۹ رازی که افراد خوشحال به شما نمی‌گویند

رازهایی که افراد خوشحال به شما نمی‌گویند

آیا تا به حال متوجه شده‌اید که برخی افراد همیشه خوشحال هستند؟مطمئنا همه شما آنها را ملاقات کرده‌اید. این افراد انسان‌هایی با انرژی هستند که زندگی را دوست داشته و از آن لذت می‌برند. همچنین ما بسیار دوست داریم این افراد را در کنار خود داشته و همانند آنها باشیم. بنابراین، بیشتر افراد سوالی را با خود دارند و آن هم این بوده که راز این افراد برای خوشحالی چیست؟ آنها چه کاری انجام می‌دهند که مردم ناراضی انجام نمی‌دهند؟ بسیار ساده می‌توانید با بررسی موارد زیر توسط آکادمی کاریزما به جواب خود دست پیدا کنید. این موارد همان‌هایی هستند که افراد خوشحال انجام می‌دهند و افراد ناراضی از آن دوری می‌کنند.

برای خوشحال بودن چه کارهایی را باید انجام داد؟

در واقع هر فردی که خوشحال است خود این انتخاب را انجام داده است که هر روز این چنین باشد. مورد مهمی که باید بدانید این است که این افراد نیز همانند مردم عادی با مشکل و سختی نیز روبه رو می‌شوند، ولی با سلاحی که به نام خنده همراه خود دارند می‌توانند زندگی که لایقش هستند را داشته باشند. چرا که، همه لحظات زندگی که با خوشی همراه نیست و در برخی از مواقع انسان بارها به زانو در می‌آیند. در همین لحظات است که باید برای شاد بودن تلاش کنید. شاید بگویید این افراد همانند ما نیستند و تمامی چیزهای مورد نیاز را در زندگی خود دارند. درست است این چنین می‌باشد و تنها راز آنها خوشحالی واقعی است.

کارهایی که برای خوشحال بودن باید انجام داد
کارهایی که برای خوشحال بودن باید انجام داد

۱٫ شکرگذار هستند

افراد خوشحال اصلا برایشان مهم نیست که چه چیزهایی را می‌خواهند و در زندگی ندارند. آنها انسان‌هایی هستند که برای هر چیزی که در زندگی دارند شکرگذار و سپاسگذار هستند. آنها از اینکه شاغل هستند سپاسگزار هستند. از سلامتی خود، از اینکه عزیزان ، خانواده و دوستانشان را دارند سپاسگزار هستند. برای اینکه شما خوشبخت باشید بسیار مهم است که آنچه را دارید درک و مشاهده کنید و بابت آنها سپاسگذار باشید.

۲٫ محاصره خود با افراد مثبت اندیش

یکی از عادت و راز افراد خوشحال این است که از افراد منفی نگر دوری می‌کنند. درعوض، آنها بیشتر وقت خود را با افراد مثبت اندیش، خوش‌بین، دلگرم کننده و سرگرم کننده می‌گذرانند. شکی نیست که کیفیت زندگی شما در ارتباط مستقیم با کیفیت افرادی است که شما با آنها می گذرانید. این می‌تواند برای موفقیت و رشد شخصی شما مهم و موثر واقع شود. اگر وقت خود را در اطراف افراد ناراضی سپری کنید که زیاد رشد می‌کنند ، کمتر خوشحال خواهید شد. زیرا خوشبختی مسری است و می‌تواند به افراد انتقال یابد.

محاصره در بین افراد مثبت اندیش می‌تواند باعث خوشحالی شود
محاصره در بین افراد مثبت اندیش می‌تواند باعث خوشحالی شود

۳٫ از چیزهای کوچک زندگی لذت می‌برند

افراد خوشحال و خوشبخت انتظاری برای “رویدادهای بزرگ” ندارند. این افراد از هر چیزی در زندگی، حتی از کوچکترین آنها لذت می‌برند. چه یک گل کوچک که تازه شکوفه داده است، لبخندی ساده، یک غروب دوست داشتنی یا خندیدن با یک همکار در محل کار باشد. انسان‌های خوشحال وقت می‌گذارند تا به آنها توجه کنند و متوجه لحظه‌های کوچکی می‌شوند که زندگی را بسیار شیرین می‌کند.

۴٫ به دیگران کمک می‌کنند

افراد خوشحال بدون هیچ دلیلی به دیگران کمک می‌کنند. آنها بدون اینکه انتظار داشته باشند کسی از آنها تشکر و یا جبران کند به نیازمندان و دیگر افرادی که نیاز به کمک دارند کمک می‌کنند. در واقع این یکی از مهمترین عادات افراد موفق است. نشان دادن مهربانی و کمک به انسان دیگری در کره زمین نه تنها باعث می‌شود فرد دیگر احساس بهتری داشته باشد بلکه باعث می‌شود فرد خوشحال کننده احساس خوشبختی کند. زیرا در حقیقت آنها اول خود را با این کار قبل از دیگران خود را خوشحال می‌کنند.

مهمتر از همه این می‌باشد که آنها نیز در حین کمک خواستن بدون حس مغرور بودن از دیگران کمک می‌خواهند تا کار خود را با بهترین شکل انجام دهند.

فردی که به دیگران کمک کند در واقع با کمک به خود خوشحال می‌شود
فردی که به دیگران کمک کند در واقع با کمک به خود خوشحال می‌شود

۵٫ استقبال از تفاوت‌ها

تمامی افراد روی کره زمین با هم تفاوت دارند. اما، هر کسی از این تفاوت آگاه نیستند. افراد خوشحال بر این تفاوت آگاهی کامل دارند. این تفاوت می‌تواند هر چیزی باشد که باعث جدا کردن ما چون مذهب، جنسیت، نژاد و … می‌شود. این افراد تلاشی برای انکار این موارد نداشته و با گرامی داشتن آن را پذیرا هستند. افراد خوشحال بر این عقیده هستند که اگر در دنیا تمامی افراد مثل هم باشند دنیا جای بی نظم و کسالت آور تبدیل می‌شد.

۶٫به انجام کارهایی می‌پردازند که باعث خوشحالی آنها شود

افراد خوشحال عادت فوق‌العاده‌ای دارند و آن هم این است که کارهایی را انجام می‌دهند تا موجب شادی آنها شود. آنها همیشه با لیست بندی کارهای خود را انجام می‌دهند. این لیست با توجه به مواردی است که باید برای توسعه خود انجام دهند و تا حد ممکن باعث شادی آنها شود. آنها سرگرمی و فعالیتهایی را انجام می‌دهند که اشتیاق به آنها دارد و باعث می‌شود احساس خوشبختی کنند. این ممکن است پخت کیک در آشپزخانه ، مونتاژ قطعات هواپیما یا هر کار دیگری باشد. اما آنها فعالیتهای زندگی را شناسایی کرده‌اند که باعث خوشحالی آنها می‌شود و آنها را انجام می‌دهند.

افراد خوشحال کارهایی را انجام می‌دهند که منجر به خوشحالی می‌شود
افراد خوشحال کارهایی را انجام می‌دهند که منجر به خوشحالی می‌شود

۷٫ کینه‌ای نیستند

آدمهای خوشحال افراد کینه‌ای نیستند. یعنی عصبانیت و یا آزاری را اگر در گذشته کسی انجام داده باشد فراموش می‌کنند. آنها اجازه خارج شدن رنج را از بدن می‌دهند. زیرا، هیچ چیزی بدتر از اینکه بار غم‌های گذشته را با خود به دوش بکشید باعث از بین بردن خوشحالی نمی‌شود. آدم‌های خوشحال این را دانسته و تجربه‌ی آزار و رنجی را که متحمل شده‌اند می‌بخشند. همین باعث می‌شود تا با زندگی در لحظه سبک بار تر به جلو پیش بروند.

۸٫ ریسک پذیرند

افراد خوشحال ریسک‌پذیری را دوست دارند. این افراد می‌دانند اگر از منطقه امن خود خارج شوند و به محیط‌های تازه وارد شوند نه تنها دلهره بلکه راهی را برای کسب تجربه‌های تازه و شگفتی خواهند داشت. همین ریسک کردن باعث می‌شود درباره موضوع بیشتر بدانند و علاوه بر این بدانند تا چه اندازه می‌توانند به خود اعتماد کنند که رشد داشته باشند. البته آنها می‌دانند که ممکن است شکست بخورند، ولی باز با اعتماد به نفس بالا به کار خود ادامه می‌دهند و می‌دانند شکست درسی از زندگی است.

افراد خوشحال اکثر در کارهای خود ریسک پذیرند
افراد خوشحال اکثر در کارهای خود ریسک پذیرند

۹٫ روبه رو شدن با ترس

رشد کسب و کار با غلبه کردن بر ترس همراه است و افراد خوشحال این را به خوبی می‌دانند. یعنی به زبان ساده‌تر بهتر است بگوییم در زندگی افراد خوشحال اصلا ترس جایی ندارد. این افراد به سلاح شجاعت به دنبال پیروزی هستند. همین ترس را از آنها دور می‌کند. درست است که درس ترسناک است ولی آنها این را بخشی از زندگی دانسته و با آن به مقابله می‌پردازند و کاملا کنترل زندگی را در دست دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =