۵ راه برای کسب درامد بیشتر برای مربیان و مشاوران

۵ راه برای کسب درامد بیشتر برای مربیان و مشاوران

از این راه هایی که امتحان خود را پس داده اند استفاده کنید، تا علاوه بر کمک به دیگران برای رسیدن به موفقیت، خود نیز درامد بیشتری کسب کنید.

اگر تصمیم دارید تا در حرفه مربیگری خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید، من به شما تبریک میگویم. هدایت دیگران کار دشواریست و نیازمند اشتیاق و نیز لذت بردن از ایجاد انگیزه در دیگران، کمک به آنان در جهت شکوفایی کامل توانایی هایشان و سوق دادن آنها به سمت یک هدف مشخص است. باور کنید، مربیگری یک شغل رضایت بخش است و خودم به عنوان یک مربی حس میکنم در جهت هدفی بزرگ که در این مسیر برایم ایجاد شده گام برمیدارم.

همانطور که میشود مطالب بسیاری در مورد اهمیت این حرفه و فواید آن برای خود مربی یا مراجعین نوشت، باید بگویم عامل مهمی که سبب میشود این شغل به عنوان یک حرفه دایمی برای شما باشد به کسب درامد مربوط میشود. البته ممکن است برای شروع کمی مشکل باشد و زمان ببرد اما زمانیکه به این هدف نایل میشوید، به شغل رضایت بخش خود رسیده اید. من در اینجا سعی دارم تا این راه هایی که امتحان خود را پس داده اند و آزمایش شدند را به شما توضیح دهم، تا علاوه بر کمک به دیگران برای رسیدن به موفقیت، خود نیز درامد بیشتری کسب کنید.

  1. حوزه فعالیت مورد علاقه و مناسب خود را بیابید.

اگر بخواهم بیشتر توضیح بدم، باید بگم از خودتان بپرسید “من علاوه بر حرفه کلی خودم به عنوان یک مربی در چه تخصصی میتوانم به مراجعین خودم خدمتی ارایه کنم؟” زمانیکه حوزه اصلی خود را مشخص کردید مثلا تجارت، مشاور شخصی یا شغلی، میتوانید تمرکز خود را معطوف این حوزه کرده و برای خود آوازه کسب کنید و مردم برای دریافت مشاوره در این حوزه نزد شما بیایند. این موضوع به شما کمک میکند تا در این حوزه مردم زیادی تقاضای مراجعه داشته باشند و به دنبال شما بیایند.

برای کشف این حوزه به انگیزه های خود توجه کنید و ببینید حین مشاوره چه چیزی بیشتر به شما انرژی میدهد. دوباره به تجربیاتی که شما را تاکنون ساخته اند فکر کنید. مثلا اگر بچه داری نقطه قوت شماست و شما موفق شدید کودکانی قوی و با ارزشهای اخلاقی مناسب بزرگ کنید، پس از حافظه خود کمک بگیرید و به آن رفتارهایی که سبب شدند آینده برای کودکان شما چنین رقم بخود بیندیشید. همین موضوع میتواند حوزه اصلی شما را مشخص کند و بار دیگر این رفتارها را به جریان بیندازید. این به شما کمک میکند تا در میان مردم آوازه ای بیابید و به طور فزاینده ای به کسب درامد بیشتر بپردازید.

  1. برای خود معابر دیجیتالی تعبیه کنید.

انقلاب در فناوری تاثیر بسزایی در تجارت در سراسر جهان داشته است که مشاوران هم ازین قاعده مستثنی نبوده اند.

استفاده بیشتر از معابر دیجیتالی بمعنای افزایش عبور و مرور مراجعین است و این امر احتمال آشنا شدن مردم بیشتری را با فعالیت خوب شما بهمراه دارد که برای خودشان یا دیگران شما را معرفی میکنند. بهترین راه برای آشنا شدن مردم و مراجعین احتمالی استفاده از فناوری کامپیوتر است.

ساختن یک وبسایت و قرار دادن اطلاعات مربوط و مفید برای جذب مردم و نیز فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله روشهایی هستند که میتوانند شما را به مردم معرفی کرده و به درامد بیشتری بیانجامند.

تجربه شخصی من در مورد استفاده از فناوری دیجیتال برای قرار دادن انواع و اقسام اطلاعات در زمینه خدمات مشاوره باعث شد تا به این باور برسم که تقاضا برای مشاوره از سوی مراجعین افزایش می یابد. حالا مراجعین از پیش میدانند که سبک کارم چگونه است، در چه حوزه ای تخصص دارم و نیز چه موفقیت هایی تاکنون کسب کرده ام.  وبسایت، وبلاگ، ویدیو، صفحه های فیسبوک، کتابهای دیجیتال و سایر موارد رسانه ای از جمله مواردی هستند که من بعنوان فرصت از آنها استفاده کرده ام تا دیدگاه خودم در زمینه مشاوره را معرفی کنم و اگر افرادی نیاز به مشاوره من داشتند به من مراجعه کنند.

  1. بر بازاریابی شبکه ای تمرکز نمایید.

اکنون زمان آن فرا رسیده که از شبکه ای که سالها به ساخت آن مشغول بودید استفاده کنید. روابط شخصی و حرفه ای شما شبکه ای هستند که میتوانند معرف شما باشند و شما و تخصصتان و سخت کوشی شما را برای دیگران تضمین نمایند. البته حتما منابع مناسبی را باید تامین کنید تا آنها بتوانند تصمیمات مناسبی نیز بگیرند. زمانیکه به دنبال استفاده از شبکه های بازاریابی خود هستید و منابع مناسب را در اختیار افراد شبکه خود قرار میدهید، خوب است که اندکی هم آنان را از خدمات مشاوره ای خود بهرمند نمایید که یا رایگان یا با هزینه بسیار اندک در جلسات کوتاه مدت برگزار میگردند.  این کار به شما اطمینان بیشتری از گسترش شبکه و مراجعین میدهد و نیز سبب افزایش درامد شما در آینده میگردد.

  1. خدمات رایگان ارایه نمایید.

زمانیکه در این حرفه بعنوان یک مشاور فعالیت میکنید، خواه ناخواه تمایل به انتشار مطالب بسیاری در زمینه تجربیات منحصر به فردی که کسب کرده اید، پیدا میکنید. ایده بسیار جالبی که میتوان استفاده کرد این است که شما وبسایت یا بلاگ و یا کتاب های دیجیتالی تعبیه کنید و بعنوان خدمات رایگان ارایه دهید. مثلا من بسیاری از مشاوران را میشناسم که مطالب خود را در کیندل یا کتابهای خود را در آمازون با مبلغ کم قرار میدهند. زمانیکه کارآموزی مشاوران تازه کار به اتمام رسید ویدیو ها و مطالب شما میتواند برای آنان الهام بخش بوده و به آنان انگیزه دهد و نیز به جذب مراجعیت احتمالی منجر شود. بنا براین بلاگها میتوانند امر بسیار مناسبی در جهت تولید دراند باشند اگر به درستی و هدفمند پایه ریزی شده باشند.

  1. روابط طولانی مدت ایجاد کنید.

در حرفه مشاوره با ذهنی باز و منعطف وارد شوید و روابطی طولانی مدت برای چندین سال آغاز نمایید.

برای خودتا جالب است و البته برای حرفه شما هوشمندانه است اگر خدماتی همچون کارگاه های آموزشی یا سخنرانی و نیز مشاوره گروهی ارایه دهید. البته این زمانیست که شما در این حرفه جا افتاده اید.

بکمک تمام مواردی که ذکر شد شما میتوانید در افزایش جریان بلند مدت تولید درامد قدم بردارید. با تمام این گفته ها بهرحال هدایت افکار کار مشکلی است چه برای تولید درامد و چه برای معروف شدن برند شما بعنوان مربی و مشاور.

منبع : تدبیر فردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =