ایده کسب و کار کتاب صوتی

ایده کسب و کار کتاب صوتی

کسب و کار با خرید و فروش کتاب یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد اینترنتی می باشد. زیرا امروزه بیشتر افراد برای تهیه انواع کتاب‌های مختلف و کمباب از طریق اینترنت اقدام می‌کنند و این می‌تواند بسیار عالی باشد. همچنین برای این افراد به راحتی قابل یافتن است و در زمان و هزینه آنها صرفه جویی می‌کند. بنابراین ما این مطلب را مرتبط با کسب و کار صوتی آماده کرده‌ایم که می‌توانید در ادامه مطالعه فرمایید.

برای راه اندازی این کسب و کار شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن اقدام کنید. مهمتر از همه در دسته کسب و کارهایی می‌باشد که با سرمایه کمی قابل اجرا است و اکثر افراد با کمی اطلاعات قادر به انجام آن هستند.

ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی

ایده کتاب صوتی بسیار عالی است و می‌تواند برای هر کسی چه افرادی که کتاب خوان هستند و یا چه نه متناسب باشد و آنها را به سمت خود بکشاند. بهتر است بدانید کتاب صوتی روز به روز دارای طرفداران زیادی شده و رشد به سزایی را به خود اختصاص داده است و شما خواهید توانست به براحتی با این ایده موفقیت چشم گیری داشته باشید. برای شروع این کسب و کار بهتر است ابتدا با مفهوم کتاب صوتی بهتر آشنا شوید.

کتاب صوتی چیست؟ یعنی فردی کتابی را با صدای واضح و خوانا می‌خواند و اقدام به ضبط آن می‌کند. این فایل ضبط شده را کتاب صوتی می‌نامند. این را هم مد نظر داشته باشید که شاید برخی توسط نویسنده ضبط شوند. اما، اکثر این چنین نبوده و افراد دیگری اقدام به این کار می‌کنند.

در این میان افراد زیادی نیز هستند که کتاب‌های خارجی را با طرفداران زیاد انتخاب می‌کنند تا به ترجمه فارسی تبدیل کنند و بعد فایل صوتی آن را در اختیار عموم قرار دهند. ولی اگر شما دانش زبان انگلیسی را برای ترجمه ندارید می‌توانید از کتاب‌های فارسی و آماده استفاده کنید.

ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی
ایده کسب و کار خرید و فروش کتاب صوتی

چرا استفاده از ایده کتاب صوتی

اولا؛ اینکه شما خود با کمی تحقیق و مشاهده خواهید فهمید که اکثر افراد دوست دارند کتاب بخوانند و متاسفانه ممکن است زمان، هزینه، حوصله، و … را نداشته باشند. بر همین اساس کتاب‌های صوتی طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است تا در هر جای چه خانه، داخل ماشین، اتوبوس، مترو و هر مکانی فایل قابل گوش دادن باشد. دوما؛ کسی که کتاب را به فایل صوتی تبدیل کرده است آن را با صدای خوانا و شمرده و شمرده می‌خواند و همین باعث داشتن درک بهتر می‌شود. سوما؛ این مورد را می‌توان یکی از ایده‌های کسب و کار خانگی نیز به حساب آورد. چهارما؛ این ایده برای راه اندازی زمان و هزینه کمی را برخلاف درامد بالا نیاز خواهد داشت.

نکته: شما خود با هر صدایی می‌توانید برای ضبط فایل صوتی اقدام کنید. اما، اگر صدای شما شفاف و بدون لرزش و به نوعی دوست داشتن باشد تاثیر بسیار بالایی را برای جذب افراد خواهد داشت. پس بهتر است قبل از هر چیزی بر روی صدای خود کمی کار و تمرین کنید.

چگونگی ساخت کتاب صوتی

آیا تا به حال شده است که با هر دستگاهی صدای خود را ضبط کرده باشید؟ ساخت فایل صوتی برای کتاب نیز این چنین است و کار دشواری نیست. جهت اینکار شما کتاب صوتی را آماده کنید باید کتاب مورد نظر را همراه با یک ضبط صوت داشته باشید. ولی باید توجه داشته باشید که کتاب از قبل مرور شده باشد و بر روی کلمات و هر گونه مورد برای غلط املایی تسلط داشته باشید. بعد از این کار ضبط صوت را برای ضبط زده و در محیط آرام و مناسب اقدام به خواندم کتاب و ضبط صدا کنید. این را هم مد نظر داشته باشید که شما لازم نیست کتاب را یک باره تمام کنید و می‌تواند به صورت فصل فصل برای ضبط اقدام کنید.

توصیه: برای اینکه بتوانید این کار را به زیبای انجام دهیم (البته اصلا مهم و ضروری نیست) خواهید توانست با انواع نرم افزارهای ویرایش صدای کتاب صوتی که توسط خودتان ضبط می‌شود را افکت گذاری کنید. برای مثال ابتدا آن را با موزیکی آرام بخش و زیبا شروع کنید. در وسط که مکث می‌کنید از آهنگ استفاده کنید و ….

چگونگی ساخت کتاب صوتی
چگونگی ساخت کتاب صوتی

چه کتاب‌هایی برای صوتی مناسب هستند؟

مورد مهمی که برای موفقیت در کسب و کار صوتی مد نظر داشته باشید انتخاب کتاب‌های مناسب برای تبدیل به فایل صوتی می‌باشد. شما برای اینکار باید به سراغ کتاب‌هایی با طرفدار زیاد بروید. بهتر است ابتدا زمینه کاری مناسبی را انتخاب کنید. مثلا می‌تواند انواع زمینه‌ها را چون خانواده، کسب و کار، موفقیت، شغل و … را در نظر داشته باشید. بعد به راحتی از طریق اینترنت به تحقیق پرداخته و پیدا کنید چه کتاب‌هایی طرفداران زیادی دارند.

البته برای اینکه بتوانید محبوبیت کتاب را پیدا کنید می‌توانید از انواع روش‌ها چون نظرسنجی در داخل سایت، شبکه‌های اجتماعی ، انجمن‌های اینترنتی و …. استفاده کنید.

گسترش کسب و کار کتاب صوتی

کسب و کار کتاب صوتی اگر با روش‌های مناسب و قدم به قدم انجام شود دارای موفقیت بوده و می‌توانید با جذب افراد زیاد به سمت خود درآمد خوبی کسب کنید. در صورت داشتن سایت بعد از اینکه به درآمد بالایی دست پیدا کردید حتما می‌خواهید آن را نیز گسترش دهید. برای اینکار بهترین راه حل ساخت اپلیکیشن می‌باشد. زیرا امروزه در دست هر انسانی می‌توانید یک گوشی هوشمند مشاهده کنید.پس، با اپلیکیشن می‌توانید بسیاری از آنها را به سمت خود جذب کنید.

همچنین یکی از راه های بسیار عالی این بوده که از دیگران درخواست کمک کرده تا بتوانید سایت خود را برای کسب و کار گسترش دهید به صورتی که افراد با تهیه فایل صوتی در سایت شما برای فروش قرار دهند. پس با فروش هر فایل صوتی شما می‌توانید درصد را به عنوان کمیسیون داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهار =