۸ نشانه اثبات در مسیر موفقیت

8 Proof signs on the path to success

مسیر موفقیت دارای فراز و نشیب های دشواری می باشد. هر فردی نمی تواند در این مسیر دوام بیاورد و تا آخر آن را بپیماید. شما برای این که بتوانید به موفقیت در کسب و کار و زندگی خود دست پیدا کنید، باید به نکاتی توجه کنید، که اصلا به سن و سال و یا اینکه کجا زندگی می کنید و از این قبیل موارد ربطی ندارد. شما فقط باید فکر و عمل متفاوت داشته باشید.

۸ نشانه طلایی که می گوید در جاده موفقیت قرار دارید.

در حین سفر طولانی برای تبدیل شدن به کارآفرین تاثیر گذار ، در میانه راه تشخیص این که ایده شما خاص می باشد و با موفقیت میتوانید این راه را بپیمایید بسیار دشوار است. بنابراین ما در این مطلب از کاریزما هشت مورد را قرار داده ایم که میتوانید با توجه به آن مطمعن شوید که در مسیر صحیح قرار گرفتید.

مسیر موفقیت
مسیر موفقیت

۱٫ هیجان زیاد در مورد کسب و کار

افرادی که کسب و کار خود را بنا به توصیه خانواده و دوستان یا برای پول شروع می کنند، به احتمال زیاد خواهند سوخت و موفق نمی شوند. چرا که اولا، باید شما خود برنامه ریزی کنید و با توجه به استعداد خود هدف را انتخاب و کارتون را شروع کنید، نه به توصیه دیگران که به جای شما تصمیم می گیرند.

دوما، مفهوم پشت کسب و کار شما باید از ابتدای سفر کارآفرینی تا پایان هیجان انگیز باشد به صورتی که، مثلا وقتی شما در مورد کارتون با دوستان خود صحبت می کنید هیجان انگیز خواهید شد، تا حدی که توان منتظر ماندن را ندارید تا شب تمام شود و صبح دست به کار شوید. (اگرچه اغلب گفته می شود که هیچ پایانی وجود ندارد).

شما باید بنشینید و تمامی دلایل و اهداف خود را از شروع کار تون بنویسید. آیا شما تا به حال به چیزی دست پیدا کرده و یا نزدیک شده اید؟

۲٫ توجه کردن به نظرات مردم

چنانچه ایده شما خوب باشد (و به خوبی به بازار عرضه شود) مردم در مورد آن صحبت خواهند کرد. به رسانه های اجتماعی مراجعه کنید و مکالمات آنها را بررسی کنید. مردم دوست دارند در مورد برند شما و عبارتتون صحبت کنند. آنها مشتاق هستند تا ادامه کار و یا کارهای بعدی شما را ببینید به این ترتیب خواهید فهمید که راه را درست طی کردید.

گفتگوی بسیار و زیبا درباره کسب و کار شما میتواند به شما انگیره خوبی بدهد و بفهماند که این تنها کاری است که می توانید به بهترین نحو انجام دهید.

۳٫ استقبال کردن از انتقاد

اگر شما نتوانید انتقاد را بپذیرید، هرگز قادر به رشد و ارتقا کسب و کار خود نخواهید بود. انتقادها ممکن است به شکل ناخوشآیند باشند، اما بسیاری از آن ها حوزه های بهبود را شناسایی می کنند.

چنانچه شما انتقاد پذیر هستید و میتوانید آنها را برای اصلاح در نظر بگیرید بسیار جلوتر از افراد انتقاد ناپذیر هستید و موفق می شوید. به دور انداختن انتقادهای به درد نخور و پوچ بپردازید و آنهایی را که باعث ارزشمندی و راهنمایی در کسب و کار شما می شوند را به خود جذب کنید.

۴٫ شما تمایل دارید و می توانید با تغییر سازگار شوید.

کارآفرینان موفق درک می کنند که دنیای کسب و کار سیال و به نحوی قابل تغییر و روان است. به همیت ترتیب هر کسب و کاری چه کوچک و چه بزرگ، باید همراه زمان تغییر کند تا خدماتی که برای مشتریان لازم است را برآورده کند.

کارهایی موجود بوده اند، که محصولات آنها خدمات را پوشش می دهند. اگر شما جزو افرادی هستید که خود را فرصتی برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان و رسیدن به عظمت بلند مدت نمی دانید موفق نخواهید شد.

۵٫ درآمد خالص شما باعث می شود هزینه های اضافی شما معقول به نظر برسد.

زمانی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، برای انجام کارهایی نظیر طراحی وب سایت، طراحی لوگو، نمونه های اولیه محصول و سایر هزینه های مختلف باید پولی را پرداخت کنید. این میتونه برای شما خوش آیند نباشد. چرا که از حساب شما مبلغ هایی کسر خواهد شد، و شما مطمعنا با خود می گویید که آیا این پول در آینده جبران می شود یا نه!

به صورت متوسط برای کسب و کارهای مختلف اغلب بین ۱۲ تا ۳۶ ماه طول می کشد تا کسب و کار کاملا سودآور شود، اما اگر درآمد قابل قبولی را قبل یا در همان مرحله داشته باشید، مطمعنا راه خود را درست طی کرده اید. شما باید از تمامی مخارج کسب و کار خود سوابق دقیق داشته باشید، با این کار شما میدانید که چه کرده اید و با درامد کمی که داشته باشید کمتر دلهره خواهید داشت.

اگر به دنبال راه هایی جهت سرعت بخشیدن به روند بازگشت سرمایه به کسب و کار خود هستید، اشتباه می کنید. چرا که  یک علامت تجاری خوب راه طولانی را برای طی کردن خواهد داشت.

درآمد خالص
درآمد خالص

۶٫ از اشتباهات خود درس یاد بگیرید

افراد موفق کسانی نیستند که اشتباه نمی کنند. افراد موفق اشتباه های خود را با خوش آمد گویی همانند انتقاد قبول می کنند و از آنها یاد می گیرند تا در دفعات بعدی استفاده کنند.

به جای اینکه افسرده و ناراحت شوید و حس شکست را پیدا کنید، سعی کنید از اشتباهات خود یاد بگیرید: چه کاری می توانید بهتر انجام دهید؟ چه موانعی را می توانید برای جلوگیری از این مشکل برای دوباره داشته باشید؟

۷٫ راضی نگه داشتن خود برای تلاش بیشتر

اگر تا این جای کار از پیشرفت خود راضی نیستید، باید اطمینان حاصل کنی در فرایند راه اندازی، تفاوت هایی را ایجاد می کنید. هر ۶ ماه یک بار خود و یا با تیم تون به چک کردن فرایند بپردازید و با دقت بسیار تجربیات خودتون رو بررسی کنید. این نه تنها به حل کردن مشکلات کمک می کند بلکه مواردی را که از چشم شما دور مانده است را نمایش می دهد.

Success

۸٫ شما پشیمان نیستید

شما حتما در مورد کارتون تحقیق کرده اید و می دانید که کارآفرینی پر از فراز و نشیب های بسیاری است. چنانچه میل به موفقیت شما با وجود سختی ها بیشتر شده است پس میتونید تایید کنید که پشیمون نیستید. آن هایی که واقعا قصد دارند کارآفرین شوند، به کار سخت علاقه دارند، مهم نیست که چه نتایجی حاصل آنها می شود. شور و انرژی که برای شروع به تاسیس یک شرکت دارید کافی است که بدون توجه به شرایط به جلو حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =