۵ عامل جهت شروع یک تجارت موفق

شروع یک تجارت موفق

برای شروع کردن به راه اندازی یک کسب و کار موفق علاوه بر داشتن ایده مناسب باید به موارد مختلف نیز توجه داشته باشید و آنها را در نظر بگیرید. برای همین برخی از شما ممکن است نزد افرادی بروید و از آنها مشورت بخواهید تا بدانید کاری که انجام می دهید، میتواند تا چه اندازه ای به موفقیت برسد. یا اینکه با سر زدن به اینترنت اطلاعاتی را دریافت کنید. اما، همه اینها ممکن است نیاز اساسی برای شروع یک کسب و کار و تجارت قدرتمند نباشد.

نکاتی برای موفقیت در کسب و کار

افراد زیادی هستند که در مورد شروع یک کسب و کار موفق فکر می کنند. اما، همه اینها به یک کارآفرین موفق تبدیل نمی شوند. به نوعی صاحب کسب و کار نمی شوند. شما یه گام های ضروری تا راه اندازی یک کار آفرینی موفق نیاز دارید. این عوامل توسط کارآفرینان موفق و میلیونرهای تجاری ساخته شده اند. ما ۵ مورد از آنها را که از اصلی ترین ها می باشند را در ادامه قرار داده ایم تا بتوانید در اوایل کارآفرینی خود بیاموزید و یا تمرین کنید. شاید برخی از شما با محدود بودن زمان بعدها آنها را یاد گرفته و تمرین کنید. اما چیزی که مهم است این می باشد، برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق دیر یا زود هر یک از این پنج نکته را باید برای بهتر شدن یاد بگیرید.

راه اندازی یک کسب و کار موفق
راه اندازی یک کسب و کار موفق

تحلیل بازار

اولین مورد، تحلیل و بررسی بازار است. ما بارها اشاره کرده ایم که تحقیقات بازار برای موفقیت یک گزینه اساسی و مهم است که هر کسی باید انجام دهد. اما بر همین اساس کارآفرینانی که تازه مشاغل خود را راه اندازی کرده اند موفق نمی شوند. آنها اغلب با یک ایده عالی شروع به کار می کنند و چون می ترسند کسی ایده آنها را بدزدد در موردش با کسی صحبت نمی کنند. بنابراین، آنها محصولی را که به فکر خود عالی است به بازار وارد می کنند و بدون هیچ سود و فروشی شکست می خورند.

شمایی که به فکر تبدیل ایده به کسب و کار هستید و می خواهید محصولی یا خدماتی در یک صنعت خاص داشته باشید، ابتدا بهتر است به سراغ افرادی که در آن صنعت می باشند و یا بوده اند بروید و نظر آنها را بپرسید. یک کارآفرین موفق کسی است که تا حد ممکن وقت خود را برای مشورت با این افراد می گذارد تا بتواند به صورت کامل ایده را برای آنها توضیح و راه درست و صحیح را تا حدی یاد بگیرد.

چیزی که شما به دنبالش هستید تفکر منفی نام دارد. یک تفکر منفی کسی است که باعث مشخص کردن سوراخ ها و نقاط ضعف می شود. اگر نمی توانید هنگام شروع کسب و کار خود سوراخ ها و نواقص موجود در برنامه خود را برطرف کنید، نشانه خوبی را دریافت کرده اید زیرا این نشانه بر مبنای موفق نشدن کسب و کار شماست.

ایجاد برنامه کسب و کار

دومین مورد، برنامه ریزی است و شما باید حتما به آن توجه داشته باشید. این بدان معنی است که شما باید قبل از شروع کردن به عملیات کاری خود زمانی را برای صرف آماده‌سازی یک برنامه کاری کامل کنید.

هدف از داشتن برنامه ریزی در تجارت، به عنوان نقشه راه و راهنمای دقیق برای آینده نیست. هدف از ایجاد یک برنامه کاری این است که شما را وادار کند تا از طریق هر مساله‌ای که در آینده با آن روبه‌رو خواهید شد، فکر کنید.

یک کارآفرین موفق کسی است که به تمامی مواردی که ممکن است در طول راه موفقیت اتفاق بیفتد آگاه است و راه حلی برای آنها دارد. اما، صاحبان مشاغل ناموفق افرادی هستند که به هیچ وجه فکر نکرده اند.

تبدیل ایده به کسب و کار
تبدیل ایده به کسب و کار

نظم دادن به پول

سومین مورد، نظم و ترتیب دادن در خرج کردن و استفاده از پول و سرمایه شماست. یک فرد برای شروع کردن به راه اندازی کسب و کار تقریبا به شش ماه کامل هزینه های عملیاتی در بانک نیاز دارد. تقریبا ۹۹% از این پول مصرفی در شش ماه اول را با نام” پول عشق” می شناسند. زیرا با استفاده از این پول است که مردم باعث می شوند شما را دوست داشته باشند و به سمت شما بیایند.

هیچ وقت با این فکر که از بانک ها وام می گیرم و این مبالغ را پرداخت می کنم حساب نکنید. زیرا بانک ها به سادگی برای شروع یک تجارت به صاحب مشاغل وام نمی دهند. چون میزان شکست شما بسیار بالاست و بانک ها هیچ وقت ریسک نمی کنند. بانک ها در تلاش اند تا وام های خوب و محکمی را بپردازند که می دانند به موقع پرداخت می شود.

مذاکره قدرتمند

چهارمین مورد، مذاکره است. مذاکره برای شمایی که یک کارآفرین هستید بسیار متناسب و ضروری است. قبل از هر چیزی شما باید با مراجعه به منابع خاصی اصول دقیق مذاکره را یاد بگیرید. شما باید از هر فرصتی برای موفقیت کسب و کار مذاکره کنید. یک کارآفرین موفق و صاحب مشاغل باید در هنگام خرید، قیمت بهتر محصولات و یا خدمات مذاکره کند. مذاکره برای محافظت از منابع جریان نقدینگی مهم‌ترین چیزی است که می‌توانید برای یک کسب‌وکار کوچک انجام دهید.

برنامه ریزی برای تجارت موفق
برنامه ریزی برای تجارت موفق

مقاومت و انعطاف پذیری

عامل آخر داشتن انعطاف پذیری بالا است. یکی از ویژگی های کارآفرینان موفق این است که همیشه به آینده توجه می کنند و بدترین کار را که ممکن است در هر زمینه ای اتفاق بیفتد را در نظر می گیرند.

زمانی که شما در حین شروع کسب و کار استراحت می کنید و یا سختی های را انجام می دهید باعث می شود تا انعطاف پذیر شوید. بنابراین اگر شما عقب نشینی و فرار کنید خسته کننده تر به نظر می رسد و هیچ سودی برای شما ندارد.

با انجام دادن مراحل بالا و تمرین کردن، توانایی لازم را برای شروع و ایجاد یک تجارت موفق دارید. میلیون ها نفر در گذشته این کار را انجام داده اند و میلیون ها نفر دیگر نیز در آینده این کار را انجام می دهند. افرادی که کسب و کارهای موفق را راه اندازی کرده اند باهوش تر از شما نیستند. بلکه، آنها به سادگی یاد گرفته اند که چه چیزی برای بهتر شدن تجارت خوب است . با پیدا کردن این عوامل آنها را تمرین و یاد گرفته اند تا بتواند راهی مطمئن برای کسب و کارشان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 18 =