رقابت نکردن با قیمت برای موفقیت

رقابت نکردن با قیمت برای موفقیت

قیمت محصولات میتونه یکی از مهمترین موارد برای سودآوری شرکت و کسب و کار شما باشد. اما، از آن مهمتر مواردی دیگر می باشد که باید مد نظر داشته باشید. زیرا در مواقعی ممکن است رقیب شما بنا به دلایلی چون اجاره ندادن، مالیات کمتر، استفاده از مواد بی کیفیت برای تولید محصولات و … تولید خودش را ارزان تر ارایه دهد. پس در این صورت نمی توان رقابت را از روی قیمت انجام داد.

رقابت در کسب و کار با قیمت های متنوع

چنانچه رقیبان شما محصولات را با قیمت پایین تری عرضه کنند، مشتریان شما کمتر خواهد شد. این از لحاظ سود اصلا برای شما به صرفه نیست و کسب و کار شما را به خطر می اندازد.

توجه داشته باشید اگر شما هم بخواهید محصولات خود را برای جذب مشتریان پایین تر از حد معمول به فروش برسانید، رقیب موفق به رسیدن خواسته خود می شود. زیرا این حیله ای کاملا آشکار است، و به قول معروف نباید شما به این حیله دم به تله بدهید. شما در عوض باید استاندارد و ارزش محصولات را بالا ببرید نه اینکه قیمت. با این روند مشتریان شما نه اینکه کمتر نمی شوند بلکه خوشحال هم خواهند شد و دوست دارند شما این روند را ادامه و حفظ کنید.

چانچه شما بخواهید محصولات خود با ارزش و استاندارد پایین به فروش برسانید و در عوض برچسب ارزان قیمت را به آن بزنید، بهتر است اسم مغازه و نام شرکت خود را لوازم دست دوم فروشی بگذارید. حتما با خود سوال می کنید پس چاره کار برای این مسابقه بین رقبا چیست؟

در این مطلب کاریزما به ۵ مورد برای رشد کسب و کار شما پرداخته است که میتوانید مطالعه فرمایید و در کسب و کار خود مورد استفاده قرار دهید تا به جواب خود دست پیدا کنید. زیرا هر کسب و کاری با مشتری زنده است و چنانچه مشتری نباشد شما قادر به ادامه کار خود نخواهید بود.

موفقیت
موفقیت

۱٫ارائه خدمات بهتر برای مشتری

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تقریبا تمامی کسب و کارها از وب سایت استفاده می کنند، و مطمعنا شما هم آن را راه اندازی کرده اید. اما، شما باید در اولین قدم به طراحی وب سایت خود بدون مشکل و با سرعت بالا توجه کنید، تا مشتری بتواند به آسانی و بدون مشکل از آن استفاده کند. بعد از این مراحل  در دورمین قدم، شما باید فرایند خرید و پرداخت محصولات را به صورت آنلاین قرار دهید تا مشتری برای خرید محصولات مجبور نباشد،  آن را به صورت حضوری دریافت کند. به طور مثال شما میتوند از حمل و نقل رایگان برای محصولات استفاده کیند. سومین مورد ایمنی سایت می باشد تا مشتریان در صورت پرداخت هزینه کاملا ایمن و بدون مشکل باشند. چهارمین مورد سایت کسب و کار داشتن مراحل پرداخت راحت و بدون دردسر می باشد تا مشتری با سردرگمی مجبور به ترک سایت نشود. مورد آخر قسمت تماس با ما برای مشتریان می باشد که باید در محلی خاص و در جلوی دید مشتریان باشد.

۲٫ قرار دادن نقل و قول

همه مردم و حتی خود ما از مواردی که رایگان و یا هدیه در ان باشد خوشمان می آید. این مورد باعث می شود به صورت ذاتی به سمت آنها کشیده شویم. این مورد را شما میتونید از بسیاری شرکت ها مشاهده کنید. مثلا، شما میتونید به مشتریان خود پیشنهاد خرید محصولی را بدهید تا بتوانند هدیه خاصی را دریافت کنند که این میتونه مانند خرید گوشی و دریافت قاب رایگان باشد. یا اینکه در صورت نویسندگی تصاویری را به صورت رایگان که قرار دادید دریافت کنند. همچین استفاده از ویدیوهای آموزشی رایگان انتخاب هوشمندانه می باشد.

یکی از ویژگی ها که میتونه منجر به جذب مشتریان و کسب درآمد بیشتر شود ارائه ضمانت برای محصولات می باشد تا چنانچه مشکلی برای محصلات شما پیش امد بتوانند بدون هیچ هزینه ای مشکل رو برطرف کنند.

رقابت در کسب و کار
رقابت در کسب و کار

۳٫ به نمایش گذاشتن تخصص خود

همیشه افراد از کسانی خرید می کنند که تخصص کافی را داشته باشند. شما باید تا حد ممکن به مشتریان خود این پیام را برسانید که چه تخصص هایی دارید و محصول شما کاملا صحیح و بدون مشکل می باشد. میتونید برای قرار دادن تخصص از راه های زیر استفاده کنید.

  • استفاده از شبکه های اجتماعی
  • استفاده از وبلاگ برای قرار دادن بینش و مشاوره
  • پاسخ به سوالات تخصصی مشتریان در سایت،  انجمن ها و یا در شبکه های اجتماعی
  • ویدیو را با توضیحات قرار دهید

۴٫ ارزش خدمات خود را ثابت کنید

مشتریان نمی خواهند بدانند که شما چه کاری انجام می دهید. بلکه آنها می خواهد چگونگی بهره مند شدن خود از طرف شما را بدانند. یعنی می خواهند بدانند که زمان خود را هدر نداده و پول خودشان را دور نمی اندازند، و میتونید به آنها جهت افزایش درآمد خودشون کمک و راهنمایی کنید. برای این کار میتونید از سایر منابع و آمارها استفاده کنید.

افزایش درآمد
افزایش درآمد

۵٫ تغییر دید نسبت به مشتریان

همیشه در هر کسب و کاری مشتریانی موجود می باشند که برای خرید چانه می زنند. با این حال ممکن است شما بگویید که حتما خدمات بی ارزش می باشند، گران قیمت هستند و یا هر مشکل دیگر … اما توجه داشته باشد، این به معنای بی ارزش بودن محصولات شما نمی باشد. بلکه ممکن است مشکل از عدم توانایی مشتریان برای پرداخت باشد. همیشه مد نظر داشته باشید که شما برای فروش محصولات مجبور نیستید خود را با انتظارات مشتری هماهنگ سازید. این مشکل آنهاست و در نظر داشته باشید شما باید به دنبال مشتریانی باشید که واقعا می خواهند برای خرید هزینه را پرداخت کنند. با این کار شما میتوانید درآمد خود را افزایش داده و موفقیت بیشتر در کسب و کار خود را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =