۱۲ قانون کارما و چگونگی تاثیر آنها بر زندگی

12 قانون کارما و چگونگی تاثیر آنها بر زندگی

مفهوم کارما قرن‌ها است که موضوع گفتگوی فلسفی است. به طور خاص، عواقب کارما خوب و بد توسط بسیاری از متفکران برجسته جهان، از جمله دالای لاما توضیح داده شده است. بهتر است در همین ابتدا بگوییم که کارما درک راحتی همانند تلویزیون‌های مدرن و کتاب‌های خودآموز ندارد. برای کارما برنامه‌ها و تفکر کارمایی وجود دارد. اینکه شما کارما را درک کنید در موفقیت و رشد شخصی بسیار موثر می‌باشد که بهتر است در ادامه برای اینکار ۱۲ راهکارهای زیر را بررسی کنید.

استفاده از کارما برای موفقیت در زندگی

کارما چیست؟ این کلمه معادل سانسکریت به معنای عمل یا کنش است. جهت درک این فلسفه شرقی چندین مدل غربی وجود دارد. این عبارت هم معنی با قانون نیوتن گرفته می‌شود که هر عملی یک عکس‌العمل دارد. در این میان قانون طلایی نیز می‌تواند نمای کلی کارما برای افرادی که مسیحی هستند و یا با سنت مسیحیان بیشتر آشنا هستند، باشد. زمانی که ما سخن می‌گوییم، فکر می‌کنیم و یا هر کار دیگری را انجام می‌دهیم آغازگر نیرویی بوده‌ایم که عکس‌العملی را به ما نشان می‌دهد. این بازگشت نیرو ممکن است، تعدیل شود، تغییر یابد یا تعلیق شود. اما عموم مردم هرگز قادر نیستند که آن عکس العمل را از بین ببرند.

استفاده از کارما برای موفقیت در زندگی
استفاده از کارما برای موفقیت در زندگی

کارما در بودیسم

کارما از اصول اساسی بودیسم است. در واقع موضوعات مهم بودیسم شامل کارما و تناسخ می‌شود. ساده‌ترین انرژی، کارمایی است. چرخه بی پایان تناسخ مجدد توسط کارما در طول زندگی تکرار می‌شود. گرچه ممکن است مانند تقابل‌های قطبی به نظر برسند ، اما مفهوم بودایی ذهن آگاهی و مفهوم غربی دعا مشابه هم است. ذهن آگاهی همان چیزی است که در هنگام مدیتیشن اتفاق می افتد. مدیتیشن زمانی است که فرد در مورد کارمای خود تامل می‌کند. عادت به خاموش کردن جهان و کنار گذاشتن افکار برای تمرکز بیشتر بر مفاهیم متافیزیکی، نیاز به تمرین دارد. به هر حال این فرصتی نیز برای شماست که خواسته‌های خود را آشکار کرده و خود را از انرژی منفی خلاص کنید.

بخشی از تفاوت فلسفه غربی و بودیسم ، دیدگاه کلی شخص است. به عنوان مثال، در مورد مسیحیت ، فرد گناهکار است و همواره در تلاش است تا با خدا به حق برسد. وقتی با بودیسم مقایسه می‌شود ، مردم موجودات الهی هستند.

همه موجودات زنده مستحق عشق الهی هستند و عشق با درک جایگاه در جهان تجلی پیدا می‌کند. این امر نه تنها حین مدیتیشن ، بلکه در طول فعالیت‌های روزانه نیز انجام می‌شود. هر کاری که شخص انجام دهد چه مثبت یا منفی، کارما را به آن وصل کرده است. سرانجام ، کارما مشخص می‌کند که وقتی دوباره تناسخ می‌شود فرد به یک سطح بالاتر رود یا اینکه همچنان در همان جا باقی بماند.

قانون کارما در بودیسم
قانون کارما در بودیسم

۱۲ قانون کارما

درک قانون کارما این است که متوجه شویم چگونه اقدامات ما، ارزشهای معنوی را منعکس می‌کند که در نهایت زنان و مردان نیرومندی ایجاد شود. ایده غربی در مورد مجازات کارما برای انجام کار اشتباه ، تنها بخشی از داستان است. کارما در هر یک از ویژگی های یک شخصیت منعکس می‌شود .

اهداف نیز مهم هستند. درک کارما می تواند به فرد در تغییر عادات بد کمک کند. فردی ممکن است از کارها و اعمال خود آگاه نباشد، ولی در نهایت کاری انجام دهد که بالاخره نتیجه کارهایش به خود برگردد. این توجیه که این قانون محصول دست انسان است یا جهان برای نادیده گرفتن کارما خوب نیست. قوانین کارما به عنوان راهنمایی برای چگونگی تاثیر مثبت یا منفی بر شما و اطرافیانتان است که در اینجا بیان می‌کنیم.

در اینجا قبل از شروع به این ۱۲ مورد توسط آکادمی کاریزما بهتر است کارما و قانون کارما را با مثالی بهتر توضیح دهیم. زندگی جعبه‌ای بزرگ است که شما اگر کاری خوب انجام دهید چیزی خوب را در درون آن قرار می‌دهید. همچنین این برای موارد بد و خنثی نیز صدق می‌کند که در داخل جعبه می‌گذارید. کارما به عنوان نیروی دنیا است که چیزهای از درون جعبه را به شما تحویل می‌دهد. پس هر چه شما چیزهای خوب بیشتری در داخل جعبه قرار دهید احتمال بیشتری وجود دارد تا چیز خوبی نصیب شما شود.

۱٫قانون بزرگ کارما

برای تعالی روح خود باید ابتدا قبل از هر چیزی چون اشیا و آدم‌های اطراف خود را تغییر دهید. تنها درون ما است که می‌تواند روح ما را برای تعالی بارور کند. با تغییر قلب خواهیم توانست دنیا را تغییر دهیم.

قاون بزرگ کارما می‌گوید که ما با تغییر قلب و درون خود می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم
قاون بزرگ کارما می‌گوید که ما با تغییر قلب و درون خود می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم

۲٫ قانون آفرینش

در این جا قانون خلقت می‌گوید؛ زندگی به سادگی قابل ادامه دادن نیست و باید مشارکت داشته باشید. شما نمی‌توانید این انتظار را داشته باشید که به سادگی بنشینید و همه چیز در جای خود قرار گیرد. هر چیزی که در اطراف ما باشد سرنخ‌هایی برای حالت درونی ما است. یعنی به صورت کلی ما دنیا هستیم و باید خود را با چیزهایی محاصره کنیم که در زندگی می‌خواهیم و نیاز داریم.

۳٫ قانون فروتنی

این قانون در کارما می‌گوید برای تغییر هر چیزی باید آن را ابتدا بپذیرید. شما نمی‌توانید مسیر خود را تغییر دهید مگر اینکه مایل باشید با حقایق ناراحت کننده درباره رفتار خود رو به رو شوید. در عین حال اگر کسی را که مخالف است دشمن خود بدانیم روی سطح بالاتر خود تمرکز کرده و نمی‌توانیم به صورت معنی دار پیشرفت داشته باشیم.

۴٫ قانون رشد

شاید این را شنیده باشید که می‌گویند که هر جا بری متعلق اونجایی.

این قانون تصریح می‌کند که مردم و مکانهایی که شما در آن ساکن هستید کاملا انتخاب شماست. ما مسئول تغییر خودمان هستیم. ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که شرایط و جهان تغییر کند تا زمانی که خودمان تغییر کنیم. اگر ما رشد و بهتر شویم جهان ما هم اصلاح می‌شود و تغییر می‌کند.

قانون رشد کارما می‌گوید که ما با تغییر و رشد خود می‌توان جهان را اصلاح و تغییر دهیم
قانون رشد کارما می‌گوید که ما با تغییر و رشد خود می‌توان جهان را اصلاح و تغییر دهیم

۵٫ قانون مسئولیت

در اینجا قانون مسئولیت پذیری می‌گوید؛ یک حقیقت جهانی وجود دارد و آن هم این است که هر چیز در اطراف ما است همانند آینه می‌ماند و خود را در داخل آن مشاهده می‌کنیم. یعنی در زندگی اشتباهی وجود ندارد و اگر شما اشتباهی می‌بینید قطعا در شما اشتباه وجود دارد. ما باید هر یک مسئولیت خود را بر عهده داشته باشیم. باید برای تغییر خودمان را تغییر دهیم نه جهان هستی را.

۶٫ قانون اتصال (مرتبط)

این قانون نشان می‌دهد که جهان وصله‌ای از انرژی بهم پیوسته است. به عبارت ساده، شاید شما دو چیز را مشاهده کنید که به هم مرتبط نباشند ولی این چنین نیست. هر چیزی به هم مرتبط است. اگر شما با پای چپ قدم بر می‌دارید با پای راست مرتبط است. پس گذشته، حل و آینده با هم ربط دارند.

۷٫ قانون تمرکز

قانون تمرکز یکی از مهمترین موارد است. قانون تمرکز بر این بیان است که نمی‌توان همزمان به دو موضوع مختلف فکر کرد. این ثابت شده علم است که شما می‌توانید در یک زمان تنها به یک موضوع و نیمی از موضوع دیگر فکر کنید. همین باعث می‌شود تا ما صحبت کنیم. اگر شما در حین فکر کردن به صحبت کس دیگری گوش دهید فکر شما نیمه کاره خواهد بود. باید قبل از صحبت کمی فکر کنید.

قانون تمرکز کارما می‌گوید ما در یک زمان تنها می‌توانیم بر یک موضوع تمرکز کنیم
قانون تمرکز کارما می‌گوید ما در یک زمان تنها می‌توانیم بر یک موضوع تمرکز کنیم

۸٫ قانون بخشش

خلاصه این عنوان به این صورت است که از هر دست بدی از همان دست می‌گیری.

اگر شما خسیس باشید و درهای خود را قفل کنید و با دسته بسته بنشینید، هرگز قادر نخواهید بود در قفل شده را باز کنید. اگر می‌خواهید دنیای باز و زیبا داشته باشید باید خود اقدام به ساخت کنید.

۹٫ قانون اینجا و اکنون

در قانون حضور می‌گوید؛ هنگامی که مرکز کنونی جایی که در آن لحظه قرار دارید محور باشید. تنها در این صورت می‌توانید تصمیم بگیرید که کجا می‌خواهید بروید ، و اقدامات لازم را برای رسیدن به آنجا انجام دهید. این مهم است که شما به گذشته خود نگاهی بیاندازید و بدانید آینده به کجا می‌روید. ولی به همان اندازه لازم است در زمان حال باشیم و با زندگی در لحظه درگیر آینده نباشیم.

۱۰٫ قانون تغییر

به عبارت کاملا ساده، تاریخ تا زمانی که ما بتوانیم درس‌های آن را فرا گیریم و کنترل زندگی را در دست داشته باشیم تا مسیر را تغییر دهیم خود را تکرار می‌کند.

قانون تغییر کارما می‌گوید تا زمان تغییر خود و پیدا کردن مسیر دنیا کارهایش را تکرار می‌کند.
قانون تغییر کارما می‌گوید تا زمان تغییر خود و پیدا کردن مسیر دنیا کارهایش را تکرار می‌کند.

۱۱٫ قانون صبر و پاداش

اگر زحمت نکشید، نمی‌توانید پاداش‌های بزرگی را انتظار داشته باشید.( هر چه بکاری را برداشت می‌کنی) برای اینکه بتوانید برداشتی از شادی و عشق داشته باشید باید خوشحال و دوست داشتنی باشید. هر چه در جهان وجود دارد و می‌آید به شما مرتبط است.

۱۲٫ قانون اهمیت و الهام

هر چیزی را داشته باشید را دریافت می‌کنید. هر چه قدر انرژی بیشتر صرف کنیم با توجه به اینکه ارزش واقعی هر چیزی نتیجه مستقیم انرژی است که برایش در نظر داریم به همان اندازه انرژی نصیبمان می‌شود. نباید از اتفاقات کوچک انتظار تاثیر بر کل زندگی را داشته باشیم. کارهای شایسته را باید انجام دهیم تا الهام بخش تمامی اعمال شود.

با قانون کارما از زندگی خود نهایت استفاده را ببرید

این بسیار مهم است که توجه کنید کجا هستید و کجا می‌خواهید باشید. اعمال این قوانین در زندگی شما چیزی جز مثبت خالص نخواهد بود. چه بخواهید در برنامه خود بودایی تر باشید و چه از نظر قوانین زندگی‌تان متناسب باشید ، اتفاقات خوب به هر صورت به نتیجه خواهد رسید.

1 دیدگاه برای “۱۲ قانون کارما و چگونگی تاثیر آنها بر زندگی

  1. محمد نوری گفته:

    من کتاب فالون دافا و جوان فالون روخوندم در هیچ کدوم از اونها گفته نشده که کارما چیز خوبی‌هست وفقط به عنوان انرژی سیاه ازش یاد شده انرژی سیاه منظور انرژی تاریک هست این چیزهایی که نوشتید و‌گفتید به شدت برای متناقض هست با اون چیزهایی که من در گذشته و نوجوانی خواندم،این چیزهایی که گفتید متعلق به “چی“ و “چی گونگ“ هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =