عادات روزانه میلیاردرهای خود ساخته

عادات روزانه میلیاردرهای خود ساخته

یکی از بهترین راه‌ها برای شمایی که می‌خواهید میلیاردر شوید این بوده که در مورد افرادی که این مسیر را رفته‌اند مطالعه کنید. در کتاب ثروتمندان چگونه فکر می‌کنند توسط استیو سی‌بلد نوشته شده است.” تنها کسی که می‌تواند به شما یاد بدهد چگونه همانند یک میلیونر فکر کنید فقط یک میلیونر است.” این برای میلیاردها نیز اخذ می‌کند.

کارآفرینان میلیاردر چه ویژگی‌هایی دارند؟

تفاوت بین میلیاردرهای خود ساخته و بقیه افراد در این است که آنها دستاوردهای خود را به هیچ وجه ترک نمی‌کنند. آنها به جای انتظار برای موفقیت و ثروت در دامان خود، هر روز قدم‌های عملی را بر می‌دارند و تا زمانی که به خط پایان نرسند دست بردار نیستند. تبدیل شدن به میلیاردر ممکن است به عنوان یک رویای غیرممکن به نظر برسد. اما هر ساله میزان خود ساخته‌های میلیاردر در حال افزایش است. بله ، این موارد غیر ممکن نیست و به شما بستگی دارد. بنابراین در این مقاله از آکادمی کاریزما نکاتی را قرار داده‌ایم تا استفاده کنید و به یک میلیاردر خود ساخته تبدیل شوید. خواهید دید که هیچ یک این موارد به ایجاد تغییرات چشمگیری در زندگی نیاز ندارد و با کمی پیچاندن دکمه برنامه‌های روتین روزمره به راحتی قابل کسب هستند.

از بهترین راه‌ها برای میلیاردر شدن این بوده که زندگی افراد موفق را مطالعه کنید
از بهترین راه‌ها برای میلیاردر شدن این بوده که زندگی افراد موفق را مطالعه کنید

۱٫ افراد میلیاردر مراقبه می‌کنند

قبلا نیز در مورد مدیتیشن بیان کردیم و گفتیم تحقیقات نشان داده است، مدیتیشن دارای مزایای بسیاری در سلامت بدن و ذهن است و افزایش قدرت حافظه، ایمنی بدن را به دنبال خواهد داشت. در این باره موسس شرکت بریج واتر ری دالیو به هافینگتون پست گفته؛ “چیزی که از هر مورد دیگری در زندگی‌ام عنصری سازنده برای موفقیت‌هایم بوده که دارم، مدیتیشن است.” ری دالیو تنها فرد میلیاردری نیست که در مورد مدیتیشن چنین ذهنیت مثبتی دارد. مدیر عامل توییتر جک دورسی و شخصیت با نفوذ رسانه‌ای اپرا وینفری نیز می‌گویند روزانه مدیتیشن انجام می‌دهند.

۲٫ افراد میلیاردر در خیریه‌ها شرکت دارند

در کتاب سی بلد آورده شده است؛ “افراد در طبقه ممتاز نگاهشان را بر اثر گذاری به دنیا از طریق ثروت معطوف می‌کنند. حال ممکن است این کار را از انواع راه‌ها چون کسب و کار، روش‌های مختلف مالی و یا فعالیت بشر دوستانه انجام دهند”

یکی از ویژگی‌های کارآفرینان موفق که در بین تمامی آنها مشترک است این بوده که در انواع فعالیت‌های بشر دوستانه شرکت کرده و می‌کنند. مثلا؛ مدیرعامل شرکت رسانه‌ای بلومبرگ ، مایکل بلومبرگ در طول زندگی‌اش حدود ۳ میلیارد دلار برای خیریه اهدا کرده است. جا داره در این جا از کمپین تعهد بخشش ثروت که توسط وارن بافت، بیل گیتس و همسرش ملیندا تاسیس شده است اشاره کنیم. این کار باعث شده است تا هر میلیاردری را از سرتاسر جهان دعوت به متعهد شدن کند تا نیمی از دارایی خود را صرف خیریه کنند. کسانی که در این مورد متعهد می‌شوند هم قادر هستند در دوران زندگی این کار را انجام دهند و هم در بعد مرگ با قید در وصیت نامه این کار را انجام دهند.

مایکل بلومبرگ در طول زندگی خود حدود 3 میلیارد دلار را برای خیریه اهدا کرده است
مایکل بلومبرگ در طول زندگی خود حدود ۳ میلیارد دلار را برای خیریه اهدا کرده است

۳٫ صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند

ممکن است در پشت این ضرب المثل قدیمی”سحر خیر باش تا کامروا شوی” حقیقی نهفته باشد. ثروتمندان جزو افراد سحر خیز هستند مثلا؛ جک دورسی ساعت ۵ صبح بیدار می‌شود تا ورزش و مدیتیشن انجام دهد. همچنین موسس گروه ویرجین، ریچارد برانسون در ساعت ۵:۴۵ صبح بیدار است تا به ورزش بپردازد. توجه داشته باشید اینها تنها افراد موفقی نبوده که قبل از طول آفتاب بیدار هستند. با توجه به تحقیقاتی انجام شده توسط نویسنده توماس سی.کورلی تقریبا نصف افراد ثروتمند تا ۳ ساعت قبل از شروع روز کاری خود بیدار هستند.

۴٫ افراد میلیاردر کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند

یکی از عادت‌های افراد موفق در طول روز این است که به روال تشریفاتی خود پایبند هستند. مثلا؛ جان پاول دجریا که از موسسات شرکت تولید کننده محصول مو با نام پاول میچل است روزانه صبح خود را با ۵ دقیقه آرام نشستن در جایش شروع می‌کند. او می‌گوید؛ ” اصلا برایم مهم نیست که در خانه، باشم یا هتل و یا هر جای دیگری، وقتی از خواب بیدار شوم بلافاصله در تختم ۵ دقیقه می‌مانم”.

جان پاول دجریا یکی از ثروتمندان دنیا روزانه در صبح وقتی بیدار می‌شود دقیقه را می‌نشیند
جان پاول دجریا یکی از ثروتمندان دنیا روزانه در صبح وقتی بیدار می‌شود دقیقه را می‌نشیند

۵٫ دارای زندگی پایین‌تر از سطح درآمد هستند

شاید با خود بگویید افراد ثروتمند میلیاردها دلار پول در حساب بانکی خود دارند و به همین دلیل دارای خرج‌های بی حساب هستند. این گونه نیست، بر عکس بیشتر آنها دارای زندگی مقتصدانه هستند. مثلا؛ موسس والمارت، سم ولتون با ماشین فورد خود که ساخت ۱۹۷۹ است در دید عموم رانندگی می‌کند. همچنین مارک زاکربرگ ماشینش آکورا معمولی ۳۰ هزار دلاری از مدل‌های ابتدایی است. بیل گیتس به این خاطر که سال‌ها پروازهای معمولی را انتخاب می‌کرد سال‌ها بر سر زبان‌ها بود. علاوه بر اینها سرمایه‌گذار افسانه‌ای وارن بافت که زندگی فروتنانه‌ای دارد هنوز هم در خانه خود که به قیمت ۳۱۵۰۰ دلار است در حال زندگی بوده و گوشی تاشوی دارد که به گوشی‌های هوشمند ترجیح می‌دهد.

۶٫ کارآفرینان موفق به دنبال اشتیاق خود هستند

از موسسان شرکت اپل که همه با آن آشنایی دارید استو چابز در سخنرانی دانشگاه استنفورد که به مناسبت جشن فارغ‌التحصیلی ۲۰۰۵ بود به دانشجویان گفت؛ “به دنبال مواردی باشید که به آنها عشق می‌ورزید و آنها را پیدا کنید. جهت انجام کارهای بزرگ تنها یک راه دارید و آن هم این است که عاشقش باشید. شاید هنوز پیدا نکرده باشد. ولی بدون ناامیدی به جستجو بپردازید. به کمتر آن قانع نشوید. همانند هر مسئله دیگری است که به قلبتان مربوط است. زیرا، با پیدا کردن خود به خود متوجه خواهید شد.”

استیو جابز ویژگی‌های رهبر کاریزماتیک را داشته و به خوبی شناخته شده است. او اولین فردی است که به اهمیت دنبال کردن علاقه‌ها اشاره کرده است. نویسنده‌ای که توانسته زندگی ۵۰۰ فرد ثروتمند را در اوایل قرن بیستم مطالعه کند ناپلئون هیل در کتاب خود با نام “بیندیشید و ثروتمند شوید” که از پرفروشترین‌های خودش است گفته؛ ” هیچ انسانی نمی‌تواند در مسیر سعی و تلاش خود که به آن علاقه‌ای ندارد پیروز شود”

استیو جابز یکی از کارآفرینان و ثروتمندان دنیا می‌گوید برای انجام کارهای بزرگ باید به آن عشق داشته باشید
استیو جابز یکی از کارآفرینان و ثروتمندان دنیا می‌گوید برای انجام کارهای بزرگ باید به آن عشق داشته باشید

۷٫ افراد میلیاردر اهل مطالعه هستند

یکی از عادات افراد موفق این است که بسیار حریصانه کتابخوان هستند.

بسیاری از موفق‌ترین انسان‌ها کتاب‌خوان‌هایی حریص هستند. بیزنس‌ اینسایدر یکی از نویسنده‌ها می‌گوید؛ وارن بافت زمان روز خود را تا ۸۰ درصد به مطالعه می‌پردازد. وارن بافت سالانه به سهامداران نامه‌های زیادی را می‌فرستد که در آن کتاب‌های پیشنهادی را برای مطالعه می‌نویسد.

مارک زاکر برگ سال ۲۰۱۵ بود که تصمیم گرفت هر دو هفته کتابی را مطالعه کند. اپرا وینفری یکی از شخصیت‌های بانفوذ رسانه‌ای هر ماه کتابی را مشخص می‌کند تا افراد آن را مطالعه کنند تا در مورد آن در باشگاه کتاب اپرا ۲.۰ با هم گفتگو داشته باشند. وقتی از میلیاردر صنعت تکنولوژی ایلان ماسک سوال کردند از کجا فهمیده تا موشک فضایی بسازد جواب داده است “من کتاب می‌خوانم.”

۸٫ از چند راه درآمد به دست می‌آورند

افراد ثروتمند تمرکز خود را بر روی کسب درآمد دارند. این اصلا جای تعجبی ندارد. نویسنده کتاب “عادات خود را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند” کورلی می‌گوید؛ مدیر میلیاردر گروه ویرجین ریچارد برنسون تجسم این عادت است. او کسی است که سرپرست حدود ۵۰۰ شرکت را دارد و روی ۳۰۰ عدد این شرکت‌ها نام برند او وجود دارد. این فرد کسی است که عادات ثروتمندان را در داشتن چندین راه کسب درآمد به صورت برجسته در خود نشان داده است. او کسی است که خیلی زود متوجه شد این عادت افزایش ثروت را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =