۱۰ استراتژی اینستاگرامی برای بازاریاب های خلاق

instagram strategy 2018 750x372 1

۱۰ استراتژی اینستاگرامی برای بازاریاب های خلاق

اینستاگرام پس ازرشد فیس بوک در ۲۰۱۲ رشد باورنکردنی داشته است- درواقع رشد ۴۰۰ درصدی! بدین علت از سوی بازاریاب ها یک ابزار فوق العاده مفید بشمارمی آید.

چرا اینستاگرام؟

اول اینکه استفاده از اینستاگرام آسان است که خود یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. هنوز همانند فیس بوک محرک تبلیغاتی نیست و این امر سبب شده است گزینه ی دوستانه تری باشد برای آنهایی که ترجیح می دهند بودجه ی بازاریابی را درجای دیگری صرف کنند. باتوجه به اینکه اینستاگرام بصری است، معطوف کردن توجه فرد در اینستاگرام نسبت به فیس بوک بسیار آسانتر است. بعلاوه، قلب قضیه آن است که برای هر دنبال کننده نسبت به فیس بوک ۵۸ مرتبه سرگرم کننده تر و ۱۲۰ برابر بیش از توئیتر است. این قیاس برای کسی که اعداد را دوست دارد معنادار است!

استراتژی های اینستاگرامی خلاق

اینستاگرام بواسطه ی ماهیت اش فضای بسیار زیادی را برای خلاقیت بجای می گذارد. اما اگر درحال برنامه ریزی برای کاربرد شبکه بعنوان کانال بازاریابی هستید، استراتژی های بموردی را قبل از پرش درون غوغا به بهترین نحو ارائه می کند. آنسوی مقوله های بدیهی همچون داشتن یک بیوگرافی قابل اطمینان با URLتان، یک عکس پروفایل خوب و اتصال اکانت تان به فیس بوک، ایده های متعدد ارزشمندی را نظربه آن بطرف خود کشیده ام.

۱- انتخاب تم برای پست های تان

یعنی ایجاد یک طرح برای آن چیزهایی که پست خواهید کرد. با اجرای این نوع استراتژی یک اکانت هدف گیری شده تر نسبت به آنچه در جای دیگری است خواهیم داشت. آنچه می تواند مبنای پیرامونی پیام اصلی تان یا مرتبط با موضوعی باشد که درحال ترویج آن هستید، به تم خود الصاق کنید. هرچه انتخاب می کنید، اجازه دهید دنبال کنندگان تان (و دنبال کنندگان بالقوه) کاملاً از آنچه انتظار دارند آگاهی یابند.

۲- بیوگرافی اینستاگرام تان 

درحالیکه بدیهی است که باید کسی را داشته باشید، هدایت صریح بیوگرافی استاندارد خلاق و نوآور یک ایده ی خوب است. پیام رسانی را انتخاب کنید که شما را به عنوان یک کارشناس نشان می کند و توجه را معطوف می کند به هرچه ترویج می کنید و نهایتاً می تواند به روان کردن ترافیک پشت سایت تان کمک کند.

۳- وب سایت تان

 باتوجه به اینکه اکثریت کاربران اینستاگرامی روی دستگاه های موبایل هستند مطمئن شوید سایت تان برای جستجوگر موبایل بهینه شده است. و URLتان باید در بیوگرافی و همچنین روی هر پست بعنوان علامت چاپ سفید باشد و در تشریح کامنت ها پدیدارشود!

۴- تصاویر ساده و مفهومی

 میانگین فردی معطوف کردن توجه ۸ ثانیه است، لذا قاپیدن پیامگیران تان سریعاً با تصاویر آشکار و مفهومی که به تفکر خیلی زیاد نیاز ندارد مهم است.  باتوجه به اینکه اکثر کاربران موبایلی هستند، برخی محدودیت های صفحه ای وجود دارند، لذا تصاویر فاز سنگین ایده آل نیستند.

۵- پست مکرر 

هرچه بیشتر پست کنید، رشد سریعتری خواهید داشت. برخی از بزرگترین اکانت ها ۴ تا ۱۰ بار در هر روز پست می کنند. این امر ممکن است برای شما دورازدسترس باشد اما با حداقل پست برای یکبار در روز هدف گزاری کنید.

۶- هشتگ

درحالیکه هشتگ ها در توئیتر توصیه می شوند، عملاً نیاز اکید اینستاگرام محسوب می شوند. و هرچه بیشتر، بهتر. ۱۱ هشتگ در هر پست عدد جادویی به نظرمی رسد، اگرچه می تواند تا ۳۰ هشتگ داشته باشد! و همه ی آنها نباید در تشریح عکس گنجانده شوند بلکه در بخش کامنت ها هم بخوبی کارمی کنند!

۷- منشن ها @

تگ کردن کاربرد دیگر اینستاگرامی که بصورت معتبر به پست شما متصل شده است روش عالی برای استفاده از این ویژگی است. (براحتی از @ بعلاوه نام کاربری شان برای تگ کردن آنها در پست تان استفاده کنید). از این علامت برای تگ کردن افراد تصادفی استفاده نکنید، اینستاگرام با پرچم علامت خواهد داد یا کرد اکانت تان را غیرفعال خواهد اما اگر فرد بدرستی وصل شده است، یک ویژگی عظیم به شمارمی آید.

۸- اشتراک گذاری موقعیت

 روشن کردن موقعیت تان درست همانند منشن ها @ روش شگفت انگیزی برای بالابردن مشارکت محسوب می شود.

۹- تصاویر عظیم

 داشتن تصاویر عظیم جزء لاینفک اینستاگرام است که تقریباً یک پس اندیشه برای منشن بشمارمی آید. تصاویر خودتان می توانند برای برخی مولفه ها کارکنند، اما یک تم به آن الصاق کنید و به استفاده از تصاویر استوک، چه از سایت مبتنی بر حق اشتراک یا تصاویر دارای مجوز کامونز زیرو کریتیو- همانند Librestock.com بپردازید.

۱۰- تصاویر سفارشی

 پس از یافتن تصاویری که برای شما موثرواقع می شوند، آنها را با چیزی که تصویر خودتان را می سازد سفارشی کنید. شاید عنوان یک محصول، یک نقل قول از یک فرد مشهور، یک مرور ساده از محصول یا حتی یک تیزر/ تبلیغ برای یک اعلان. صرفنظر از چگونه سفارشی کردن آن، مطمئن شوید که لوگو و یا URL را واردمی کنید، طوریکه اگر تصویرتان را از اینستاگرام و در ماجراجویی های اینترنتی جستجو کنید، تماشاچی های تان می توانند به آسانی شما را بیابند.

اینستاگرام یک محل عظیم برای بازاریابی هرچیزی است. یک ابزار تماشائی برای رسیدن به مستمعین و آمارهای جدید. بعلاوه، فضایی برای خلاقانه ترین تفکر وجود دارد که تقریباً قطعاً باارزش برای شما درعین ارائه ی یک شات (عکس) اینستاگرامی است. با تصاویر شگرف و اندکی استراتژی مشاهده خواهید کرد که زحمات بازاریابی تان جلومی روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =