۱۰ نکته برای قدرت بیشتر از طریق زبان بدن

قدرت بیشتر از طریق زبان بدن

زبان بدن بعد از زبان گفتاری می‌تواند یکی از مهمترین موارد برای برقراری ارتباط با افراد باشد. اگر شما نتوانید آن را به خوبی اداره کنید، مطمئنا تاثیر بسزایی را در موفقیت شما خواهد داشت. در واقع چیزی که مهم است کنترل این دو (گفتاری و بدنی) می‌باشد. زبان گفتاری به راحتی قابل کنترل است. اما، زبان بدن را نمی‌شود به راحتی کنترل کرد و با توجه به محیط و احساسات ممکن است زبان شما احساسات واقعی را از خود نشان دهد که اصلا به نفع شما و موفقیتتان نباشد. بنابراین، می‌خواهیم در ادامه به برخی از این موارد در افزایش و بهتر شدن زبان بدن اشاره کنیم.

۱۰ نکته قدرتمند در مورد زبان بدن

افراد زمانی که شما را ملاقات می کنند قبل از هر چیزی ابتدا شما را نگاه می‌کنند. در اولین گام با چشمانشان قضاوت می‌کنند. بنابراین زبان بدن شما اولین گام صحبت های خود را انجام می‌دهد و می‌گوید که چه شخصیتی دارد.

در واقع شما باید بدانید که اگر زبان بدن خود را به صورت صحیح انجام دهید می‌‌توانید از دیگران یک قدم جلوتر باشید. تحقیقات نشان داده است که تا ۵۰% از کارفرمایان در مصاحبه های شغلی خود می‌توانند تقریبا در ۵ دقیقه فرد را برای فعالیت خود متناسب بدانند یا نه درست است که ۵ دقیقه زمان زیادی نیست اما برای بیان اینکه شما چه فردی هستید از روی زبان بدن زمان زیادی است. زبان بدن می‌تواند شامل حالت ایستادگی ، حرکات ، صورت و حرکات چشم باشد. در واقع، ارتباط ذهن با بدن شما ممکن است احساسات واقعی یا اهداف و اعتماد به نفس شما را نشان دهد.

برقراری ارتباط با زبان بدن
برقراری ارتباط با زبان بدن

۱٫ داشتن ژست و حالت مقتدر

یکی از مهمترین مواردی که شما باید در نظر داشته باشید داشتن ژست قدرتمند بودن می‌باشد برای اینکار می‌توانید به فیلم‌هایی که در آنها شرکت ها دارای رئیس های قدرتمند می‌باشند مراجعه کنید. برای داشتن ژستی قدرتمند مثلا شما می‌توانید دست‌هایتان را به طرفین بدن باز کنید یا روی میز بگذارید. اگر شما این کار را انجام دهید با توجه به تحقیقات می توانید به کاهش استرس و ریلکسیشن شدن خود کمک کنید.

۲٫ موانعی که باعث به هم زدن تمرکز می شوند

فرض کنید می‌خواهید در مکانی به سخنرانی بپردازید و یا در جلسات کاری شرکت کنید و بسیاری از موارد دیگر… در این مواقع بهتر است موانعی را که باعث می‌شود شما تمرکز خود و از دست بدهید را بردارید. این موانع می‌توانند هر چیزی چون کاغذهای روی میز، فنجان قهوه و هر چیز دیگری باشد. در نتیجه شما از آرامش و اعتماد به نفس بالاتری برخوردار خواهید بود.

همچنین با این کار شما می‌توانید بهتر به مخاطب پیغام دهید که بهتر گوش می‌دهید و برایش اهمیت قائل هستید. از طرفی باعث می‌شود شما اعتماد به نفس خودتان را به رخ طرف بکشید.

تمرکز برای ارتباط از طریق زبان بدن۳٫ استفاده از دستان

در حین سخنرانی بهتر است از دستان خود استفاده کنید. حرکت دستان باعث می‌شود شما کلام خود را بهتر به مخاطب برسانید. توجه داشته باشید ک حرکت دستان باید بیش از حد نباشد و باعث نشود حواس فرد را پرت کنید تا به جای توجه به سخنان شما به دستانتان توجه کنند. شما می‌توانید از حرکات دستان و ژست های مقتدرانه خاصی که طراحی می‌کنید برای سخنرانی های خود استفاده کنید تا بتوانید به صورت جذاب افراد را تحت تاثیر قرار دهید.

۴٫ لحن ملایم و تن صدای آرام

در سخنان و صحبت کردن برای فرد یا افراد از لحن و تن ساده و ملایمی استفاده کنید. اگر صدای شما دارای تن خاصی باشد و بتوانید به خوبی و شمرده شمرده حرف بزنید، خواهید توانست تاثیر خود را بر شنونده بگذارید.

لازم نیست که شما فریاد بزنید و صدای خود را بلند کنید. چیزی که موثر است داشتن کلامی ثابت و محکم است. زیرا در بسیاری از افراد دیده شده است که در پایان جملات تن صدایشان به صورت غیر ارادی بالا می‌رود.

لحن ملایم و تن صدای آرام
لحن ملایم و تن صدای آرام

۵٫ دست بدهید

دست دادن نشانه از خوش آمد گویی و اعتماد به نفس است. دست دادن را اکثر ما در حین برخورد با هم دیگر و ملاقات انجام می‌دهیم. دست دادن شما نباید شل باشد. زیرا، این از ضعف بودن شما نشات می‌گیرید. علاوه بر اینها هم اگر به صورت سفت باشد پرخاشگری شما را نشان می‌دهد. شما باید به صورت عادی و بدون هیچ کم و کسری انجام دهید. اگر در حین دست دادن از لبخند استفاده کنید می‌توانید تاثیر بسزایی را بر روی طرف مقابل بگذارید.

۶٫ تماس چشمی برقرار کنید

در حین ملاقات و حرف زدن به چشمان نگاه کنید. با این کار شما می‌توانید هر از گاهی لبخندی را زده و به معنی تایید سرتان را تکان دهید. هیچ وقت در وسط حرف ها نپرید و تا آخر سخنرانی منتظر بمانید تا در آخر سوال های خود را بپرسید با انجام این کارها افراد احساس مهم بودن می‌کنند.

اگر شما از تماس چشمی پرهیز کنید نشانه غیر حرفه و ناکارآمدی شماست. توجه داشته باشید که بیش از حد خیره نشوید چون باعث می شود شما به فردی گستاخ شناخته شوید.

برقراری تماس چشمی با زبان بدن
برقراری تماس چشمی با زبان بدن

۷٫ لبخند زدن

یکی از دیگر راه‌هایی که باعث می‌شود در سخنرانی بر دیگران تاثیر بگذارید، لبخند زدن است. هیچ وقت لبخند را فراموش نکنید. اگر شما لبخند بزنید و آن را با سر تکان دادن ترکیب کنید به معنی خوب گوش دادن است. در واقع لبخند زدن چیزی است که هیچ وقت نمی تواند همانند حرکت دست، پا، بدن و غیره پنهان شوند. همین لبخند زدن باعث داشتن روحیه بالا در خودتان نیز می‌شود.

۸٫ با دستان صاف بنشینید و بایتستید.

هنگامی برای گفتگو می نشینید، بهتر است دستانتان را به هم قفل نکنید و دست به سینه نشینید. این حرکت باعث می‌شود شما حالت دفاعی داشته و بگویید که علاقه چندانی ندارید. و اگر دستانتان نیز در پشت باشد نشانه از قدرت و اعتماد به نفس است. اما بهترین کار برای جلسات و خرف زدن استفاده از دستان در راستای بدن و کارها می‌باشد.

حالت دست در زبان بدن
حالت دست در زبان بدن

۹٫ از شل نشستن و ایستادن پرهیز کنید

اگر شما عادت دارید که بر روی صندلی لمیده و خود را به شل نگه دارید و بنشینید بهتر است بدانید که نشانه از ناچیز بودن و بدون اعتماد به نفس بودن می باشد. این چنین نشستن می‌گوید شما بی خیال و علاقه هستید. همچنین با تحقیقات انجام شده دریافتند که این شل نشستن و ایستاندن باعث ضعیف شدن اعتماد به نفس می‌شود.

۱۰٫ با هیچ چیزی ور نروید.

ممکن است شما هم عادت داشته باشید که با سوییچ ، موها، خوردن لب ها، مشغول شدن با گوشی … ور بروید. این رفتارها باعث می‌شوند که فردی بی تمرکز تلقی شوید و با بی ادبی علاقه خاصی به گفتگو ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − پنج =