عادات افراد قدرتمند با ذهنی قوی

عادات افراد قدرتمند با ذهنی قوی

در بسیاری از موقع ما بنا به خستگی، کارهای بیش از حد، تفکر زیاد و غیره ممکن است ذهنمان به نوعی خسته شود و نتوانیم تصمیم‌ها را به صورتی که انتظار داریم، بگیریم. به هر حال در بسیاری از مواقع بنا به چالش و مشکلات ما باید بتوانیم از ذهن قوی و قدرتمند برخوردار شویم تا بهترین پتانسیل را با ذهنی قوی داشته باشیم. در این میان عادات بسیار مهم هستند. چرا که تنها داشتن یک عادت بد می‌تواند شما را از قدرت ذهنی بالا دور کند تا از رسیدن به بزرگترین پتانسیل خود باز دارد. با این وجود علاوه بر کنار گذاشتن آن عادت‌های بد، انجام ورزش‌هایی که باعث تقویت عضله ذهنی شما نیز شود، بسیار مهم است. به همین اساس با سخت کوشی و فداکاری، می‌توانید مغز خود را برای عملکرد در اوج خود برای داشتن موفقیت و رشد شخصی خود آموزش دهید.

چگونه ذهنیت قوی داشته باشیم؟

به عنوان موجودات هوشمند همه انسان‌ها آرزو می‌کنند هر موقعیتی را که در زندگی با آنها روبرو می‌شوند به درستی مدیریت کنند. ما می‌توانیم آنچه را که درست است درک کنیم. زیرا، همانطور که گفتیم قدرت ذهنی اکتسابی و همانند هر چیز دیگری قابل یادگیری است. در این رابطه ژنتیک، شخصیت و تجریبات زندگی‌ ، نیز در قدرت ذهنی‌ نقش دارند و می‌توانید با داشتن قدرت ذهنی به انجام هر شرایطی که مطلوب است بپردازید. پس نیاز به حسادت کردن به اینکه فرد دیگری همزمان می‌تواند یک شغل را اداره کند و یا آرزو برای این کار نیست و می‌توانید مواردی که در ادامه بیان می‌کنیم را برای قدرت ذهنی خود و بهبود عملکرد خود در محل کار داشته باشید.

داشتن ذهنیت قوی به رسیدن موفقیت کمک می‌کند
داشتن ذهنیت قوی به رسیدن موفقیت کمک می‌کند

۱٫ قدردان بودن

یکی از عادت خوب که می‌توانید داشته باشد این بوده که به جای نگاه کردن به مسئولیت‌های مختلف سپاسگذار نعمت‌هایی که دارید باشید. این مورد به افراد با ذهن قوی کمک می‌کند تا زندگی را از دیدگاه مناسب مشاهده کنند. انتخاب آنها در شکرگذار بودن در نحوه رفتار و حال آنها تاثیر گذار خواهد بود و بدون استرس می‌توانند تصمیمات را بگیرند.

۲٫ حفظ کردن قدرت شخصی

افراد با ذهنیت قوی به افراد منفی نگر قدرت نمی‌دهند. به صورتی که آنها بنا به نگه داشتن و عقب کشیدنشان توسط افراد منفی نگر در حین رسیدن به فرصت‌ها کسی را سرزنش نمی‌کنند.

۳٫ چالش‌ها را می‌پذیرند

افراد با ذهنیت قوی، سختی‌ها را فرصتی برای رشد قوی‌تر شدن می‌دانند. با هر مانعی که بر آنها غلبه می‌کند به عنوان فرصت نگاه کرده و برای بهتر شدن اعتماد به نفس استفاده می‌کنند. این افراد درگیری در حین فعالیتهای بی بازده ندارند. آنها به جای نشستن و گلایه کردن از مشکلات و ترسیدن به آرزوها دلیل اینکه چرا اشتباه رخ داده است را بررسی می‌کنند تا مشکل را حل کنند.

مبارزه با چالش‌ها و نگاه کردن به سختی‌ها به عنوان فرصت باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود
مبارزه با چالش‌ها و نگاه کردن به سختی‌ها به عنوان فرصت باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود

۴٫ تمرکز روی مواردی که قادر به کنترل هستند

افراد با ذهنیت قوی با تمرکز روی چیزهایی که بر آنها کنترل دارند مولد و کارآمد باقی می‌مانند. آنها بجای هدر دادن انرژی برای نگرانی از وقایع ، تلاش خود را برای تهیه بهترین شرایط ممکن انجام می‌دهند.

۵٫ تعیین مرزبندی درست

افراد با ذهن قدرتمند از اینکه قدرتشان را کنار بگذارند دوری می‌کنند. در این باره روان درمانگر ایمی مورین می‌گوید؛ “اگر کسی نتواند مرزهای فیزیکی و احساسی درستی را داشته باشد، مطمئنا قدرت خود را از دست خواهد داد. در این میان فردی با ذهن قدرتمند با رفتار قاطعانه به ایجاد مرزبندی‌های صحیحی برای خود می‌پردازد. این افراد مسئولیت افکار، احساسات و رفتارشان را می‌پذیرند و اجازه تعیین روزهای خود توسط هیچ یک از آنها چه خوب و یا بد را نمی‌دهند.”

۶٫ در نظر گرفتن خطرات محاسبه شده

افراد با ذهنی قوی احساسات خود را با منطق متعادل می‌کنند تا بتوانند هر خطری که با آن روبرو هستند را محاسبه کنند. آنها مایل هستند از منطقه راحتی خود خارج شوند و به دنبال فرصت‌هایی باشند که به آنها کمک کند تا به اهداف خود برسند.

متعادل کردن احساسات با منطق باعث محاسبه خطرات روبه رو می‌شود
متعادل کردن احساسات با منطق باعث محاسبه خطرات روبه رو می‌شود

۷٫ با گذشته آشتی می‌کنند

یکی از عادات افراد موفق با ذهنی قوی این بوده که گذشته را تامل می‌کنند تا بتوانند از آن درس بگیرند. اما اجازه نمی‌دهند با قدم گذاشتن و خیال در آن به فرصت‌هایشان در آینده تاثیر بگذارد. این افراد هیچ وقت برای موارد گذشته تاسفی نمی‌خوردند و مهم‌تر از همه اجازه نمی‌دهند کینه به وجود آنها وارد شود.

۸٫ درس گرفتن از اشتباهات

این افراد به جای اینکه خود را به خاطر اشتباهات سرزنش و انتقاد کنند، روی یادگیری از آنها تمرکز می‌کنند. آنها مسئولیت کامل رفتارهای خود را می‌پذیرند و تصمیم می‌گیرند به روشی مولد حرکت کنند.

۹٫شکست را فرصتی برای رشد می‌دانند

شکست اغلب بخشی از هر سفر طولانی به سمت موفقیت است. افراد با ذهنیت قوی این امر را می‌پذیرند و بر این آگاهند که معمولا بدست آوردن موفقیت بعد از شکست امکان‌پذیر است. آنها تصمیم می‌گیرند از هر شکست به عنوان فرصتی برای رشد عاقلانه‌تر استفاده کنند.

موفقیت بعد از شکست می‌آید و باید شکست را به عنوان فرصتی استفاده کرد
موفقیت بعد از شکست می‌آید و باید شکست را به عنوان فرصتی استفاده کرد

۱۰٫ به تمرین پشتکار می‌پردازند

این افراد می‌دانند که برای بدست آوردن بهترین چیزهای زندگی باید انتظار کشید و ارزشش را هم دارد. آنها در تلاش برای رسیدن به اهداف خود، صبر و ایستادگی را تمرین و دارند.

۱۱٫ اصلاح باورهای نادرست

افکار خود را در کنترل دارند و از اینکه باروهای غلطی به ذهنشان وارد شود جلوگیری می‌کنند. این افراد با محدود کردن به بالاترین پتانسیل خود خواهند رسید. آن‌ها درک می‌کنند که ذهنیتشان می‌تواند بهترین دارایی آن‌ها یا بدترین دشمنان آن‌ها باشد.

۱۲٫ انرژی ذهنی خود را عاقلانه استفاده می‌کنند

به جای شکایت از مواردی که قادر به استفاده نیستند، یا مواردی که گذشته و غیر قابل تغییر است، افراد با ذهنیت قوی انرژی خود را به کارهای تولیدی اختصاص می دهند. آنها منابع محدود ، مانند زمان و انرژی را برای مواردی که مفید نیستند هدر نمی‌دهند.

۱۳٫ تمرین خوش‌بینی واقع بینانه

اینکه ما همیشه دیدگاه مثبتی داشته باشیم غیرممکن نیست و اینکه منفی نگری بیش از حد هم داشته باشیم نتیجه معکوس دارد. فرد با ذهنیت قوی می‌داند که افکار آنها همیشه درست نمی‌گوید و در تلاش‌اند تا منفی نگری را تغییر دهند. این افراد فکرهای بیش از حد منفی را با مکالمه درونی واقع بینانه با خود جایگزین کنند.

ذهینت انسان همیشه درست نیست و بهتر است به صورت واقع بینانه خوش‌بین باشیم
ذهینت انسان همیشه درست نیست و بهتر است به صورت واقع بینانه خوش‌بین باشیم

۱۴٫ به ارزش‌های خود صادق هستند

افراد با ذهنیت قوی اولویت‌های خود را مطابق با اعتقادات خود حفظ می‌کنند. آنها به اندازه کافی شهامت این را دارند تا مطابق با ارزش‌های خود زندگی کنند، حتی اگر این انتخاب محبوب نباشد.

۱۵٫ بررسی پیشرفت

شما اگر هر کاری را که در توان دارید انجام دهید به بالاترین و بیشترین حد از استعدادهایتان می‌رسید. این راه با شناخت نقاط ضعف و پیش گرفتن روش “بهانه بی بهانه” شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =