کسب درآمد بیشتر ، بهترین راه کسب درآمد بیشتر چیست؟

هر شخضی در زندگی خود چندین بار این سوال برای ش مطرح می شود که بهترین راه کسب درآمد بیشتر چیست؟ و به دنبال آن این سوال در به ذهن هر کسی خطور می کند:

“همین طور که در حال کار کردن و تلاش برای کسب درآمد بیشتر هستیم آیا برای کسب درآمد بیشتر باید بیشتر و سخت تر تلاش کنیم؟”

بهترین راه کسب درآمد بیشتر چیست؟

اجازه بدید یک مثالی بزنیم:

چندین سال پیش، من نویسندگی می کردم و درآمد خوبی هم داشتم، من برای مجلات کثیر الانتشار و معتبری مقالاتی می نوشتم و به ازای هر کلمه مثلاً مبلغی بین ۴۰ سنت تا ۱٫۲۵ دلار دستمزد دریافت می کردم،

من به راحتی به مدت یک سال کار کردن توانستم مبلغی حدود چند هزار دلار از کار نویسندگی کسب درآمد داشته باشم و البته با وجود این که حجم کار خیلی زیادی هم انجام نمی دادم.

مثلا برای هر مقاله سه تا چهار ساعت وقت می گذاشتم. در این بین علاوه بر این که درآمد خوب داشتم خانواده و خودم هم خوشحال و راضی بودم که نامم به عنوان نویسنده پای مقالاتم ثبت می شدند.

به هر حال مانند هر کاری این کار هم دوام چندانی نداشت، ویراستار ها برای هر مقاله که می گذشت بیشتر و بیشتر ریزبین تر می شدند و آهسته آهسته سیل انتقادات از طرف ویراستاران نشریات عیه من جاری شدند.

از طرفی رقابت بین نویسندگان نشریات هر روز بیشتر می شد و در نهایت کار به جایی رسید که من به این نتیجه رسیدم بهتر است به جای اینکه با تلاش بیشتری کار کنم جایی دیگر دنبال کار بگردم. اما این ایده کار جدید پیدا کردن عملا بسیار زمان بر شد.

بنابراین این سوال را از خودم پرسیدم که آیا واقعا دارم کار درستی انجام میدهم؟ آیا من باید برم سراغ دیگر نشریات و مجلات برای کار کردن یا اینکه همین جا همین کار نویسندگی فعلی خودم را خوب تر و با تلاش ببیشتر انجام بدم؟

کسب درآمد بیشتر

چند نکته برای کسب درآمد بیشتر

از مثال بالا این نتیجه را می خواهیم بگیریم که برای کسب درآمد بیشتر آیا باید همین کار فعلی را با وجود تنگ تر شدن عرصه فعالیت باید حفظ کنیم و سخت تر باید تلاش کرد یا اینکه علاوه بر کار فعلی در زمان باقی مانده به دیگر کار های جنبی بپردازیم؟

در زیر چند نمونه آورده شده است:

تمرکز روی سرمایه هایی که دارم

سرمایه هایم همیشه تحت کنترل من هستم و من اختیار تام بر آن ها دارم اما برای اینکه بتوانم از سرمایه هایم به درستی استفاده کنم باید ساعت ها زمان بگذارم تا استراتژی های مناسب سرمایه گذاری تدوین کنم وگرنه معمولا با تصمیم گیری های بد مواجه میشم.

همواره به یاد داشته باشید که سرمایه های نقد شما می توانند بسیار درآمد زا باشند به شرطی که بی گدار به آب نزنید.

مشاوره

شما مطمئناً پس از سال ها کار کردن در حرفه خود خبره خواهید شد. دیگران که کسب و کار و حرفه مشابه شما را دارند و به تازگی وارد کار شدند را مشاوره دهید و بدین ترتیب پس از مدتی نام شما به عنوان مشاوره خبره بر سر زبان خواهد آمد. کسب درآمد این چنین نیز می تواند حتی از شغل ثابت و فعلی شما بیشتر باشد.

وبلاگ نویسی

حتی امروزه هم کم تر کسی معتقد است که با وبلاگ نویسی بتوان کسب درآمد بیشتر نسبت به کار ثابت داشت ولی واقعیت این است که وبلاگ نویسی و کلن نویسندگی می تواند یکی از کار های جذاب با درآمد بالا باشد به شرطی که علاقه مند باشید و یه سختی کار کنید.

شغل جدید

کسب و کار جدید راه اندازی کنید یا اینکه بر روی کسب و کار های موفق سرمایه گذاری کنید و سهام دار شوید. شما ممکن است خودتان را فردی خلاق بدانید و واقعا هم خلاق باشید و بتوانید با استفاده از خلاء های موجود در بازار و جامعه بتوانید ایده ی خوب و کاربردی را تعریف و اجرا کنید.

اگر هم چنین ایده ای ندارید نگران نباشید، افراد زیادی هستند که ایده های خوبی در سر دارند ولی سرمایه کافی برای راه اندازی یا گسترش ایده های خود ندارند.

اگر توان مالی خوبی دارید ریسک سرمایه گذاری بر روی کسب و کار های جدید می تواند برای شما هم هیجان انگیز باشد و هم ارزشمند و در نهایت کلی تجربه برای شما به بار خواهد آورد.

البته توصیه ما به شما سرمایه گذاری بر روی کسب و کار ها و استارت آپ هایی است که در ابتدای سود دهی خود هستند و آینده نسبتا روشنی دارند.

مخصوصا اگر خودتان به شخصه اطلاعات چندانی از کسب و کار های نوپا ندارید، ورود ناگهانی شما و سرمایه گذاری نسنجیده می تواند ریسک های بزرگی برای شما به همراه داشته باشد.

More Money

بهترین راه کدام است

در بالا چندین راه برای کسب درآمد بیشتر ارائه شد، غیر از این راه ها، مسیر های بسیاری دیگر هم هست. ما سعی کردیم چند راه سر راست را به شما پیشنهاد دهیم.

این که چه راهی را برگزینیم و کدام راه بهترین است مسلما به بستگی خود ما و پارامتر هایی که از طرف ما تعریف می شوند دارد. به عنوان مثال:

من در حال حاضر استخدام شرکتی هستم و ساعات کاری ام همانند سایر کارمندان است. در نتیجه از نظر زمان خالی فرصت چندانی برایم باقی نمی ماند و فقط می توانم به زمان های استراحت و تفریحم اکتفا کنم،

الان این سوال مطرح می شود که آیا من می توانم و این پتانسیل را دارم که خودم از زمان استراحت و تفریح برای کار استفاده کنم یا خیر؟

برای چنین افرادی پیشنهاد می شود بیشتر به فکر سرمایه گذاری باشند تا ایجاد و پیگری کسب و کار جدید. مطمئن باشید با چندین ماه صرفه جویی و همین طور با احتساب پس انداز قبلی خود می توانید سرمایه مناسبی برای ورود به بازار سهام کسب و کار های نوپا جمع کنید.

اما اگر کسب و کار خود را دارید و از اینکه ایده هایتان در ذهن تا در حال پوسیدن هستند رنج می برید، بخشی از سرمایه تان را از حساب بانکی بیرون بکشید و در کنار کسب و کار فعلی خود کارآفرینی جدید داشته باشید.

از شکست ها نهراسید، ارزشمند ترین تجربه ها از شکست ها بدست می آیند!

منابع مورد استفاده:

iwillteachyoutoberich

تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =