۲۲ صفتی که یک رهبری ماهر را شکل خواهند داد-بخش اول

۲۲ صفتی که یک رهبری ماهر را شکل خواهند داد-بخش اول

۱. تمرکز 

؛گفته شده است که رهبران تصمیمات مهم اما ناخوشایندی را اتخاذ می‌کند. این مشخصا بخشی از حقیقت است، اما به نظر بنده بر روی اهمیت ‘تمرکز’ تاکید دارد.  برای اینکه رهبر خوبی باشید نمی توانید عمده تمرکز خود را روی مسائل جزئی بگذارید، و باید نسبت به حریفتان حواستان کمتر منحرف شود. برای انجام چیزهای جزئی باید جهل انتخابی را در خود توسعه دهید. در غیر اینصورت چیزهای پیش‌ پا افتاده شما را پایین خواهند کشید.»

تیم فریس، نویسنده پر فروش، مجری برنامه تیم فریس 

۲. اعتماد

«یک رهبر با داشتن چشم‌اندازی روشن، نشان دادن همدلی و مربی خوب بودن، اعتماد و پیروی را آهسته القاء می‌کند. به عنوان یک رهبر زن حس می‌کنم برای اینکه شناخته شوم باید با جرات و تکبر حاضر شوم، و با اینحال سعی کنم اصالت جنوبی خودم را حفظ کنم، که بر مهربانی و سخاوت تاکید دارد. این دو باهم برای بدست آوردن احترام به خوبی عمل می‌کنند:

باری رافرتی، مدیرعامل کچام نورث آمریکا

۳. شفافیت

؛من هیچگاه ماسک بر سر نکرده‌ام.  به عنوان یک رهبر، تنها راهی که برای ایجاد اعتماد و جلب اعتماد همکاران خودم می‌دانم این است که ۱۰۰ درصد خود واقعی‌ام باشم؛ رک و صریح، گاهی اوقات با نقص، اما همیشه پر شور و شوق در مورد کار. این به من این آزادی را داده است تا به طور کامل حاضر و استوار باشم. مردم همیشه می‌دانند که چه انتظاری باید از من داشته باشند. هیچ غافلگیری در کار نیست.»

 کری پاتز، مدیرکل روابط عمومی شبکه ورزشی ای اس پی ان

۴. یکپارچگی

«کارمندان ما بازتاب‌های مستقیمی از ارزش های هستند که ما به عنوان رهبران نشان می‌دهیم. اگر ما به جای اینکه آنچه که درست است را انجام دهیم نمایشنامه‌ای منسوخ و واکنشی درست بودن را بازی کنیم، در واقع توانایی کامل کسب‌وکار خود را محدود می‌کنیم و استعدادهای ممتاز را از دست می‌دهیم. اگر بر روی معتبر شدن در تمامی فعل‌و انفعالات خود تمرکز کنبد، برای کسب‌کار و فرهنگ شما الگو خواهد شد،‌ و همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت»

انر لاولیس، موسس و مدیرعامل ترایو مارکت

۵. الهام گرفتن

« مردم همیشه می گوین که من یک مرد خود ساخته‌ام. اما چنین چیزی وجود ندارد. رهبران خود ساخته نیستند، به آنها جهت داده شده است. من به آمریکا آمدم بدون هیچ پولی یا حتی خویشاوندی به جز ساک ورزشی‌ام، اما نمی‌توانیم بگویم که بدون هیچ چیزی آمدم. دیگران به من الهام و نصیحت‌های بی نظیری دادند، و من با اعتقاداتم و یک محرک داخلی و اشتیاق شدید نیروی کافی را داشتم. به همین دلیل هست که همیشه می‌خواهم که انگیزه بدهم، به دوستان یا غریبه‌ها در دنیای مجازی. من قدرت الهام گرفتن را می‌دانم و اگر کسی بتواند روی شانه‌های من بایستد تا به عظمت دست یابد، بسیار مشتاق خواهم بود تا به او کمک کنم. 

آرنولد شوارزینگر فرماندار سابق کالیفرنیا

۶. اشتیاق

« باید آنچه را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید. برای اینکه در کاری موفق باشید باید شیفته آن باشید. مهم نیست که کسب‌وکار شما چقد به موفقیت برسد، شما هیچگاه راضی نخواهید بود و دائم در حال تلاش برای انجام کارهای بزرگتر، بهتر و عالی‌تر خواهید بود. برای مثال شما رهبری می‌کنید نه بخاطر اینکه احساس می‌کنید کاری است که باید انجام دهید، بلکه به دلیل اینکه شیوه زندگی شما است.»

جو پرز، موسس Tastemade شرکت بین المللی در صنعت مواد غذایی

۷. نوآوری

در هر سامانه‌ای با منابع متناهی و جمعیت در حال گسترش نامتناهی،‌شبیه به کسب‌وکار شما، یا شبیه به کل بشریت، ‌نوآوری  نه تنها برای موفقیت بلکه برای زنده ماندن نیز ضروری است. نوآوران رهبران ما هستند. این دو را نمیتوان از هم جدا کرد. چه با اندیشه،فناوری یا سازماندهی باشد، نوآوری تنها امید ما در مواجهه با چالش‌هایمان است.»

آبری مارکوس، موسس شرکت انیت

۸. شکیبایی

شکیبایی در واقع شجاعت است که برای آزمودن تعهد شما به انگیزه شما است. راه رسیدن به چیزهای باشکوه همیشه دشوار است ، اما بهترین رهبران درک می کنند که چه زمانی باید یک انگیزه را رها کنند و چه زمان در مسیر رسیدن به ان بمانند. اگر چشم‌انداز شما به اندازه کافی جسورانه باشد، صدها دلیل برای اینکه چرا قابل انجام نیست و شکاکهای زیادی وجود خواهند داشت. چیزهای زیادی باید دور هم جمع شوند،‌بازارهای بیرونی، رقابت، امور مالی، تقاضای مصرف کننده و همیشه مقداری اقبال، تا موفقیتی بزرگ بدست آید.

دن براین، مدیر عامل شبکه تلویزیونی WhipClip

۹. یکسان دانستن درد و لذت

«بدیهی است: ما خودمان را در موقعیت‌های بسیار بدی می‌یابیم، چه اشتباهات پر هزینه، شکست‌های غیر منتظره یا دشمنان بی مرام باشند. خویشتن‌داری، در اصل، قبول کردن و پیش‌بینی کردن این موقعیت‌ها قبل از بوقوع پیوستن آنهاست، به طوریکه غافلگیر نشوید، عاطفی برخورد نکنید موقعیت را بدتر نکنید. ذهن‌های خودمان را تقویت کنیم، بدترین موقعیت‌ها را در نظر بگیریم و پاسخ‌های غیر سومدمند و غریزی خود را درست کنیم،‌تنها بدین صورت است که می‌توانیم مطمئن باشیم که موقعیت‌های بسیار بد به نتایج مهلک تبدیل نمی‌شوند.» 

 راین هالیدی، مولف کتاب “مانع، همان راه است” و سرپرست سابق شرکت بازارییابی American Apparel

۱۰. نکته بینی

«درک اعداد اساسی بهترین عملی است که برای کسب‌وکارم انجام داده‌ام. همانطور که خدمات ما بر پایه تعهد پرداخت است، بزرگترین عامل تاثیرگذار بر میزان سود یا ضرر ما کاهش نرخ ریزش مشتری بود. توانایی پایین آوردن این عدد از ۶ درصد به ۴ درصد به معنی افزایش ۵۰ درصدی در متوسط سود مربوط به یک مشتری است.
ما بدون امکان آنالیز دقیق داده‌هایمان نمی‌توانستیم بر این مبحث متمرکز شویم.» 

سول اورول، یکی از موسسان Examine.com

۱۱. اصالت

«درست است که تقلید یکی از بهترین اشکال ستایش است، اما نه زمانی که در مورد رهبری باشد، و تمامی رهبران بزرگ در زندکی من،‌ از مایک تاملین تا مربی المپیکی اسکی اسکات رائولس، با اصالت رهبری کردند. از دیگران یاد بگیرید، زندگی‌نامه رهبران مورد علاقه خود را بخوانید، مهارت‌ها را یاد بگیرید، اما هرگز صدا و نظرات اصیل خود و در نهایت روش تصمیم‌گیری خود را از دست ندهید.»

 جرمی بلوم، یکی از موسسان و مدیر عامل Integrate

منبع : تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =