعتماد دارند و کمک می‌کنند شما هم این چنین باشید

۱۰٫ همیشه منفی‌نگر هستید

بدبین بودن اصلا ویژگی دوست داشتنی و جذابی نیست. اگر فردی هستید که همیشه منفی‌نگر است و به نوعی نیمه خالی لیوان را می‌بیند بهتر است دید خود را تغییر دهید. هیچ فردی دوست ندارد با کسی دوست باشد که به جای لذت بردن از موارد و جنبه‌های مثبت مدام موارد منفی را ببیند و شکایت داشته باشید. از دیدن زیبای و خوبی‌ها لذت ببرید و بدانید هیچ کس و چیزی کامل نیست.

مواردی که در بالا گفته شد مهمترین نکات در جذاب بودن است که افراد را از چشم بقیه می‌اندازد و باعث می‌شود از موفقیت و رشد شخصی دور شوید. همیشه روابط اجتماعی را با راه و روش‌های که می‌توانید در خود تقویت کنید نگه دارید و بدانید تنها بودن به جایی نمی‌رسد و افسردگی را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =