۱۲ راز برای قدرتمند کردن نام برند شخصی تان

۱۲ راز برای قدرتمند کردن نام برند شخصی تان

چگونه یک برند شخصی قدرتمند می تواند در نیل به موفقیت بزرگ کمک کند.

به فردی نگاهی داشته باشید که در تجارت و زندگی پیروز است و معمولاً مشاهده خواهید کرد که فقط تجارت شان نیست که بخوبی کارمی کند؛ آنها یک برند شخصی موفق هم دارند. این کارآفرینان کارآزموده استراتژی های ارشدشان را برای لبریزکردن برند شخصی شان به اشتراک می گذارند. در فرایند، شما مشتریان سرسختی را خلق خواهید کرد که بمدت سالیان از شما خریداری می کنند.

۱- خودتان را به یک سوپراستار تبدیل کنید.

بهترین راه برای ساخت نام تجاری تان یک سوپراستار است درجاییکه هستید. بازیکن خط خمله تام بردی افسانه ای شد. وطن دوست های نیوانگلند حق انتخاب کل را پیرامون وی ایجادکرد. سعی نکنید عقب بکشید و یک نام بسازید. نام تان بهمان خوبی دستاوردها است. گرنت گوردون، کارشناس فروش های ارشد امپراتوری املاک و مستغلات ۵۰۰ میلیون دلاری را ساخته است، مولف بهترین فروش NYTی Be Obsessed یا Be Average و میزبان The Cardone Zone؛ گرنت را در فیس بوک یا یوتیوب دنبال کنید.

۲- انتشار، انتشار، انتشار

کتب، مقالات را در نشریات برتر، ویدئو و غیره منتشرکنید. این ابزارها اعتبارتان را می سازند، سبب می شوند در رقابت مقاومت کنید و شهرت تان را ارتقا دهید. قبل از انتشار اولین کتابم، به ساخت برندهای سلبریتی های معروفی همچون تونی لیتل و یلی مایز کمک کردم. اگرچه پروفایل های شان را بالا بردم، هیچ کسی نمی دانست من که بودم. یعنی وقتی من دانستم باید با انتشار مضامیم خودم شروع کنم نمی توانستم برندم را بسازم و خودم را در بازارهای جدید جلومی برم. یک هدف برای انتشار کتاب خودتان بسازید اما با مقالات کوچک، ویژگی ها و مجله های دیجیتالی شروع کنید- کوین هرینگتون، مخترع برنامه های اطلاعاتی تبلیغاتی، پیشکسوت صنعت «همانطورکه در تلویزیون مشاهده می شود»، و شارک اورجینال روی تنک شارک با ارزش شبکه ای ۴۵۰ میلیون دلار.

۳- وانمودکنید درحال ساخت برنامه ی بسیار موثر هستید.

اکثر افراد سعی می کنند برند شخصی شان را ازطریق پست های تصادفی رسانه ی اجتماعی درمورد هرچه در زندگی شان رواج دارد بسازند. اما مهمترین استراتژی شما گفتن داستان های شگفت انگیز است  مشابه آنچه بلاک باستر همانند بازی ترونز نشان می دهد. با چیزی جاذب شروع کنید- من ویدئوی یوتیوب لامبورگینی را پست کردم که ویروسی شد.

همانند همه ی داستان های شگفت انگیز در یک فیلم یا کتاب، ندرتاً یک کاراکتر وجود دارد. یک طرح اصلی با درام، تردید، غافلگیری، ایجاد کاراکتر و فرمی از قدرت تشخیص وجود دارد- یعنی چگونه کارداشیان ها یک برند بسیاربزرگ می شود. برند بیش از فقط کیم کارداشیان است؛ خانواده و تاریخ شان است، افرادی که با آنها قرارملاقات ترتیب می دهند و حتی بادی گاردها. خوراند اسنپ چت من هرگز فقط درمورد من نیست و برندسازی شخصی تان نباید هرگز درمورد شما باشد. داستان های شگفت انگیزتان را با پست منظم درمورد افراد اصلی در زندگی تان (مثلاً همسر، فرزندان، سگ و باغبان) خلق کنید- تای لوپز- مخترع و شریک یا مشاور برای بسیاری از تجارت های مولتی میلیون دلاری؛ با تای در فیس بوک یا اسنپ چت ارتباط برقرارکنید.

۴- گزارش خودتان را منتشرکنید.

یک گزارش آماری صنعتی را منتشرکنید و پس از آن از خودتان نام ببرید. گزارشگران و تولیدکنندگان همیشه برای پشتیبانی از داستان هایی که می خواهند بنویسند یا تولیدکنند به آمار نیازدارند، بنابراین به آنها آمار بدهید و آنها به شما نقل قول خواهند داد. وقتی من اولین بار گزارش کورکوران را در صفحه ی اول نیویورک تامیز بعنوان کارشناس صنعت منتشرکردم- باربارا کورکوران- موسس گروه کورکوران و شارک روی شارک تنک.

۵- هرجایی که  مخاطبان تان حضوردارند صحبت کنید.

هیچ چیزی برند شخصی تان را بیش از افزودن ارزش کلان برای مستمعین تان ازطریق آموزش نمی سازد. در رویدادها، وبینارها (سمینارهای اینترنتی)، کنفرانس ها و پاتوق ها صحبت کنید. شاه لیستی از افراد میزبان این گردهمایی ها در شبکه تان خلق کنید. یک رویکرد ارتباطاتی ساده خلق کنید: به آنها دسترسی داشته باشید و گواهینامه ها، اعتبارنامه ها و سوابق پیشین را قرادهید. سپس، برخیزید و صحبت کنید، آموزش دهید و ارزش آفرینی کنید. برند شخصی تان همراه با مستمعین و عواید شروع به رشد خواهد کرد- کام میرزا، مدیرعامل فیتنس اکسپودوبی و مرد ۵۰۰ میلیون دلاری؛ عدم موفقیت در ۸ کمپانی و امروزه یک امپراتوری ۹ فیگور با بیش از ۶۰۰ کارمند اداره می کند.

۶- شخصی کنید.

هرکس در روش خودش منحصربفرد است و افراد تمایل دارند با افراد حقیقی دیگر ارتباط داشته باشند. داستان تان را به اشتراک گذارید. من داستانم را غالباً درمورد چگونگی شروع در ۱۴ سال قبل به اشتراک می گذارم و تقریباً ۲ بار قبل از رسیدن به موفقیت حال حاضرم ورشکست شدم. مانی خوشبین، رئیس کمپانی خوشبین و مولف Contrarian PlayBook با تقریباً ۱۴ بی خانمان به آمریکا رسید و اینک یک ارزش خالص ۹ فیگوری دارد؛ سرگذشت باورنکردنی مانی را در اینستاگرام دنبال کنید.

۷- بهترین شکل زندگی تان را بدست آورید.

سلامت جسمی تان را به حداکثر برسانید. وقتی احساس فوق العاده ای دارید، در یک وضع روانی خیلی خوب به سرمی برید و این وضعیت درمیان افراد می درخشد و در شما کاملاً تشدید می شود. با یک برافروختگی سلامتی و یک ذهن که کارمی کند، توجه ۱۰ برابری را بدست می آورید- لان کلارک، موسس و مدیرعامل Activation Products

۸- مستعین تان را به صورت منظم مجاب کنید.

بزرگترین چیزی که می توانید برای ارتقای برند شخصی انجام دهید تان مجاب کردن دائمی افراد است. در رویدادها صحبت کنید، رویدادهای خودتان را اجراکنید، ویدئوهای بازاریابی خودتان را توزیع کنید. با چنین کاری، برند شخصی خودتان رشد خواهد کرد همانطورکه افراد شروع به برقراری ارتباط با شما و محصول یا خدمات تان خواهند کرد بجای شرکت تان. کیم بارت، مالک Your Social Voice

۹- هر روز در فیس بوک جریان داشته باشید (زندگی کنید).

Seth Godin می گوید بهترین راه برای خلق یک برند خلق اعتماد در بازار است. برای خلق اعتماد، باید توجه بدست آورید و ارزش آفرینی کنید. برای من، هیچ جایگزینی برای زندگی فیس بوکی وجود ندارد. اگر شما یک جریان زنده در زندگی فیس بوکی هر روزه با ارزش و مضامیم انجام نمی دهید، ارزش بسیار زیادی را روی جدول ازدست می دهید- کالوین کویلز- مدیرعامل Young & Wildly Successful؛ ۲۶ ساله و YWS را به ۹ فیگور در ۱۰ ماه رشدداد.

۱۰- هر روز یک درصد را بهبود دهید.

اگر بتوانید چیزی را که در سرتاسر روز انجام می دهید فقط یک درصد بهبود دهید، بنابراین بازده ی جمعی را به میزان باورنکردنی اضافه می کنید. با اتخاذ این مفهوم از بازده حاشیه ای، به تصمیم گیری های بهتر شروع کرده اید و باگذشت زمان، آن بهبودهای مداوم زندگی تان را به طورمثبت ارتقا می دهند و بیش از آنچه می توانید تصورمی کنید. جاش بلک، مخترع، کارآفرین و مدیرعامل GroupM Content در آسیا؛ گروپ ام بزرگترین گروه سرمایه گذاری رسانه ای دنیا با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در صورتحساب ها است.

۱۱- سیستم های برندسازی را خلق کنید.

ایجاد سیستم هایی که دائماً بسازند و از برندتان پشتیبانی کنند مهم است-مهم نیست چه کاری می کنید. بسته به تجارت تان، به سیستم هایی برای انتشار محتویات تازه ی بلاگ، دنبال کردن صحبت مشارکت ها و بازاریابی منظم نیازخواهید داشت. اما نیازی به پیچیدگی سیستم نیست، می تواند بسادگی افزودن رسانه ی اجتماعی به تقویم روزانه تان باشد و مقوله ی بلاگ را با زمان بندی هفتگی بنویسید. روندا ار.سوان، موسس و مدیرعامل Your Brand Is My Business (برند شما تجارت من است) و Freedom-Preneur Movement

۱۲- قبیله تان را بیابید و پرورش دهید.

کسب اعتماد و روابط لازم با ساخت یک تصویر شخصی از سال ها اجرای هدفمند و ارادی می آید. از یک قبیله ی کوچک و وفادار از افرادی ساخته می شود که نصایح شما را گوش کردند و یا آن پول را ساختند. قبیله ی من از آنهایی ساخته شد که آماده کرده بودم اقدامات بزرگ انجام دهند. معدودی وجود داشتند که من زمان بیشتری را سرمایه گذاری کردم چون پتانسیل موفقیت آنها را دیدم. نتیجه؟ تبلیغات دهان به دهان درمورد میل به مشاهده ی افراد موفق و آگاهی از مجموعه مهارت ویژه در تجارت الکترونیک که مطالبه می شد. نیل توا، شریک موسس آکادمی eCom Pro

منبع : تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 14 =